Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight - wrażenia po filmie

Zaczęty przez (A)nonim, 24 Lipiec 2008, 14:11:11

Huntersky

Byla muzyka i ujecie pokazujące zakladanie maski... malo?
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Juby

Cytat: Huntersky w 09 Sierpień  2008, 18:38:12
Byla muzyka i ujecie pokazujące zakladanie maski... malo?

W pelni popieram. Nie widze tu zadnego minusu.

codic

Co do kropki nad i. Hmm.. scenami, którymi mozna sie wciąz 'jarac' to wszystkie sceny z Jokerem oraz kilka innych (np. akcja Batmana, gdy sprowadza zóltka do Gotham). Myśle, ze tą kropką nad i bedzie cześc trzecia ;)
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Firm

Epic...nie ma nic wiecej do powiedzenia.
To nie jest film komiksowy (ze tez tak sie wyraze) to kino w pelnej krasie blądzące obok takich filmów jak Ojciec Chrzestny, Trainspotinng czy kazdy inny klasyk. Dawno tak dobrze sie nie bawilem, dawno nie widzialem tak dobrej gry aktorskiej. Joker..cóz moge powiedziec, Nicholsona uwielbialem ale juz o nim zapomnialem. Sądze ze Leadger-Joker jest jednym z najlepszych czarnych charakterów w historii kina. W pelni zasluzone zarobki i dobre oceny. Nadal jestem zahipnotyzowany a jednak bylem na przedpremierze (to juz tydzie? a ja dalej myśle o filmie). Smuci mnie jednak jeden fakt...nie bedzie juz lepszego filmu o Batmanie...przynajmniej nie dla mnie. Niedośc, ze praktycznie  wszystko w nim bylo perfekcyjne to wykorzystano dwóch moich ulubionych vilainów i nie sądze, ze moze powstac juz lepszy film. Cala fabla byla związana i wyjaśniona doglebnie i jezeli mialbym coś powiedziec to: Must Watch!

Philips V38

#109
Minely juz 3 dni odkąd obejrzalem Mrocznego Rycerza, ale dopiero teraz moge coś napisac konkretniejszego. Potrzebowalem troche czasu aby ochlonąc.

Wbilo mnie w fotel z wrazenia, doslownie !
Widzialem, ze mozna spodziewac sie po produkcji Nolana wiele, ale to co zobaczylem calkowicie mnie zaskoczylo,  siedzialem jak zahipnotyzowany...zahipnotyzowany przez Jokera, a wlaściwie przez Heatha, tak jak wielu uwazalem, ze Jacka Nicholsona trudno bedzie przebic w tej roli, ale cóz mylilem sie.
Joker w wykonaniu ś.p  Ledgera jest jak zywiol-nie mozna go ogarnąc, jednocześnie groteskowy i przerazający, niesamowicie inteligentny,  prawdziwe ucieleśnienie zla, czyste szale?stwo,  nie wiadomo czego sie  po nim spodziewac, jak sie zachowa, pojawia sie nagle i przewraca cale Gotham do góry nogami... te gesty, mimika, dialogi ...coś niesamowitego.
Jeśli ktoś zasluguje na Oskara to tylko Heath Ledger.
Gra pozostalych aktorów równiez jest niesamowita.

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja, a do tego taka dynamiczna, ze mimo, iz film trwal 152 minuty to mi zdawalao sie, ze dopiero co sie zacząl , a juz sie ko?czy...
Podobaly mi sie wszystkie sceny, bez wyjątku, a przeslychanie Jokera (Batman wytrącony z równowagi)  myśle, ze zapisze sie juz na zawsze w historii kina...

Ściezka d?wiekowa wymiata, nadaje filmowi charakteru, niesamowicie buduje napiecie, pojawia sie dokladnie w tych momentach co trzeba.

Przy Mrocznym Rycerzu pozostale filmy nakrecone na podstawie komiksów  bledną, Nolan swój film wyniósl  na inni,  nieosiągalny poziom... , a porównywanie np. TDK ze Spidermanem mija sie z celem, bo nie ma czego porównywac-dopiero teraz dostrzeglem jakie one (filmy na podst. komiksów) byly plytkie i schematyczne....Nolan z powodzeniem lamal schematy, co w konsekwencji dalo nam dramat-psychologiczny. Pokazal nam teagedie i dramat ludzi-bohaterów...
Pokazal, ze bycie bohaterem to tez, a moze przede wszystkim wybór pomiedzy wiekszym, a mniejszym zlem.

Ta  bezradnośc (momentami) i wścieklośc  Batmana, rozpacz Gordona, tragedia Denta, czy wreszczie szale?stwo Jokera-wszystko to bylo ukazane w perfekcyjny i niepowtarzalny sposób.

Zako?czenie filmu wedlug mnie zaskakujące i bardzo oryginalne...wlaściwie po filmie pojawilo sie wiecej niewiadomych niz przed nim.

Harvey, Harvey, Harvey Dent...tu moge przytoczyc tylko te slowa : "Albo umierasz jako bohater. Albo zyjesz wystarczająco dlugo, aby zobaczyc, jak sam przeistaczasz sie w zloczy?ce"...nic wiecej nie trzeba dodawac..

Czy jest to najlepszy film o Batmanie ?
Na pewno w najwiekszym stopniu mnie poruszyl, i spowodowal, ze ciągle o nim myśle...myśle o chorym szale?stwie, tragedii, cierpieniu...i o tym , ze niektórzy ludzie chcą oglądac świat tylko w plomieniach.

Moja ocena : 10/10 Bez zadnego cienia wątpliwości.






Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Hydro

NIE CZYTAc CO NIE OGL?DALI TDK.



Mnie doslownie zatkala scena z Rachel. Przyjmuje oświadczyny Denta, a tu w polowie zdania TRACH!, potem wrzaski Denta, idealnie pokazane narodziny nowej twarzy, a potem taka ściszona muzyka, Joker w radiowozie, Batman nad szczątkami i glos Rachel czytający list... ach, takiej sceny, z takim klimatem i nie malym wzruszeniem, nie znalazlem w zadnym innym filmie.
: 10 Sierpie?  2008, 22:54:01

 Doskonale wiem ze ten post nie odda dramatyczności tej sceny... (czy ja nie jestem zbyt melodramatyczny? :))
It's a funny world we live in.

Philips V38

Cytat: Hydro w 10 Sierpień  2008, 22:55:04
Doskonale wiem ze ten post nie odda dramatyczności tej sceny... (czy ja nie jestem zbyt melodramatyczny? :))


...nie jesteś, a nawet jak byś byl  to nic by sie nie stalo, tutaj wszyscy Cie rozumiemy  ;)

A scena oszalamiająca....równiez jestem pod wrazeniem.
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

isild87

Kurcze,nie wiem jak inni ale mi autentycznie bylo szkoda Rachel,a wlaściwie calej trójki...a szczególnie scena z listem...moze to i dobrze ze Bruce nie przeczytal tego...ale koniec mnie przygnebil...

Maxie Zeus

CytatMnie doslownie zatkala scena z Rachel. Przyjmuje oświadczyny Denta, a tu w polowie zdania TRACH!, potem wrzaski Denta, idealnie pokazane narodziny nowej twarzy, a potem taka ściszona muzyka
Na mnie wieksze wrazenie zrobila ta dynamiczna muzyka tuz przed wybuchem magazynów. W filmie pojawia sie ona tylko ten jeden raz... Czy ktoś wie moze z którego soundtrachu pochodzi ??

Silent Dark

Wyciągnąlem dziewczyne na ten film,i bylem ciekawy czy jej sie spodoba.Oczywiście bylo jak przypuszczalem.Ja bylem podniecony postacią Jokera a ona Rachel... kiedy Rachel zginela to ona przesądzila ze ten film to papka brutalności z niezlym scenariuszem.Film byl dla mnie idealny,jest o 100 razy lepszy od Batman Początek,batmanów Burtona,i Batmana na zawsze,Heath Ledger odegral kawal dobrej roboty,tak samo jak Christian Bale.Na początku mój ulubiony kostium to byl tan z Batmana na zawsze ale gdy ujrzalem na zywo ten z Mrocznego Rycerza bylem w szoku.Ten kostium jest lepszy od 100 razy od tego z Batman na zawsze i Batmana początek! Podobal mi sie gang Jokera,mają fajne stroje chociaz dziwi mnie fakt ze Joker ciągle ma tylko bialą twarz a np. szyja czy rece są naturalnego koloru.Two Face jest świetny na początku,nie bylem przekonany do wyglądu ale jednak mi sie bardzo spodobal.Szkoda ze zginąl bo chcialbym go zobaczyc w nastepnym filmie.Jak juz film obejrzalem film to wiem w 100 % kogo chce zobaczyc w Mrocznym Rycerzu II - VICTOR ZSASZA i BLACK MASKA! byle by wyglądali tak:

http://batcave.stopklatka.pl/grafa/batman/postacie/blackmask/blackmask4.jpg

http://batcave.stopklatka.pl/grafa/batman/postacie/zsasz3.jpg

Troche odszedl od oceny filmu.... no wiec fim oceniam na 10/10

Pozdrawiam.

Gieferg

Cytatale gdy ujrzalem na zywo ten z Mrocznego Rycerza
A co, Batman byl na seansie, ze na zywo widzialeś?

CytatBatman na zawsze
Czy w Polsce w ogóle sie uzywa tej nazwy? Zdaje sie ze na okladkach DVD nie wystepuje, co zresztą nie dziwi bo jest jakaś taka durnowata.

Cytatchociaz dziwi mnie fakt ze Joker ciągle ma tylko bialą twarz a np. szyja czy rece są naturalnego koloru
A co w tym dziwnego skoro robi sobie makijaz tylko na twarzy? Po co mialby sobie malowac rece? Ten Joker nie wpadal do zadnego kwasu i nie ma skóry bialej na stale.



NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Hydro

Chyba o to mu chodzilo ze zobaczyl to na duzym ekranie, a nie tylko na zdjeciu...
It's a funny world we live in.

Maxie Zeus

Cytat: Maxie Zeus w 11 Sierpień  2008, 09:22:59
Na mnie wieksze wrazenie zrobila ta dynamiczna muzyka tuz przed wybuchem magazynów. W filmie pojawia sie ona tylko ten jeden raz... Czy ktoś wie moze z którego soundtrachu pochodzi ??
Juz wiem, o który soundtrack chodzi.. ;)
''Agent of Chaos'', zaczyna sie od 4:22 min.
http://pl.youtube.com/watch?v=Oa_KqlEAICA&feature=related

Mel

#118
Wydaje mi sie, Maxie, ze o nie ten motyw mu chodzi... Dobrze pamietam te sekwencje smyczkową zaraz przed wybuchem magazynów... Nie ma jej w ogóle w soundtracku.

A szkoda... Jest jedną z barwniejszych(mimo, ze trwala niecale pól minuty).

Funky

#119
Dzisiaj bylem na filmie i jestem pod ogromnym wrazeniem. Mimo ze wrócilem do domu gdzieś kolo 17:30 to wciąz jestem nabuzowany emocjami :D

A wiec na spokojnie hmmmm przede wszystkim pozytywnie zaskoczyla mnie muzyka pierwsze d?wieki "Why So Serious" robią wrazenie w szczególności motyw fortepianowy który slychac jest w filmie. Aktorstwo jak zwykle na najwyzszym poziomie Ledger} GENIUSZ za to absolutnie nalezy mu sie Oskar. Bale jest jeszcze lepszym Batmanem niz w "Begins" a Morgan Freeman i Michael Caine majac jeszcze wiecej czasu ekranowego sprawili ze ich postacie są jeszcze bardziej lepsze. Fabula jest jeszcze bardziej interesująca i wciągająca niz w wcześniej wspomniany "Batman Begins". Pod tym wzgledem dobrze byloby wybrac sie jeszcze na jeden seans ;) Co do postaci Joker BOMBA wiedzialem ze bedzie psychopatą ale nie spodziewalem sie ze az tak świetnie polączy swój sadyzm z humorem. Dent na początku charyzmatyczny prokurator a pó?niej postac tragiczna. Batman jeszcze bardziej jest skomplikowany i targają nim jeszcze wieksze rozterki i problemy. Rachel jeszcze lepsza niz w poprzedniej cześci gra Maggie byla bardziej przekonująca niz Katie Holmes. Duet Zimmer & Howard spisal sie świetnie na początku wspomniany kawalek "Why So Serious" jest kawalem dobrej muzyki, wprowadza napiecie kiedy trzeba a pó?niej wprawia w nastrój kiedy Joker coś mówi. Zdjecia wyśmienite Wally Pfister tylko potwierdzil ze jest świetny, ujecia zjezdzających na lince klaunów czy inne widoki zapierają dech w piersiach.  Mozna powiedziec ze "minusem" w pewnym sensie moze byc rozbudowana fabula i przy pierwszym seansie czlowiek nie moze za bardzo sie polapac o co chodzi. Ale z drugiej strony sprawia ze jest jeszcze bardziej ciekawie. Podsumowując jest to najlepszy film o Batmanie

10/10

SPOLIER
P.S. Meczy mnie jedna myśl kiedy Harvey rzuca monetą aby zadecydowac jaki los czeka Batmana (scena z Batsem, Gordonem i jego uprowadzoną rodziną) Wypada "dobra" strona a mimo to oddal strzal do Batka jak to mozliwe aby Dwie-Twarze nie respektowal wyniku rzutu monetą? A moze to ja ?le widzialem i moze wypadala ta "zla" strona?