Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

artneo

Z nas dwóch ktoś musi być mądrzejszy, także Kubica, skoro uważasz, że TNBA jest lepsze to twoja sprawa, każdy ma swój gust. To forum jest po to by wyrażać opinie, ale widzisz zmusiłem cie do tego bys ją wyraził bo poprzedni post był nic nie wnoszącym i nie znaczącym zlepkiem słów, niczym nie popartym, Tak trzymaj MJ-Kubica. Pozdro.

P.S. Nie trzeba być wielkim znawcą, by stwierdzić co sie komuś bardzo podoba a co uważa za shit...

MJ

Mam do ciebie pytanie, gdzie w moim poprzednim poście jest napisane że uważam TNBA za lepszy od TAS'u?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

artneo

Przeanalizuj napisane przez nas dwóch posty i sam wyciągnij wniosek... nooo chyba, że nie potrafisz... ;) Daj spokój, obaj lubimy gacka i niech tak zostanie, nie chce mi się przedrzeźniać z z byle powodu. Napisz na koniec co wolisz (TAS czy TNBA) i zamknijmy temat główny. TAS dla mnie jest total wypas i najlepszy animowany serial, na TNBA jestem zły za Robina i za kolory a'la Superman, nie mówię, że jest totalny shit. Kończąc TAS dla mnie lepszy od TNBA. Pozdro.

Crane

Ja wam podałem na tacy książkę o której każdy fan TASu powinien marzyć a wy się kłocicie o jakieś pierdoły. Ok :)


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

artneo

Dzięki Crane, sprawdze tą pozycję, ale wiesz taki temat: "TAS/TNBA", czasem trzeba sie i pokłócic czasem ;)

MJ

Człowieku po pierwsze ja się nie kłócę a po drugie w moich postach były napisane zalety TNBA co nie znaczy że uważam je za lepsze od TAS'u a staje w pewnym sensie w jego obronie. TNBA jest jak to powiedział Leon znaczną odskocznią od TAS'u , ale też jest bardzo ciekawym i wartym uwagi serialem animowanym.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

W TNBA zrobili coś strasznego... W TAS wszytkie panienki były piękne a w TNBA taka Kotka, Bluszcz... Tragedia. No i tak spartolić Jokera. Kula im w łeb.

PS: Crane dzięki za cynka.

vincent

W TNBA za mało jest porządnych, klimatycznych odcinków. Czy w każdym odcinku Batman musi walczyć z jakimś super-złoczyńcą? Nie mogą to być zwykli gangsterzy? Ciekawy scenariusz i mamy świetny odcinek. W TASie było ich pełno. W TNBA już znacznie mniej.
Szczególnie w tym serialu raziły mnie gadżety w stylu magnetyczne kajdanki lub chustki (wtf?), które same się oplątują wokół ofiar.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

MJ

Vincent w TAS'ie było też parę odcinków słabszych a w TNBA jest mniej lepszych dlatego że ogólnie cała seria jest krótsza niż TAS.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

#174
W każdym serialu  mogliśmy znaleźć te lepsze i te gorsze części. A uwaga MJ jest jak najbardziej trafna. Kto widział wczorajszy odcinek ( zapomniałem tytułu ), ale był rewelacyjny. Miał świetny klimat, fajne historie i to typowe spotkanie... rewelka :). Świetnie wypadło również ponowne ukazanie Man-Bata!! O dziwo odcinek podobał mi się jeszcze bardziej niż ich pierwsze spotkanie. Nadrobiłem również zaległości jeśli idzie o opowiastke o Wilkołaku... Najbardziej raziło mnie to jego wycie :-[. Momentami ostro żenujace to było i szkoda, że nie mogli go zrobić trochę straszniejszego :'(. No, ale jak wiadomo nie wszystko można mieć ;).

Dezerter

Niektórzy z was za bardzo idealizuja TAS i gnoją TNBA. Każda z serii ma swoje plusy i minusy. Fakt TAS miał mroczną atmosferę, ale niektóre odcinki były specjalne kręcone z myslą o dzieciach(tyczy sie to rozwiązań fabularnych). W niektórych momentach animacja razi(brak płynności, za wolne, nienaturalne ruchy postaci). Plusem jest to, że twórcom niekiedy udało się ułagodzić szefostwo i powstały odcinki które fani gacka zapamietają na zawsze. Z nową serią jest i lepiej i gorzej. Kompletnie zmieniono styl rysowania co niektórym postaciom dodało powagi i mrocznego wizerunku. Batman ma kanciaste rysy twarzy oraz nowy strój(co jest plusem oczywiście). Poison Ivy w wersji z TNBA jest bardziej sexowna od wersji z TASU(wam przeszkadza blada skóra, mi natomiast nie). To samo tyczy się Batgirl oraz Harley Quinn. Sylwetki są zgrabniejsze od tych TASu. W przypadku Batgirl dodano czarny strój z żółta peleryna. Scarecow jest bezapelacyjnie idealny, sznur do wieszania na szyi, ciemny strój. Uchwycili całą tajemniczość postaci. Wersja TASowska przypomina mi zabawke dla 8 latków, która raczej śmieszy a nie przeraża. Lepszą kreskę mają Riddler, Bane, Killer Crock, Catwoman, Baby Doll. Zmiana stylu rysowania odbiła się przede wszystkim na Jokerze. Wyglada jakby miał jaskrę. Może to trochę irytować przy ogladaniu Mad Love. Idealną kreske miał w Justice League oraz Return of the Joker. Uchwycili całe szaleństwo postaci. Mad Hatter wyglądem przypomina szczura, a Gordon wyglada jakby miał niedowagę(jakby sie zastanowić to nawet nie przeszkadza). Nowa seria ma niespełna 30 odcinków. Niektóre epizody może przemilczmy(jakieś rośliny i zwięrzęta mutanty), ale jak na 2 sezony to i tak jest nieźle. Powstały Over the edge, Mad love, oraz Sins of the father które niewątpliwie(z zaznaczeniem na Over the edge) plasuja się w pierwszej 10 najlepszych odcinków seriali z Batmanem które kiedykolwiek powstały.

Altair

Czy Zig-Zap bedzie emitowal odcinki TNBA,lub B:Beyond?

SZAGI

Witam,
jestem nowy na forum,
trochę odbiegam od tematu, jednak wiem, że tylko na tym forum, wśród sympatyków nietuzinkowej postaci człowieka-nietoperza mogę znaleźć to czego szukam.

Posiadam wszystkie odcinki TAS z angielskim lektorem. Napisy mam jedynie do kilkunastu pierwszych odcinków... Jako, że mój angielski nie jest perfekcyjny, a nie chciałbym tak genialnego serialu oglądać po łebkach wychodzę więc z zapytaniem.

Czy ktoś z Was jest w posiadaniu paczki napisów do tej serii? Jeżeli tak, uprzejmie prosiłbym o jakieś umieszczenie ich. Przeszukałem już spory kawałek internetu w tym celu. Może ktoś z Was posiada napisy do reszty odcinków w swojej domowej kolekcji?

z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź,
Pozdrawiam

vincent

Witaj na forum ;)
Niestety nie pomogę Ci, jednak zadam jedno pytanie :P
Skoro masz TAS z angielskim LEKTOREM, to po jakiemu postaci z serialu gadają? po rumuńsku? ^^'
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

SZAGI

oj... moje niedociągnięcie...
to nie jest LEKTOR. tylko normalna wersja z angielskim dubbingiem

co w zasadzie i tak nie zmienia istoty problemu ;P he :]