Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

#1305
Batmanowe zdobycze z ostatnich miesięcy.



Gotham w świetle lamp gazowych odebrany przed chwilą, dlatego jeszcze w folii. Z TM-Semiców które chcę mieć brakuje mi już naprawdę niewiele - priorytetowo dwa numery z rysunkami Norma Breyfogle'a z 1993 oraz 1/96, w którym Bane łamie Batmana. Ale dla zachowania ciągłości i ze względu na ciekawe opisy rozważam jeszcze kilka późniejszych numerów (wiem już na pewno że większość z lat 1996-1997 odpuszczam skoro Egmont ma wydać Knightquest i KinghtsEnd w wydaniach zbiorczych).

Johnny Napalm

#1306
No, bardzo ładnie. Opowiedz coś na temat Batman: Świat, bo chyba nic na jego temat nie napisałeś. A dla poirytowania ciebie, Juby, przypomnę, że mam wszystkie zeszytowe Batmany z TM-Semica.  ;D  Ale żebym nie wyszedł na hardcorowego komiksiarza, to przyznam się, że zbieranie tych połączonych komiksów Batman/Superman już sobie odpuściłem. Mam ich tylko kilka.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#1307
Chyba pisałem kilka zdań o Batman - Świat w temacie Brotherhood of the Bat. Album mi się podobał, zarówno od strony technicznej wydania Egmont, jak i historii w nim zwartych (w szczególności ta z Rosji).

Cytat: Johnny Napalm w 09 Listopad  2021, 23:11:47A dla poirytowania ciebie, Juby, przypomnę, że mam wszystkie zeszytowe Batmany z TM-Semica.  ;D
Pictures or didn't happen. :P Jesteś kolejny po Leonie (choć w jego przypadku to już nieaktualne), który się przechwala, ale jeszcze nigdy, przez tyle lat, nie wrzucił zdjęć, lub chociaż spisu swoich bat-zbiorów ma forum.

Tak czy siak, jeśli masz wszystkie Semici, w żaden sposób mnie to nie irytuje. Wkrótce/kiedyś też będę miał wszystkie, które chcę mieć, a nawet jeśli nie, to nie uważam tego za powód do zazdrości. Cieszę się szczęściem każdego fana, któremu udało się je skompletować. :)

Johnny Napalm

#1308
Czy nie wystarczą moje słowa?  ;)  Łokej, kiedyś podejmę to wyzwanie i cokolwiek pofotografuję. Kurdebele, kiedyś myślałem o zdublowaniu tych zeszytówek, które przez lata się trochę poniszczyły, ale nie. Dla mnie najważniejsza jest sama treść i rysunki. Jakość papieru, zagięcia, strony z wyciętymi kuponami z konkursów TM-Semic są dla mnie mniej istotne.

Mocno na serio ten twój ostatni akapit, a ja przeca żartuję z tym irytowaniem. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Wiesz, słowa powinny wystarczyć. Ale ja ogólnie lubię oglądać zbiory / kolekcje pasjonatów, więc chętnie zerknąłbym również i w twój. Semici akurat znam, ale jak masz jakieś fajne unikaty, czy to z komiksów, czy to z książek, czy to z filmów, czy z figurek, to chętnie bym je zobaczył. Niedawno np. dowiedziałem się o istnieniu książeczek na naklejki z Batman i Robin Schumachera w stylistyce Batman TAS wydanych przez Egmont w 1997. Fajna rzecz, którą chyba niewiele osób może się pochwalić.

I wiem, że żartowałeś. ;)

Johnny Napalm

Też lubię oglądać cudze zbiory, szczególnie okładki komiksów, których sam nie mam lub takich o których myślę, żeby je kupić. Co do figurek, to jakoś mnie nie pasjonują. Jedynie kiedyś myślałem o nich pod kontem tego, że mogłyby być przydatne przy wykonywaniu rysunków. Książki o Batmanie to też nie dla mnie. Lepiej czytać i oglądać historie. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#1311
Przy ostatniej fotce przegapiłem drugi tom Earth One, którego przecież recenzowałem na forum w październiku. Dorzucam go do weekendowych nabytków: Nowa granica wymieniona za Mrocznego księcia z bajki, a Joker - polecany mi przez Lelka - dorwany w pierwszym wydaniu z 2011 roku z moim ulubionym logo DC Comics na okładce, w stanie bliskim idealnego.


Leon Kennedy

Super. Tylko Jokera mi brakuje w mojej kolekcji i też jego nigdy nie czytałem...

LelekPL

Ja dodałem sobie Batman Świat. W połowie przeczytany. Bez większych rewelacji, ale pomysł i tak uważam za udany. Która opowieść mi się najbardziej podobała? Dam znać jak skończę.

Juby

#1314
Cytat: Juby w 16 Listopad  2021, 08:16:04Przy ostatniej fotce przegapiłem drugi tom Earth One, którego przecież recenzowałem na forum w październiku.
Ale gapa ze mnie. :P Teraz widzę, że zapomniałem też o pierwszej i trzeciej części Batman versus Predator od TM-Semic, które również zrecenzowałem, a także o zeszytach 11/94 i 1/96, które dostałem za Kosmiczną Odyseję z DC Deluxe (wymieniłem w antykwariacie). Dobra, już nie będę grzebał w szafce, tym razem musicie mi wierzyć na słowo.

Poniżej prezenty z Batmanem znalezione pod choinką.



Trzy pary skarpet, koszulka treningowa ze zbroją z TDK i Liga Snydera na Blu-ray. :) A poniżej najnowszy nabytek:



Telewizor i odtwarzacz 4K kupiłem głównie z myślą o dwóch pierwszych Batmanach Nolana (które na Blu-ray wyglądają po prostu słabo), i nie mogłem czekać na nie ani chwili dłużej. Zazwyczaj przy zakupach filmów kieruję się ceną i rozmiarem wydań (im taniej i im mniej zajmą miejsca na półce, tym lepiej), jednak w przypadku tak uwielbianych przeze mnie tytułów postanowiłem zrobić wyjątek. Mam już box z trylogią na Blu-ray, więc zamiast kupować podobne wydanie UHD z Francji, UK, lub Włoch, postanowiłem wesprzeć polski rynek i wziąć oddzielnie każdy film w wydaniach ze slipcoverami. Prezentują się super, w przyszłym roku na pewno robię kolejną powtórkę. :)


Rado

Koszulka bardzo spoko, a skarpetki to chyba nawet te same dostałem.

Juby

#1316
T-shirt może i spoko, ale nie na mnie (musiałbym schudnąć dobre 10 kg). :P

Fotka Semiców, o których zapomniałem w ubiegłym roku:


Gadżety z The Batman kupione w marcu:
(słabo, że CinemaCity oferowało jedynie figurkę, a nie pełny zestaw, w dodatku nie wyrobili się na premierę)


I komiksy w twardej oprawie kupione od początku roku:


A poniżej prezenty otrzymane z okazji urodzin. Zawsze powtarzam, że jestem banalnie prosty pod tym względem, bo wystarczy cokolwiek z Batmanem i będę zadowolony...
Młodszy brat i jego narzeczona potraktowali to bardzo dosłownie:


Kubko-batarang(?) jeszcze mnie nie zaskoczył (bo jakiś czas temu stłukł mi się kubek z logo nietoperza), ale whisky w butelce o kształcie głowy Batmana się nie spodziewałem. ;D


Rado

Cytat: Juby w 18 Maj  2022, 12:13:15ale whisky w butelce o kształcie głowy Batmana się nie spodziewałem. ;D

No właśnie zastanawiałem się co to jest. Nice.

Juby

Oczywiście butelka była pusta, brat dokupił 0,7l napoju, którego w nią wlał i którego w sobotę wypiliśmy do grilla. :)

Leon Kennedy

Fajowa ta główka z zawartością dodaną 😃