Aktualności:

"Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1" w sprzedaży od 17 lipca.

Menu główne

Batman Forever

Zaczęty przez Maik, 23 Styczeń 2008, 23:57:46

Juby

Warner mógłby pójść w ślady 20th Century Fox, które również bez reżysera (Davida Finchera) zrealizowało i wydało Alien3: Assemble Cut, które uważam/ uznawane jest za jedną z najlepszych wersji rozszerzonych filmu ever. Niech wezmą ten blisko 3-godzinny workprint, wytną to przy czym brakuje im materiałów (np. dźwięku), a resztę niech odświeżą i wydają na 30-lecie premiery filmu. Na pewno bym to obejrzał, a jakby wyszło na płytach to na pewno też bym kupił, bo od zawsze chciałem obejrzeć film z prawidłową kolejnością scen znaną z książkowej i komiksowej adaptacji BF.

LelekPL

Też z chęcią zobaczyłbym taką wersję. Mam nadzieję, że taka wersja zachowałaby ton Schumachera, a nie jak fanowski Red Book Edit, bo nadal uważam, że robienie z Batmana Forever na siłę bardziej "mrocznego" filmu to byłaby pomyłka. On działa lepiej w bardziej przygodowo-komediowym tonie.

Juby

Pełna zgoda, też nie chciałbym, aby zmieniali ton filmu. W ogóle z wersji kinowej chciałbym aby zachowano 99% materiału i jego strony wizualnej, wywaliłbym tylko to jedno awkward ujęcie na pośladki Batmana, kiedy zakłada Sonar Suit.

Leon Kennedy

Marzenie ściętej głowy, ale nadzieja umiera ostatnia jak się to mówi... A znów coś o tej wersji reżyserskiej słychać... Ciekawe co tam Smith będzie miał nam do powiedzenia???

Juby

Jak to "będzie miał do powiedzenia"? To w końcu nie omawiali tej wersji w podcaście 19 czerwca, jak zapowiadali?

Leon Kennedy

Myślałem, że te wieści dopiero mają nadejść. Ale z drugiej strony cisza... Nigdzie na nic się nie natknąłem.

Juby

#141
Ja pier**, Leon. Czyli nie sprawdzisz, a potem pytasz bez sensu.

Schumacher cut : 1:14:00

Leon Kennedy

#142
Weź już zejdź ze mnie! Na cholerę jest forum??? 😎 Czy ja wszystko muszę wiedzieć???!!! A teraz mi to przetłumacz 😎 Osobiście słyszałem tylko, że ma wersję reżyserską i jak obejrzy podzieli się tym ze światem. Potem o tym zapomniałem, a co nie wolno? A i nigdzie nic nie słyszałem, że już ją zobaczył!!!

Juby

#143
Jeśli wchodząc na BatCave wyłączasz myślenie, nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie czytasz w ogóle tylko patrzysz na nagłówki, to nie dziw się, że później ludziom brakuje na ciebie cierpliwości.

News z BatCave:
https://www.batcave.com.pl/2023/06/batman-forever-kevin-smith-widzial-schumacher-cut/
Cytat: BatCaveKevin Smith pod koniec ostatniego podcastu Fat Man Beyond zdradził, że widział "Schumacher Cut" filmu "Batman Forever". O trwającej prawie 3 godziny wersji określanej czasami jako Red Diary Cut mówi się już od dłuższego czasu. W rozmowie z Marciem Bernardinem, Smith zapowiedział, że wyśle mu kopie, tak by mogli omówić film w kolejnym odcinku podcastu, czyli 19 czerwca.

Z linka na forum (9 postów temu!), na którego sam odpowiadasz:
CytatSpeaking on the latest episode of his video podcast Fat Man Beyond, Smith confirmed the existence of the Batman Forever Schumacher Cut when he told fellow podcast host Marc Bernardin that he has a copy of the movie in his possession and has already watched it.

"I probably shouldn't be talking about this. Warner Bros going to take my ticket away, but I'm gonna slip you a f***ing copy," Smith told Bernardin, adding he wants to discuss and review the alleged 170-minute version of the movie on an upcoming podcast episode on June 19.

I ty później piszesz, że nigdzie nie słyszałeś, że Smith już ją zobaczył i kiedy miałby o niej opowiadać. No rzeczywiście cisza. Normalnie tajemnica, nigdzie nie można tego znaleźć, wcale tego nie masz pod nosem ::)Obejrzałem tę część podcastu i wersja, którą Kevin Smith posiada:
- wygląda dobrze! czyt. oglądalnie, nie jest to surowy cut pozbawiony efektów i w złej jakości, tylko dobra kopia z późniejszego etapu post-produkcji
- trwa nie 170, a około 150-155 minut
- brakuje w niej najgorszej sceny z filmu (Robina wieszającego swoje pranie ;D) oraz ostatniego spotkania Batmana z Riddlerem (to akurat kluczowa scena, którą należałoby dodać) = finałowa akcja na wyspie kończy się śmiercią Two-Face'a
- zawiera wersje dialogowe sprzed post-synchronów, które wypadają lepiej, czyt. mniej niepoważnie od karykaturalnych krzyków wydawanych w wersji kinowej przez chociażby ochraniarza banku, czy Tommy Lee Jonesa
- w kilku scenach ma motyw muzyczny Batmana Elliota Goldenthala, ale reszta to jego muzyka z Wywiadu z wampirem oraz wstawki Danny'ego Elfmana z Batman i Batman Returns (czyli to wersja sprzed wstawieniem do niej soundtracku, ale to byłoby łatwe do zrobienia)
- zawiera sceny, które nie były uwzględnione w sekcji deleted scenes na DVD, np. większą rolę Jona Favreau na początku, a także wątki, których nie było ani w komiksowej, ani w książkowej adaptacji filmu (przynajmniej ja sobie czegoś takiego nie przypominam), np. Bruce po postrzale w głowę na chwilę stracił pamięć!
- prawidłowy układ scen w pierwszym akcie

I to chyba tyle, ile zdradzają. Brzmi jak coś, co zdecydowanie chciałbym obejrzeć i na pewno będę trzymał kciuki, aby kiedyś było mi dane. Użycie istniejącego skanu 4K wersji kinowej oraz materiału z tej wersji (usunąć to, do czego brakuje dźwięku, wstawić to, czego w tej wersji brakowało - no, może poza Dickiem wieszającym pranie, film bez tego tylko by zyskał) na pewno dałoby efekt najlepszej odsłony Forevera do tej pory. Trzymam kciuki, oby ktoś z WB uznał, że może na tym coś zarobią i zdecydował się wydać film raz jeszcze na 30-rocznicę jego premiery. Zresztą, nawet taką bootleg version jaką posiada Smith bym przytulił, tylko ktoś musiałby wrzucić ją do jakiejś zatoczki. Smith otwarcie mówi, że nie może, ale zorganizuje 2 darmowe pokazy we własnym kinie/domu 1 lipca i 25 sierpnia.

Leon Kennedy

#144
CytatJeśli wchodząc na BatCave wyłączasz myślenie, nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie czytasz w ogóle tylko patrzysz na nagłówki, to nie dziw się, że później ludziom brakuje na ciebie cierpliwości.

Kolego mój drogi. Ostatnio w ogóle ledwo co tam czytam!!! Tak jakoś mam od dłuższego czasu. Ewentualnie rzucę ok i dnia następnego zapomnę, niestety, ale tak często bywa, co będę kłamał... Zaś posty po ang. raczej całkowicie olewam.

Wiem, że jako moderator powinien więcej ogarniać Juby, ale raz, że chęci ogólnie dużo mniej, czasu jeszcze mniej, a Tobie dorównać nigdy nie dam rady, chodźby dlatego,że ten ang. mnie mocno ogranicza.

Newsa ominąłem, najwidoczniej. A wcześniej coś tam pisałem, że jest takowa wersja, ale dalej nie zdawałem sobie sprawy, że Smith już ją widział. No sorki.

CytatZ linka na forum (9 postów temu!), na którego sam odpowiadasz:

Nie mogę się tego doszukać...😟

CytatI ty później piszesz, że nigdzie nie słyszałeś, że Smith już ją zobaczył i kiedy miałby o niej opowiadać. No rzeczywiście cisza. Normalnie tajemnica, nigdzie nie można tego znaleźć, wcale tego nie masz pod nosem ::)

Bo tak jest. Sam niczego w tej sprawie nawet nie szukałem. A wcześniej pisałem tylko, że takowa wersja ponoć istnieję... Chyba, że znów o czymś zapomniałem...

JubyTego co sam piszesz chyba też nie czytasz, inaczej nie wysyłałbyś tego powyżej.

Leon Kennedy

To fajnie.

Trza liczyć, że kiedyś będzie nam dane to obejrzeć. Warner mogłoby trochę na tym zyskać i ciut poprawić swoją reputacje gdyby dali nam takową możliwość. Zresztą ostatnio sporo takich nadziei mamy My fani DC. Ze Snyder Cut się udało! To może i ten oraz, kto wie może i Batgirl będzie nam dane kiedyś jakimś cudem zobaczyć. Dawaj Warner!!!

Juby

Najdokładniejszy do tej pory opis wersji workprint:


Brak ostatniego ujęcia ze spadającą monetą oraz finałowej konfrontacji Batmana z Riddlerem, która kończy story-arc tego pierwszego, należałoby przywrócić, a także soundtrack Elliota Goldenthala z wersji kinowej dodać tam, gdzie był w 1995. Scena z Chase i Alfredem zbędna, zakończenie Forevera jest dobre, jakie jest, poza tym podmiana kilku post-synchronów i fragmentów ścieżki jeśli nie nadają się do prezentacji i mielibyśmy najlepszą wersję tego filmu jaka mogłaby być. Szkoda, że nikt się za to nie bierze, bo np. taki Alien3 - od którego reż. David Fincher odcina się i nie brał udziału w sklejaniu Assembly Cut w 2003 roku - bardzo zyskał w nowszej wersji, w przypadku filmu Schumachera mogłoby być podobnie. Wierzę, że w tym materiale drzemie jeden z najlepszych bat-filmów jakie powstały.

Jeśli kiedyś wycieknie ta wersja do sieci to sam postaram się wziąć ją w obroty i stworzyć takowy Assembly Cut. Póki co, cierpliwie czekam.

Juby

Gdzie Warner Bros. nie chce, tam fani pomogą ;) Niejaki jordanjabroni tworzy wersję Assembly Cut pt. Batman Forever: 30th Anniversary Edition, którą ma opublikować w czerwcu 2025 roku. W linku znajdziecie 12 clipów, w których prezentuje próbki swojej pracy:

https://www.youtube.com/@jordanjabroni/videos

A tutaj opis:
Cytat: jordanjabroniHello – and thank you for joining me to celebrate the thirtieth anniversary of the smash hit superhero movie Batman Forever – which exploded into movie theatres in 1995!
My goal with this fanedit was to present a cut of Forever that aligns more with director Joel Schumacher's intended vision. By reinserting deleted scenes and alternate takes – as well as drastically restructuring the film to more accurately follow the shooting script by Akiva Goldsman – I believe that Forever can shine as a serious and darkly fascinating character study of the Caped Crusader – while still retaining the larger-than-life, 'comic-book' fun throughout, of course!
This fanedit uses the earlier Blu-ray transfer as – despite the bump in fidelity – the newer transfer that came bundled with the 4K release features some unsatisfactory colour timing/grading changes in my opinion. The deleted scenes/workprint footage were sourced from the same release, while alternate takes were primarily sourced from trailers & bonus material. The score uses excerpts from Eliot Goldenthal's work on Alien³, Interview With the Vampire & Demolition Man, alongside the rare recording sessions for both Batman Forever and Batman & Robin. As well as Goldenthal's score, an iconic theme from Danny Elfman's work on Batman (1989) also makes an appearance.
For a more detailed breakdown of what's new and different in this edit, please check out the changelog!
Batman Forever: 30th Anniversary Edition was cut, edited and assembled in Adobe Premiere Pro 2020, before being colour graded & visually overhauled with Dehancer in DaVinci Resolve. The '35mm' version uses 35mm transfers of Batman Forever trailers as a visual reference. The '35mm' version aims to replicate the visual flavour and aesthetic of these vintage film trailers in both colour choice and depth. Topaz Video Enhance AI has been used to upscale the aforementioned deleted scenes, while Eleven Labs voice AI cloning was used – in combination with real human voice acting – to fill in for missing dialogue takes.
I am not the first to put together a Batman Forever fanedit – and I certainly won't be the last. So with that said, I must pay respect to the works that came before mine:
• Batman Forever: Red Book Edition by Scaperat
• Batman Forever: The Virtual Workprint by Josh Jensen
• Batman Forever: Restored by Lucas Valcanti (luc4valcanti)
I would also like to thank luc4valcanti, Onyx_Tw, MinddKidzag, CutSchumacher, Neil Rickatson of 1995 Batman.com and burtonsgotham for their assistance on this project! This fanedit simply would not be possible without their support and contributions.
Until the fabled 'Schumacher Cut' is in our hands, I hope that this fanedit will bring joy to Batman fans around the world. #ReleaseTheSchumacherCut!
Courage now... truth always... BATMAN FOREVER!
Yours,
Jordan (jordanjabroni)

Autor oczywiście korzysta z dostępnych materiałów, aby posklejać tę wersję, więc nie będzie tu wszystkiego z workprinta, którego posiada Kevin Smith (sceny w Wayne Enterprises przed poznaniem się Bruce'a z Nygmą, brak wątku utraty pamięci po postrzale w głowę, na pewno zabraknie wielu drobniejszych ujęć i linijek dialogowych sprzed postsynchronów), ale i tak chętnie to obejrzę. Szkoda tylko, że korzysta z wersji ze starego Blu-raya, bo remaster ma zdecydowanie lepszą jakość (w tym kolorystykę, ale z tego co czytam ten Jordan zbytnio przywiązany jest do wersji VHS/DVD).