Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

MJ

Mroczne zwycięstwo po polsku znajdziesz na allegro za 400 zł . Długie Halloween również. Raz na jakiś czas się pojawia. Miałem okazje kupić jakiś czas temu za 150  w antykwariacie , ale zamuliłem i już zniknęło.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

#1381
Nie szukam takich okazji, bo te komiksy nie są tyle warte. Zagraniczne wydania są kilka razy tańsze.

Juby

@MJ
No i to jest zacny zbiór! Wrażenie robią szczególnie animacje z Batmanem - chyba pierwszy raz widzę, aby ktoś zebrał aż 6 płyt z TASem na DVD w polskim wydaniu (ja mam tylko pierwsze dwie, ale teraz to i tak bez znaczenia, bo kupiłem całość na Blu-ray). O kartonowym VHSie Batman: Nowy bohater nawet nie wiedziałem - masz więcej fotek jak to się prezentuje? Na kasecie są po prostu odcinki serialu animowanego? Z lektorem, czy z dubbingiem?
Na fotkach nie złapałeś tego Azylu Arkham, którym się chwaliłeś (czy jest, a ja go nie wyłapałem?). Ten stosik zeszytówek to tylko Batmany? Masz komplet TM-Semiców?

@Crowridd
Super gifty. Ja pierwszy raz od kilku lat nie dostałem od Mikołaja nic z Batmanem (czym jestem zaskoczony). To wydanie Absolute prezentuje się obłędnie, choć sam nie jestem ich fanem (za duże, mało poręczne, ciężko się takie coś czyta/ przegląda).

Posiadam i Długie Halloween i Mroczne zwycięstwo od Mucha Comics (PL). Pierwsze kupiłem od razu po premierze za jakieś 115 zł na arosie, drugie dorwałem z Sklepie Komiksowym na Piotrkowskiej kiedy już się wyprzedało w sieci (w cenie okładkowej). Drogo, ale uważam że w przypadku tych tytułów warto. Egmont mógłby zrobić ich wznowienia w DC Deluxe, bo już bardzo długo są niedostępne.

MJ

To zazdroszczę tych wydań od Muchy, są świetne i rzadkie,a Azyl jest w drugiej połowie zbioru, który trzymam w obecnym miejscu zamieszkania, pstryknę jak wrócę z domu rodzinnego. Tak to zbiór TM Semiców, ale nie kompletny , brakuje mi pojedynczych numerów, powoli je sobie kompletuję, dlatego nie zabieram się póki co za kupowanie Knightfall' u.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

#1384
Cytat: Juby w 27 Grudzień  2022, 08:59:19@Crowridd
To wydanie Absolute prezentuje się obłędnie, choć sam nie jestem ich fanem (za duże, mało poręczne, ciężko się takie coś czyta/ przegląda).

Rozmiar jest dla mnie akceptowalny, bo i tak komiks leży u mnie podczas czytania.

Dla porównania z naszym Deluxe i Noir.


Rado

Ja tam też bardzo lubię te Absoluty i czyta mi się to dobrze. Gorzej, jeśli chodzi o wygodę czytania, jest moim zdaniem z omnibusami. Ciężkie to i nieporęczne - muszę zawsze o coś oprzeć. No i w Absolutach są zazwyczaj bardzo konkretne dodatki.

Żałuję, że nie wziąłem absolutnego Black Mirror gdy miałem okazję. Teraz to liczą sobie jak za zboże.

Juby

Cytat: MJ w 27 Grudzień  2022, 09:10:06Azyl jest w drugiej połowie zbioru, który trzymam w obecnym miejscu zamieszkania, pstryknę jak wrócę z domu rodzinnego.
Czyli to dopiero połowa? :o Okej, to czekam.

Cytat: MJ w 27 Grudzień  2022, 09:10:06Tak to zbiór TM Semiców, ale nie kompletny , brakuje mi pojedynczych numerów, powoli je sobie kompletuję, dlatego nie zabieram się póki co za kupowanie Knightfall' u.
Knightfall od Egmont to zupełnie co innego (pełna, niepocięta historia). Nawet gdybym posiadał komplet Semiców, brałbym to nowe wydanie.

@Crowridd,
Zaskoczyłeś mnie, że Absoluty są mniejsze od naszych NOIRów. W takim razie cofam to, co napisałem. Może i ty pochwalisz się swoim całym zbiorem?

MJ

No powiedzmy że to była większą połowa. A po Knightfall może sięgnę jak skończą mi się do kupienia komiksy w polskim wydaniu, których jeszcze nie czytałem. Jeżeli przez pocięcie nie masz na myśli wycięcie to nie przeszkadza mi czytanie tego oddzielnie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Cytat: Juby w 28 Grudzień  2022, 20:43:41@Crowridd,
Zaskoczyłeś mnie, że Absoluty są mniejsze od naszych NOIRów. W takim razie cofam to, co napisałem. Może i ty pochwalisz się swoim całym zbiorem?

W tym roku przeprowadziłem się do nowego mieszkania - pomysłu i pieniędzy na regał na DC niestety jeszcze nie mam - wszystko jest w pudłach na komiksy. Ale myślę, że w 2023 uda mi się kupić już coś dobrego na ścianę.


Cytat: MJ w 29 Grudzień  2022, 00:01:09No powiedzmy że to była większą połowa. A po Knightfall może sięgnę jak skończą mi się do kupienia komiksy w polskim wydaniu, których jeszcze nie czytałem. Jeżeli przez pocięcie nie masz na myśli wycięcie to nie przeszkadza mi czytanie tego oddzielnie.

TM-Semic nie wydał całości sagi Knightfall. Tu masz grafikę z FB BatCave jak to wygląda na przykładzie pierwszego tomu.


Juby

Cytat: MJ w 29 Grudzień  2022, 00:01:09Jeżeli przez pocięcie nie masz na myśli wycięcie to nie przeszkadza mi czytanie tego oddzielnie.
Dokładnie wycięcie miałem na myśli. Kelen przygotował porównanie na fejsie BC - nowe wydanie jest kompletne, w TM-Semic brakowało ponad 41% zeszytów, które w swoich tomiszczach zmieścił Egmont. Tom trzeci to w 3/4 nowość, tom piąty będzie w całości premierowym w naszym kraju materiałem.

https://www.facebook.com/batcavecompl/photos/pcb.10158231228436008/10158231217291008/?type=3&theater

Cytat: MJ w 29 Grudzień  2022, 00:01:09No powiedzmy że to była większa połowa.
Nie ma czegoś takiego jak "mniejsza", lub "większa połowa". Połowy zawsze są równe. Ale co ja wam będę tłumaczył, jak pewnie większa połowa z was i tak tego nie zrozumie. ;)

MJ

Nie dałem " " nad większa połowa, tak myślałem że ktoś się przyczepi ;p. Juby w takim razie może kupię tom 3 i 5.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Oj, nie czepiam się, it was a joke, man ;)

Polecam kupić całość. W tomach 1-2 i 4 braki wydają się nieduże, ale nawet obecne w TM-Semicach zeszyty były przycinane. Np. z Zemsty Bane'a (2/95), aby zmieścić się w standardowym 52-stronicowym formacie, została wyciętych 7 stron.

OokamiG

Doszły nowe rzeczy:

Crowridd

Zero Hour na Amazonie zamawiałeś?

OokamiG

Tak, razem z przesyłką wyszło 70 zł. Jedyny minus to była naklejka na okładce, ale zeszła sprawnie, a ze śladami kleju już dwano nauczyłem sobie radzić. Myślę, że cena spoko.