Aktualności:

"The Batman" na  4K Ulta HD, BD i DVD od 27 maja.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - LelekPL

#16
Jakość charakteryzacji jest katastrofalna i to tym bardziej zastanawiające biorąc pod uwagę jak dobrze wyszedł im Pingwin.

Nie rozumiem jak w ogóle mogli dopuścić coś takiego do zdjęć.

Najpierw narzuca się podobieństwo do słabego Gotham Jokera przez te "włosy", ale ktoś w necie porównał go też do Karła Warwicka Davisa i nie mogę teraz tego odzobaczyć:


Nie mam ogólnie problemu z pojawieniem się Jokera w kolejnych filmach, ale nie w taki sposób.
#17
Cytat: Q w 12 Marzec  2022, 18:27:24Zapowiada się mały weekendowy spadek  w amerykańskim BO tylko - 51% co przełożyłoby się na $66 mln, a łącznie z USA na $238,5 mln.

https://deadline.com/2022/03/the-batman-weekend-box-office-1234976639/
Wyniki aż szokująco dobre w Stanach. Widać film nie traci tempa w amerykańskim BO i może nawet będzie szansa na te 400 milionów w USA. Poza Stanami jest ok, bez szału, ale jeśli w Chinach sobie poradzi i nie zamkną tam kin powinien osiągnąć barierę 800 milionów. Fajnie by było gdyby przebił od razu BvS, ale wątpię, żeby było go stać na dobijanie do 900 milionów z tak krótkim oknem kinowym.

Cytat: Juby w 14 Marzec  2022, 10:21:39Trafione analiza różnicy w zdjęciach Batmana w porównaniu do filmów MCU:


Film ma ładne zdjęcia. Kadrowanie, oświetlenie i dekoracje są naprawdę dobre... ale jeden z najlepiej wyglądających filmów w historii? Chłopak jest młody, ma czas, żeby zobaczyć kilka innych filmów ;)
#18
Cytat: newtime w 09 Marzec  2022, 11:08:11Robin mógł by pelnić dokładnie ta samą rolę co Selina w pierwszej części tylko zamiast romansu, dostajemy relacje mentor oraz uczeń a po tym moze iść kształtować własną tosamośc
Bez romansu? Skoro Selina może być bi, to i Bruce może ;)
#19
Cytat: Juby w 09 Marzec  2022, 08:42:49Mylne założenie, że jeśli zawsze tak było, to zawsze tak musi być. Spokojnie można napisać całą historię z Robinem na nowo z pominięciem: złapania > niechęci do posiadania partnera > przybicia graby na końcu.
Obawiam się, że nie bardzo jak tylko będziemy mieli origin za sobą. Przedstawiłeś dobry origin, z resztą rozmawialiśmy o tym po filmie, że gdyby połączyć wszystkich Robinów, to możnaby w miarę ciekawe pochodzenie zrobić dla tej postaci - olać cyrk, Robin z ulicy jak Todd, rozgryza tożsamość jak Drake, jest dorosły i posiada inne imię niż Dick :P Tim Grayson, Jason Drake, John Blake, albo whatever (Jason Grayson i Tim Todd też nie bardzo ;) ). Jednak mam dużo wątpliwości co ta postać miałaby robić później, poza byciem złapanym/służeniu ekspozycji. Jedyne co przychodzi do głowy to albo śmierć albo odejście, bo to były jedyne istotne momenty tej postaci z komiksów, któe ostatecznie zostały cofnięte. No ale cóż, między innymi dlatego to nie mi WB płaci miliony za scenariusz ;) Niech Reeves się martwi jak to zrobić logicznie i zgodnie z obranym podejściem, jeśli zdecyduje się użyć tej postaci.
#20
:D

Tak, bo okulary z olbrzymią oprawką posiadającą procesor to to samo co zwykła soczewka...

Nie żeby to było równie bliskie sobie co komputery o rozmiarach pokoju, a współczesny smartphone. Takie soczewki nie istnieją, więc z definicji są Sci-Fi.
#21

Jest i ona, recenzja na którą "wszyscy" czekali. Od razu zdradzę, że opinia jest pozytywna i zwłaszcza chwalona jest Zeu Convance, córka Kenny'go Karustena.
#22
Ok to porzuć przykład Interstellar, zostaje Wiecznie młody. Ludzie to kupią w realistycznym wydaniu, bo już to robili od 30 lat. Do badań NASA też się nie odniosłeś. Badania są kontynuowane i nie jest to coś co jest uważane za niemożliwe. Tak samo jak soczewki Batmana transmitujące informacje i robiące filmy. Czy są możliwe obecnie? Nie. Ale jednak to kupiłeś. Twój upór w tym temacie jest zabawny i nielogiczny biorąc pod uwagę to co widzieliśmy w pierwszym filmie i to co znamy z języka filmu czy możliwości naukowych.
#23
Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 22:46:21Nolan mi nie przypadł stylistycznie wiec nie bede go porównywał w tym momencie.
Nie wiem co ma wspólnego stylistyka z dynamiką postaci, ale dobra, ta dyskusja rzeczywiście nie ma sensu.
#24
Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 22:28:01Nie prawda bo w filmie The Batman znalazłem sporo dla siebie, choćby to ze ten Batman nie działa praktycznie przez cały film sam, zawsze ma Gordona lub Seline i to właśnie relacja z nimi byla dla mnie największym plusem
Czym to się różni od trylogii Nolana, w której pracował cały czas z Gordonem, Foxem i Alfredem (plus z Rachel w pierwszej części, plus z Dentem w drugiej i plus z Blake'm i Catwoman w trzeciej)? Ano w niczym. Pod tym względem nie była to żadna nowość w The Batman.

Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 22:28:01Poza tym postać musi się zmieniać zeby nie była nudna i jeśli ktoś ma chociaż torche dać więcej kolorów z zycie batmana, to właśnie ktoś w rodzaju Robina
Cały ostatni film był o tym jak zmienia się Batman. A robi to na końcu przez kogo? Nie Selinę, nie Gordona, a przez Riddlera, po tym jak widzi jak go zainspirował i zbytnio przypomina, żeby na końcu porzucić zemstę i zostać nadzieją. Robin był potrzebny? Nie.
#25
Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 22:12:57No fajnie ale jego co ma jedno do drugiego?
Mnie pytasz? To Ty sam napisałeś!
Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 21:29:14Jeśli nie bedziemy próbować nowych rzeczy, to znowu zostaniemy z Jokerem który zabierze cały film batmanowi dla siebie  i Two Face w kontuacji oraz Bruce który płacze po ukochanej.
Ja Ci tylko udowodniłem, że tak jak ty uważasz, że Robin nie przeszkadza w użyciu nowych wrogów, tak samo jego brak nie powstrzymuje twórców, żeby zrobić film o Trybunale Sów, Hugo Strange'u, Freezie, itp. i zrobić coś nowego. Więc nie może to być traktowane jako argument za użyciem Robina, skoro jego obecność jest pod tym względem nieistotna.

Natomiast jeśli Twój Batman to taki, który lubi sobie rozmawiać przy kawie, pójść na zakupy do galerii, czy bawić się w wojny na śnieżki, to fajnie. Też lubię bardziej komediowego Batmana... ale jeśli lubisz tylko taką wersje, to filmy Reevesa raczej nie będą dla Ciebie, bo na to tutaj nie będzie miejsca przy tym podejściu.
#26
Cytat: Crowridd1 w 08 Marzec  2022, 21:38:09Zamrożenie człowieka w celu jego odmrożenia nie zadziała, bo najzwyczajniej w świecie takie rzeczy nie mają miejsca.
Serio? Niesamowite. Nie żebym to samo napisał w cytowanym przez Ciebie paragrafie...
Cytat: LelekPL w 08 Marzec  2022, 20:55:32Po drugie, nadal mówimy tu o prototypie, który nie działa i na tym polega cały problem Victora. Tak naprawdę to już można zamrozić ludzi... nie można ich tylko po tym obudzić :P i ten sam problem miałby filmowy Freeze.

Cytat: Crowridd1 w 08 Marzec  2022, 21:38:09Zabiegi filmowe dotyczące dźwięku wystrzału z broni czy działaniu medykamentu - hibernacja pod to chyba nie podchodzi
No właśnie podchodzi - jest to typowy zabieg, który znajdziesz w wielu filmach, z którym widownia jest zapoznana i traktuje to jako coś normalnego w świecie filmu. Nawet tych nastawionych na realizm, typu Interstellar, Nie patrz w górę czy Wiecznie młody.

Nie wspominając, że pomysły NASA na wprowadzenie w przyszłości astronautów w stan zawieszenia podczas długich podróży kosmicznych są dyskutowane i analizowane.
https://www.nasa.gov/sites/default/files/files/NIAC_Torpor_Habitat_for_Human_Stasis.pdf

Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 21:29:14Jeśli nie bedziemy próbować nowych rzeczy, to znowu zostaniemy z Jokerem który zabierze cały film batmanowi dla siebie  i Two Face w kontuacji oraz Bruce który płacze po ukochanej.
WTF!? W samym tym temacie wymieniliśmy około 10 innych wrogów, których można zrobić w świeży sposób. Czytałeś którykolwiek z tych postów? :P Więc nie, brak Robina wcale nie musi oznaczać powtarzania tych samych postaci. Czy w praktyce i tak dostaniemy znowu Jokera? Pewnie tak, bo to Hollywood, ale nie zmieniłoby tego nawet dodanie Robina.

Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 21:29:14a nie walki na pięści z Jokerem czy innym strachem na wróble co juz było 10 razy.
Chyba nie rozumiesz co oznacza zestawienie bohatera i wroga ze sobą. Nie chodzi o "walkę na pięści", a o walkę ideologiczną, która mówi nam znacznie więcej o charakterze postaci, o jego istocie, niż z...
Cytat: newtime w 08 Marzec  2022, 21:29:14kimś kto jest bezużyteczny ale Batman moze z nim pogadac, traktować jak syna, wypić kawe i choć raz sie uśmiechnąć  podczas patrolu, co kolwiek  co da postaci minimalny rozwój:
:P
#27
Cytat: Crowridd1 w 08 Marzec  2022, 19:48:20Jeżeli Reeves nadal będzie chciał utrzymać przyziemny klimat opowieści, to ciężko będzie z tą hibernacją ;)
Zwyczajnie nie. Po pierwsze, hibernacja jest standardowym procesem w języku filmu, widzowie się z nią przyzwyczaili ze względu na to, że jest tak często używana. Więc komora przetrzymująca osobę w stanie zawieszenia nie byłaby niczym unikalnym dla widza. Czy tłumik powoduje całkowite wyciszenie pistoletu? Nie, ale ludzie się już przyzwyczaili, że tak jest. Czy chloroform od razu powala z nóg osobę? Nie, ale w filmie jest to normalne. Tak samo jest z możliwością hibernacji.
Po drugie, nadal mówimy tu o prototypie, który nie działa i na tym polega cały problem Victora. Tak naprawdę to już można zamrozić ludzi... nie można ich tylko po tym obudzić :P i ten sam problem miałby filmowy Freeze.

Robin natomiast absolutnie nie. Batmana poznajemy na podstawie zestawienia go z danym przeciwnikiem, który najczęściej jest mrocznym odbiciem Batmana, tak jak Riddler był w The Batman. Natomiast dodanie Robina zawsze kończy się tym samym w "rozwoju" Batmana: "wezmę Cie pod swoje skrzydła" -> pojawia się pierwsze zagrożenie -> "nie potrzebuję pomocy" -> Robin i tak "pomaga" i zostaje złapany -> Batman ratuje Robina i ten robi jedną minimalną rzecz, żeby się wykazać -> "zostańmy partnerami". Nie dość, że jest to wtórne to jeszcze strasznie głupie.
#28
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
08 Marzec 2022, 17:58:45
Cytat: Q w 08 Marzec  2022, 13:32:42W kolekcji  HBO na C+ wróciły animowane:
Batman: Mroczny rycerz - Powrót, cz. 1 i 2
Batman: Powrót Jokera
Batman i Harley Quinn
Batman: Powrót Zamaskowanych Krzyżowców
Batman: Zabójczy żart

Jak "Joker", czy "Batman Begins", "BvS", więc te produkcje powinny też być w HBO Max.
To wszystko jest, plus nawet cała trylogia Mrocznego Rycerza ( ;D ) ale to właściwie brałem jako pewnik i oczywistą oczywistość.

Najlepiej niech problem zobrazuje ilość hubów, które mają Stany i my:


A propos Cartoon Network to nie ma praktycznie żadnych klasyków tej stacji. Tylko Atomówki.

Nie ma klasycznych filmów, nie ma Looney Tunes, klasycznych animacji DC, starych seriali DC... no bieda panie, bieda. Właściwie jedyna różnica to dodanie HBO Max originals do HBO Go i parę nowych kreskówek.
#29
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
08 Marzec 2022, 11:48:47
Looney Tunes są tylko nowe, starych też nie ma. Nawet Looney Tunes Hub nam zabrali w porównaniu do wersji Amerykańskiej
#30
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
08 Marzec 2022, 11:22:24
Niestety wejście HBO Max na polski rynek pozostawia wiele do życzenia. Nie ma ani Batman TAS ani The Batman czy jakiegokolwiek serialu animowanego DC, sprzed 2010 roku. Są chyba tylko seriale z Teen Titans Go i Harley Quinn.

Klasyk Cartoon Network też zabrakło, więc ogólnie mega bieda.