Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - XIII

#1
Taka  forumowa zabawa. Wybieramy okładkę komiksu następna osoba ją ocenia w skali od 1-10, i wkleja swoją propozycję. może też wtrącić kilka słów na temat okładki przedmówcy.

Moja propozycja
#2
Już za około 1,5 miesiąca dokładnie 19.06 będzie 30 rocznica pierwszego Batmana w reżyserii Tima Burtona. Planujecie na ten dzień odświeżenie sobie tego filmu? Bo ja  planuję obejrzeć  w wersji lektorskiej  zastanawiam się pomiędzy Mirosławem Uttą z vhs a Januszem Szydłowskim z tvp.
#3
Bat-Filmy / Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles
15 Kwiecień 2019, 12:48:45
Nie czytałem  komiksowego oryginału  więc nie wiem czego można się spodziewać po tej produkcji. Zwiastun raczej mnie zaciekawił chociaż  widać ze postaci  jak na tego typu film jest stanowczo za dużo, zwłaszcza nie potrzebni w tej produkcji są  Joker i Bane. Najbardziej spodobał mi się oldskulowy design Batmana  i te ujęcia w stylu dawnego TAS gdzie  był  pokryty mrokiem i było widać tylko jego białe oczy, czegoś takiego nie było dawno w animacjach Warnera.
#4
Bat-Filmy / Killing Joke
24 Lipiec 2016, 22:09:42
Szczerze nie wiem o czym to miał być film. Komiks był o więzi Jokera z Batmanem. Adaptacja jest nie wiadomo o czym tak naprawdę. To jakby 2 filmy w jednym pierwsza połowa to bardziej sensacja o nowym gangsterze w mieście w którym walczy Batgirl a 2 połowa to właściwy Zabójczy Żart pozbawiony klimatu komiksu i nijak nie łączący się z z poprzednim wątkiem fabularnym. I ta kategoria R jest niezrozumiała dla mnie więcej przemocy było np w adaptacji TDKR która miała PG-13. Animacja też nie robi zbytniego wrażenia i wydawało mi się , że miała mniejszy budżet niż wcześniejsze.  Najokropniejsze  pod względem animacji  była  scena narodzin Jokera,  Mark Hammill i Kevin Conroy niestety też się wypalili Ogólnie 4/10.
#5
Inne filmy i seriale / Ant-man
08 Styczeń 2015, 16:46:59
Z tym filmem będę miał pewien problem jak z Avengers o ile po zwiastunie ciężko ocenić fabułę itp ,  za to  wkurza mnie strona wizualna. Chodzi o format ekranu takie filmy to najlepiej wyglądają w pełnej panoramie czyli 2,35:1 można w niej więcej pokazać. A oni ten film robią w zwykłym 16:9 przez co kojarzy mi się z serialem telewizyjnym a nie filmem kinowym. O ile twórcy Avengers to zrozumieli i zrobią  sequel w pełnej panoramie tak nie wiem czemu tu jest tak chybiony pomysł. Superherosa prawie nie znam więc jakieś odstępstwa od oryginału nie będą tak wkurzać.
#6
Inne komiksy / "Złote cytaty o komiksach"
02 Listopad 2013, 21:33:36
Znacie jakieś perełki z tym związane. Chyba "najlepsze" teksty były w gazetkach z kolekcji figurek Marvela tłumaczonych za pomocą translatora.
"Wolverine ocalił Kanadę przed próbą przejęcia"
"one shot jedn strzał,"
" Spider man nie lubi vigilante"
"Maria tyfus uderza od tyłu"
"nadchodzi Człowiek Szczudła"
"Uwaga na Bycze Oko on nigdy nie chybia"
"przerobił Batmana w Powrocie Ciemnego Rycerza"
#7
Inne komiksy / Nasze początki z komiksem
19 Lipiec 2013, 15:22:10
          Urodziłem się w 1990 ale w erze Tm-Semica załapałem się tylko na 7 numerów The Amazing Spider-Man z lat 1997-1998 kupione przez rodziców na fali  Spider-Man The Animated Series. Oczywiście klimat był odmienny i numery te doceniłem dopiero później. Można powiedzieć że przypomniałem sobie o nich dopiero w dobie ekranizacji komiksowych. Zafascynowała mnie wtedy również postać Daredevila który zaliczył gościnny występ w 2 numerach. Bardzo się dziwię  że te numery przerwały do dzisiaj  zwłaszcza  dlatego , że  traktowałem je jak przeciętny dzieciak.   
       W latach 1999-2000 kupowałem Gwiezdne Wojny Komiks, niestety te numery nie miały tyle szczęścia i  za sprawą rodziców trafiły na makulaturę , czego nie mogę sobie darować. O komiksach przypomniałem sobie wtedy kiedy polską premierę miał pierwszy Spider-Man w reżyserii Sama Raimiego. Niestety była wtedy wyjątkowa posucha na rynku, wprawdzie kilka pajęczarzy wydało fun media ale było tego zbyt mało  aby wzbudzić we mnie stałe zainteresowanie.
      Przełom nastąpił w 2004 r kiedy to na rynku wystartował  Dobry Komiks. Nabywałem od nich wszystko co Marvelowskie i oczywiście zeszyty Superman/Batman. Niestety jak wszyscy wiemy ta inicjatywa szybko upadła.  Przypadkowo odkryłem , że w mojej niewielkiej miejscowości są salony Kolportera gdzie można  zaopatrzyć się w zeszyty Mandragory. Nakupowałem ich trochę ale żadnej serii w całości. Z powodów zapewne finansowych zostały one zamknięte , więc straciłem  kolejne źródło zaopatrzenia.  Dopiero w 2006 r zyskałem dostęp do Internetu , zaowocowało to zakupami zeszytów Semica  i moim pierwszym wydaniem albumowym którym był Batman Rok Pierwszy, którego ekskluzywnością byłem wręcz zachwycony. 
      Niestety na 2 lata zapomniałem o komiksach przy czym nadal byłem zainteresowany ich ekranizacjami.  W 2008 r  po raz pierwszy zobaczyłem Daredevila w wersji reżyserskiej , seans ten spowodował, że  zakupiłem Mega Marvela z tym bohaterem. Od tego momentu zacząłem na poważnie rozwijać kolekcją.  Głownie przez Allegro ale także w antykwariatach.
#8
Offtopic / Figurki samoróbki
07 Lipiec 2012, 12:59:51
http://www.youtube.com/watch?v=Awh3h0lP_8o&feature=plcp
Bawił się ktoś z was w robienie chałupniczych figurek?
#9
http://superpowerbeatdown.com/SPBD.html
Nowa internetowa seria  produkowana przez Bat in the Sun w której mierzą się ikony popkultury i to internauci decydują kto zwycięży. Łatwo się domyślić na kogo oddałem głos.
#10
Bat-Filmy / Batman Year One
15 Lipiec 2010, 10:43:43
Co myślicie o planach stworzenia tej animacji ? Niby komiks ma tylko 88 stron ale wątpie aby można go było wiernie przedstawić w animacji trwającej 70 minut.
#11
Bat-Filmy / Superman/Batman: Apocalypse
09 Lipiec 2010, 19:36:24
Zapowiada się produkcja słabsza niż Public Enemies. Mało było Batmana na zwiastunie . To bardziej wygląda na film o Esie.
#12
Jak w temacie
-Batman Begins 9/10 duzo dodatków wrzystkie przetlumaczone
-Batman Returns 8+/10 wiekszośc dodatków przetlumaczona
-Batman vs Dracula 7/10 dodatki ciekawe lecz zbyt krótkie
-Batman Gotham Knight 5/10 w dodatkach tylko nieprzetlumaczony  komentarz