Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Konwenty Komiksowe i inne spotkania komiksiarzy

Zaczęty przez Johnny Napalm, 20 Kwiecień 2012, 19:52:48

Anonimowy Grzybiarz

Może jak Deadpool odniesie sukces, to i na Lobo ktoś się skusi z eRką.

Anonimowy Grzybiarz



Serdecznie zapraszam na piąty Krakowski Festiwal Komiksu, który mam zaszczyt współorganizować. Impreza 18-20 marca 2016 w Krakowie. Wśród gości m.in. Nicolas Wild, Grażyna i Zbigniew Kasprzakowie oraz Kasia Niemczyk rysująca obecnie dla Marvela serię "Mockingbird".

Pełny program:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/03/5-krakowski-festiwal-komiksu-18-20032016.html

Bless





Night_Wing [usunięty]

Warsaw Comic Con" coraz bliżej. Do Festiwalu - w Polsce jedynie chyba tak dużego święta kultury science-fiction - zostało kilka godzin!!. Jeśli chodzi o mnie, nie ma opcji żeby tam mnie nie było. Karnet na 3 dni mam kupiony, a reszta kwestii mojego ,,road tripu" załatwiona. Pozostało tylko jechać i cieszyć się z nerdowskiego święta.

Czy ktoś z Was zjawi się na "Warsaw Comic Con"?
Można by się gdzieś spotkać, zamienić kilka słów, pójść na jakąś prelekcję, czy pograć w planszówkę lub posiedzieć w komiksowej strefie.

Dajcie znać, czy się wybieracie! 8) 8) 8) 8)

Leon Kennedy

Zadecydowała za daleko mam, zatem na pewno się nie wybieram.

Johnny Napalm

Kiedyś na pewno się tam wybiorę, taki mam plan.
Cytat
Cytat: Leon Kennedy w 26 Październik  2018, 15:27:42
Zadecydowała za daleko mam, zatem na pewno się nie wybieram.
Nadarzyn nie jest tak bardzo daleko ode mnie.


Teraz tego nie zrobię, ale korci mnie do tego Nadarzyna nie od dziś. A zmieniając temat, niestety bardzo późno dowiedziałem się o MFKiG w Łodzi. Chciałem tam pojechać. Uważam, że jest to mimo wszystko najbardziej liczący się FESTIWAL KOMIKSOWY w Polsce. Nadarzyn ile ma lat? No sorry, poza tym prestiż nagród.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Ja byłem raz na Pyrkonie... i mi starczy tych konwentów. Niby fajnie, ale tak na raz. Czuję, że jeśli byłem tam właśnie tylko raz to wiem dokładnie jak to jest co roku. Główne atrakcje takich konwentów to:
- stanowiska w których ceny są karygodne i i tak nie ma nic ciekawego,
- cosplayerzy z którymi fajnie jest zrobić sobie zdjęcie... i tyle,
- no i prelekcje, które składają się z tematyki, która mnie albo w ogóle nie interesuje, albo wiem więcej niż osoby się na niej wypowiadające.
Zostają jeszcze często sympatyczni ludzie, ale sam czuję się za stary, żeby nowe znajomości tam zawierać z młodzieżą.

Na Dzień Batmana jednak zawsze pojadę. ;)

Night_Wing [usunięty]

Tegoroczn? edycj? "Warsaw Comic - Con (2018)" mog? uzna? za bardzo udan?; Festiwal Popkultury komiksowej, sci-fi i innej, na jakim jeszcze w ?yciu nie by?em! Niczym krok po kroku, dopiero zaczynam odkrywa? uroki tego typu wydarze?. Mimo ?e nie czerpa?em przyjemno?ci z ca?ych trzech dni jego czasu trwania, a by?em tu na oko?o 2,5 dnia, to i tak bawi?em si? przednio, do?wiadczaj?c uroków warszawskiego "Comic-Conu", na tyle na ile si? da. Harmonogram dla odwiedzaj?cych Festiwal, czyli wyk?ady, spotkania z Gwiazdami, pokazy na scenie g?ównej, autografy i zdj?cia, by?y do?? dobrze rozpisane. Same prelekcje podzielono na cztery bloki tematyczne: horror, gry, tematyka ogólnofantastyczna itp. Dawa?o to mo?liwo?? wyboru na co pój??, czego pos?ucha? i na czym podzieli? si? swoj? opini?. Osobi?cie by?em na nast?puj?cych wyk?adach: jeden prowadzi? Jacek Komuda, drugi omawia? zagadnienia odno?nie poszczególnych epizodów "Doctora Who", inny z kolei dotyczy? literatury Lovecrafta. Pono? na warszawski "Comic Con" zago?ci? Andrzej Pilipiuk; niestety je?li pisarz prowadzi? jaki? wyk?ad itp., mnie tam nie by?o. Cholibka, pogubi?em si? w tym ca?ym chaosie, przez który przeciska?y si? masy fanów.

Du?a ilo?? stoisk, wystaw i innych ró?no?ci na tegorocznym evencie mog?a zaszokowa? geeka.  Szkoda jedynie, ?e nie dodano czego? innego w ostatni dzie?. Komiksów, ksi??ek, i ró?nych gad?etów, co by?o naprawd? niesamowite, by?o do kupienia co niemiara; w kilka znich si? zaopatrzy?em.

I najwa?niejsze z tegorocznego "Warsaw Comic Con", co mnie spotka?o: autografy Simona Bisley'a i Glenna Fabry'ego nakre?lone wewn?trz twardej ok?adki "Batman/S?dzia Dredd. Wszystkie Spotkania". Poza tym to bardzo sympatyczni, niestroni?cy od ?artów ludzie. Na d?u?sze pogaw?dki nie by?o czasu; autografy i rysunki, które robili jednak zajmowa?y im troch? czasu, lecz i tak z podpisów obu artystów jestem nieziemsko zadowolony. Zaczynam przekonywa? si? do ich techniki rysunku. Grafiki s? mgliste, dziwnie przetarte i przera?aj?co dok?adne. Pora na co? wi?cej od wydawnictwa "AD 2000", i mo?e od "Preachera" równie?.  :mrgreen:

Cosplaye na naszym "Comic Conie" by?y zró?nicowane. Jedne si? podziwia?o, a na drugie przymyka?o oko; zreszt? dzielenie si? swoj? pasj?, to nie ?adna zbrodnia. :mrgreen:


Juby

Nie wiem czemu Lelek zamknął temat o zlocie, więc odpowiedź dla Leona wkleję tutaj.

Nie było mnie na spotkaniu (o ile takowe miało miejsce), ale dzisiaj dziewczyna zabrała mnie na wystawę DC. WARTO!! Dobry jeżu, bilet mieliśmy na godzinę, ale nikt nie pilnował i spędziliśmy tam ponad 100 minut, a i tego zbrakło żeby wszystko dobrze przejrzeć (idziemy drugi raz na 100%). Polecam znaleźć ze 3 godziny, naprawdę warto, nie spodziewałem się aż tylu materiałów, a zobaczenie na żywo, z bliska, kostiumów, które nosili Keaton, Kilmer, Clooney i Bale - nie do opisania. Pocykałem sporo fotek, jedną także tego, co naskrobałem w księdze z wpisami. Poniżej moje dzieło. ;)



Jak chcecie mogę podesłać więcej. Mam też fotkę z księgi od jakiego Wojtka (i Marty) z 29.09.2019. Czyżby kelen?

LelekPL

Jadę w weekend na tą wystawę. Chyba nie trzeba kupować biletów wcześniej?

Juby

Możesz na miejscu, ale chyba najlepiej kupić online przed samym wyjazdem, żeby później się nie okazało, że na miejscu są jakieś problemy. My tak zrobiliśmy.

LelekPL

Byłem na wystawie... zapomniałem zrobić zdjęcia swojego podpisu, ale całą czwórką się podpisaliśmy, zhejtowaliśmy Łódź i dodałem symbol Mrocznego rycerza do tego. Przez rzeczy pozabatmanowe po prostu przeszliśmy sobie, ale dla fanów Supermana i Wonder Woman też się sporo znajdzie.

Chciałem wstawić kilka fotek w spoilerze bo wystawa rzeczywiście świetna, ale nie chcą się wyświetlać, więc wrzucę linka do instagrama jak już ogarnę przycinanie. Szkoda, ze nie było strojów Anne Hathaway i Umy Thurman, ale zrobiłem zdjęcie wszystkich ciekawszych złoczyńców i z wszystkimi Batmanami... z niebatmanem nie robiłem ;)