Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Q

Potwierdziły się plotki, że pojawi się nowy serial telewizyjny w uniwersum Batmana.

"Gotham" skupić się ma na Jamesie Gordonie, nim w Gotham City pojawił się Batman. Produkcja zakupiła stacja FOX (na której antenie zadebiutował animowany Batman TAS), czyli nie powinniśmy otrzymać serialu dla nastolatków, ale przyzwoity policyjny serial, za który  odpowiadać będzie  Bruno Hellera, twórca "Mentalisty".

Teraz pozostaje jedno pytania, czy produkcja ta będzie związana z filmowym uniwersum DC, czy też będzie częścią wspólnego serialowego uniwersum, a może zupełnie oddzielną opowieścią o Gotham City?

W informacja prasowej pojawiła się także wzmianka, że pojawią się znani złoczyńcy. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby ważną rolę odegrali tacy bossowie przestępcy jak Falcone, czy Black Mask.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Rado

No i elegancko, niech robią jak najwięcej na jak najlepszym poziomie.

Ciekawie jak podejdą do tej kwestii złoczyńców przed erą Nietoperza. Większość z nich pojawiała się już po tym jak Bruce zaczął swoją karierę mściciela, a motyw, że "psychopaci pojawiają się ze względu na Batmana, jego pojawienie wywabiło ich z ukrycia" itp. był wykorzystywany w wielu komiksach. Może zrezygnują z tego schematu i dadzą lekko zmienione originy villainów lub stworzą nowych z jakimiś nawiązaniami? Zobaczymy.

Trochę szkoda, że będzie to okres przed Batmanem. Wolałbym np. okres urban legend. Pojawiały by się jakieś strzępy informacji o mścicielu, nieprzytomni i związani przestępcy gdzieś na rogu, no a Batman wcale nie musiałby być pokazywany. Do tego, ciekawe co dokładnie twórcy mają na myśli termin "przed Batmanem". Czy będzie to rok, pięć czy siedem lat zanim Bruce nałożył kapotę? Interesuje mnie to, ze względu np. na to, że w retrospekcjach z jakiś dawnych akcji, mogłaby się pojawić sprawa morderstwa znanego lekarza i jego żony w zaułku kina Monarch...

PS. Chyba jesteśmy coraz bliżej momentu dostania dobrego, mrocznego serialu fabularnego z Batmanem, o którym było nawijane na forum nie raz.

Doctus

CytatPS. Chyba jesteśmy coraz bliżej momentu dostania dobrego, mrocznego serialu fabularnego z Batmanem, o którym było nawijane na forum nie raz.

Owszem było. Tylko że to serial o Batmanie bez Batmana, i tu rodzi się pytanie czy na pewno chcieliśmy akurat coś takiego? wiadomo że Affleck nagle nie zacznie grać w serialach, ale nie obraziłbym się gdyby perypetie Gordona działy się w tym samym universum i wykorzystano do seriali i filmów jednego aktora. Marvel konsekwentnie buduję swój świat który jest tak spójny jak tylko się da, a DC dalej nie umie wyciągnąć żadnych wniosków i serwuje nam różne produkcje które żyją swoim życiem (vide Arrow, i nadchodzący serial o Gotham). A skoro FOX ma być producentem tego serialu, to podejrzewam że będzie odłączony od filmowego universum DC tak samo jak filmowi X-Men od FOXa są w innym świecie niż filmy robione bezpośrednio przez Marvela. Zamiast nie popełnić błędów swojego konkurenta, Warner z DC podejmują głupie decyzje. Chris Hemsworth miał niestety rację, że Warner jest za Marvel Studios lata świetlne w tyle, i nie sądzę żeby kiedykolwiek nadrobili te straty.

Czego oczekuję od serialu? trudno mi na tą chwilę powiedzieć. Chciałby, aby był integralna częścią filmowego universum, choć nie wiem czy jest to choćby prawdopodobne. Całkowity brak Batmana w tym serialu to dość chybiony pomysł, i znacznie lepszym posunięciem byłoby zrobić adaptację Gotham Central, w którym choć Batman się nie pojawiał, to był czymś w rodzaju ducha i mitu. Gordon mógłby być dobrym gliną, a w tle rzucać nam,easter-eggi w postaci wspominania o micie z wielkim Nietoperzem który łapię przestępców pod osłoną nocy. Jacy przeciwnicy mogą się pojawić w serialu o Gordonie? na pewno śmietanka gangsterska, bo kompletnie nie wyobrażam sobie żeby policja Gotham City walczyła z którymkolwiek, choćby trzecioligowym, przeciwnikiem Batmana. Mam osobiście mieszane uczucia, i czuję że może z tego wyjść batmanowe Smallville w którym Gordon sprzątnie połowę przeciwników Nietoperza zanim ten w ogóle pojawi się w Gotham.

Serio, wolałbym już serial o Huntress, lub moim ulubieńcu, Red Hoodzie.

Kadaver

#3
Przyszło mi na myśl, że Thomas Jane byłby fajnym Gordonem. Część późniejszych przeciwników może się pojawić jako postaci pozytywne (Harvey Dent) lub neutralne (np. Jonathan Crane).

XIII

Ja bardziej czekam na ten serial , wolę Gordona bez batsa niż oglądać tych lamusów z Shield.

Leon Kennedy

Sam nie wiem co o tym myśleć... Niby fajnie, że dostaniemy serial o Gotham, ale bez niego... Teraz najważniejsze, aby twórcy podeszli do tego w odpowiedni sposób, aby było czuć klimat i ducha Batmana.

camel

Serial o Jimie Gordonie to w porąbany pomysł.
Pomijając że batmanowskich villainów raczej nie zobaczymy, to fakt że raczej nie będzie to powiązane DCCU.. Jaki jest sens ładować się w serial który zajmie tylko zbędny czas? Jako prequel dla Batmanów Nolana (jedyne sensowne tłumaczenie)? Po zakończeniu trylogii? Mimo wszystko, kupiłbym to.
Miałoby sens gdyby Batman się pojawiał w kategorii mitu, co już zostało opisane wyżej. Byłoby to bardzo sensowne, gdyż Superman wg. Goyera miał być pierwszym "superhero". I dopiero w B vs S wszedłby na ten poziom. Jednakże produkowanie autonomicznego serialu o Gordonie, jest mówiąc krótko- stratą czasu, pomysłów. Prawdopodobnie będzie to procedural,  takich serialów o glinach jest od cholery. Jedynym ratunkiem może być Gotham, ale wątpię w to byśmy zobaczyli miasto na miare z BB, o Batmanach Burtona nawet nie wspomnę... Więc... Po co?

Doctus

Ten serial móg?by wypali?, gdyby nie skupia? si? na Jimie Gordonie, i co wa?niejsze - dzia? si? w czasie, kiedy Batman ju? dzia?a. Zbudowa? wokó? niego mit, a reszt? oprze? na serii komiksowej Gotham Central. Wtedy spokojnie serial móg?by funkcjonowa? w tym samym universum co filmy DC, czy nawet seriale - Arrow, przysz?y Flash. Og?oszenie tego projektu, to dla mnie do?? nieporadna marketingowa reakcja obronna na serial o S.H.I.E.L.D, który zdoby? bardzo dobre wyniki ogl?dalno?ci, i po raz kolejny pokaza? ?e Marvel umie stworzy? co? spójnego. Warner natomiast sprzeda? prawa do postaci, i zrobi? co?, czego nie powinien w dobie tworzenia wspólnego filmowego ?wiata.

W dodatku ten pomys? zalatuje mi popularnym pokazywaniem 'co by?o gdy by? m?ody', czyli czym?, co najcz??ciej okazuje si? nie wypa?em który stara si? nap?dzi? ogl?dalno?? wykorzystywaniem znanej marki. Pokazanie m?odego Jima Gordona w serialu, nie tylko utrudnia wprowadzenie go do perypetii BatAfflecka, ale wyklucza pojawianie si? przeciwników z galerii Batmana. Wyjdzie pewnie z tego co? w rodzaju Smallville, gdzie Clark Kent pokona? Doomsday'a, Darkseida, oraz Brainiaca, zanim w ogóle ubra? czerwono niebieski kostium oraz pseudonim Supermana. Jakim? ?wiate?kiem nadziei jest FOX który ma zrobi? ten serial, a do tej pory produkcje tej stacji przypada?y mi do gustu (vide krytykowany przez niektórych Da Vinci Demons).

CytatPrawdopodobnie b?dzie to procedural,  takich serialów o glinach jest od cholery. Jedynym ratunkiem mo?e by? Gotham, ale w?tpi? w to by?my zobaczyli miasto na miare z BB, o Batmanach Burtona nawet nie wspomn?... Wi?c... Po co?

No w?a?nie. Zw?aszcza, ?e mamy np taki serial o Lutherze, który swoim klimatem móg?by dawa? korepetycje panom z FOXa jak zrobi? serial który bez Batmana stworzy równie mroczny i ?wietny klimat. Swoj? drog? Idris Elba móg?by by? nietuzinkowym Gordonem z problemami, ale raczej nie spodziewa?bym si? wyboru czarnoskórego aktora do tej roli. Po Oldmanie trzeba naprawd? kogo? konkretnego ?eby przebi? poprzedniego Komisarza Gordona, i my?l? ?e Elba móg?by sprosta? temu zadaniu. By?by troch? innym Gordonem, ale równie ciekaw? i z?o?on? postaci?.

CytatPrzysz?o mi na my?l, ?e Thomas Jane by?by fajnym Gordonem. Cz??? pó?niejszych przeciwników mo?e si? pojawi? jako postaci pozytywne (Harvey Dent) lub neutralne (np. Jonathan Crane).

Jako? nie widz? Jane'a w tej roli. Dalej marzy mi si? ?eby kontynuowali Punishera z 2004 roku, który jest jednym z moich ulubionych filmów na podstawie komiksów Marvela. Gdyby tak w??czy? go do filmowego ?wiata Marvela, i pokaza? ?e pod inwazjami kosmitów i kolorowymi trykociarzami kto? brudzi sobie r?ce ?eby oczy?ci? Nowy Jork innymi metodami, to mo?e dosta?bym w ko?cu oczekiwany przeze mnie film dziej?cy si? jednocze?nie w Marvel Cinematic Universe i ukazuj?cy zupe?nie inny, street-levelowy klimat, czeka?bym na to bardziej ni? na film o Thorze czy Ant-Manie. No, ale nie o Marvelu to mowa. Mo?e gdyby DC nie podejmowa?o takich g?upich decyzji, to nie przytacza?bym konkurencyjnego wydawnictwa na ka?dym kroku.


Q

Serial o m?odym Hannibalu Lecterze si? sprawdzi?, to i Gordon mo?e sobie poradzi?. Ale na pewno by?oby ciekawiej, gdyby jednak zaryzykowali i postanowili pokaza? Batmana jak miejsk? legend?.

Akurat fakt, ?e prawa na pokazywanie serialu kupi? FOX jest dobre, bo gdyby dali to CW to pewnie nic dobrego by z tego nie wysz?o. Pami?tajmy jednak, ?e za produkcj? odpowiada Warner Bros TV, wi?c niekoniecznie wszystko musi by? zale?ne od FOXa.

"Da Vinci's Demons" to bardziej serial Starz ni? FOXa.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

camel

Cytat: AntyDoctus w 28 Wrzesień  2013, 10:02:23Og?oszenie tego projektu, to dla mnie do?? nieporadna marketingowa reakcja obronna na serial o S.H.I.E.L.D, który zdoby? bardzo dobre wyniki ogl?dalno?ci, i po raz kolejny pokaza? ?e Marvel umie stworzy? co? spójnego
Jak dla mnie pilot by? mocno rozczarowuj?cy, i bior?c pod uwag? ?e piloty, to nie tylko piloty, a a? piloty (prawdopodobnie najwi?kszy bud?et), to jak ma to tak dalej wygl?da?, mimo szczerych ch?ci bastuje. Cho? wyniki robi? wra?enie (11 mln), to trzeba pami?ta? ?e puszczany jest w ogólnodost?pnej telewizji, a nie jak Arrow w kablówce.

Cytat: AntyDoctus w 28 Wrzesień  2013, 10:02:23Swoj? drog? Idris Elba móg?by by? nietuzinkowym Gordonem z problemami, ale raczej nie spodziewa?bym si? wyboru czarnoskórego aktora do tej roli. Po Oldmanie trzeba naprawd? kogo? konkretnego ?eby przebi? poprzedniego Komisarza Gordona, i my?l? ?e Elba móg?by sprosta? temu zadaniu. By?by troch? innym Gordonem, ale równie ciekaw? i z?o?on? postaci?.
Nie lubi? takich zamian, jednak?e faktycznie Gordon potrzebuje nowego podej?cia. Nie mog? darowa? ?e Cranston zosta? Luthorem, a nie w?a?nie Gordonem. Nadawa?by si? idealnie na bardziej drapie?n? wersj? Jima.

Cytat: Q w 28 Wrzesień  2013, 13:41:40
Serial o m?odym Hannibalu Lecterze si? sprawdzi?, to i Gordon mo?e sobie poradzi?.
Mi si? osobi?cie serial podoba, mo?e poza aktorstwem Dancy'ego i zbyt d?ugim czasem ekranowym Grahama, jednak?e opinie s? bardzo mocno podzielone.

LelekPL

Cranston nie został Luthorem

camel

Mea culpa, jakiś czas temu czytałem o tym że podpisał kontrakt na 6 filmów, teraz po Twoim poście znalazłem dementi.

Doctus

CytatCranston nie został Luthorem

Jeszcze nic nie zostało ani potwierdzone ani zaprzeczone. Cranston wyraził chęć zagrania, fani też chcieli by go w tej roli. Nie wierzę żeby w takim przypadku Snyder postąpił głupio i wybrał np jakiegoś bezbarwnego Marka Stronga. Nie, proszę, tylko nie Mark Strong. Cranston byłby może niezłym Gordonem, choć osobiście od dawna go widzę jako Lexa Luthora i trzymam kciuki żeby dostał tę rolę.

CytatJak dla mnie pilot był mocno rozczarowujący, i biorąc pod uwagę że piloty, to nie tylko piloty, a aż piloty (prawdopodobnie największy budżet), to jak ma to tak dalej wyglądać, mimo szczerych chęci bastuje. Choć wyniki robią wrażenie (11 mln), to trzeba pamiętać że puszczany jest w ogólnodostępnej telewizji, a nie jak Arrow w kablówce.

To może doprecyzuję. Starałem się być obiektywny, i stwierdzić dobry wynik oglądalności oraz że zaradne umiejscowienie pilota w filmowym universum zasługuje na pochwałę i powinno być wzorem dla Warnera i DC, co nie zmienia faktu że pilot oglądałem i również mi niczego nie urwał. Nie było to mocne rozczarowanie, ale zdecydowanie przy pilocie Arrow wypadł blado, który mimo późniejszym kilku słabym epizodom, rozpoczął historię 1 sezonu wręcz świetnie, a całe to przedsięwzięcie i lista wydają mi się ciekawsze niż tajemnica śmierci Coulsona. Tutaj właśnie kończy się mój obiektywizm, bo jakoś bardziej ciekawi mnie serialowy Green Arrow, nawet w tak nolanowskiej i wypaczonej z oryginału wersji. I szczerze, mimo drewnianej gry aktorskiej Stephena Amella, już drużyna Arrowa wydaje mi się ciekawsza od poziomu 7.

LelekPL

Cytat: AntyDoctus w 28 Wrzesień  2013, 17:51:55
Jeszcze nic nie zostało ani potwierdzone ani zaprzeczone. Cranston wyraził chęć zagrania, fani też chcieli by go w tej roli. Nie wierzę żeby w takim przypadku Snyder postąpił głupio i wybrał np jakiegoś bezbarwnego Marka Stronga. Nie, proszę, tylko nie Mark Strong. Cranston byłby może niezłym Gordonem, choć osobiście od dawna go widzę jako Lexa Luthora i trzymam kciuki żeby dostał tę rolę.

"Cranston nie został Luthorem" to nie to samo co "Cranston nie będzie Luthorem".

NightBat

Cytat: Q w 28 Wrzesień  2013, 13:41:40
Gordon może sobie poradzić. Ale na pewno byłoby ciekawiej, gdyby jednak zaryzykowali i postanowili pokazać Batmana jak miejską legendę.
A może chcą wyciągnąć z kosza "The Bruce Wayne Series", i "Gotham" może ma tylko pokazywać to co się działo gdy Bruce zdobywał wiedzę i umiejętności.
I am a fan of Batman!