Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batgirl (2023, HBO Max) « projekt skasowany 02.08.2022 !!

Zaczęty przez Juby, 20 Lipiec 2021, 11:25:46

Leon Kennedy

#105
Jedno słowo ŻENADA!!! Co dalej? Kasujemy Flasha i wywalamy Keatona? Wkrótce #uwolnić Batgirl.

Juby

#106

I co @Leon Kennedy, dalej nie ma powodów do narzekań na to uniwersum i działania Warner Bros.?
Cytat: Leon Kennedy w 03 Sierpień  2022, 06:07:05Jedno słowo ŻENADA!!! Co dalej? Kasujemy Flasha i wywalamy Keatona?
Michael miał powrócić w trzech nadchodzących filmach DCEU:
- Aquaman and The Lost Kingdom (podobno zastąpiony Affleckiem)
- Batgirl (skasowany)
- The Flash

Jak najbardziej nabiera to kształtów jakby nowy dyrektor WB (David Zaslav) nie chciał kilku Batmanów i planował wyrzucić Keatona. A skasowanie Flasha po wybrykach Ezry wcale nie jest takie niemożliwe. Fajnie...

@Q, informacja została już potwierdzona przez Deadline Hollywood i inne serwisy. Wygląda na to, że dział filmu o Batgirl można przenieść z sekcji DCEU do projektów skasowanych. :(

Sytuacja jakiej jeszcze nie było (film był na końcówce post-produkcji). Podobno powodem były tragiczne opinie po pokazach testowych. Warner ma otrzymać zwroty podatków z miejsc, w których kręcili film, którymi pokryją większość strat budżetu produkcji ($90-100 milionów) i są gotowi ponieść te straty finansowe, ale uniknąć strat wizerunkowych dla przyszłych kinowych produkcji DC (podobno ponieśliby je gdyby widzowie obejrzeli tego kaszalota). Do śmieci trafił również sequel animowanego filmu Scoob! z 2020 roku (budżet $40 milionów).

W sumie był to chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie film z sześciu nakręconych produkcji DCEU. Planowałem kupić na OLX komiks Batgirl: Rok pierwszy z WKKDC, aby zapoznać się z nim przed zbliżającym się filmem. Teraz nie wiem czy jest sens :P skoro film prawdopodobnie trafi do archiwum za stalowymi drzwiami i nigdy go nie pokażą w żadnej formie (trudno mi sobie wyobrazić, aby przy nim ktoś działał hasztagami, jak z #ReleaseTheSnyderCut, bo ani to film Snydera czy innego reżysera, który miałby rzesze fanów, ani nie pokazano z filmu nic, po czym ludzie domagaliby się jego wypuszczenia, nie było nawet teasera).


newtime

To jakaś kpina chyba, najnowsze źródła podają również podają ze anulowanie filmu było podyktowane tym ze ewentualne straty będą mogli sobie dopisać od podatku :o. Wracamy do początków Snydera czyli tworzenia wielkiego epickiego uniwersum bez zadnego planu i kasowaniem wszystkiego co moglo by je przyćmić. Pamiętam jak Amadna Waller musiała zginać w serialu Arrow, bo zaraz był jej film lub jak Slade musiał znknać, bo dostał cameo w filmie który nie dostał kontuacji. Na tym etapie na prawdę wieże ze Flash zostanie skasowny, dopiero co chwaiłemm kreatywność w doborze postaci oraz filmów ale wygląda na to ze nic z tego nie zostanie. Nie mam pojęcia co oni dalej chcą robić z tym uniwersum ale powoli tracę nadzieje, niech juz tylko zostawia nowego batmana w spokoju

Leon Kennedy

#108
Juby, jak jest powód w moim odczuciu do narzekań, to narzekam i teraz będę narzekać cały czas. Gotowy film wywalają, bo pokazy słabo wyszły ( inne były świetne, a filmy średnio przyjęte 😱) czy nowy szef znów zamiata, a potem następny będzie ponownie zamiatał i nie wiem Snydera znów zatrudnią... Jak wywalą Flasha i co za tym idzie również i Michaela zacznę ( o zgrozo Juby!!!) bojkotować to wszystko. Szlak mnie zaraz trafi.

MysiaParasolka

Obserwowanie polityki Warnera już nawet nie jest śmieszne - to zaczyna sprawiać autentyczny psychiczny ból. Sam film mi latał, bo jedynym wabikiem jaki tam był, to Gacek Keatona, którego coś czuję możemy w ogóle nie zobaczyć. Nie zdziwi mnie kasacja Flasha, jeśli odpały Ezry nie zostaną wyjaśnione do czasu premiery.

Dramat, po prostu dramat.

Juby

Cytat: newtime w 03 Sierpień  2022, 10:44:07Na tym etapie na prawdę wieże ze Flash zostanie skasowny
Ja rozumiem, że wczorajszy news mocno nami wzburzył, ale pamiętajmy że naprawdę to jedno słowo, a wieże to mogą być w zamku. ;)

Czekam na komentarz reżyserów, Leslie i Michaela co na ten temat myślą, i czy zostali o tym w ogóle poinformowani z wyprzedzeniem. A komiks o Batgirl chyba i tak kupię, bo to może być jedyne medium/okazja aby zapoznać się o czymś z tą bohaterką i Firefly'em (niestety).

Leon Kennedy

Komiks bardzo przyjemny, bier.

CytatNie zdziwi mnie kasacja Flasha, jeśli odpały Ezry nie zostaną wyjaśnione do czasu premiery.

Szczerze? Mam to już gdzieś! Ja chcę po prostu dostać ten film! Chce Flasha! Chce Keatona! Nie obchodzi mnie już nic więcej.

Juby

Kiedy wydawało się, że sytuacja nie może być jeszcze bardziej przykra...
https://mobile.twitter.com/DiscussingFilm/status/1554734128570023936?cxt=HHwWgIC-2fucw5MrAAAA

Poleciało kolejnych 6 filmów HBO Max. Jutro ma być jakiś panel, na którym nowy szef WB ma ogłosić, że zmieniają HBO Max w Discovery+, HBO wraca do bycia kanałem, a produkcje Discocery Plus mają się skupić na dokumentach i paradokumentach, nie na ofercie filmów fabularnych. To decyzja Davida Zaslava, który zastał platformę WB w złym stanie i musiał szukać $3 mld poprzez cięcia.

Rado

Nie wiem na ile to aktualne, ale tutaj niby jest krótki opis scen z Keatonem.



Ja tam kibicuje Zaslavovi. Następny do golenia Blue Beetle.

Juby

Jeśli jutro naprawdę ogłoszą przemianę HBO Max w Discovery Plus i skupienie się na innego typu ramówce, to wszystkie planowane seriale DCEU, tj. Peacemaker S2 i serialowy spin-off o Amandzie Weller można uznać za martwe tak, jak Batgirl. Blue Beetle'a mogą spokojnie odciąć od uniwersum cięciami montażowymi, więc nie ma sensu go kasować (chyba że screen testy wyjdą marnie), ale nie zdziwi mnie jeśli Black Adam i sequel Shazama flopną w box office, a wtedy Aquaman zostanie przełożony na grudzień 2023 w celu dopracowania i zwiększenia potencjału kasowego (w przyszłe święta nie mają premiery ani nowe Gwiezdne wojny, ani trzeci Avatar), a jedynym problemem bez rozwiązania pozostanie The Flash - dwukrotnie wyższy budżet od Batgirl, był już teaser, screen testy wyszły dobrze, więc ciężko go skasować, ale z drugiej strony zachowania Ezry i babranie się w uniwersum, które wydaje się być kasowane nie ma za dużo sensu...

Warner od teraz nie może zarabiać na Batgirl, ale liczę że kiedyś, nawet nieoficjalnie, wypuszczą do sieci chociaż te sceny z Keatonem, żebyśmy sami mogli ocenić co straciliśmy.


MysiaParasolka

Przy okazji obecnych kontrowersji przy Batgirl trochę mnie zaciekawiło czy kojarzycie podobne historie tj. film praktycznie gotowy, ale leci kompletnie do kosza, a studio zamyka cały materiał w najciemniejszym magazynie?

Btw wiadomo na jakim etapie jest Aquaman 2? Może i on poleci, jeśli Discovery ma teraz całkowicie się reorganizować?

Juby

W 1994 powstała filmowa wersja Fantastycznej czwórki, która trafiła w całości do sieci dopiero w ubiegłym roku (chyba). Nie przypominam sobie niczego podobnego, sytuacja z Batgirl jest bezprecedensowa.

Drugi Aquaman jest na podobnym etapie, co Batgirl (właśnie trwają dokrętki, post-produkcja trwa, film ma być skończony na początku przyszłego roku), ale to produkcja kinowa nie HBO, w dodatku jest to sequel hitu, który zarobił na całym świecie $1,15 miliarda, więc o anulowaniu go nie ma mowy.

Q

"Flash" i "Aquaman" są zbyt drogie by je skasować.

"Peacemaker" dobrze został przyjęty więc raczej będzie kolejny sezon, bo jeśli mieliby kasować seriale to jeszcze by się okazało, że z "Pingwina" zrezygnują.

Może kiedyś "Batgirl" wypłynie, jak na przykład wygasną prawa do filmu i trafi do domeny publicznej. Bo gdyby za film odpowiadał Zack Snyder, to nie pozwoliłby, żeby o nim zapomniano.

Już wcześniej zdarzyły się przypadki, że filmy były kasowane np. "Hippie Hippie Shake" nakręcony w 2007 roku, i ze względu na ubezpieczenie kopie zostały zniszczone przez  Working Title Films. Inny tytuł, który sporo czeka na premierę to "The King's Daughter" do którego zdjęcia powstały w 2014 roku, ale w tym przypadku film ujrzał światło dzienne w styczniu tego roku. Ale nie były to sytuacja takie jak z "Batgirl", gdzie nie było żadnych zakulisowych konfliktów, czy zmian studia.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

No tak, zapomniałem o Pingwinie. Mam nadzieję, że go nie skasują, to jedyny serial DC na jaki czekam (i to mocno).

Cytat: Juby w 03 Sierpień  2022, 19:30:26nie zdziwi mnie jeśli Black Adam i sequel Shazama flopną w box office, a wtedy Aquaman zostanie przełożony na grudzień 2023 w celu dopracowania i zwiększenia potencjału kasowego (w przyszłe święta nie mają premiery ani nowe Gwiezdne wojny, ani trzeci Avatar
Oho. W sieci już pojawiają się plotki o możliwym przełożeniu Aquamana na grudzień 2023 (i Shazama na przyszły rok, co mnie nie dziwi, bo wypuszczanie go do kin 6 dni po Avatarze to samobójstwo). Muszę nauczyć się nie rzucać irracjonalnych scenariuszy względem przyszłych działań Warnera, bo jak widać to studio jest nieobliczalne i obecnie wszystko jest możliwe.

Q

Hmm jak przesuną "Aquamana" o rok, a "Flasha" wypuszczą w czerwcu, to jakie cameo Batmana zobaczymy? Keatona, czy Afflecka. Działań WB nikt nie przewidzi.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)