Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

Juby

No ja od czasu Arkham City (ostatni raz grałem 10 września 2016 roku) i Knight (20 września 2016) nie grałem w żadną grę singleplayer (liznąłem GTA5 w grudniu 2018 przez godzinkę) i zawsze najważniejsza była dla mnie grywalność + frajda, nie fabuła, więc nie sądzę abym się rozczarował AC. Z drugiej strony, bez oczekiwań i historii jaką za sobą niesie AK (pamiętacie jeszcze te obsuwy premiery i jakie bugi były na PC?), może za drugim razem odebrałbym ją zdecydowanie lepiej.

Udało mi się odzyskać konto steam. Na pewno miałem wcześniej jakieś inne (pewnie offline), bo nie mam na nim Asylum, a w City przegrane tylko 43 godziny (raczej powinno być +250g.), ale już Origins i Knight to wszystko, co w nie grałem.



Może spróbuję zainstalować pierwszą część na swoim obecnym lapku i zobaczymy czy uda mi się coś w nią pograć (gra wyszła 13 lat temu, więc może się uda). Na wymagania kontynuacji już chyba będę musiał zadziałać ze starą stacjonarką (o ile uda się ją uratować), lub kupić nowy sprzęt, bo tego nie kupowałem z myślą o grach.

newtime

Tak Ak miał olbrzymie problemy na pc, był to tez czas kiedy przeniosłem się na konsole, bo miałeś juz dość tej zabawy wymianą sprzętu. Myśle AK tak samo jak AO wielu ludzi rozczarował z różnych powodów, po latach jednak uwazam AK to na prawdę solidna gra, system walki jest zdecydowanie najbardziej płyny, samo poruszanie się po mieście również jest świetnie  zrobione a zadania poboczne, zwłaszcza te dodane później w dlc sa na prawdę dobre. Gdyby nie walki czołgów oraz brak wal z bossami, chcoiaż te się pojawiają wraz z Dlc, to spokojnie mogła być to najlepsza gra z serii. Był to tez rok W3, który zmiażdżył batmany pod każdym możliwym względem ale to jest jak dla mnie inna liga, wtedy jednak wpłynęło na moje rozczarowanie jakim był nowy batman   

LelekPL


Po 8 latach nadal dodają update do tej gry. Na pewno zagram jeszcze raz tym skinem. Póki co dostępny jest tylko na Epic Games, ale na Steam w planach jest jakiś update (być może też RTX). Chciałoby się, żeby od razu też naprawili strój 2008, żeby te ramiona tak nie latały.

LelekPL

Strój już usunięty z Epic Games Store - prawdopodonie został dodany przez pomyłkę za wcześnie. Ale przynajmniej wiemy, że jest w planach. W tej chwili prawdopodobnym terminem jest 1 Grudnia, kiedy to gra wyjdzie na Nintendo Switch. Kto wie, może dostaniemy też dedykowany Batmobile do tego stroju... oby też naprawę stroju 2008 :P

Crowridd

Miła niespodzianka. Wróciłem jakiś czas temu do tego tytułu. Może go w końcu przejdę.

LelekPL

Strój z The Batman już dostępny na innych platformach. Pewnie pogram nim w nowym roku, na razie w świątecznej atmosferze ogrywam Arkham Origins.

Crowridd

Akurat jestem na jednej z tych pieprzonych misji z Batmobilem, która oczywiście podnosi mi ciśnienie - tym bardziej muszę do niej przysiąść, żeby sobie Pattinsonem polatać.

Rado wspominał w ostatnim podcaście, że jeszcze w AK nie grał. Serio współczuję, że użeranie się z tym pojazdem dopiero przed Tobą.

Rado

Aż tak źle to wygląda? Może kody jakieś odpalę na pominięcie levelu, heh.

Crowridd

#338
W pewnym momencie nie czułem, że gram w Batmana, a w jakąś strzelankę.
Osobiście wiekszość misji z pojazdem sprawiały mi najwięcej problemów. Nie jestem w mniejszości, ale zapewne niektórym osobom te misje się podobały.

Wolę obmyślać przejście przeciwników zwisając na gargulcu, niż mierzyć co 10 sekund z działka w drony.

Plusem pojazdu w tej grze jest przemieszczanie się po mieście. Jest mega szybki, i jak się już go opanuje, to świetnie się nim jeździ i niszczy przeciwników.

Leon Kennedy

Raz ograłem, ale pamiętam, że właśnie rozwalanie tych dronów, było irytujące i nużące. A już brak prawdziwego zakończenia na końcu gry wręcz mnie wkurwił! Tak się po prostu nie robi! Ale sama jazda była zarąbista.

Crowridd

#340
Ja tej gry jeszcze nie przeszedłem. Te misje z Batmobilem zniechęcały mnie do powrotu.
Ostatnio włączyłem AK ponownie chyba po roku przerwy i po kilku próbach przeszedłem misję, na której wcześniej utkwiłem (zakradanie się do czołgów przeciwnika i ucieczka przez Rycerzem Arkham). Potrzebowałem chyba trzeźwego podejścia do tego i w końcu się udało.

Potem pograłem chyba 30 minut - świetnie się biegało Batmanem, i co? I znów misja z Batmobilem - ucieczka przed AK w kanałach/tunelach. Dramat.

Obecnie gram przez Steam w Gotham Knights, czasami wrócę do Arkham Origins - resztę Arkhamów mam na Xbox, a przez to, że Xbox jest schowany przed synem, to podłączać mi się tego nie chce...

Więc tak od święta walczę w tym pojeździe z innymi czołgami i szukam odpowiedzi na pytanie, co twórcy mieli w głowie, żeby tyle % czasu gry dać temu pojazdowi...

newtime

Tak czołgi sa tragiczne, może nie sama mechanika ale ich duża rola w grze, mimo to ja AK naprawdę lubię, graficznie mimo 8 lat to wciąż uczta dla oczów 

MJ

Wydawałoby się że zabrakło im czasu na dokończenie innych misji pobocznych, więc żeby nie przekładać premiery do***bali misji z czołgami. Ku tej teorii skłania mnie kilka rzeczy mianowicie : są koncept arty z Clayfacem w studio Panessa, co w sumie byłoby super misją z walką z bossem zamiast głupich czołgów non stop, Zsasz pojawił się na monitoringu więc dla niego pewnie też mieli jakiś pomysł, zastanawia mnie również czy Firefly nie miał inaczej wyglądać jeśli chodzi o walkę z nim przecież gonienie go Batmobilem nie ma sensu za grosz. No i mam dwa kółka misji pobocznych z czego jedne jest wypełnione misjami, a drugie czyli te z DLC ma tylko 4 pozycje zajęte, więc zakładam że mogło być ich sporo więcej.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

A pamiętacie pierwsze spotkanie z Man-Batem?

Leon Kennedy

Jedna z moich ulubionych pobocznych czynności. Do tego jego design był super i bardziej horrrowata otoczka dzięki temu 😀 Fajnie mi się też uganiało za Firefly.