Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Juby

Myślę, że warto ze względu na samą cenę. 240 stron w sztywnej oprawie za niespełna trzy dyszki to rzadkość (Egmont tę samą historię wydał za 79,99 zł). W razie rozczarowania, łatwo będzie sprzedać. ;)

Tymczasem w brytyjskiej rozpisce dodano następne dwa tomy i dla mnie odpadł kolejny potencjalny zakup. Tomem 17stym będzie The Man of Steel Johna Byrne'a. Mam go już z WKKDC, w dodatku wydanie od Hachette będzie uboższe o dodatek w postaci debiutu Supermana z Action Comics #1. W takim wypadku pozostaje z tym co mam.

Juby

Na oficjalnej stronie kolekcji wstawiono zapowiedzi numerów 5-10, które trafią do sprzedaży do końca 2021 roku. Wygląda na to, że polska lista od tomu szóstego będzie lecieć z kolejnością kolekcji UK.



Juby

Prezent na imieniny od młodszego brata.



Jeszcze nie czytałem, ale może odfoliuję i zacznę dziś wieczorem. Z tym, że może to być jeden z bardzo nielicznych tomów tej kolekcji na mojej półce. Zainteresowany jestem jeszcze dziewiątym i dziesiątym, a później długo, długo nic. W sieci można już znaleźć rozpiskę UK do numeru 20. (a na grupach fejsbukowych nawet do 26.), z którą polska wersja wydaje się zgodna i nie ma w niej dla mnie nic interesującego. Bardzo dużo powtórek komiksów, wydanych już wcześniej w naszym kraju, w tym w poprzedniej kolekcji DC, i bardzo niewiele solowych albumów z Batmanem z okresu, który najbardziej mnie interesuję. :-\ Jeśli już tyle tytułów dubluje im się z WKKDC od Eaglemoss to liczę na wznowienie chyba najbardziej niedostępnego tomu na ten moment - Człowieka, który się śmieje / Azylu Arkham. Do dziś pluję sobie w brodę, że nie kupiłem go, gdy był dostępny za 42 zł... a nawet gdy na rynku wtórnym był dostępny za dwukrotność ceny okładkowej. Od jakiegoś czasu nie jest dostępny nigdzie.

Leon Kennedy

Sam mam jak na razie tylko Harley. Myślałem nad najnowszym tomem z Esem, ale ilość dubli mnie odstraszyła. Ktoś wie jak to się ma do następnego tomu z Dianą?

Juby

Chyba w 100% powtórka z tomu DC Deluxe od Egmontu.

Leon Kennedy

Aha, zatem nie czytałem, nie posiadam. Więc jako drugi tom wpadnie mi właśnie ona.

Rado

Jak nie przegapię, to kupię "Projekt Omac". Nie czytałem tego, a podobno Batman tworzy tam coś na kształt Ultrona, żeby szpiegować czy w jakiś inny sposób zapewnić "bezpieczeństwo". Brzmi to jak bardzo paranoiczny Batman, a mnie to właśnie odpowiada.

Leon Kennedy

Jeden z tych komiksów, które bardzo mnie cieszą i za nic w świecie tego nie przegapię.

Crowridd

#23
Kupiłem pierwsze cztery numery w prenumeracie, potem zrezygnowałem. WW i Harley czekają na lepsze czasy do przeczytania.

Będę kupować wszystkie z Batmanem, o ile te duble będą mieć historie, których wcześniej nie miałem (w Jestem Gotham i Krzyżowcu tak właśnie w większości jest), no i wybrane z innych serii.

Z tych dodatkowych historii spodobały mi się i polecam:

- Historia z psem, która była już w Rebirth
- Black and White #2: Czarno-biały świat (1996)
- Secret Origins #36: Pawana (1989)

Inne z "Krzyżowca" nadal nieprzeczytane.

Edit:
- Secret Origins Special (1989)
- Batman Annual #11: Śmiertelna glina (1987)

Obydwie powyższe przeczytane. Ta ostatnia świetna. Moja druga przeczytana historia, w której głównym bohaterem jest Preston Payne. Polecam.

Z tego co tu piszecie, to warto zainteresować się Projekt Omac, Superman i Batman - World's Finest - Strażnicy Sprawiedliwości.

Joker - Ostatni śmiech - nie znam, więc kupię na pewno - pomimo recenzji.

Ta kolekcja ma dla mnie jeden duży plus - papier  :)

Chyba wszyscy liczymy, że nas czymś zaskoczą.

Edit:

Legion Samobójców - Czarna Krypta w numerze 11. Powtórka z Rebirth i zgodnie z UK.


Juby

Według zapowiedzi z tomu 10-tego (część prenumerujących już go otrzymała) w przyszłym roku polska wersja kolekcji nadal będzie wydawana zgodnie z tą z UK. Brytyjczycy zaktualizowali dzisiaj swoją listę do tomu 28. i wygląda na to, że w przyszłym roku dopiero tom dwudziesty ósmy będzie pierwszym, którym byłbym zainteresowany (ogólnie trzecim, bo zastanawiam się nad zakupem dwóch numerów z grudnia tego roku). Poniżej okładka i opis tomu 28.



CytatIssue 28
What constitutes a hero? That's the question posed in Legends, as Darkseid's nefarious machinations pit Earth's heroes against the very people they're sworn to protect! John Ostrander (Firestorm), Len Wein (Green Lantern), and John Byrne (The Man of Steel) present an action-packed 1986–87 event that helped define the DC Universe in the wake of Crisis on Infinite Earths, and introduced the world to a brand new Justice League and Suicide Squad! COLLECTS BATMAN #401; DETECTIVE COMICS #568; LEGENDS #1–6
Number of pages: 208

Leon Kennedy

Mnie za to cieszy Aquaman 'Z głębin'. Cieszy, bo jeszcze nigdy nie było mi dane przeczytać żadnej z jego podwodnych przygód!

Crowridd

Ja czekam na nr 9 i 10. Później zapewne 14 i 15 - Rozbite Miasto, bo pewnie będzie trochę historii, których nie było w Polsce wcześniej.

Juby

Rozczaruję cię - wszystkie historie z tego numeru były już opublikowane w Polsce. Tutaj masz spis zawartości Rozbitego miasta z kolekcji z UK (192 strony): BATMAN #620–625; "SCARS" FROM BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #8; "BATMAN" FROM WEDNESDAY COMICS #1–12; "ROOKIE" FROM DETECTIVE COMICS #1027

A to zawiera wydanie DC Deluxe od Egmontu z 2018 roku (240 stron): GOTHAM KNIGHTS #8 (październik 2000), BATMAN #620-625 (grudzień 2003 - maj 2004), FLASHPOINT: BATMAN - KNIGHT OF VENGEANCE (sierpień-październik 2011); WEDNESDAY COMICS #1–12 (lipiec-wrzesień 2009)

Czyli w kolekcji będzie mniej niż w wydaniu Egmont, a jedynym dodatkiem będzie krótka historia z Detective Comics #1027, który to album też był już wydany w Polsce (w ubiegłym roku). Jedyne co przemawia na korzyść kolekcji to zdecydowanie niższa cena.

Rado

Tym tomem 28 też się w sumie zainteresowałem. Nie znam tej mini serii "Legends", a pozostałych dwóch numerów chyba nie mam nigdzie skolekcjonowanych.

Crowridd

#29
Cytat: Juby w 25 Listopad  2021, 10:39:02Rozczaruję cię - wszystkie historie z tego numeru były już opublikowane w Polsce. Tutaj masz spis zawartości Rozbitego miasta z kolekcji z UK (192 strony): BATMAN #620–625; "SCARS" FROM BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #8; "BATMAN" FROM WEDNESDAY COMICS #1–12; "ROOKIE" FROM DETECTIVE COMICS #1027

A to zawiera wydanie DC Deluxe od Egmontu z 2018 roku (240 stron): GOTHAM KNIGHTS #8 (październik 2000), BATMAN #620-625 (grudzień 2003 - maj 2004), FLASHPOINT: BATMAN - KNIGHT OF VENGEANCE (sierpień-październik 2011); WEDNESDAY COMICS #1–12 (lipiec-wrzesień 2009)

Czyli w kolekcji będzie mniej niż w wydaniu Egmont, a jedynym dodatkiem będzie krótka historia z Detective Comics #1027, który to album też był już wydany w Polsce (w ubiegłym roku). Jedyne co przemawia na korzyść kolekcji to zdecydowanie niższa cena.

DC Deluxe mam, #1027 jeszcze nie, ale to jest do nadrobienia.

W takim razie odpuszczę. Dzięki, chociaż szkoda, bo fajny papier.

Czy ktoś z Was czytał wcześniej Superman i Batman - World's Finest - Strażnicy Sprawiedliwości? Warte uwagi?