Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Returns- na wszystkie konsole

Zaczęty przez Booster, 24 Czerwiec 2010, 19:07:31

Booster

Batman Returns NES



Kolejny film przeniesiony na jedną z konsol, a dokładnie na NES. Gra jest wg. mnie na taką 4. Jest dużo plusów i minusów. Fabuła jest jak każdy wie taka jak w filmie, chociaż wiadomo: coś dodano, coś odjęto, ale nie jest źle. Grafika jak na NESa jest bardzo dobra, to samo można powiedzieć o dźwięku.
Największą radochę w grze sprawia jazda Batmobilem

Galeria:




Następne opisy innych wersji dodam jak sobie w nie zagram.

kelen

W wersję na NESa dużo nie grałem, ale nie sprawiała wrażenia jakiejś wybitnej. Była raczej ok, musiałbym zagrać więcej. Instrukcja ma fajne ilustracje tak swoją drogą.
Wersja na Mega Drive/Genesis - dawno w nią nie grałem, ale również mocno mnie nie przykuła. na Sega CD wyszła wersja ze wstawkami video i poziomami z pojazdami, które się dłuuuuuużą w cholerę.
Ciekawa jest przygodówka pod DOSa. Ma kilka minusów, ale świetnie oddaje klimat filmu.
Kiedyś zamierzam kupić wersję na SNESa (jedna z najlepiej ocenianych gier typu chodzona bijatyka na tą konsolę).
Wersja na Amigę jest beznadziejna. Sporo magazynów dało jej niziutką ocenę.
W pozostałe wersje nie grałem.

kelen

Fabuła :P Jeśli dobrze pamiętam to jest jedna z wersji gier na podstawie Returns, w której znajduje się wątek wrobienia Batmana w śmierć Ice Princess, w niektórych wersjach tego nie było.

MR.JACK

Grę miałem jeszcze do niedawna... Na mojego wschodniego famicona ;D Poniżej dokładnie mój (do niedawna ;) ) egzemplarz:

Pozbyłem się jej :( Może jest teraz u jednego z Was?

Poza tym, gra była od 1993r. jedną z tych gier, w którą zagrywałem się jako dziecko godzinami... Gdzieś w 1998 odkryłem jako już starszy gracz że jest tak opcja jak code i wciskając wszystkie guziki na padzie :D Odblokowywałem levele do, których nie mogłem sam dojść. Pamiętam że najbardziej podobał mi się level gdzie prowadziło się bat-łódź.

Świetna gra! Bardzo wymagająca, jak wszystkie gry Konami... Sentyment działa więc daruje sobie wady tej wersji ;)     

Anarky

Batman Returns NES to przede wszystkim trudna gra, nieźle odwzorowująca klimat filmu. Wystarczy spojrzeć na lokację Gotham City Plaza, czy muzykę która mi osobiście bardziej moim zdaniem pasuje do gry o Batmanie niż ta będąca w Batman NES. Nawet przeciwników mamy takich jak w filmie, clowny na szczudłach, czaszki na motorach czy diabły ziejące ogniem. Warto też dodać niezły etap z jazdą Batmobilem, bardzo fajny jak na rok wydania tej gry.

Jednak uważam ze od tej wersji lepsza jest ta na SNES, przede wszystkim ma lepszą grafikę i lepszy klimat oddający niemal w całości ten filmowy. Jest też kilka momentów iście wyjętych z filmu, moment kiedy Batman rozprawia się z clownem trzymającym Seline Kyle lub ten w którym podnosi do góry dwóch clownów i uderza ich o siebie.




Ja wam pokażę!

Anarky

Na emulatorze ale właściwie żadna różnica...
Ja wam pokażę!

MR.JACK

Komputer usprawnia pracę romów przez co tracą one swój pierwotny charakter ;) Więc pisanie że to w zasadzie żadna różnica potwierdza fakt że ktoś nie ma albo nie grał nigdy na konsoli.

Anarky

Cytat: Booster w 30 Czerwiec  2010, 22:13:11
Owszem jest, emulator to nie to samo co oryginalny SNES.

Ró?nica jest tylko taka ?e graj?c na SNES potrzebujesz kartrid?a i pada / joysticka, za? na emulatorze potrzebny ci plik z gr?, emulator oraz klawiatura. Gry same w sobie niczym si? nie ró?ni? w?a?ciwie, na przysz?o?? 'Nie ucz ojca dzieci robi?'  ;)

Cytat: MR.JACK w 30 Czerwiec  2010, 23:25:09
Komputer usprawnia prac? romów przez co trac? one swój pierwotny charakter

Bardzo ciekawa acz nie potwierdzona teoria
Ja wam pokażę!