Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker: Folie à Deux (2024)

Zaczęty przez Juby, 08 Czerwiec 2022, 08:28:39

LelekPL

Fajnie, że się potwierdziło. Po Narodzinach gwiazdy i Dom Gucci, jestem jak najbardziej za Gagą w tej roli. Normalnie byłbym obojętny na ten film czy postać, ale odważnymi decyzjami mnie zaciekawili. Jestem za i na chwilę obecną chyba bardziej interesuję się Jokerem 2, niż Batmanem 2.

Juby

#31
Mam tak samo. Gaga po tych dwóch filmach ma u mnie duży kredyt zaufania, mam nadzieję że w roli Harely wypadnie lepiej od Margot, a sam pomysł na musical osadzony w Azylu Arkham - to coś czego jeszcze nie było, dlatego z miejsca czekam bardziej od pozostałych filmów DC (choć akurat w tym przypadku poprzeczka postawiona jest bardzo nisko).

Leon Kennedy

Gaga może się sprawdzić. Zobaczymy jak im ten pomysł na musical wyjdzie w praniu.

Juby

Według nowych informacji ma być to bardziej film muzyczny w stylu A Star is Born (2018) aniżeli pełnoprawny musical ze scenami śpiewanymi/tanecznymi, czyli możesz już spać spokojnie. Budżet może sięgnąć aż $150 milionów (ponad dwukrotnie więcej od części pierwszej), z czego po $20m dostaną Phillips i Phoenix, a $10m Gaga. Produkcja rusza za 4 miesiące.

LelekPL

Cytat: Juby w 12 Sierpień  2022, 13:48:24Według nowych informacji ma być to bardziej film muzyczny w stylu A Star is Born (2018) aniżeli pełnoprawny musical ze scenami śpiewanymi/tanecznymi
Szkoda. Hype trochę spadł, ale zobaczymy na zwiastunie jak to będzie wyglądać.

Juby

To wciąż nieoficjalne info. Ja nadal liczę na musical, ale trochę mniej śpiewany, jak La La Land (były tam zdaje się tylko cztery piosenki i dwie sceny tańczone).

Brendan Gleeson w obsadzie (na razie bez konkretów w jakiej roli).

Gieferg

Niech zrobią full-on-musical, przynajmniej nie będzie mnie kusiło, żeby oglądać :P

Serio nie widzę powodu istnienia kolejnego filmu o Jokerze bez Batmana nawet jeśli poprzedni mi się podobał. Ale na konfrontację Phoenixa z Batflckiem leciałbym, do kina z wywieszonym jęzorem.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 25 Październik  2022, 19:11:04Serio nie widzę powodu istnienia kolejnego filmu o Jokerze bez Batmana
Podpowiem...




Nie widziałem powodu na istnienie nawet jednego takiego filmu, ale skoro się udał, niech sobie robią kontynuacje. Z tym, że ja w ogóle mam dość Jokera i wolałbym, aby WB/DC nie pokazywało go w żadnym medium (film/ komiks/ animacja/ gra) przez najbliższe dziesięć lat.

Crowridd

#38
Joker to sprawdzona marka, która robi dużo pieniędzy. Pomysł na osobny film się sprawdził, więc nie jest zaskoczeniem dla mnie, że powstaje część druga.

Zobaczymy tylko, czy kontynuacja będzie równie dobra, co oryginał, czy będzie to odcinanie kuponów.

Trzymam kciuki za film i czekam na trailer.

MJ

Oglądam obecnie piąty sezon American Horror Story w którym Gaga gra jedną z głównych ról i szczerze nie spodziewałem się że aż tak mi się spodoba. Coś czuje że Lady Gaga będzie o niebo lepszą Harley niż Margot Robbie, potrafi być mroczna i intrygująca o wokal też się nie martwię. Szkoda że jeszcze tyle trzeba czekać. Juby co do przesytu Jokerem ,to  w komiksach zgadzam się że przydałaby mu się przynajmniej roczna przerwa, albo i 5 letnia nawet bo faktycznie trochę stracił z aury tajemniczości przez tak częste pojawianie się, ale gry i filmy animowane i aktorskie wychodzą na tyle rzadko że nie przeszkadza mi jego udział gdyż jestem fanem postaci.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

#40
Cytat: MJ w 26 Październik  2022, 11:06:33zgadzam się że przydałaby mu się przynajmniej roczna przerwa, albo i 5 letnia nawet bo faktycznie trochę stracił z aury tajemniczości przez tak częste pojawianie się, ale gry i filmy animowane i aktorskie wychodzą na tyle rzadko że nie przeszkadza mi jego udział gdyż jestem fanem postaci.
Rzadko? Rzadko to wychodziły do czasu Ledgera (raz na około 20 lat), a teraz to nie można się od niego opędzić. Jak byliśmy w Poznaniu na wspólnym seansie The Batman z użytkownikami BC zrobiłem taką wyliczankę, z której wynika że Jokerów w kinie jest więcej niż Batmanów:

1. 60s (West / Romero)
2. Antologia (Keaton-Kilmer-Clooney / Nicholson)
3. Trylogia Nolana (Bale / Ledger)
4. DCEU (Affleck / Leto)
5. Joker (Phoenix)
6. The Batman (Pattinson / tamten brzydal z dwóch scen)

6 do 5 dla Jokera (nie patrząc na ilość aktorów tylko na ilość postaci), z czego połowa w ostatnich sześciu latach. Pomijając TDKR Nolana, Joker od 2008 roku w ten czy inny sposób pojawia się we wszystkich filmach (w BvS wspomina o nim Wayne i jest zbliżenie na zniszczony strój Robina, w JL Snyder dodał kompletnie zbędną scenę z Leto, w SS Ayera ma sporą rolę, choć na dobrą sprawę można było go wyciąć), w animacjach (wstawili go nawet do Batman vs. TMNT) i grach (nawet w AK powrócił, mimo że zginął w City). Obecnie jestem autentycznie zaskoczony gdy włączam coś z Batmanem, a tam Jokera nie ma.

newtime

W gotham knight nie ma Jokera  ;D  Jeśli patrzeć na ogólną popkulturę to Jokera faktycznie sporo ale jeśli popatrzymy na filmy z batmanem w roli głownej, to ostatni Joker nie liczac jakis tam cameo, to mroczny rycerz z 2008 wiec nie jest znowu tak zle. A to ze postać jakoś sobie tam dalej żyje poza batmanem to mi nie przeszkadza w sumie to Alfredów mamy znacznie więcej, ma on nawet własny serial teraz :P

Juby

#42
Cytat: newtime w 26 Październik  2022, 12:48:26W gotham knight nie ma Jokera  ;D
I Batmana... więc wiesz, to co innego. Poza tym nie mów hop, to nowa gra, może jeszcze gdzieś wyskoczy ci Joker :P

Cytat: newtime w 26 Październik  2022, 12:48:26jeśli popatrzymy na filmy z batmanem w roli głownej, to ostatni Joker nie liczac jakis tam cameo, to mroczny rycerz z 2008 wiec nie jest znowu tak zle.
Moim zdaniem jest źle. W większej roli w filmach z Batmanem się nie pojawił, bo dostał własną serię z Phoenixem. Ale nawet przyjmując twój punkt widzenia - jak dodamy do niego od którego roku w filmach z Batmanem nie pojawili się: Mr. Freeze i Poison Ivy (1997), a także tuzin innych superłotrów, którzy nie pojawili się wcale (Man-Bat, Clayface, Mad Hatter, Scarface, Court of Owls, Hush, Cluemaster, Kadaver, Anarky, Firefly, Calendar Man, Lady Shiva, Killer Moth, Cornelius Stirk...) to jest jeszcze gorzej.

newtime

Cytat: Juby w 26 Październik  2022, 13:02:15Moim zdaniem jest źle. W większej roli w filmach z Batmanem się nie pojawił, bo dostał własną serię z Phoenixem. Ale nawet przyjmując twój punkt widzenia - jak dodamy do niego od którego roku w filmach z Batmanem nie pojawili się: Mr. Freeze i Poison Ivy (1997), a także tuzin innych superłotrów, którzy nie pojawili się wcale (Man-Bat, Clayface, Mad Hatter, Scarface, Court of Owls, Hush, Cluemaster, Kadaver, Anarky, Firefly, Calendar Man, Lady Shiva...) to jest jeszcze gorzej.

To prawda że wiele złoczyńców nie zostało wykorzystanych ale wątpię żeby był to problem związany z jokerem. W takim serialu Gotham Joker oczywiście się pojawił ale w raz nim całą reszta złoczyńców z jakiegoś powodu tak samo w grach Arkham jasne ze Joker tam byl ale znalazło się miejsce dla wielu innych a jeśli chodzi o filmy, to po jokerze mieliśmy bane oraz Talię al Guhl teraz powrócił pingwin z człowiekiem zagadką, między czasie dostaliśmy czarną maskę oraz Zasza na dużym ekranie wiec tragedii nie ma, tak naprawdę to ostatnie występy Jokera nie liczać jego solowego filmu to jakieś dziwne cameo które raczej nikogo.

Crowridd

Gotham Knights przechodzę powoli, na Jokera w fabule jeszcze nie natrafiłem ;D
W ciągu ostatnich 14 lat Joker dostał jeden film, u Snydera i Reeves'a był tylko w jednej scenie. Dla mnie były one niepotrzebne. W Legionie miał chyba tylko 10-minutowy epizod.

Cytat2. Antologia (Keaton-Kilmer-Clooney / Nicholson)

Obiektywnie patrząc to jest nadal 1 film z Jokerem na 4 wydane z tej "Antologii". Ale bawić się pod daną teorię można długo.