Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze ulubione/oglądane seriale.

Zaczęty przez Silent Dark, 24 Lipiec 2008, 14:45:13

PieSzy

Big Bang Theory :) Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych odcinków, bo tematyka i humor bardzo mi odpowiadają. Tyle epickich momentów ma ten serial. http://www.youtube.com/watch?v=PsDGbhpwJ94#

Siepacz

Cytat: isild87 w 11 Styczeń  2013, 18:29:59
Ja obecnie zakonczylam  2 sezon The Borgias (Jeremy Irons jest genialny!) i zostal mi tylko bardzo chwalony i nagradzany Mad Men (sezon 2) - tyle ze mnie ten serial jakos nie wbil w fotel, choc pierwsze odcinki byly ciekawe. Wciaz 100 razy bardziej wole Dextera i czekam na najnowsze odcinki tego genialnego serialu .  ;)

Moim zdaniem Mad Men nie ma wręcz prawa wbić w fotel widza, który nie zamieszkuje Ameryki. To serial od Amerykanów o Amerykanach dla Amerykanów. Jest pełny odniesień do ich kultury, historii i nacechowany smaczkami, które w pełni zrozumie tylko mieszkaniec tamtego kręgu kulturowego lub pasjonat historii USA. Co nie zmienia faktu, że serial ogląda się bardzo przyjemnie choćby ze względu na lata, w których ma miejsce akcja tego serialu. Zdecydowanie bardziej polecam Boardwalk Empire - jak dla mnie arcydzieło wśród seriali o rysie historycznym.

Mr.G

Sherlock, Sherlock i tylko Sherlock.
Jakkolwiek naprawdę wiele już powstało produkcji na temat tego słynnego detektywa, to ten serial jest naprawdę ponad wszystkim. Historia jest o tyle świeża, że uwspółcześniona i tak znane z literatury historie doskonale odnajdują się w XXI-wiecznym Londynie i nie tylko.
Jest tego niewiele, bo dotychczas dwa sezony (zaraz zaczną kręcić trzeci) po trzy odcinki, ale każdy z nich to półtorej godziny czegoś, co z całą pewnością mogę nazwać serialowym... nie, telewizyjnym... nie, w ogóle filmowym dziełem sztuki. Każdy odcinek to zupełnie inne emocje, od wbijającej w fotel akcji, przez niesamowite intrygi, po zmysłowy erotyzm w jednym z epizodów. Doskonała gra aktorska, świetna muzyka, nieco nowatorskie zabiegi wizualne i wszystko to składa się na mój absolutny numer jeden. Po obejrzeniu Sherlocka taki na przykład dr House staje się po prostu nudny (przynajmniej dla tych, których do tej pory jeszcze nie znudził).
Polecam, naprawdę polecam.

Siepacz

Sherlock to faktycznie fantastyczny serial, jego największą wadą jest popularność jaką zdobył. Poskutkowało to tym, że obecnie aktorzy odgrywający główne postacie są rozchwytywani co uniemożliwia skuteczne kręcenie kolejnych sezonów. Na drugi przyszło czekać chyba około dwóch lat, trzeci szybciej nie wyjdzie a jeśli wierzyć plotkom to ma być ostatnim, właśnie ze względu na zapchane kalendarze aktorów. Ogólnie w ostatnich latach Anglicy zaskakują wyjątkowo dobrymi serialami, prócz wyżej wymienonego warto wspomnieć o genialnym detektywistycznym Lutherze, polityczno-kryminalnym The Hour czy sensacyjnym Strike Back. Co do porównania Sherlock - Dr. House to myślę, że gdyby ten drugi dawkowany był tak jak Sherlock czyli po 3 odcinki na sezon byłby na równym poziomie. A tak mamy 8 sezonów po 20 kilk odcinków każdy, w takiej ilości i Sherlock zacząłby zjadać swój ogon.

Funky



?wi?ty wraca na ma?y ekran!

Adam Rayner played Simon Templar, alias The Saint in the 2013 TV series opposite Eliza Dushku as Patricia Holm.

The Saint disappeared for a time after the 1997 Val Kilmer movie, and while many attempts at getting a television series off the ground came and went, nothing made it to production. Rumors included such stars as James Purefoy and Dougray Scott attached to them. In 2012, the years of perseverance finally paid off. With Roger Moore and Ian Ogilvy both involved, shooting of the new TV series of The Saint began in December 2012 with Adam Rayner playing Simon Templar, and Eliza Dushku as Patricia Holm.

The pilot show of the series is loosely based on the Rayt Marius trilogy, which was written about by Leslie Charteris in The Last Hero, Knight Templar, and Getaway.

Adam Rayner is an English actor who will play The Saint, which is exactly what most people expect Simon Templar to be. The Saint really is English at his core, just as the author of The Saint books, Leslie Charteris, himself was. The Saint's background is really Charteris' view of a true man of the world -- similar to himself. Born in an British colony, and a well-travelled cosmopolitan history, living many places around the world, including England, France, and the United States.

Adam Rayner was born Shrewsbury, England in 1977 to an American mother and a British father, and spent his early life in Norfolk, in a small village near Norwich, as well as the United States. The Rayner family lived only briefly in the United States, and returned to East Anglia for the remainder of his childhood. Adam has one older brother Matthew, who is six years older than him. Being born in England to an American mother and a British father give him dual nationality. He attended Durham University, receiving a degree in English. At Durham, he was also a member of the university's drama group. Following his graduation from Durham, he pursued his acting career, taking a two-year course at the London Academy of Music and Dramatic Art. Adam Rayner has appeared on the London stage, including such shows as the American play 'This Is Our Life', in which he took over the lead for two weeks when Matt Damon was unable to perform. He has also played with the Royal Shakespeare Company.

On television he has been on 'Mistresses' and 'At Home with the Braithwaites' with Amanda Redman, and 'Doctor Who'. Adam Rayner most recently starred as Aidan Marsh in the TV series, Hunted, a Frank Spotnitz (of the X-Files) spy dramma from the BBC and Cinemax. Rayner is also known for his work on Doctor Who, Making Waves, and Hawthorne.

The British tabloids have linked him romantically to Amanda Redman, who was his co-star in 'At Home with the Braithwaites'.

Adam Rayner, Simon Templar alias The Saint
Eliza Dushku, Patricia Holm
Enrique Murciano, Inspector John Henry Fernack
Greg Grunberg, Detective Garces
Sir Roger Moore, Jasper, The Banker
Ian Ogilvy, The Fixer
Thomas Kretschmann, Rayt Marius
Oliver Bell, Young Simon Templar
Kirsty Mitchell, Simon's Mother
Yani Gellman, Doyle Cosentino
James Remar, Arnie Valecross
Beatrice Rosen, Katherine Valecross
Sammi Hanratty, Zooey Valecross
Michael Ornstein, Kal Barko
Sonalii Castillo, Sonali Alves
Jason Brooks, Captain Miller

saint.org (polecam wszystkim którzy chocia? troszk? przepadaj? za Simonem)

a tutaj fotka dobrej jako?ci Templara i jego dziewczyny http://1.bp.blogspot.com/-7pxpR44B_Rk/UNNrv0KYdmI/AAAAAAAAClI/CzITLFBc4X4/s1600/The+Saint+Day+1+-+Eliza+Dushku+and+Adam+Rayner.JPG

Facet ma odpowiednie "papiery" na Bonda, mo?e historia si? powtórzy i po ?wi?tym (jak Roger) zast?pi Daniela Putina? :P

Bardzo mnie cieszy ?e Roger Moore czuwa nad tym projektem (wraz z rodzin?) a jest to d?entelmen który wyj?tkowo dobrze orientuje si? w postaci ?wi?tego. No i w obsadzie jest Rayt Marius który by? wrogiem Simona w powie?ci "?wi?ty zamyka spraw?". Co oznacza ?e b?d? si? inspirowa? ksi??kami Leslie Charterisa ;)

Ju? nie mog? si? doczeka?! :)

Juby

Oj dawno, przeze mnie ten wątek nieodwiedzany. Może mała aktualizacja, obecnie oglądane przeze mnie seriale to Monk (choć brakuje mi czasu i już dawno nie widziałem żadnego odcinka), How I Met Your Mother (jestem na bieżąco z 8 sezonem), The Big Bang Theory (świetny serial, zacząłem go oglądać przed wakacjami i jestem już na bieżąco w szóstej serii), a niedawno zacząłem powtarzać Batman TAS (obecnie obejrzałem 7 odcinków).

Jeśli natomiast miałbym odpowiedzieć na pytanie jakie są moje ulubione seriale (ever, a nie obecnie oglądane), to choć nie układałem takowego TOPu, moim numero uno zawsze będą Friends. ;)

Nightrain

Jeśli chodzi o mój ulubiony serial, to obecnie będzie to chyba Arrow, z powodów czysto oczywistych  ;D
Do niedawna byłem na bieżąco z HIMYM i TBBT. Jeśli chodzi o How I Met Your Mother, to nadrobiłem całe 7 sezonów i chyba 1 odcinek 8. The Big Bang Theory oglądałem odkąd zaczął wychodzić na TVN7, czyli od... Chyba 4 lat. I obejrzałem wszystkie odcinki 5do 5 sezonu włącznie. Jakoś nie kręci mnie oglądanie tych seriali z napisami. Btw świetny serial. Dextera, Mentalistę, Breaking Bad i Grę o Tron do niedawna też oglądałem z bratem, ale już znudziły mnie te napisy po angielsku. Niby się wtedy więcej można nauczyć, ale nauki mam dość w szkole. Najbardziej z nich przypodobał mi się chyba Mentalista.

Valar Morghulis

Tengu

CytatHow I Met Your Mother, to nadrobiłem całe 7 sezonów i chyba 1 odcinek

Zastanawia mnie jedna kwestia. Ted, w jednym z odcinków stwierdził że Matką jest współlokatorka studentki z którą kręcił, a potem pokazano nam że owa dziewczyna okazała się lesbijką i jest z... właśnie tą współlokatorską. Jak to się ma do tego, że Ona miała być tytułową matką?

LelekPL

Do seriali, które oglądam zdecydowanie dołączył Hannibal. Solidny serial kryminalny, który czasami może i za bardzo brnie w stronę seriali typu "zbrodnia tygodnia", ale jego główna oś fabularna mimo wszystko przyciąga uwagę. Zarówno Lecter jak i WIll Graham są dobrze przedstawieni i co ciekawe, podobnie jak w Manhunterze, to Will jest ciekawszą postacią od charyzmatycznego doktora. Podoba mi się to podejście, bo rzeczywiście jest to nietuzinkowy przypadek. Mads oczywiście w swojej roli również wypada bardzo dobrze, ale póki co trzymany jest na smyczy. Polecam miłośnikom serii filmów i książek o doktorze Lecterze, ale zwłaszcza tym, którzy tak jak ja uwielbiają Manhuntera Michaela Mann...
Ale tak swoją drogą - to kieruję do tych co oglądają ten serial - czy Lecter musi coś ciągle wpieprzać albo szykować jedzenie? Ileż można ciągle się tym zajmować...

Poza tym póki co raczkuję z Bates Motel i Wikingami, ale one jeszcze nie powalają na kolana. Zwłaszcza Wikingowie, o których słyszałem wiele dobrego i wiele porównań do Gry o Tron, są mniej brutalni i mają znacznie mniej ciekawą intrygę niż się spodziewałem.

camel

#144
Cytat: LelekPL w 17 Maj  2013, 21:59:00Will jest ciekawsz? postaci? od charyzmatycznego doktora
Grzeszysz ;D Mads jest genialny. Dancy'ego jako Grahama nie kupuje, wole Nortona i Petersena. Ca?y czas ma jedn? min?, do tego nie do ko?ca jego interpretacja si? pokrywa z ksi??kowym Willem. Mo?e si? jeszcze przekonam.

Co do seriali- od lat ogl?dam The Simpsons (10/10) i Dextera(8/10) (który zjad? ogon i je dalej ale có?). Teraz doszed? dodatkowo Arrow (8/10), i wspomniany ju? wy?ej Hannibal(8/10).

Moja lista TOP seriali wygl?da nast?puj?co
1.Twin Peaks (Po prostu Lynch- dla mnie bóg, no i te kobiety, mog?y by obdarzy? urod? ca?? obsade Friends, Houseów i Dexterów i du?o by zosta?o. O fabule nie mówi?c. No i wiemy jakim agentem by? Fox Mulder zanim sta? si? spooky :))(30/10)
d?ugo d?ugo d?ugo d?ugo d?ugo d?ugo nic
2.Rzym (10/10) (Oktawian z II sezonu to jedna z bardziej zapadajacych w pami?? ról) i Nip/Tuck nie jestem w stanie stwierdzi? który lepszy
3.The Sopranos(8/10) (za du?o o 2 sezony które powinny wyl?dowa? w Rzymie)
4.The X-Files (?eby nie by?o- fina? serialu to 7 sezon)(8/10)

Nie uwzgl?dniam ogl?danych, The Simpsons na pewno byliby wysoko.

Funky

The Saint promo Jak narazie wygląda to słabiutko, taka podróbka Bonda (chociaż Rayner byłby pewnie lepszym Bondem niż Craig :P). Mam nadzieję że taki będzie tylko pierwszy pilotażowy odcinek. Wielka zaleta "Świętego" z lat 60-tych to własnie spokojniejsza fabuła która nadawała specyficzny klimat tamtej serii. Mam nadzieję że nie popełnią producenci tego samego błędu co przy filmie z 1997 roku z Valem Kilmerem. Gdzie stworzono typowy akcyjniak a la Bond i Simon Templar zdechł by wrócić dopiero teraz do życia. Oby "Święty" cieszył się życiem troszkę dłużej niż jeden odcinek.

Nightrain

#146
Nied?ugo premiera 4. sezonu The Walking Dead. W niedziel? pierwszy odcinek, u nas na FOX'ie w poniedzia?ek o 22:00 ;) Niech si? tylko nie oka?e, ?e jestem jedynym widzem tego... Osobliwego serialu, opartego w ka?dym razie [mo?e w mniejszym stopniu, niestety] na komiksie ;)
?wietny trailer 4-ego sezonu z SD ComiConu THE WALKING DEAD - Season 4 | NEW Trailer | HD Nie mog? si? doczeka?. Nawet po tym co zrobili w 3. sezonie. Jest Deryl, i gitara :D

Valar Morghulis

franek

Różowe Lata 70-te - bo lubię rock n` roll, bunt i świetny humor.

Teoria Wielkiego Podrywu - pierwszy raz zacząłem w czerwcu i teraz powtarzam serial 3 raz :D

Smallville - jedyny serial jaki lubiłem za dzieciaka

Przymierzam się także do "Nie z tego świata", "Breaking Bad" i może "Dextera"


Show Must Go On!!!

kelen

Dextera najlepiej skończ na 4 sezonie.

Deuce

Cytat: Nightrain w 11 Październik  2013, 18:13:40Niech si? tylko nie oka?e, ?e jestem jedynym widzem tego... Osobliwego serialu

Ja te? ogl?dam i musz? przyzna?, ?e trzyma w napi?ciu i jest bardzo wci?gaj?cy. Niestety nie odbieram FOX'a i ogl?dam go, z du?ym po?lizgiem, na TVP 1. Jestem w?a?nie po 6 odcinku 3 sezonu. Nie mog? za bardzo nawet powymienia? opinii z Tob? na temat fabu?y, ?eby nie popsu? sobie przyjemno?ci z dalszego ogl?dania. Pa?stwówka i tak, przed ka?dym odcinkiem, puszcza zapowied? 4 sezonu, pokazuj?c w nim, ?e niektóre postacie na pewno prze?yj?.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman