Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ogólna dyskusja o grach

Zaczęty przez Huntersky, 07 Sierpień 2008, 00:23:17

Mac12

Mam to was prośbę. Czy moglibyście mi powiedzieć plusy i wady AC 2?

Dominic

Mi zostało 9 osiągnięć, pewnie w weekend je zrobię. A co do samej gry to druga część bije jedynkę :D

Mihcim

hmm plusy i wady :D
Plusy:
Świetna Historia
Grafika
System Ekonomiczny
Wiele możliwości zabijania
Dużo broni i gadżetów tak samo jak i zbroji :D

Minusy:
Zbyt łatwa
System walki to dalej czekanie na atak i counter
Czasami wkurzająca


Altair

No i wkur****** misja z paralotnią :P

Mihcim

Haha męczyłem się z nią  : )
Pamiętam ile razy patrzyłem na mapke gdzie są te pochodnie i jak lecieć ale się udało : )

Dominic

Widzę Mihcim, że zaopatrzyłeś się w swoje kochane L4D2 :D.

Mihcim

Ohh tak :D
i moj ohhh nie internet mi rozlacza jak gram dluzej niz godzinke ! : (

Ale dobrze mi idzie w L4D2 : )

Altair

Wiecie jak gra się w MP na konsolach przez WiFi?

JaRo II

 Pocz?tkiem jesieni wraz ze szwagrem zakupili?my konsol? play station 2. Do zestawu dodana by?a gra "Killzone". Troch? o niej...

Fabu?a przedstawia si? w tradycyjny sposób. Ow?adni?ty mani? wielko?ci genera? wszczyna wojn?, próbuj?c podbi? ca?y ?wiat. Rz?d wysy?a czwórk? najlepszych komandosów, aby temu zapobiegli.
Ka?dego z czwórki komandosów spotykamy po przej?ciu wyznaczonych etapów, gdy ju? mamy wszystkich to sami deydujemy, którym b?dziemy dalej gra?, komandosa mo?emy zmieni? po zako?czeniu rozdzia?u. Ka?dym kieruje si? dobrze, ka?dy posiada solidn? bro?. Gra wzbogacona jest w liczne filmiki, które opowiadaj? nam o fabule (wi?kszo?? filmiki wy??cza, ja zawsze ogl?dam). I tak, walczymy z wrogiem w zrujnowanych budynkach, d?ungli oraz na Syberii, ko?cz?c rozgrywk? na satelicie w kosmosie.
Czy gra dostarcza emocji? Owszem, ale jednocze?nie troch? przynu?a, jest d?uga (ponad 30 misji) i w gruncie rzeczy nic nie robimy tylko idziemy przed siebie- zabijamy, idziemy- zabijamy i tak do ko?ca. Lubi? takie strzelanki, ale wol? czasem zrobi? co? innego ni? tylko zabija?, pozatym lubi? te? jakie? zwroty w akcji, wi?cej w?tków w fabule.
Mocno rozczarowa?a mnie fina?owa misja w ?rodku satelity, sk?d dowodzi? genera?- g?ówny z?y. Liczy?em na pojedynek jeden na jednego (takie lubi? najbardziej), a tu nic z tych rzeczy. Wystarczy?o zabi? jego ludzi (których w tej misji by?o od groma) a on sam zgin?? w zaprezentowanym filmiku.
Ogólnie gra jest ciekawa, wci?gaj?ca, ma klimacik, ale czego? w niej brakuje, tak jak napisa?em jest liniowa, fabu?a nie zaskakuje ?adnymi zwrotami w akcji i ta najbardziej wyczekiwana, ostatnia misja nie stanowi dla nas po??danego wyzwania.

Moja ocena: 8 / 12.

Plusy:
+ wci?ga,
+ g?ówny w?tek gry,
+ mo?na gra? jedn? z czworga postaci,

Minusy:
- liniowo??,
- ?adnych zaskakuj?cych zwrotów w akcji,
- zero my?lenia podczas gry (czyli co mam zrobi?, aby przej?? dalej),
- rozczarowuj?cy fina?.

W nied?ugim czasie po przej?ciu "Killzona" zakupi?em drug? gr?. Kierowa?em si? sentymentem przy zakupie "Max Payne'a"...

"Max Payne" to pierwsza gra, jak? przeszed?em (by? to stycze? 2003 roku, na dobrym, starym komputerze, któremu przyda?by si? teraz format).  Po sze?ciu latach przerwy postanowi?em powróci? do tej gry. W moich odczuciach nic si? nie zmieni?o, to co mi si? podoba?o podoba si? nadal, to co dra?ni?o nadal dra?ni.
Fabu?y nie streszczam, gdy? jest to zbyt popularna gra, ale s?ów kilka co o niej s?dz?. Otó? fabu?a w Maxie nigdy nie robi?a na mnie wi?kszego wra?enia. ile? ju? filmów widzia?em, gdzie go?ciowi zabito rodzin? i ten postanowi? si? zem?ci?. w?tek ten wyst?puje przecie? te? w Punisherze, tak, ?e oryginalne to nie by?o. Ale w tej grze zachwycaj? inne rzeczy.
Klimat i jeszcze raz klimat, zepsuty Nowy Jork, zima, co? wspania?ego, bullet time, który jest czym? fenomenalnym jak dla mnie, bohaterem gra si? przez to wyj?tkowo. Fabu?a wraz z rozwojem bardzo zaskakuje, a to mamy odnale?? chorego psychicznie satanist?, a to szefa mafii, to pojedynek ze zboczonym barmanem, s?owem mnóstwo w?tków i zwrotów w akcji. Poza tym w tej grze nie wystarczy zabija?, aby przej?? misj?, trzeba te? pomy?le?, poszuka? jakiego? guziczka, co? wysadzi?.
Jak na gr? to w ?wietny sposób rozbudowano posta? g?ównego bohatera i jego rozterki. Czu? ?al po stracie ?ony, utrat? sensu ?ycia. Bardzo dobrym pomys?em s? te? filmiki, przedstawione w formie komisku.
Co mi si? w tej grze nie podoba?o i po latach nadal mnie dra?ni to koszmarne sny Maxa. Po?wi?cono im tylko dwie misje, w du?ym stopniu pokazuj? one dramaturgi? tej postaci, ale s? to misje nudne i denerwuj?ce, mo?na by?o to przedstawi? w inny sposób.
Drugim minusem jest g?ówny z?y. Bardzo lubi? czarne charaktery czy to w filmach, komiksach, ksi??kach, grach, zawsze najbardziej poci?ga mnie czarny charakter i jego wspólnicy. W tej grze z?ym jest kobieta Nicole Horne, która mnie po prostu dobija. Podstarza?a, stara panna, której zachcia?o si? zysków w nieuczciwy sposób. Ona mocno rozczarowuje, w pogoni za ni? nie czu? dreszczu emocji.
Ostatnia misja jest bardzo ciekawa, chod? zabrak?o mi bezpo?redniego starcia jeden na jednego.

Podsumowuj?c gra jest ?wietna, wprowadzi?a ona w ?wiat gier wiele innowacji. Po latach nadal gra?o mi si? w ni? ?wietnie, sentyment od?y?. Jest to jedna z tych gier, na której zako?czenie nie mamy wp?ywu i tak ko?czy si? ?le.

PS. Druga cz?s? jest jeszcze lepsza, za? film to debilizm jakich ma?o.

Moja ocena: 10 / 12.

Plusy:
+ dobrze rozbudowana posta? g?ównego bohatera (rozbudowana w sensie psychicznym),
+ wiele w?tków pobocznych i zwrotów w akcji,
+ bullet time,
+ forma komiksu jako filmiki,
+ zako?czenie bez happy endu.

Minusy:
- misje w koszmarach Maxa,
- g?ówny czarny charakter- Nicole Horne.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

TheBeatles

Mnie w Maxie wkurza bieg
Strasznie dziwnie biega

Mihcim

A czy ktoś z was gra w gry planszowe ?

Ja ostatnio zakupiłem Middle Earth Quest gra jest bardzooo duża, bardzo droga i bardzo fajna : )

Polecam wam Neuroshime Hex i Osadnicy : )

Donald

#341
"Grand Theft Auto (w skrócie - GTA). Wydaje mi si? ?e nie ma gracza który by nie zagra? w ?adn? z gier z tej serii. Osobi?cie jestem wielkim fanem tej serii, i od najm?odszych lat gra?em w ni? z wypiekami na twarzy. To by?y czasy, kiedy z niesamowit? satysfakcj? na starym sprz?cie wchodzili?my w inny ?wiat. Niesamowitym w tej kategorii prze?omem okaza?o si? "GTA III". Poni?ej zamieszczam krótkie opinie na temat cz??ci tej sagi.

PC:

GTA Vice City - Najbardziej klimatyczna cz???, w trakcie rozgrywki czujesz si? niczym w serialu Miami Vice. Dostajemy ciekawego bohatera, gangstera Tommy'ego. Poza tym masa innych ciekawych postaci, i misji. Zdecydowanie, ta cz??? jest ciekawsza od poprzednika "trójki". Polecam.

GTA San Andreas - Na tysi?c procent to najpopularniejsza cz???. Gra okaza?a si? niezwykle "plastyczna", dostali?my du?o nowych mo?liwo?ci, i pewn? odmian? w fabule. W poprzednich cz??ciach grali?my "z?ymi bo z?ymi", a tutaj sterujemy dawnych gangsterem, który wraca odwiedzi? swoje rodzinne miasto, i zostaje wpl?tany w afer?, teraz musi si? wykaraska? z tego bagna. Poza tym dostali?my dla siebie ca?y stan San Andreas, i w tym trzy wielkie miasta, wiele nowych rzeczy i niepowtarzalny klimat.

GTA IV - Niesamowita gra. Najbardziej przypad?a mi do gustu. Grafika jest wyborna, i nie mo?na przesta? si? ni? zachwyca?. Do tego dostali?my wszystko to co w poprzednich cz??ciach, i to jeszcze lepsze. (No mo?e poza zmian? fryzury... :)). Poza tym mo?emy gra? bohaterem który sta? si? ju? chyba ikon? tej serii. Kolejny raz mamy do czynienia z ?wietnymi misjami, i ciekawymi postaciami które wyst?puj? w grze. Naprawd? polecam ka?demu graczowi.

Konsole:

GTA Vice City Stories - Nie jest to kontynuacja Vice City, ale wydarzenia dziej?ce si? w grze maj? miejsce jeszcze przed GTA Vice City. Dostali?my bohatera które w VC zgin?? bodaj?e podczas handlu narkotykami. Miasto jest nowocze?niejsze, jest wiele mo?liwo?ci których nie mieli?my w Vice City, no i mo?emy p?ywa? czego nie u?wiadczyli?my w Vice City. Gra wysz?a na PS2 i PSP.

GTA Liberty City Stories - Równie? ciekawa cz???,
cho? nie mog? powiedzie? ?e to co? specjalnego, bardziej przypad?a mi do gustu VCS.

Mihcim

Wow!
Przesadziłeś z tą najlepszą grą akcji na całym świecie : )
Oczywiście GTA to wspaniała seria ale moim skromnym zdaniem najlepszą grą akcji jest jak narazie Cod mw2 : )

Altair

CoD MW 2,Ac2 i Uncharted 2 ;) Hehehe same sequele :P

Diablo

Osobiście jestem wielkim fanem serii "Splinter Cell". Moje ulubione cześci to "Double Agent" i "Essentials". Podiadam wszystkie cześci, i wrecz kocham tą serie. Niepowtarzalny klimat, mrok, skradanie sie, bronie, skradanie sie, i to kultowe już "trójoko" [kocham je!]. Ta seria gier jest fenomenalna, przeszedłem wszystkie cześci na PC, PSP, i PS2. Teraz z niecierpliwością czekam na najnowszą cześć "Splinter Cell Conviction"! Marze żeby twórcy SC poszli w ślady twórców "Battlefield" i stworzą spejclaną gre przeglądarkową z SC na modłe "Battlefield Heroes". To było by wspaniałe... świeżo po formacie mam ochote zagrać w SC... zaraz przecież moge przez przeglądarke! grafiką mogło by przypominać Quake Live.