Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Komentarze: Sondy typu vs na BatCave

Zaczęty przez Leon Kennedy, 25 Styczeń 2010, 16:42:08

Anarky

Wybór dla mnie łatwy, prosty i oczywisty. Batmobile to pojazd nie tylko dobrze wyposażony ale i idealnie pasujący swym wyglądem do Batmana i tego Gotham City jakie zaprezentował w obu filmach Tim Burton. Można rzec zabawka dla dużego chłopca, a przy tym w połączeniu z Batmanem jaka wyrafinowana.
Ja wam pokażę!

LelekPL

#196
Jak dla mnie Tumbler. Jak pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia z planu BB pomyślałem, chyba jak większość, "WTF?", ale po filmie całkowicie zmieniłem zdanie. Oczywiście przez wiele lat to Batmobile z filmów Burtona, a zwłaszcza z BR, był standardem wokół którego oceniałem pozostałe pojazdy, standardem za wysokim dla wszelkich innych wersji. Jednak pojawienie się Tumblera zmieniło mój pogląd na tą sprawę diametralnie i zacząłem doceniać wszystkie inkarnacje tego pojazdu (w końcu zrozumiałem te zachwyty nad pojazdem Batmana w TDKR Millera). Także oba pojazdy jak dla mnie są świetne - batmobile Burtona jest zdecydowanie bardziej stylowy, bardziej w duchu komiksu i ma więcej cech nietoperza. Natomiast batmobile Nolana, czy też Tumbler jak kto woli, jest zdecydowanie praktyczniejszy, budzi większy postrach na ulicy, czyli bardziej spełnia swój cel i może służyć do jazdy po dachach ;) Jednak postawiłem na Tumblera bo zadałem sobie jedno proste pytanie: "Co lubisz w życiu ro..." eee... nie, nie to pytanie, to: "Który z tych dwóch pojazdów wolałbym mieć do własnej dyspozycji?" I wygrał zdecydowanie Tumbler.

RafBat

Cytat"Którym z tych dwóch pojazdów wola?bym mie? do w?asnej dyspozycji?"
Dobre pytanie, a moja odpowied? na nie... to Batmobil. Zastanowi?em si? po prostu czy wola?bym mie? (hipotetycznie rzecz jasna... ;) )przyk?adowo Bentley'a (odpowiednik Batmobila) czy te? Hummer'a (odpowiednik Tumblera). Czyli-czy lepiej mie? samochód z wielk? tradycj?, klas? i "z dusz?", czy te? samochód (nieraz) bardzo praktyczny ale zbyt "pospolity"...

LelekPL

Cytat: RafBat w 22 Sierpień  2010, 17:43:48
Czyli-czy lepiej mieć samochód z wielką tradycją, klasą i "z duszą", czy też samochód (nieraz) bardzo praktyczny ale zbyt "pospolity"...

Nie wiem, czy to słuszne porównanie - z resztą po co porównywać - chodziło mi o posiadanie dokładnie tych dwóch samochodów, a nie Bentleya, czy Hummera (z resztą oba są mocno przeceniane). Masz do wyboru brykę, która jest mało praktyczna jeśli chodzi o jazdę i powiedzmy sobie szczerze mocno lanserska - taka ostateczna wersja Pimp My Ride, a potężny, szybki i wzbudzający postrach na drogach wóz (choć pewnie też nie bardzo praktyczny ze względu na spalanie :P ). Oba te samochody potrafią wzbudzić niezwykle pozytywne, ale też odmienne reakcje: Batmobile to bardziej "WOW" albo "WTF?", a Tumbler "OMG" lub "Fuck Me" ;) Ja tam wolę wersję numer dwa

RafBat

 OK, może trochę "pojechałem" z tym porównaniem. Ale jednak pozostanę przy Batmobilu... bo jest bardziej "komiksowy", no i wolę jednak jak Batman porusza się czymś chociaż trochę przypominającym "normalny" samochód niż np transporter opancerzony. A swoją drogą to Batman powinien mieć w następnym filmie kilka pojazdów (w tym czterokołowych) i używać ich "w zależności od sytuacji"-jak chciałby zbajerować np jakąś babeczkę to wtedy aż się "prosi" o "przyszpanowanie" Batmobilem, tak samo jest on bardziej praktyczny do  "nocnego objazdu miasta", ale jak będzie walczył (też przykładowo) z Riddlerem i jego "armią" to wtedy niech używa Tumblera.

LelekPL

Batman posiadający samochód którego celem jest bajerowanie laseczek... taaaaa. Brak mi słów w tej chwili

Roy_v_beck

Dokładnie. sercem się z Air Jordanem zgadzam.

Tym nie mniej jednak, filmy Nolana wolę od tych Burtona, więc swój głos oddałem na Batmobila. Zero praktyczności, ale wygląd ekstra.

RafBat

 Ha... sorry, znowu "troch? pojecha?em". Fakt, bardziej bajerowa? powinien Bruce w "cywilu", chocia? Vicki i Catwoman zawsze bardziej poci?ga? facet w masce... ni? sam, dobrze wszystkim znany, playboy. No ale, je?li ju? i?? "tym tropem" (wyrywania lasek przez Bruce'a w stroju Nietoperza), to Batman powinien mie? w swoim pasie (oprócz np. bomb dymnych) tak?e paczk? prez... ekhm, wiadomo. :)

LelekPL

"Robinie, szybko, podaj mi mój zaufany bat-kondom!" :P Jak tylko to napisałem, pomyślałem, że to by była gumka robiona dla zoofili

RafBat

To raczej "zadanie" powinno być w gestii Alfreda, w końcu to on jest tym jego kamerdynerem...
CytatJak tylko to napisałem, pomyślałem, że to by była gumka robiona dla zoofili
...tylko dlatego, że Bruce przebiera się za Człowieka-Nietoperza? ;)

LelekPL

sama nazwa pobudziła chorą wyobraźnię :P

Anarky

Cytat: RafBat w 22 Sierpień  2010, 18:52:37
jak chciałby zbajerować np jakąś babeczkę to wtedy aż się "prosi" o "przyszpanowanie" Batmobilem

No proszę cie, kiedy Batman mający na głowie całe Gotham City ma mieć na to czas?
Zamiast tak przepraszać że jeździsz, zastanów się dwa razy nim coś napiszesz ;)
Ja wam pokażę!

RafBat

CytatNo proszę cie, kiedy Batman mający na głowie całe Gotham City ma mieć na to czas?
Hehe... no cóż, powinien znaleźć trochę czasu na "odreagowanie", żeby mu (albo niektórym czytelnikom odbierającym zbyt serio Tą postać...) gumka...ekhm, sorry... żyłka nie pękła. ;)

Anarky

Powiedz od razu żeby Batman zaczął w domowym zaciszu używać pęsety... :D
I tym optymistycznym akcentem kończę bo robi się mały offtop
Ja wam pokażę!

Booster

Ja zagłosowałem na Batmobile Burtona, ponieważ to pierwszy pojazd Batmana jaki widziałem na ekranie tv w w dzieciństwie. Tumbler jakoś nie przypadł mi do gustu, bardziej przypomina czołga, niż super hiper pojazd Batmana.