Aktualności:

"Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1" w sprzedaży od 17 lipca.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Crowridd

#195
@Leon Byłem przypadkiem w Empiku i kupiłem tego Deathstroke'a.
Przyznam, że te retrospekcje (na samym początku czytania) powodowały wracanie przeze mnie co chwilę do poprzednich stron, żeby się nie pogubić.

Dobrze narysowane, scenariusz spoko, ale jakoś bez "tego czegoś", co było w chociażby pierwszym tomie Detective Rebirth.

Ostatni zeszyt podobał mi się najmijej. Za to sposób Damiana na wydostanie się z pułapki - zajebiste. No i posłowie scenarzysty było spoko, gdzie wytłumaczył czytelnikowi, że Slade to złoczyńca, a nie pozytywny bohater.

Takie fajne czytadło, ale np. pierwszy tom z Red Hoodem z Rebirth bardziej mnie zachęcił do kupienia kolejnych tomów z tej serii.

Ogólnie to w koszyku na Allegro mam już kilka starych tomów z tej serii za śmieszne pieniądze, więc powoli będę nadrabiać co lepsze tytuły.

Po_prostu_smyk

Cytat: Crowridd w 29 Grudzień  2023, 12:26:47Przyznam, że te retrospekcje (na samym początku czytania) powodowały wracanie przeze mnie co chwilę do poprzednich stron, żeby się nie pogubić.
Miałem to samo. Przeskakiwanie było dla mnie mylące, w pewnym momencie nie wiedziałem gdzie jest właściwy czas akcji. Uważam, że powinni lepiej zasygnalizować, co było teraźniejszością, a co przeszłością np. dodając dymki "Przeszłość/Teraźniejszość", co nie jest odkrywczym rozwiązaniem. Strasznie dezorientowało mnie to w historii, zwłaszcza pamiętając jakie moce posiadał przeciwnik Slade'a w tej historii.

Crowridd

Tam było kilka różnych historii z różnych lat, więc pewnie podanie dat by pomogło.

O jakim przeciwniku mówisz? Clock King?

Leon Kennedy

#198
Cytat@Leon Byłem przypadkiem w Empiku i kupiłem tego Deathstroke'a.
Przyznam, że te retrospekcje (na samym początku czytania) powodowały wracanie przeze mnie co chwilę do poprzednich stron, żeby się nie pogubić.

Również musiałem kartkować wstecz, ale idzie się z tym uporać.

Teraz mam do przeczytania 'Sekretną Szóstkę ', a następne dwa tomy omijam czyli ' Legion Superbohaterów: wielka ciemność i ' Green Lanter: z sektora kosmicznego 2814. I wrócę na origin Aquamana 😆 Jest to historia bodajże z 89r czyli już po 'Kryzysie' i praktycznie lata 90 można uzna 😋. A to co czytałem z Wodnika chodź malutko, to na razie wszystko mi się podobało 😀

Crowridd

#199
Tego Aquamana też pewnie wezmę - nie mam jeszcze żadnego komiksu z nim.

Legion również zlewam - odnosi się on chyba do komiksu z tej serii, który w ogóle mnie nie zachęcił do kupna. Nawet tytułu nie pamiętam.

Daj znać, czy "Szóstka" spoko.

Leon Kennedy

Legion to chyba kontynuacja ich historii wydanej jakiś tam czas temu...

Co do 6, to pierwsza połowa trochę średnia, ale im dalej tym lepiej, a finał bardzo przyjemny. Moją pierwszą styczność z tą drużyną uznaje za udany. I fajnie poczytać coś nowego z postaciami, których części kompletnie nie znałem. Z Batmana mamy tam zarąbisty występ Szalonego Kapelusznika! Świetne rysunki, sceny akcji, dynamiki między postaciami! Te osoby na prawdę się lubią i są czymś więcej niż dziwną zbieraniną osób, które wsadzą ci nóż w plecy gdy nie patrzysz jak SS. Warto w moim odczuciu.

mlempicki

#201
Cześć.
Czy tom 72 All-Star Squadron: Saga o Ultra-Humanicie nie powinien posiadać adnotacji, że jest w nim trochę Batmana? Tom zawiera komiksy All-Star Squadron #21-26 i Annual #2. W nr 24, 25 i Annualu pojawia się Batman i Robin (Richard Grayson).Tutaj można "obejrzeć" te komiksu:

Q

Dzięki za info. Już 72. oznaczony jest jako ten z udziałem Batmana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)


Q

Na razie żadnych informacji o specjalnych wydaniach nie ma. W przypadku WKKDC wydany został tylko jeden specjalny album, mimo, że w zagranicznych edycjach było więcej.

W hiszpańskiej wersji (DC Colección Héroes y villanos) są zaś specjalne wydania dla prenumeratorów, w tym m.in. "El gran libro del Joker".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)


Juby

Cytat: Kaz w 26 Styczeń  2023, 16:06:04Mam nadzieję, że cofną się z Batmanowymi historiami nieco wcześniej niż 1987 i wreszcie dożyję czasów w których będę miał okazję czytać oldschoolowe komiksy z Batmanem w języku polskim.
Cytat: Kaz w 27 Styczeń  2023, 18:16:29
Cytat: Juby w 26 Styczeń  2023, 16:30:42Przed rok 1987 niemal na pewno się nie cofną.Cytat: Juby w 26 Styczeń  2023, 16:30:42Pan Kołodziejczak już wcześniej kilkukrotnie podkreślał, że ich plan wydawniczy jako początek uniwersum DC zakłada Kryzys na Nieskończonych Ziemiach (1985-1986)

W sumie dobre i to, choć nie ukrywam że lata 70 i 80 to mój ulubiony okres w uniwersum Batmana.

Jeśli ktoś tak jak @Kaz czekał na więcej Batmana sprzed Year One w języku polskim, to o ile w przypadku Egmontu nie ma co na to liczyć, tak do końca swojej kolekcji Hachette wyda kilka oldskulowych historii z tego okresu:

» numer 85. kolekcji UK to Batman: Nocturna/Night Thief Saga (historie pisane przez Douga Moencha z roku 1983 na niedługo po Killer Croc powstaje)
» numer 89. to Batman: Player on the Other Side (zawiera m. in. Brave and the Bold #200, Batman Special #1 i Batman Annual #9 z lat 1983-1985 « debiut postaci Wrath, który powrócił u Granta Morrisona)
» numer 90.(?) to Batman: Dark Knight Detective, który najprawdopodobniej będzie zbierał ostatnie zeszyty serii Detective Comics sprzed Batman: Year Two (pierwsza połowa 1987 roku)

Zapowiedzi polskiej kolekcji sięgają max. do tomu 79., więc jeszcze nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać naszych odpowiedników, ale najprawdopodobniej będzie to koniec tego roku, lub początek 2025.

Crowridd

Przestałem jakiś czas temu śledzić UK, a tu taka niespodzianka. No to czekamy.

Z obecnych rzeczy, które są do kupienia w kolekcji polecam Szmaragdowy Zmierzch. Świetna historia. Klasyk, który pierwszy raz wyszedł po polsku.

Kaz

CytatJeśli ktoś tak jak @Kaz czekał na więcej Batmana sprzed Year One w języku polskim
Dzięki Juby za ten pozytywny dla mnie news ;D ! Nie ukrywam, iż wiążę nadzieję że któregoś dnia pojawi się w tej kolekcji Batman: Year Two. Zdaję sobie sprawę, że pod względem scenariusza to mega średniak, ale te rysunki McFarlane'a... ach...  :-*

Juby

Chyba nie ma tego tytułu na żadnej europejskiej rozpisce kolekcji, ale oryginalnie wyszedł on już po Year One, więc akurat go może kiedyś wydać Egmont.

Do mnie dotarły dzisiaj tomy 34. i 58. z Ptakami nocy. Zobaczymy czy było warto (nie jestem fanem kolekcji z panoramami na grzbietach, do tej pory kupiłem tylko jeden tom BiZ: Supermana na cztery pory roku).