Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

Gieferg

Ścieżki audio już w większości zebrałem, brakuje jeszcze lektora do kilku odcinków (69,71,79) no i kilka jest w fatalnej jakości ale to na bieżąco będę sprawdzał.

avi można wrzucić w program GoldWave i zapisać jako Wav albo mp3. Można też wyciągnąć z pomocą VirtualDubMod.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Te odcinki mam na pewno (brakuje mi tylko kilku z TNBA, ale to już po 85. odcinku), ale na wszelki wielki podaj tytuły, bo są dwa różne spisy (wg daty wydania i daty emisji), to w tygodniu pobiorę któryś z tych programów i spróbuję przekonwertować.

Fatalną jakość dźwięku przełknąłbym bez problemu (dodawałaby to nawet trochę klimatu 90s), ciesz się, że przynajmniej masz możliwość oglądania obrazu lepszego niż ja, o takiego:


Chyba to mnie powstrzymuje przed startem powtórki całości, którą odkładam już dobre 5-6 lat odkąd skompletowałem 99% odcinków (niestety, góra 30 ma jakość obrazu DVD, a nie tę zripowaną z Polsatu).

LelekPL

Nie wiem czy jest sens takiego zbierania na tą chwilę, bo niedługo (w tym roku) wystartuje u nas HBO Max, a wraz z nim jest duża szansa, że również dadzą nam do oglądania produkcje DC na nim i być może również TAS w nowej jakości z polskim audio.

Juby

Sens zbierania jest zawsze. Na HBO mogą coś wrzucić, potem mogą to zdjąć, a kupionej płyty nikt ci nie zabierze, nie zmieni zawartości wbrew twojwj woli, itd.

Ale jeśli na ich platformę trafi TAS w full HD z dodanym lektorem z Polsatu (czemu nie? Netflix wrzuca filmy z klasycznymi lektorami z vhsów z lat 90-tych), lub nowym dubbingiem (nie Radkiem Pazurą w roli tytułowej) byłoby super. Nie wiem czy wtedy w końcu zacząłbym płacić za jakiś streaming, ale na pewno trafiłoby do sieci i zaktualizowałbym wersje, które mam na płytach. :)

LelekPL

Jasne. Chodziło mi, że jeśli będzie dostępne full HD, możliwe, że z lektorem, biorąc pod uwagę ostatnio dodane filmy to warto wtedy sobie skompletować cały serial ;) w najlepszej możliwej wersji z polskim audio.

Gieferg

Cytat: JubyTe odcinki mam na pewno (brakuje mi tylko kilku z TNBA, ale to już po 85. odcinku), ale na wszelki wielki podaj tytuły, bo są dwa różne spisy (wg daty wydania i daty emisji), to w tygodniu pobiorę któryś z tych programów i spróbuję przekonwertować.

Podam czego tam brakuje jak posprawdzam które miały tę fatalną jakość, może przy okazji coś z nich masz w lepszej.
Pewnie jutro się temu przyjrzę.

Cytat: LelekPLNie wiem czy jest sens takiego zbierania na tą chwilę, bo niedługo (w tym roku) wystartuje u nas HBO Max, a wraz z nim jest duża szansa, że również dadzą nam do oglądania produkcje DC na nim i być może również TAS w nowej jakości z polskim audio.

Mam to już w tej chwili na Blu-ray i nie zamierzam czekać bo może coś tam kiedyś :P
No i jakoś nie spodziewam się tam lektora z Polsatu - tego samego który na VHS od ITI czytał pierwszego Burtonowskiego Batmana. Prędzej bym się spodziewał dubbingu z DVD.
Szkoda, że nigdzie nie idzie znaleźć lektora z TVP (ponoć czytali Szczotkowski I Gajewski a ich lubię nawet bardziej niż Uttę).






NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

LelekPL

Cytat: Gieferg w 01 Marzec  2021, 01:37:55Sądzisz, że dadzą tam lektora z Polsatu?
No... Tak. Może niekoniecznie z lektorem "z Polsatu", ale jeśli już będzie to raczej z lektorem co sugerowałyby ostatnio dodane filmy animowane z Batmanem na HBO GO.

Gieferg

#352
Sęk w tym, że byle lektor mnie nie urządza, szczególnie, że w dzisiejszych czasach z tych najlepszych lektorów mało kto się ostał. Dla mnie to kto czyta ma akurat DUŻE znaczenie.

Co do audio - wg listy stąd:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman:_The_Animated_Series_episodes

Brakuje:
- 02x04 Avatar
- 02x06 The Terrible Trio
- 02x14 Riddler's Reform

Natomiast słabszy dźwięk (trzeszczy) jest w przedziale od 01x34 do 01x39, a już w ogóle najsłabszy z którym trudno by było oglądać w 01x44 i 01x51.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#353
Cytat: Gieferg w 01 Marzec  2021, 01:37:55Szkoda, że nigdzie nie idzie znaleźć lektora z TVP (ponoć czytali Szczotkowski I Gajewski a ich lubię nawet bardziej niż Uttę).
TVP wyemitowało tylko część odcinków, jeśli się nie mylę. Nigdy nie widziałem nawet fragmentu odcinka z telewizyjnej dwójki (gdy je emitowano byłem bobasem, a w czasach internetów nie spotkałem się dotąd choćby z sample tej wersji).

Napisałem do Wolanda, ale po 15 latach odkąd je robił nie ma już napisów do TASu. Ze swojej strony mogę poratować tylko napisami z oryginalnych DVD do odcinków 1-14 (kolejność produkcji), które mam, tylko musiałbyś napisać jak z nich wyciągnąć napisy.

Pobrałem GoldWave i zapisałem te odcinki w wav (w mp3 wyskakiwał jakiś błąd). Teraz napisz jak ci to wysłać / na jaki portal mogę to darmowo wrzucić, bo każda ścieżka waży 205 MB i mailem nie pójdzie. Z odcinkami 34-51 rzeczywiście mam bardzo pierdzącą wersję, którą trudno słuchać. Jednak dla odc. 51 zrobiłbym wyjątek i się przemęczył, bo gdy Polsat skończył emitować Batmana pod koniec 1999, tylko "Człowieka, który zabił Batmana" miałem nagranego na kasecie, więc do zakupu pierwszej płyty DVD z serialem (gdzieś w 2007 roku) to był jedyny odcinek, którego mogłem powtarzać / jedyny do którego wracałem i mam do niego szczególny sentyment.

Gieferg

Ścieżki wrzuć np na zippyshare i podeślij linki.

Wyciąganie napisów z DVD do postaci SRT jest dość skomplikowane i czasochłonne, więc raczej nie ma sensu się w to bawić w przypadku serialu, szczeólnie że akurat do tych odcinków scieżki z lektorem są ok.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Shadow of the Bat

CytatTVP wyemitowało tylko część odcinków, jeśli się nie mylę. Nigdy nie widziałem nawet fragmentu odcinka z telewizyjnej dwójki (gdy je emitowano byłem bobasem, a w czasach internetów nie spotkałem się dotąd choćby z sample tej wersji).

Nadal mam kasetę VHS na którą rodzice nagrywali mi odcinki z lektorem z TVP2. Niestety w tej chwili nie mam jak jej odpalić bo nie posiadam sprawnego magnetowidu. Kiedyś na pewno będę chciał to zgrać na kompa.

Juby

W Łodzi akurat jest kilka opcji przerobienia kaset w DVD, w dodatku dość tanio. Mogę podesłać na pw numer do faceta, z którego usług korzystałem półtora roku temu.

G. Postaram się wrzucić i podesłać na pw.

Gieferg

CytatKiedyś na pewno będę chciał to zgrać na kompa.

Ujmę to tak - jeśli zrobisz to w najbliższym czasie i się tym podzielisz, możesz mieć dźwięk z tych wersji dopasowany do wydania Blu-ray
 - ale "kiedyś" (czyli jak już sam wszystko co mam ponagrywam) to już niestety będzie za późno  :)
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Shadow of the Bat

Ale od razu schłodzę nastroje bo tam nie ma wszystkich odcinków i parę jest niekompletnych. Z tego co pamiętam to były tam Heart of Ice, Feat of Clay 1 and 2, His silicon soul, ten z Pingwinem który próbuje się reformować, ten z Riddlerem i wirtualną rzeczywistością, The Man Who Killed Batman, Two Face 1, Moon of the Wolf i być może jeszcze coś o czym zapomniałem.

Jeśli znajdziesz ten kontakt to możesz go zapodać Juby. Skoro przyda się to paru osobom z forum to się za to zabiorę.

Juby

Poszło na pw. ;)