Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman - przewodnik dla początkujących.

Zaczęty przez deadpool92, 24 Luty 2008, 22:52:57

(A)nonim

Hydro przecież to wyszło ponad 20 lat temu.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mel

Ale może chodzi mu o polskie wydanie ;)

DeltiX

Co radzicie mi przeczytać po Batmanie Rok Pierwszy by zachować kolejność w fabule?
http://perspektyma.blogspot.com - moje atelier

https://www.facebook.com/Perspektyma - i trochę więcej tekstu.

(A)nonim

#108
Z kolejnością w fabule jest problem, bo po "Roku Pierwszym" następuje właściwie wielka dziura chronologiczna w stałych tytułach z gackiem. Jest za to pełno pojedynczych i alternatywnych historii dotyczących tego okresu. 
Przykłady: "The Man Who Laughs" (nie polecam, pierwszy występ Jokera powinien być o wiele lepszy), "Batman and the Monster Man", "Batman and the Mad Monk" (obydwa polecam), "The Long Halloween" (jeden z niewielu komiksów świadczących o tym że Loeb coś tam potrafi, mocno polecam)
A tak to radzę po prostu lecieć kolejnymi numerami "Batmana" i "Detective Comics" wydanymi po "Year One" (jakby co historia "Year Two" jest niekanoniczna), w "Legends of The Dark Knight" też były historie dotyczące najwcześniejszych przygód Batmana.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mac12

A Batman Zagłada Gotham City jest niekanonicznym? Bo go właśnie przeczytałem

kelen

To elseworld, czyli tak, jest niekanoniczny

Decon

#111
Witam, chciałbym poczytać komiksy o batmanie w których występują jego najwięksi przeciwnicy np: Joker, Harley Quinn, Mr. Zsazs, Killer Croc i inni. Tylko żeby nie było to wszystko poplątane tylko zrozumiałe. Za miesiąc jest premiera gry Batman: Arkham Asylum i gdy grałem w demo prawie nie wiedziałem kto kim jest i dlatego chciałbym poczytać jak najwięcej komiksów żeby zrozumieć historię opowiedzianą w grze.


KillingJoke87

Wczoraj ściągnąłem Powrót Mrocznego Rycerza, zaczynam teraz księge drugą i już wiem że ten komiks zmieni  mój sposób widzenia powieści graficznych na zawsze...szkoda że dopiero teraz :D :P już po Zabójczym Żarcie coś we mnie drgnęło ale teraz jest to bardziej wyraziste uczucie ;)
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

Mihcim

Ok mam tutaj serie pytań błagam o odp.
1 CO to jest New Earth, Eart one i Earth Two???
2. Jak to możliwe że Batman powstał w 1939 a komiksy z 2010 roku jeszcze są z tym samym Batmanem który wygląda jakby miał z chyba 39 lat.
3. Jak mam czytać Komiksy Batmana żebym śledził dokładnie jego Historie.
4. O co chodzi z tymi seriami R.I.P, Infinite Crisis, Detective Comics, Batman . Jak to się wszystko łączy?
5. Ile Batman ma lat ?

Mel

Cytat1 CO to jest New Earth, Eart one i Earth Two???
Alternatywne światy. Nie chce mi się opisywać, ale mam nadzieję, że ten link pomoże:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_DC_Multiverse_worlds

Cytat2. Jak to możliwe że Batman powstał w 1939 a komiksy z 2010 roku jeszcze są z tym samym Batmanem który wygląda jakby miał z chyba 39 lat.
Jak to możliwe, że Myszka Miki jeszcze mutacji nie przeszła?
Cytat
3. Jak mam czytać Komiksy Batmana żebym śledził dokładnie jego Historie.
Regularnie.

Cytat4. O co chodzi z tymi seriami R.I.P, Infinite Crisis, Detective Comics, Batman . Jak to się wszystko łączy?
Akurat R.I.P (infinite crisis też)to tylko nazwa wydarzenia, a nie seria, ale co do Twojego pytania...Seria Batman skupia się głównie na nietoperzu, a zaś w Detective Comics mają szanse się popisać inne postacie - o, tak najprościej jest to wytłumaczyć. Plus: obydwie serie często dzielą główny storyline.

Cytat5. Ile Batman ma lat ?
Na pewno jest w średnim wieku.

Mihcim

#116
Dobra Kto mi normalnie odpowie na pytanie
2 i 3?

A co w tych odpowiedziach jest "nienormalnego"?

LelekPL

2. Komiksy relacjonują poszczególne wydarzenia z życia Gacka, jeden numer opisuje jakiś krótki okres czasu. Na dobrą sprawę te wydarzenia mogą następować jeden po drugim, nawet dzień pod dniu, a numery jak wiemy nie pojawiają się codziennie, także Bruce nie musi być tak stary jak gwiazdy mody na sukces :P
Po drugie Batman, jak inni bohaterowie dzieli się na ery: Silver Age, itp. itd. ale że nie jestem aż tak stary żeby czytać komiksy z lat 50-70 tych :P to w cholerę się z tym nie łapię i nie wiem jak Batman z jednej ery (nie) łączy się z Batmanem z innej...

3. Nie rozumiem co masz na myśli dokładnie

Mel

#118
Cytatjak Batman z jednej ery (nie) łączy się z Batmanem z innej
To po prostu ta sama ciągła linia zakrzywiana przez cenzurę jaka panowała w tamtych latach ;)

CytatNie rozumiem co masz na myśli dokładnie
Też się zastanawiałam na tym pytaniem i odpowiedziałam prosto na jego "Jak?", ale chyba mu chodziło o chronologię, a ta zaś została wymieniona już wcześniej w tym temacie.

Deuce

Trochę z innej beczki. Ostatnio wpadł mi w ręce komiks, gdzie Jason Todd, już dorosły, a co najważniejsze rudowłosy, mówi, że to Batman mu kazał farbować włosy na czarno, gdy ten pierwszy był jeszcze Robinem. Przejrzałem trochę historię i ustaliłem, że Jason Todd w swoim debiucie ( tym drugim, już po Kryzysie ) kradł koła z Batmobilu mając już czarne włosy. Wtedy przecież jeszcze Batmana nie znał. Jak to wyjaśnić ?
Wiem, że przed Kryzysem był takim niby rudzielcem, ale przecież to chyba jest już uznawane za inną rzeczywistość.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman