Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Juby

#615
Też jestem zaskoczony. Oczywiście nie oglądam i uprzejmie proszę o niepisanie o tym, co zdradza / co się w nim znajduje. :)

The Batman trafił na trzecie miejsce najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku wg Fandango.


jakura

Korci mnie, żeby obejrzeć, ale po 2 poprzednich trailerach ten probuje odpuscic. Zeby przypadkiem faktycznie nie poskladac sobie za duzo do kupy
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Juby

#617
Mnie już nawet nie korci i sam się sobie dziwię jak dobrze się trzymam w mym ubiegłorocznym postanowieniu. :D Nie widziałem żadnego ujęcia z tego filmu od 16 miesięcy, więc nie widzę problemu wytrzymać jeszcze dwóch. Teraz to już zleci ;)



Johnny Napalm

W sumie dużo więcej nie zdradza niż poprzedni zwiastun. No, jednak nie będzie to aaaż tak stonowany Batman, jak przypuszczałem. Fajerwerki muszą być i są ok. Widać sporę nawiązanie do filmów Nolana. Zagadka będzie chyba szedł drogą Bane'a i będzie się zabawiał w inżyniera społecznych zachowań.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kaz

#619
Cytatjednak nie będzie to aaaż tak stonowany Batman, jak przypuszczałem. Fajerwerki muszą być i są ok.
Też liczyłem na wolniejsze  ślamazarne ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) tempo i na dłuuuugie ujęcia jak w filmach Sergio Leone. Na razie to tylko trailer, a w takich to wiadomo że musi się dziać, by przeciętny zajadacz popcornu zwrócił na produkcję uwagę. Od siebie dodam, że ten ostatni trailer z tych trzech uważam za najsłabszy. Niemniej czekam na premierę i odliczam dni  ;D

CytatThe Batman trafił na trzecie miejsce najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku wg Fandango.

LelekPL

#620
Strasznie szybko ten zwiastun. W takim razie strzelam, że wypuszczą jeszcze jeden w lutym.

Ale ani tego, ani tamtego już oglądać nie będę. Pierwsze dwa idealnie przedstawiły klimat i bardzo delikatnie zarys fabuły. Na tyle delikatnie, że nadal nie mam pojęcia jaką poszczególne postacie będą miały role w tym filmie.

Nie chcę wiedzieć, ani tym bardziej widzieć więcej, przed seansem. Już mnie kupili, więc nie ma sensu psuć sobie smaku głównego dania.

Bardzo mnie natomiast cieszy marketing viralowy. Chciałbym, żeby rozwiązywanie zagadek nie powodowało tylko udostępniania materiałów promocyjnych, ale również dodatkowych informacji na temat Gotham Reevesa, może nawet Wayne'ów i Bruce'a. Marketing Mrocznego rycerza był pod tym względem mistrzowski i mam nadzieję, że film reżysera Cloverfield, który również miał wspaniałą kampanię viralową, też doda kilka smaczków dla fanów w sieci, żeby budować napięcie przed filmem. Zwieńczeniem mógłby być "trailer Riddlera" z naciskiem na niego i jego zbrodnie (oczywiście jego też bym nie obejrzał :P )

Juby

#621
Też myślę, że zostało tyle czasu, że może być jeszcze jeden trailer, ew. 60/90-sekundowy spot opublikowany przy okazji rozpoczęcia kinowej przedsprzedaży na początku lutego.

Cytat: Kaz w 28 Grudzień  2021, 19:10:45
Pamiętaj, że to głosowanie przeprowadzono głównie, lub wyłącznie wśród amerykanów, gdzie lwia część społeczności to Afroamerykanie, dla których Black Panther to bardzo ważny film, i gdzie pierwsza część zarobiła $700 mln stając się trzecim najbardziej dochodowym filmem ever. Do tego dochodzi tragiczna śmierć głównej gwiazdy serii = ciekawość widzów jak sobie z nią poradzili scenarzyści. Sequel animowanego Spider-Mana z kolei na pewno załapał się przez hajp przy okazji premiery No Way Home i dopiero co miał wypuszczony teaser, który przypomniał widzom, jak bardzo podobała im się pierwsza część.



Juby

Cytat: LelekPL w 29 Grudzień  2021, 23:02:49Ja raczej spodziewam się 500 milionów. Ale to strzał w ciemno w tych czasach. Bardzo wiele zależy od dwóch czynników: recenzji i pandemii.

(...)

Także sufit tego filmu, i to taki optymistyczny, to 750. Minimum myślę, że 350. Dlatego gdybym był Warnerem to takie 550 milionów i pozytywne opinie uważałbym za sukces i raczej zagwarantuje nam sequel. Tym bardziej, że żaden z ich filmów przez ostatnie dwa lata tyle nie zarobił (najwięcej Godzilla vs Kong - 460).
Godzilla vs. Kong miało równoległą premierę w sieci, a sytuacja epidemiczna była na tyle zła, że film nie mógł trafić do kin na wielu światowych rynkach. To chybiony przykład. Zerknij jakie pieniądze zarobił drugi Venom - właśnie przekroczył $501 milionów (bez premiery w Chinach), mimo pogarszającej się sytuacji z wirusem na jesieni, przeciętnych recenzji i kiepskich opinii widzów. Batman trafi do kin przy tendencji spadkowej w liczbie zakażeń, a hajp na film jest o wiele większy. Już w tym roku znajdzie się kilka przykładów filmów, które zarobiły nie 75-80% kwoty jakiej się po nich spodziewano przed wybuchem pandemii, ale 100%, lub więcej niż ktokolwiek zakładał, że mogą zarobić (chociażby właśnie Venom i No Way Home). $500-550 milionów - to moim zdaniem "minimum" dla nowego Batmana, i to w przypadku kiedy okaże się złym filmem (jak BvS) i spadki będą srogie.

Cytat: LelekPL w 29 Grudzień  2021, 23:02:49PS. Tak, wiem, że Joker sam zarobił ponad miliard, ale te czasy kiedy filmy mogły na siebie zarabiać w drugi, trzeci, czwarty weekend w kinach już chyba minęły. Tym bardziej z tak krótkim oknem kinowym i darmową opcją po jedynie 45 dniach.
Niekoniecznie. W tym roku było sporo filmów, które bardzo dobrze się trzymały w kolejnych tygodniach, chociażby ostatni Bond, przy którym przez długi czas nie było wiadomo, czy dobije do $160 mln w USA (ostatecznie się udało). Batman będzie miał 6 tygodni na wyłączność w kinach, a pierwszą konkurencję z prawdziwego zdarzenia dopiero po 9 tygodniach. Do tego czasu film i tak zarobiłby +/- 90% tego, co zarobiłby gdyby nie trafił na streaming.

Cytat: LelekPL w 29 Grudzień  2021, 23:02:49Ogólnie fatalnie, że już to zapowiedzieli - wiem, że mają taką umowę z kinami, ale ta umowa, nie znaczy, że film MUSI po 45 dniach pojawić się w necie. Oznacza jedynie tyle, że studio ma taką opcje, a ogłaszanie jej tak wcześnie uważam za błąd.
To bez wątpienia epic fail. Może nie na miarę tego, kiedy w marcu 2016 potwierdzono, że BvS doczeka się wersji reżyserskiej na Blu-ray już latem, przez co ogrom ludzi odpuścił kino, aby obejrzeć właściwą wersję filmu po 4-miesiącach w sieci, ale mimo wszystko fail - największy w póki co, bardzo dobrej kampanii marketingowej filmu. Z potwierdzeniem tej informacji należało poczekać co najmniej do drugiego tygodnia wyświetlania filmu w kinach.

Cytat: Q w 29 Grudzień  2021, 23:46:16"The Batman" ma przewagę nad innymi superbohaterskimi filmami, że jego budżet to 100 mln dolarów, a nie ponad 200 mln, więc żeby nie powstała kontynuacja film musiałby okazać się kompletną klapą pod względem finansowym i krytyki.
Budżet The Batman szacuje się na 90-100 milionów, ale funtów szterlingów, a nie dolarów. W $$$ będzie to znacznie więcej niż stówa.


Q

#623
Skoro nie wszyscy odważyli się obejrzeć najnowszy zwiastun to może spoty TV:




What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#624
Cytat: Q w 01 Styczeń  2022, 17:31:02Skoro nie wszyscy odważyli się obejrzeć najnowszy zwiastun to może spoty TV:
Nope. :) Nie będę odwracał wzroku, jeśli zaczną puszczać jakiś spot w polskiej telewizji, ale włączać coś samemu nie zamierzam. Teaser z 2020 roku pokazał mi wszystko, co chciałem wiedzieć.

Juby


Q

Te spoty to te same co wcześniej - nic nowego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#627
Pardon. Nie oglądam, więc nie wiedziałem. W takim razie usuwam. :) W zamian wrzucam najnowsze zdjęcie z filmu.




Q

I jest też nowe zdjęcie.



A przesunięciu premiery "Morbiusa", sprawia, że "The Batman" będzie pierwszą komiksową premierą tego roku.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

O ile i jego nie przesuną... :-X

Odkąd Warner podjął decyzję o dystrybucji hybrydowej na rok 2021, byli jedynym studiem, które nie opóźniało swoich premier, a nawet je przyspieszało (Cry Macho Eastwood). Dzięki temu mogliśmy obejrzeć kilkanaście ich filmów bez obsuwy, ale w roku 2022 wszystko się zmieniło, bo Batman ma być cinemas-only. Jeśli wirus będzie o sobie przypominał cały styczeń i rządy zaczną wzmacniać obostrzenia, zaraz możemy przeczytać o decyzji, której żaden z nas nie chce widzieć. Oby tak się nie stało, bo do premiery już tylko 56 dni.