Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC vs MARVEL

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Maj 2008, 17:56:55

Maxie Zeus

Czas na starcie Tytanów!!!

DC Comics vs MARVEL Comics - Co je lączy? Co je rózni? Czym (wg. was) jeden jest lepszy od drugiego? Czym gorszy?
W tym wątku porównamy dwa Giganty, jeśli chodzi o świat komiksu. Dyskusje moglyby byc ciekawsze, gdyby na Forum byli jacyś zaciekli fani Spider-Man'a, czy chociazby X-Men'ów. Ale i bez nich damy sobie rade.
Prosze tylko, zeby wątek ten nie przeobrazil sie w coś w stylu ''Postacie z Marvela są glupie i naciągane..ble-ble-ble...'', ale mial charakter kontrargumentacyjny ;D
Na początku, jednak, pozwole sobie przypomniec kilka istotnych faktów dotyczących tych dwóch róznych światów:

DC Comics - jedno z najwiekszych ameryka?skich wydawnictw komiksowych z siedzibą w Nowym Jorku (Broadway), zalozone jako ''National Allied Publications'' w 1934 roku (przez Malcolm'a Wheeler-Nicholson'a).
Obecnie jest cześcią koncernu medialnego Time Warner (Warner Bros. Entertainment). Kluczowe postacie, które kazdy fan powinien kojarzyc z DC to: pracujący tu od ponad 30 lat, obecnie prezes naczelny - Paul Levitz, i pelniący funkcje
vice-prezesa, a zarazem redaktora prowadzącego - Dan DiDio. DC Comics wykreowalo takie serie komiksowe, jak Superman, Action Comics, Batman, Detective Comics, The Flash, Green Lantern, Green Arrow, Teen Titans, Justice League of America, Justice Society of America, Nightwing i wiele innych.
Warto tez wspomniec, ze twórcą postaci Batmana (powolaną do zycia w maju 1939r.) byl Bob Kane (1915 – 1998), a Supermana (stworzoną w czerwcu 1938r.) - Jerry Siegel (1914 – 1996) i rysownik komiksowy Joe Shuster.

MARVEL Comics - jedno z najwiekszych ameryka?skich wydawnictw komiksowych z siedzibą takze w Nowym Jorku (Manhattan, Piąta Aleja), zalozone jako ''Timely Comics'' w 1939 roku (przez Martin'a Goodman'a).
Obecnie jest cześcią koncernu medialnego Marvel Entertainment, Inc. (Marvel Publishing, Inc.). Kluczowe postacie: Joe Quesada (obecny redaktor naczelny) i Dan Buckley (wydawca i dyrektor ds. operacyjnych).
Wazną osobowością w świecie MARVEL'a jest tez Stan Lee (1922 - ...) - twórca wiekszości znanych postaci komiksowych, jak np. Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, X-Men'i, Iron Man, Hulk, Daredevil czy Dr. Strange.




Posted on: 25 Maj  2008, 15:44:56

 No to panowie...........
''Let's start this party with a bang!'' ;D

Mr.G

Ja nie jestem stroną pomiedzy DC, a Marvelem. Dla mnie liczy sie Batman, a ze jest on z DC to bardziej szanuje akurat to wydawnictwo.
W Marvelu moją ulubioną postacią jest Punisher, realny, mroczny i z problemami. Bardzo lubie tą postac.

Nie jestem fanem wszystkich komiksów. Jestem fanem Mrocznego Rycerza i gdyby pochodzil on z Marvela to zapewne bardziej szanowalbym akurat wydawnictwo "Marvel".

Maxie Zeus

Ja pisalem juz kiedyś, ze gdyby nie Batman, DC Comics byloby niczym w porównaniu z MARVEL'em (nie oklamujmy sie - postacie z Marvel'a są po prostu ciekawsze). Postacie takie jak Flash, Wonder Woman, czy Green Lantern wypadają slabo na tle takich chociazby X-Men'ów, Punisher'a, Hulk'a czy nawet Iron Mana.
W świecie komiksów to praktycznie tylko Batman i Spider-Man mają ''rogues gallery'' godną uwagi ;D

Mr.G

Nie zapominaj o Supermanie. Wielu co prawda śmieszy, ale to i tak ikona i legenda.

Maxie Zeus

Moim zdaniem Superman ma dośc slabą ''galerie zloczy?ców'', i to mnie do niego zniecheca.
Ja w komiksach najbardziej sobie cenie (i zwracam uwage na) villains'ów :P Taki Doomsday, Brainiac, czy Bizarro........... troche to slabe w porównaniu do: Two-Face'a, Jokera, Ra'sa, czy Scarecrow'a.

Mr.G

Owszem, ale mi chodzi o samą postac Supermana. I to nie jako osoby, ale jako symbolu dobra, mocy, niezniszczalności, waleczności i pelerynki itd.
To taki jakby... ojciec wszystkich bohaterów (oczywiście w przenośni), mam nadzieje, ze rozumiesz o co mi chodzi Max?

Trzeba o nim pamietac, bo mimo, ze Batman jest stokroc razy lepszy to i tak kazdy super-heros zawsze porównywany bedzie z Kal-El'em.

Maxie Zeus

Oczywiście, ze wiem o co ci chodzi, G ;D
Superman jako ikona sprawiedliwości na tym świeci, która, (jak stal) jest nie do zniszczenia :P
Mimo wszystko brak tu podloza psychologicznego u bohaterów......... na co Batman i jego wrogowie narzekac nie mogą........... 8)           

<wow.... mój 500 post>

Grim Knight

Cytat: Maxie Zeus w 25 Maj  2008, 19:59:46
Ja pisalem juz kiedyś, ze gdyby nie Batman, DC Comics byloby niczym w porównaniu z MARVEL'em (nie oklamujmy sie - postacie z Marvel'a są po prostu ciekawsze).

Sandman.
Lucyfer.
V jak Vendetta.
Kaznodzieja.
Straznicy.
100 Naboi.
Historia Przemocy.
Baśnie.
Czarna orchidea.
Hellblazer.
Swamp Thing.
Teatr tajemnic.

Znajd? polowe chociaz tytulów tej klasy, co wymienione, wydane przez Marvela.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Juby

Ja zdecydowanie wole Marvel. X-Men, Spider-Man, Iron Man, Hulk, Punisher, Blade, Fantastyczna Czwórka, Kapitan Ameryka i Dradevil, to wspaniale komiksowe postacie, jedne lepsze, drugie gorsze, ale wszystkie slynne, opowiadają wspaniale historie i są fantastycznie wymyślone. W DC natomiast rozpoznawalni są tylko Superman i Batman, no moze jeszcze Wonder Women, a oprócz tej trójki lubie jeszcze moze Flasha i nic poza tym. W Marvelu jest znacznie wiecej wspanialszych bohaterów i ich wrogów, a DC gdyby nie bylo Supermana opieraloby sie tylko na Batmanie i na jego najlepszej komiksowej galerii zloczy?ców. Bez Batmana DC bylo by niczym i trzeba to glośno powiedziec. Marvel ma wszystkich wspanialych bohaterów, a gdyby dolączyl tam jeszcze Batman, to juz nic by go nie pobilo. DC rywalizuje z Marvelem tylko z powodu tej postaci i jej legendy, wiec nie dziwie sie, ze przez tyle lat funkcjonują i świetnie sobie radzą, ale to jednak za malo.

Grim Knight

Czy tylko ja tutaj czytam komiksy i nowele graficzne ze znakiem "Vertigo"?

Przed chwilą wypisalem 12 tytulów.
Przynajmniej cztery to światowe arcydziela. Perelki. Najlepsze, jakie istnialy w dziejach.
Wszystkie wydalo DC.

Chyba o splendorze wydawnictwa świadczy to, jakich twórców zatrudnia i jakie komiksy wydaje, a nie to, czy "Ooo, bo Doctor Octopus to ma macki mechaniczne, o Cerebro, o Iron man sie zabil, heh".

Ponownie prosze o tytuly jakichkolwiek komiksów wydanych przez Marvela, które są światową legendą.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mel

Nie...Nie tylko ty czytasz nowele graficzne ze znakiem "Vertigo"...*rzuca Grimowi pelne oburzenia spojrzenie*


kelen

Z Vertigo chetnie bym cos przeczytal, ale to nie jest dla mnie jako taki duzy priorytet, jesli chodzi o komiksu do kupienia (wiem, popelniam wielki blad :P) ale w koncu kiedys bede musial sie dorwac za jakeis tytuly, ktore m in wymienil Grim. Plus, sam kupilem nie dawno pare zarganicznych zeszytow, a w tym 1 numer The Extremist z DC Vertigo z rysunkami swietnego McKeevera. Szkoda, ze pewnie reszty numerow juz raczej nigdzie nie dostane, poza ebayem :D

Grim Knight

Wiesz, ze to nie bylo do Ciebie, Mel.....

Ja tylko chce uslyszec, na czym opiera sie ta wydumana "wyzszośc" Marvela.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mel

Na czym? Na dobrej reklamie i na uniwersalności...
Poprostu jest pospolity :D

Grim Knight

I tak, jak dla mnie, Vertigo wydaje najlepsze komiksy, jakie mialem przyjemnośc czytac.
A wszechobecne reklamy w komiksach są po prostu irytujące. Czytam sobie "Spidera"- bach, reklama Fantastycznej czwórki czy innego tytulu. Co dwie strony. Cholera jasna.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."