Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Projekt filmowy NASA/SpaceX/Tom Cruise (202?)

Zaczęty przez LelekPL, 07 Maj 2020, 21:19:59

LelekPL

https://www.filmweb.pl/news/NASA+potwierdza%3A+Tom+Cruise+poleci+na+Stacj%C4%99+Kosmiczn%C4%85-137610

No to Tom będzie mógł już zakończyć karierę po tym. Po prostu pozamiata cały system. Podobno planował to już kiedyś z Cameronem. Fajnie by było gdyby James był reżyserem, chociaż on sam pewnie też chciałby lecieć :P podobny freak.

Ja ogólnie jestem ciekaw co Nolan by z tym zrobił z kamerami IMAX. Poza tym zawsze uważałem, że mistrz szalonych scen kaskaderskich i reżyser tak znany z praktycznych efektów pasują do siebie jak ulał, a to będzie magnum opus Cruise'a.

Nie wiem tylko jak technicznie to rozwiążą. Bo za dużo ich nie poleci. Reżyser i reżyser zdjęć pewnie zostaną na ziemi, ale operator będzie musiał lecieć. Poza tym może jeszcze jakiś aktor. Oświetlenie można przygotować wcześniej, a na ISS astronauci mogą to zrobić przed przylotem Cruise'a. Ale co z kaskaderką w kosmosie. Bo chyba nie lecą tylko po to, żeby zrobić scenę w zero G, bo to strata pieniędzy :P no i kto to ubezpieczy? :P

Ale pomysł fascynujący!

Leon Kennedy

Tylko Tom może spróbować to zrealizować. Uwielbiam go ❤️

Rado

Myślę, że astronauci tam pracujący już się szkolą pod kątem robienia charakteryzacji, operowania kamerą czy tym podobnym. Pieprzyć badania NASA. Wszystko dla Toma.

Leon Kennedy


LelekPL

Na pewno astronauci będą musieli pomóc przy dekoracji ISS, rozmieszczeniu oświetlenia zgodnie z zaleceniami ekipy, zanim Cruise tam przyleci. No i to nie jest tak, że oni tam robią doświadczenia 24/7. Mają czas na odpoczynek, a to będzie na ten czas część ich pracy. NASA zgodziła się na ten ruch, żeby promować podróż kosmiczną i badania w tym kierunku. Potrzebne są im fundusze, więc astronauci będą się musieli przyłożyć do ich zdobycia. Myślę, że nie będą mieli nic przeciwko ;) większość astronautów fascynowała się filmami o tej tematyce, gdy byli mali. Teraz będą mogli się odwdzięczyć.

LelekPL

A więc mamy reżysera - Doug Liman. Wiele osób bardzo lubi wspólny film Cruise'a i Limana - Na skraju jutra. Sam uważam, że jest nieco ponad ok i nie jestem wielkim fanem tego reżysera, ale nie dlatego jestem zawiedziony. Raczej dlatego, że to dość niepokojące, biorąc pod uwagę ostatni film tej dwójki, gdzie w wypadku samolotowym zginęło dwóch ludzi. Nie tylko źle to świadczy o człowieku, który ma kręcić film robiony w kosmosie, ale jeszcze trudniej będzie im go ubezpieczyć.