Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Z Groty Nietoperza (Podcast Batcave)

Zaczęty przez LelekPL, 18 Październik 2021, 19:18:54

LelekPL




Z Groty Nietoperza - pojawia się pod koniec każdego miesiąca i wypada naprawdę super. W odcinkach znajdziecie omawianie wybranych newsów, zapowiedzi komiksowych, filmowych i wszystkich innych rzeczy powiązanych z Mrocznym Rycerzem. Jest dostępny na Youtube, Anchor i Spotify i jest prowadzony przez dwójkę naszych użytkowników - Kelena i Rado. Wielkie brawa dla chłopaków i już się nie mogę doczekać na odcinek po zwiastunie The Batman i ogłoszeniu Knightfalla.

Ktoś jeszcze słucha?

Juby

#1
Po pierwsze - gratulacje dla chłopaków. Przesłuchałem oba odcinki zaraz po tym, jak wyszły i wyszły wam bardzo profesjonalnie. Po drugie, dobrze się tego słucha, choć widać że kelen jest bardziej spięty i częściej się zacina. ;) Mimo to, wszystkich zachęcam do słuchania i - po trzecie - z chęcią sam bym kiedyś gościnnie z wami pogaworzył. :)

LelekPL

Myślę, że jak chłopaki pojawią się na The Batman z nami w kinie to nie zaprzepaszczą takiej okazji, żeby po seansie znaleźć czas, żeby wszyscy uczestnicy się nagrali ze swoimi reakcjami.

A jak ktoś chce się pojawić w podcaście wcześniej, to mam propozycję dla Rado i Kelena, żeby przyjmowali nagrania z pytaniami od słuchaczy. Ludzie mogliby się podzielić swoją opinią na temat jakiegoś komiksu, komiksów ogólnie, filmu, gry, itp, a chłopaki by się do tego odnieśli. Ale to raczej na "biedniejsze" miesiące niż te po DC Fandome ;)

Rado

Dzięki za miłe słowa. Ciekawy pomysł z tymi wypowiedziami słuchaczy. Gdyby to wyszło, to bylibyśmy o krok od prowadzenia na żywo i telefonów od widzów, a stamtąd blisko do programu live w telewizji, a stamtąd do nagród Telekamery, a stamtąd...

Juby

#4
Nowy odcinek (przesłuchałem ok. 80 minut, resztę odpuszczam bo nie chcę sobie spoilerować Injustice).


@kelen, spokojnie. :) Jak już się rozgadasz jest okej, ale w pierwszych minutach słychać jak jesteś spięty.

Mam teorię w kwestii stroju Kilmera używanego do screen-testów - biorą go, bo Val miał 6 stóp wzrostu (183 cm), czyli tyle samo (lub bardzo blisko tego), ile mają Christian Bale i Robert Pattinson, którzy byli głównymi kandydatami do roli. Trudniej byłoby im przymierzyć stroje znacznie niższego Keatona, lub wyższego Afflecka. Batsuit Kilmera jest bardziej uniwersalny. ;)

Rado

Możesz mieć rację z tym wzrostem. Wiem, że raczej już nigdy do roli nowego Batmana nie wybiorą niższego aktora, ale gdyby jednak tak się zdarzyło, to ciekawe czy z szafy wyjęliby wtedy strój Keatona do przymiarki?

Wayne

Teoria Juby'ego chyba nie ma racji bytu, skoro strój Kilmera miał na sobie w trakcie castingu również Cillian Murphy, mający tyle wzrostu co Michael Keaton. Obstawiam że strój z Forever utarł się w magazynach Warnera jako ten najmniej męczący do wkładania.

Juby

#7
Cytat: Obywatel Wayne w 07 Listopad  2021, 19:50:27Teoria Juby'ego
Jubego. Polski użytkownik, polski nick, czytany tak, jak się pisze i odmieniany po polsku.

Zwróć uwagę, że pisałem o wyborze stroju pod głównych kandydatów do roli. Takim był wtedy Christian Bale, który - jak sam Cillian stwierdził - był już wtedy pewniakiem do zastania nowym Batmanem i pojawił się na screen-testach tylko dla formalności.


+ o wiele łatwiej resztę kandydatów ubrać w luźniejszy strój, niż próbować ich wcisnąć w za mały.

Twoja teoria oczywiście też może być słuszna. W końcu Warner korzystał ze stroju z BF przy okazji kilku swoich filmów.

Johnny Napalm

Do tej pory trudno mi przyjąć do świadomości, że Cillian Murphy na serio myślał, że ma szanse otrzymać główną rolę w filmach Nolana. Świetny aktor, ale... no nie. Tu treningi i nabranie odpowiedniej masy ciała nic by nie pomogło. Murphy ma, a w 2005 roku tym bardziej miał, zbyt androgeniczną urodę.

A co do podcastu to naprawdę ciekawy, ale jak to podcast, dla mnie za długi i słuchałem wyrywkowo. Gdy mnie jakiś temat szczególnie zainteresował, to słuchałem do jego zakończenia.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Szkoda, że Rado i Kelen oboje nie obejrzeli zwiastunu Batmana, ale rozumiem niechęć ich oglądania z czasów kiedy było ich za dużo i za dużo zdradzały. Trend się na szczęście poprawił i ogólnie nawet studia zmniejszyły ich ilość w ostatnim czasie co też jest na plus. The Dark Knight Rises miał razem z teaserem chyba 5. TASM2 też miał ich pełno. The Batman maksymalnie dostanie jeszcze jeden chyba (i tego też już raczej nie będę oglądał).

Ogólnie chłopaki super wypadają w komiksach, mają niesamowitą wiedzę i przyjemnie się tego słucha. Nie zgodzę się z hypem na Flasha, dla mnie był totalnie obojętny (tak jak się spodziewałem, wrócił tylko Keaton, a nie Gotham Burtona, którego jednym z najmniej ciekawych aspektów był paradoksalnie sam Batman, dlatego ja pasuje z tym projektem), a z resztą oceny eventu też się zgadzam. Mało ciekawy.

Najnowższy odcinek też za mną. Szkoda, że problem z Flashem powtarza się w komiksie Batman 89. Chciałem po niego sięgnąć, ale po opinii Kelena chyba rezygnuję.

Dobra robota, tylko rzeczywiście trzeba bardziej reklamować. Post na stronie głównej batcave to absolutne minimum. Przydałby się post tutaj na forum co miesiąc i może tak jak wspominałem segment "z pytaniami od słuchaczy". Na forum moglibyście zbierać pytania i/lub opinie na odpowiedni temat i przeczytać je i odnieść się do nich podczas audycji.

Rado

Do tej pory chyba dwie osoby zadały jakieś pytania. Jedna w komentarzach na YT, a druga w prywatnej wiadomości na FB. Na oba udało się odpowiedzieć, z lekkim poślizgiem, ale jednak. Jakby ktoś miał jakieś kwestie do poruszenia, to tam chyba najłatwiej.

Świąteczno-noworoczny podcast wjechał na kanał. Dla wtajemniczonych info, że jeżeli nic się nie popsuje lub jakieś nieprzewidziane rzeczy się nie wydarzą, to następnym filmem będzie top 5 komiksów przeczytanych w 2021 roku oraz krótkie podsumowanie co się działo na kanale.


Juby

Cytat: Rado w 31 Grudzień  2021, 10:56:49Kelen nie chce robić newsów na głównej.
Moim zdaniem to błąd, na którym tracicie. W takim razie powinniście poprosić Q, aby to robił jeśli znajdzie chwilę.

Cytat: Rado w 31 Grudzień  2021, 10:56:49Na komiksspecu też nie bardzo ze względu na toksyczność.
Ale toksyczność tego miejsca nie przeniesie się wam przecież na komentarze na YT, a jest tam dużo fanów komiksów / Batmana, którzy pewnie nie mają pojęcia o waszym kanale, a z chęcią by go oglądali. No chyba, że nie chodzi o samo wklejanie, a wypowiadanie się na tym forum w ogóle - w takim wypadku doskonale rozumiem kelena, sam usunąłem konto dawno temu.

Cytat: Rado w 31 Grudzień  2021, 10:56:49Wg statystyk to teraz zdecydowana większość wyświetleń pochodzi z Facebooka niestety lub stety. My skromne chłopaki jesteśmy i nie lubimy się chwalić, ale nie bronię żadnemu z was czasem gdzieś tam po koleżeńsku udostępnić, chociaż na swojej tablicy.
Nie byłem na facebooku od miesięcy (używam tylko messengera, aby nie potracić kontaktu ze znajomymi, dla których jest to wiodąca forma komunikacji), na YT też nie mam konta. Swoje pytania mogę więc zadać wyłącznie tutaj. ;) Mam w sumie jedno - kiedy opowiadaliście o swoich ulubionych pozycjach z Batmanem z każdego medium, ty Radku powiedziałeś, że twoim ulubionym Bat-filmem jest TDK, a potem dyskusja została zakończona, choć Wojtek jeszcze się nie wypowiedział. Chętnie poznałbym jego zdanie.

Dzięki za najnowszy odcinek, przesłuchałem go rano i dzięki wam wiem, że nie będę sobie zawracał głowy tym Ostatnim uśmiechem z kolekcji. Może kiedyś nadrobię tom 9., bo ostatecznie nie kupiłem go, gdy był w punktach sprzedaży.


Rado

Cytat: Juby w 31 Grudzień  2021, 12:18:34Moim zdaniem to błąd, na którym tracicie.

Moim zdaniem chyba też. Strona główna to atut, który powinien być wykorzystany, ale z drugiej strony nie znam statystyk klikania poprzez główną.

Cytat: Juby w 31 Grudzień  2021, 12:18:34choć Wojtek jeszcze się nie wypowiedział. Chętnie poznałbym jego zdanie.

Ok, przekaże mu, bo chyba tutaj nie zagląda za często.

Pomyślę o tym komiksspecu, ale jeśli o mnie chodzi, to nigdy nie chce po prostu czegoś wklejać bez komentarza. W grę wchodzi normalne udzielanie się w temacie.

Juby

Nie znalazłem adekwatniejszego tematu (jeśli jest, niech miły moderator przeniesie mój post), więc wkleję tutaj. Wyrosła wam konkurencja ;) Julia Taczanowska i Jakub Popielecki z Filmwebu dyskutują o kinowych Batmanach przed premierą nowego filmu. Dziś wyszedł drugi odcinek.

https://www.filmweb.pl/news/Mam+par%C4%99+uwag+25%3A+Burton+v+Schumacher+-+kt%C3%B3ry+Batman+by%C5%82+najlepszy-145454
https://www.filmweb.pl/news/Mam+par%C4%99+uwag+26%3A+Nolan+v+Snyder+-+kt%C3%B3rego+Batmana+wolimy-145620

Polecam przesłuchać. Szczególnie pochwał w kierunku Batman Begins Nolana bardzo miło mi się słuchało.

Rado

O, chętnie posłucham. Szkoda, że nie ma na YT.