Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Begins

Zaczęty przez Mariano, 04 Luty 2008, 23:02:18

Mariano

Film Chrisa Nolana, który "wskrzesil" Batmana. Mozna powiedziec, ze dokonal niemozliwego. Po fatalnym "Batman % Robin" wydawalo sie, ze nie zobaczymy wiecej filmów o tej postaci. Na cale szczeście wytwórnia W.B. postanowila dac jej szanse. Film ten przedstawil historie Bruce Wayne`a, jego osobistą tragedie i wreszcie to jak stawal sie "mrocznym rycerzem". Osobiście uwazam ten film za najlepszy z tych co do tej pory widzialem, dostrzeglem w nim jednak drobne minusy. Po pierwsze ujecia dokonywane podczas scen walk nie pozwalaly czasami wychwycic dokladnie kto kogo aktualnie uderza i w jaki sposób, wydaje mi sie, takze, ze Scarecrow mial troche za malą role w tym filmie. Ale tak na dobrą sprawe pewnie szukam dziury w calym. Film świetny i oby jego sequel okazal sie jeszcze lepszy.

Juby

W 99% sie z tobą zgadzam Mariano, ale dla mnie rola Stracha na Wróble wcale nie byla za mala. W ko?cu i tak pojawi sie on ponownie w "Mrocznym Rycerzu". "Batman - Początek" ma pewne wady, jak kazdy film, ale mimo to, to mój ulubiony Batman i ulubiony film o superbohaterze. Niektórzy mówią, ze nie ma on klimatu jak w filmach Burtona?? :P  Bez przesady, Nolan wybral wlasną koncepcje, realną koncepcje, która przypadla mi znakomicie. Nie rozumiem tez tych, których nie zadowolil Bale, bo przeciez juz uznano go za najlepszego aktora w tej roli. Ludzie, którzy uwielbiają filmy Burtona upierają sie, ze jego dziela są najlepsze i chocby nie wiem co, ktoś by nakrecil nie zmienią zdania, a ja kocham oglądac ten film i jest on pierwszym filmem o Batmanie, na którym bylem w kinie. Rozumiem, ze nie którym podobal sie mniej od filmów Burtona, ale prosze... Nie piszcie, ze ten film jest kiepski, bo pokazecie wtedy, ze nie znacie sie na filmach. Ja nie mam zadnych zludze?:
Moja ocena 10/10

(A)nonim

CytatNiektórzy mówią, ze nie ma on klimatu jak w filmach Burtona??
To znaczy tego samego klimatu nie ma. Ma inny klimat.
CytatNie rozumiem tez tych, których nie zadowolil Bale, bo przeciez juz uznano go za najlepszego aktora w tej roli.
Pomijając fakt ze sie z tobą zgadzam (chociaz Keaton na swój sposób byl równie dobry), to czy jezeli wiekszośc tak uwaza to muszą wszyscy? I czy ta wiekszośc musi miec racje?
CytatLudzie, którzy uwielbiają filmy Burtona upierają sie, ze jego dziela są najlepsze i chocby nie wiem co, ktoś by nakrecil nie zmienią zdania
Jak o tym mówimy wejd? na forum SHH to sie zalamiesz paroma uzytkownikami miedzy innymi GoogleMe który uwaza ze filmy Burtona są lepsze nawet od komiksów o Batmanie (Mistrz!) i chyba DamienDark czyli kryptofanatyk TAS'u i Burtona  który zawsze najpierw mówi ze nic nie ma do filmów Nolana, a pó?niej po nich jedzie.
Chociaz nolanowskie zombie to tez straszne zjawisko. ::)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Maik

No cóz, ja bylem i pozostane zwolennikiem Batmanów Burtona, i choc nie jestem zwolennikiem ,,realistycznej" wersji Nolana (wole jak świat Batmana jest mistyczny i groteskowy) szanuje go za to wyciągnąl Batmana z dolu do którego wepchnąl go Schumacher.

Plusy :
+ No jak pisalem – Oderwanie sie od Schumacherszczyzny
+ Gordon – Mi sie osobiście podobal acz kolwiek zabraklo mi jakiejś sceny która pokazuje ze to ,,twardy glina" (A dalby komuś po mordzie!)
+ Scena gdy Bruce bije sie z wie?niami
+ Scarecrow – Mi sie podobal i tyle. Aktor fajnie go przedstawil
+ ,,Przysiegam na Boga...", ,,Przysiegnij na MNIE!" – zdaniem jednych ten tekst nie pasuje do Batmana a mi sie najbardziej podobal w calym filmie.
+ Nie bylo Lasur Pitu! @%#%%#!! Nienawidze Lasur Pitu!
+ Samochód – wolal bym dyskretny Batmobil ale co tam...
+ Lepszego aktora na Rasa sie nie dalo...
+ Morgan Freeman w obsadzie
+ Moze jakoś mnie to nie rusza ale jednak na plus jest co cale wyjaśnienie krok po kroku jak Bruce sie robi Batmanem...

Minusy :
- Chwilami nudnawy.
- Brakuje mi jednak czegoś w klimacie i nie chodzi nawet o to co mial Burton. Po prostu czegoś tu brakuje... Jakiejś mistyczności w postaci Batmana...
- Rachel... No, to nawet tlumaczyc nie bede!
- W ogóle mi sie filmowy Alfred nie podobal i w ogóle jakiś taki nie sympatyczny...
- Scena zabójstwa Waynów... Nie chcialem do Burtona przyrównywac ale jednak wzgledem jego filmu kiczowate to bylo... I tyle!
- Brak fajnej muzyki ze o klasycznym motywie Elfmana Batmana nie wspomne...
- O ile Scarecrow fajny o tyle z tymi halucynacjami sie nie wysili... Gargulcowaty Batman byl ekstra ale wszystko pozostale... No, sorry ale moglo byc to o niebo lepsze.
- Arkham niby jest ale jakieś takie... Gdzie ten upiorny ośrodek za miastem?

Leon Kennedy

Jedyny minus jaki ten film posiada i zostal juz tutaj powiedziany, to ten który podal Maik... i faktycznie gdy oglądam BB kolejny raz, to zawsze mi tego brakuje...

CytatBrakuje mi jednak czegoś w klimacie i nie chodzi nawet o to co mial Burton. Po prostu czegoś tu brakuje... Jakiejś mistyczności w postaci Batmana...

(A)nonim

No i tez sie z tym klimatem zgodze, ale jeszcze nawiązując do Maika
Cytat+ ,,Przysiegam na Boga...", ,,Przysiegnij na MNIE!" – zdaniem jednych ten tekst nie pasuje do Batmana a mi sie najbardziej podobal w calym filmie.
Ta scena jest Boska, kojarzy mi sie z The Dark Knight Returns. I jak dla mnie jest baaardzo batmanowa. 
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Hunter

znalazlem to zdjecie na necie zatytulowane jest Batgirl looking

Lubie ją jako aktorke i postac w tym filmie ale nazwac ją batgirl to przesada nie uwazacie
Choc zdrugiej strony jest odwazna umi o  siebie zadbac jak mówil chyba Alfred wiec moze kiedyś Nolan zrobi z niej Batgirl

Marquss

Nie chce takiej batgirl nigdy w zyciu, ona nawet z gordonem nie jest spokrewniona ;/(i zeby zginela w TDK)

Mr.G

Jak dla mnie postac Batgirl (i w ogóle cala ta bat-rodzinka) to kiepska rzecz zarówno w filmach jak i w komiksie.

Marquss

Ja jak wcześniej juz pisalem, chcialbym zeby byl tylko Dick ale juz jako Nightwing, bez fazy z Robinem i milym chlopcem , powinien byc taką mlodszą wersją Bruce'a (tak zeby mial 18 lat zeby nie bylo ze batman pedofil)powinien byc brutalny dla przestepców tak zeby az Batek go upominal.

Mariano

z tego co wiem to Nolan nie zamierza nikogo takiego wprowadzac, a co do Rachel to ja nie wiem czemu sie niektórzy tak jej czepiają. Moim zdaniem Kate Holmes stworzyla calkiem fajną kreacje, zobaczymy "nowa Rachel" wypadnie w sequelu

Maik

Wole Oracle od Batgirl... Wlaśnie, moze by sie dalo by w dalszych cześciach dali odrazu Oracle olewając Batgirl...

Leon Kennedy

Cytat+ Nie bylo Lasur Pitu! @%#%%#!! Nienawidze Lasur Pitu!

Wiem, ze to wszystko mialo byc realistycznie ukazane, ale mi wlaśnie zabraklo chociaz wzmianki o tym.

Cytat- Rachel... No, to nawet tlumaczyc nie bede!

Wiele osób narzeka na Katie Holmes... ze brzydka, ze slaba z niej aktorka, ze ma taki a nie inny uśmiech i pewnie znajdą sie tez ludzie co narzekają, ze jest zoną Cruise'a. Ale ja uwazam Katie za naprawde ladną dziewczyne o pieknym uśmiechu i przynajmniej dobrym talencie aktorskim. No i trzeba dodac, ze w BB stworzyla swoją najlepszą kreacje.

Cytat- W ogóle mi sie filmowy Alfred nie podobal i w ogóle jakiś taki nie sympatyczny...

Mial momentami fajne odzywki ;).

Cytat- Scena zabójstwa Waynów...

Wszystko byloby świetnie gdyby poszli do kina...

Cytat- O ile Scarecrow fajny o tyle z tymi halucynacjami sie nie wysili

Caly czas czekalem na coś naprawde strasznego... szkoda, ze sie tego nie doczekalem.

Cytat- Arkham niby jest ale jakieś takie...

Arkham zrobilo na mnie wrazenie gdy bylo pokazane od zewnątrz z tą świetną nastrojową muzyką.

Maik

Cytat: Leon Kennedy w 12 Luty  2008, 17:23:16Wiem, ze to wszystko mialo byc realistycznie ukazane, ale mi wlaśnie zabraklo chociaz wzmianki o tym.
Mi osobiście podoba sie wersja Rasa który jest "nieśmiertelny" dzieki sztuczką by ukryc prawdziwą tozsamośc...  Choc mogli wspomniec Lasur pit i potem powiedziec ze to metafora...

CytatWiele osób narzeka na Katie Holmes... ze brzydka, ze slaba z niej aktorka, ze ma taki a nie inny uśmiech i pewnie znajdą sie tez ludzie co narzekają, ze jest zoną Cruise'a. Ale ja uwazam Katie za naprawde ladną dziewczyne o pieknym uśmiechu i przynajmniej dobrym talencie aktorskim. No i trzeba dodac, ze w BB stworzyla swoją najlepszą kreacje. 
Mi nie chodzi tyle o aktorke co ogólnie postac. Naprawde bylo by o niebo lepiej gdyby sobie ją darowali i dali poprostu Denta...  Czuc pewien rodzaj wymuszenia "MUSI BYc POSTAc KOBIECA" .... Co to? James Bond?

CytatWszystko byloby świetnie gdyby poszli do kina...
Dla mnie troche przedobrzyli (ostatnie slowa ojca Bruce) i ogólnie jakoś emocji specjalnie nie budzila...
Wole wersje Burtona : Idą z kina, są szcześliwi, wychodzi typ z cienia, "Paf", giną... Po co to komplikowac?

CytatArkham zrobilo na mnie wrazenie gdy bylo pokazane od zewnątrz z tą świetną nastrojową muzyką.
Mi brakowalo "wszech obecnego obledu"... Zrobili by jakąś scene ze idzie Crane korytarzem, środek nocy i mija cele z których dobiega chory śmiech, wrzaski albo widzi jakichś typów z róznymi schizami... Albo coś w tym guście...

Juby

Troche glupio by wyglądalo, gdyby para milionerów z synem chodzili sobie do zwyklego kina od tak, wiec nie wiem czego sie czepiac o to, ze zamiast tego wybrali opere.
Co do Arkham to bylo tysiąc razy leprze niz to coś co pokazal shumasher, a w wersji Burtona nie bylo go wcale. To najlepsza wersja filmowa zakladu dla obląkanych, wiec po co narzekac.
Jeśli mowa o Ras al Ghul'u, to wizja jego nieśmiertelności byla pokazana świetnie, przynajmniej dla mnie.
Katie jest ladna, choc kiepsko gra, lecz stworzyla nawet niezlą kreacje.