Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

Night_Wing [usunięty]

Można by powiedzieć, że "za wczas" uświadomiłem sobie, że warto czytać komiksy. Niektórzy by powiedzieli, że każda pora by rozpocząć doświadczać obrazkowych historii, szczególnie o superbohaterach, jest  naprawdę dobra. "Lepiej późno niż wcale", zwłaszcza, że w mym przypadku Uniwersa Marvela, DC, opowieści w chmurkach z Dark Horse, i masę innej tematyki znałem tylko z seriali animowanych, filmów, informacjach tekstowych i innych źródeł. Teraz czas na popkulturowy ewenement, pora zasiąść i zaczerpnąć wiedzy i poznać losy ulubionych postaci wprost z pierwowzoru - z kart komiksu.

Moja kolekcja obejmuje (chronologicznie wg. daty zakupu, od najstarszych do tych kupionych niedawno)

1) Thanos Powstaje - Marvel Now! Aaron, Bianchi
2) Superman / Batman - tom 3 - Władza Absolutna - Loeb, Pacheco, Merino
3) Wolverine and the X -men - tom 1 - Cyrk przybył do miasta (Marvel Now!) Aaron, Bradshaw, Sanders, Lopez
4) Uncanny Avengers - tom 1 - Czerwony Cień (Marvel Now!) Remender, Cassaday, Coipel, Martin
5) Reign of the Superman! - nr3 - The Adventures of Superman - Boy meets Supergirl nr 3 /96 (TM Semic) - komiks krótki, ale co najważniejsze z charakterystycznym rysunkiem i specyficznym wypełnieniem cienia oraz z postacią, którą za "Chiny Ludowe" nie mogę się dopatrzyć kim jest: "Biała Króliczka". Dlaczego Lex Luthor Ma czerwonawe długie włosy złączone z brodą w spójny konstrukt? Trzej Supermani. No, nieźle
6) The Adventures of Superman - Na granicy Wszechświata - Kismet nr 4/95 (TM Semic)
7) Niedługo zacznę go czytać : "Batman - tom 4: Rok Zerowy - tajemnicze miasto"; Snyder, Capullo, Miki

Night_Wing [usunięty]

#376
Uzupe?niam swoj? kolekcj? o kolejne dwa zeszyty: "Wolverine (Marvel Now!) - Tom 1 : trzy miesi?ce do ?mierci" i zobaczymy co z tego ,,odrodzenia" wyjdzie : "DC Odrodzenie - Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni - tom 1 Prawo Sinestro". Dodajmy te? niedawno przeczytany, ca?kiem rozs?dny, pe?ny ujmuj?cej grafiki i ró?nego stylu rysunku postaci, maj?cy w sobie w?tki nici losu oraz przedstawiaj?cy genez? Bruce'a Wayne'a jako Batmana komiks : "Batman - Tom 4 - Rok zerowy Tajemnicze Miasto" i mo?na powiedzie?, ?e z mojego startu jako maniak obrazkowych historii jestem zadowolony.

A podsumowuj?c, mój zbiór b?dzie wygl?da? nast?puj?co:

Moja kolekcja obejmuje (chronologicznie wg. daty zakupu, od najstarszych do tych kupionych niedawno)

1) Thanos Powstaje - Marvel Now!
Aaron, Bianchi
2) Superman / Batman - tom 3 - W?adza Absolutna - Loeb, Pacheco, Merino
3) Wolverine and the X -men - tom 1 - Cyrk przyby? do miasta (Marvel Now!) Aaron, Bradshaw, Sanders, Lopez
4) Uncanny Avengers - tom 1 - Czerwony Cie? (Marvel Now!) Remender, Cassaday, Coipel, Martin
5) Reign of the Superman! - nr3 - The Adventures of Superman - Boy meets Supergirl nr 3 /96 (TM Semic) - komiks krótki, ale co najwa?niejsze z charakterystycznym rysunkiem i specyficznym wype?nieniem cienia oraz z postaci?, któr? za "Chiny Ludowe" nie mog? si? dopatrzy? kim jest: "Bia?a Króliczka". Dlaczego Lex Luthor Ma czerwonawe d?ugie w?osy z??czone z brod? w spójny konstrukt? Trzej Supermani. No, nie?le
6) The Adventures of Superman - Na granicy Wszech?wiata - Kismet nr 4/95 (TM Semic)
7) "Batman - tom 4: Rok Zerowy - tajemnicze miasto"; Snyder, Capullo, Miki
8)  "Wolverine (Marvel Now!) - Tom 1 : trzy miesi?ce do ?mierci" - Cornell, Stegman, Sandoval
9) "DC Odrodzenie - Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni - tom 1 Prawo Sinestro" - Sandoval, Sciver, Venditti, Tarragona

Natomiast w planach mam:

Star Wars Legendy. W cieniu Yavina,
Batman. Tom 3. ?mier? rodziny,
Deadpool. Tom 5. Wyzwanie Drakuli

Johnny Napalm

Zakupiłem Kryzys Bohaterów. Oczywiście nie zabrałem tego albumu z pracy na weekend, bo zajmowałem się machaniem tym komiksem i prezentacją rysunków w nim zawartych.  ::)  No i zapomniałem na końcu zabrać. Samo jego przekartkowanie jednak daje nadzieję na cud miód i zero gówna. Po pierwsze, piękna kreska! Dawno takiej nie widziałem we współczesnych komiksach DC. Historia zapowiada się na mega porypaną, no i bardzo dobrze, bo coś takiego lubię. Harley zdaje się być tu główną bohaterką i jest naprawdę chora, Batgirl ją w tym szaleństwie trochę powstrzymuje. Cudownie.

Komiks musi być wyczadzisty, skoro właściciel CK, w którym kupowałem, powiedział mi od razu, że jak mnie to zainteresuje, to poleca zaraz po tym coś z Marvela – Moon Knight. Tam podobno jest dopiero jazda po nierównej szosie.

Jak przeczytam to podzielę się spostrzeżeniami.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Koniecznie daj znać jak przeczytasz. :D Wydanie prezentuje się świetnie, dokładnie tak, jak lubię, i choć jestem w tyle z Odrodzeniem DC (a to podobno historia tocząca się w tym świecie), to z wielką chęcią dodam go do koszyka w sierpniu, gdy będę kupował nowe Detective Comics oraz DC#1000.

Rado

Nie wiem, którego Moon Knighta polecał właściciel CK, ale ja mam ten tom autorstwa Ellisa. Jest spoko, ale aż tak dużego wrażenia na mnie nie zrobił jak się spodziewałem. A spodziewałem się naprawdę dużo, bo wszyscy go chwalą. Jazda po nierównej szosie, to jest np. w takim Doom Patrol lub podobno w nadchodzącym Animal Manie.

Logan

#380
DC #1000 świetna antalogia, którą traktuje jako zwieńczenie historii mojego Batmana. Na niej kończę przygodę z komiksami okołonietoperzowymi. Jak dla mnie to Must have.

Johnny Napalm

Cytat: Rado w 08 Czerwiec  2020, 10:47:08Nie wiem, którego Moon Knighta polecał właściciel CK, ale ja mam ten tom autorstwa Ellisa.

Polecał tego autorstwa Jeffa Lamire, więc chyba najnowszego na polskim rynku. Ten Ellisa był w ogóle w Polsce wydany? A co do samego nowego komiksu, nazwisko scenarzysty mnie bardzo przekonuje. Pamiętam, bo w sumie mam dobrą pamięć mnemoniczną, że fajne komiksy jego autorstwa były tu zawsze polecane. Rado polecał kiedyś Opowieści z hrabstwa Essex, a Kujaw Łasucha. Na żadnym z tych komiksów się nie zawiodłem. Ok, tam był komplet: scenariusz+rysunki, ale umówmy się, że rysunki Jeffa Lamire nie każdemu muszą podejść, szczególnie jak ktoś czyta same Marvele.

Ok, to będzie kolejny zakup. Kryzys bohaterów może ogarnę w sobotę lub niedzielę, a jak nie to za tydzień.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

#382
Wyszedł ten Ellsa. To chyba był w ogóle pierwszy Moon Knight u nas.

https://www.gildia.pl/komiksy/353937-moon-knight-1-z-martwych

Lemire'a to ja cały czas polecam. Większość rzeczy jego mi naprawdę podchodzi, choć nie wszystkie, bo np. "Royal City" tak średnio, a jego X-men to już w ogóle. "Łasuch" to mój ulubiony jego komiks. Oprócz tego naprawdę dają radę także np. Czarny Młot i Descender.

Cytat: Logan w 08 Czerwiec  2020, 15:28:09DC #1000 świetna antalogia, którą traktuje jako zwieńczenie historii mojego Batmana. Na niej kończę przygodę z komiksami okołonietoperzowymi. Jak dla mnie to Must have.


Jak to kończysz przygodę?

Johnny Napalm

No kurde, tamten, o którym Rado mówisz, wyszedł przecież w 2018 roku, na Gildii tak chociaż jest napisane. Lamirowy Moon Knight ukazał się równo tydzień temu, a w Centrum Komiksu jest dopiero od zeszłego czwartku. Do komiksów typu X-Men nie powinni nigdy podchodzić taki Lamire i w sumie Mignola. Nie te klimaty.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Cytat: Rado w 10 Czerwiec  2020, 19:52:30Jak to kończysz przygodę?

O to samo miałem zapytać. ??? Koniec z Batmanem? Kończysz z tą pasją, czy po prostu brak miejsca na półkach, a wszystko co chciałeś mieć już posiadasz?

Johnny Napalm

Z własnego doświadczenia wiem, że brak półek nie jest zasadniczym powodem do rezygnacji z kolekcjonowania komiksów.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

W sumie racja. :)

Wracając do tematu, prezenty urodzinowe od braci:


Oraz pozostałe zakupy z tego i ubiegłego miesiąca:

Johnny Napalm

Ale ogrom prezentów dostałeś! Gratulację!

Ja serii z Justice League za bardzo nie lubię. Ciekawe jaką będziesz miał opinię po przeczytaniu Kontratakującego Mrocznego Rycerza. W Gotham Central nie lubię rysunków, nie przekonały mnie. Zainteresował mnie Batman: Rasa panów. Przeczytałem jego recenzje i może to być interesujące.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Nie no, prezenty to tylko Batman: Mroczny Rycerz Kontratakuje oraz Batman: Mroczny Rycerz Rasa Panów. Z tego co zasłyszałem (;)) jeszcze jedna koleżanka kupiła mi Powrót Mrocznego Rycerza: Ostatnia krucjata (więc skompletuję całą serię Millera), ale będę się z nią widział dopiero w środę, więc pewnie wtedy otrzymam.

Pozostałe dwie fotki to już moje zakupy (X-Men w promocji na bonito -42%, reszta z OLX za 50% ceny okładkowej, lub mniej, i tylko pierwszy tom JLA był odfoliowany). Jak już przeczytam wszystko dokupię ostatnie, brakujące JLA oraz resztę Gotham Central (no chyba że Na służbie mnie nie wciągnie).

Johnny Napalm

Muszę po remoncie też poszukać jakichś promocji na stronach internetowych. Oczywiście, komiks przeglądany w sklepie ma inny urok. Póki co zawieszam kupowanie nowych albumów, skoro do tej pory nie przeczytałem swojego ostatniego zakupu – Kryzysu Bohaterów. To już prawie miesiąc.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...