Aktualności:

"Batman Knightfall: Prolog" w sprzedaży od 27 kwietnia.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Johnny Napalm

#16
Inne komiksy / Wasze zdobycze komiksowe.
18 Grudzień 2021, 13:06:29
U mnie kolejna przeginka z wydawaniem forsy na komiksy. Mam postanowienie przednoworoczne, że to już ostatni raz kiedy wydaję aż tyle na komiksy w 2021 roku. Nowe zakupy to: Spider-Man z Epic Collection, czyli Inferno — nie wiem dlaczego nadano temu albumowi akurat tą nazwę, no trzeba było to wydanie zbiorcze zwyczajnie jakość nazwać. Drugi album to... V jak Vendetta. Tak! W końcu mam własny egzemplarz na swojej półce. Wcześniej czytałem ten komiks, ale, że było to eony lat temu, to przeczytałem ów komiks jak spragniony wody. Niedługo opiszę swoją dłuższą opinię na jego temat, bo tu trzeba zwyczajnie przysiąść i nie zrobić tego na odwal się.

#17
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
18 Grudzień 2021, 12:58:56
Przez Jubego sam zacząłem zbyt często sprawdzać liczbę miesięcznych wyświetleń na Forum Batcave. Oczywiście ironicznie napisałem to przez Jubego. Faktycznie, mała liczba postów i brak możliwości sprawdzania obejrzenia liczby wyświetleń może działać deprymująco, ale nie należy się tym za nadto przejmować. Pisać swoje i jak najlepiej się da. To może być tylko receptą na podtrzymanie jakości forum.

Kelen i Rado rzeczywiście zbyt słabo reklamują swoją działalność na YT. Gdzie jak gdzie, ale na forum BC powinno być o tym pełno. Dopiero po pierwszej wrzutce filmu na forum Rada zobaczyłem, że coś takiego robią i jest to ciekawe. Wincyj, wincyj reklamy!

#18
Inne komiksy / Wasze zdobycze komiksowe.
14 Grudzień 2021, 00:27:41
Ha! Przypomniałem sobie jak wyglądała komiksowa adaptacja Dnia sądu. Tfu! Jakie to było ohydne. Jeśli ktoś narzeka na rysunki w Powrocie Mrocznego Rycerza, to niech to sobie zobaczy. Swoją drogą tam rysunki Millera tuszował Klaus Janson i też chyba dołożył swoją rękę do zaniżenia wizualnego poziomu tego albumu.

Ja obecnie daje szanse Marvelowi. Kupiłem kolejny album Spider-Mana z serii Epic Collection od Egmontu, chociaż zasadniczą część albumu Venom już mam. W końcu zbierało się przez jakiś czas albumu z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela.  :) No, ale to jednak jest to na co czekałem od dawien dawna. Chodzi o pokazanie w całej ciągłości wszystkich odcinków, które towarzyszą danej historii. Z drugiej strony wiele epizodów nic nie wnosi, ale warto się samemu o tym przekonać, czytając cały album. Warto zobaczyć debiutanckie rysunki Todda McFarlane'a, gościa który wypłynął na Spidey'u. Jego twórczość jest tu bardziej zachowawcza i mniej udziwniona, chociaż z każdym odcinkiem widać, że Todd co raz bardziej zaczyna szaleć ze swoją kreską.

Poza tym kupiłem kolejny tom Kajka i Kokosza, który wyszedł na początku grudnia. Po raz kolejny jest tam naprawdę sporo dodatków. Polecam, chociaż sam kupuję to dla samego kolekcjonowania. Same historie dwóch wojów jakość mnie nie poruszają i średnio bawią.
#19
Śmierć rodziny to dla mnie z dużej chmury mały deszcz. Bardzo długa historia nie prowadząca do zapowiadanego spektakularnego finału. Zdecydowanie o wiele bardziej polecam kontynuacje tej historii w Ostatecznej rozgrywce. Tam naprawdę sporo się dzieje i album kończy się w naprawdę ciekawy sposób, pobudzający ciekawość na to co będzie dalej.

Red slash był naprawdę interesującym epizodem w czasie Knightfallu. Zdecydowanie ta historia wybijała się podczas trwania tej sagi. No i przypominam, że był to ostatni komiks, wydany przez TM-Semic, z rysunkami Norma Breyfogle'a. Kreska zdecydowanie mniej dbała niż w serii Batman: Shadow of the Bat, ale to jednak zawsze Norm.#20
Jeśli chodzi o Terminatora, wydawnictwo Scream wydało teraz na naszym rynku Terminator: Płonąca Ziemia. Podobno to jeden ze starszych komiksów, został pierwotnie wydany jeszcze przed premierą Dnia Sądu, więc pewne rzeczy z kontinuum mogą się nie zgadzać.

Co do rysunków, bo to zawsze mnie na początku najbardziej interesuje, przejrzałem ten album i stwierdzam, że chociaż rysuje go Alex Ross – to był ponoć jego debiut, to szału nie ma. Pod tym względem wypada naprawdę mizernie. Gośc przeszedł przez te lata sporą metamorfozę jeśli chodzi o jakość swoich prac. Nie zmienia to faktu, że jakoś mnie nie przekonują nawet jego obecne dzieła. Ten styl tak średnio pasuje mi do komiksów.

Samego komiksu nie czytałem, ale raczej nie ma tu wielkiego WOW! Jakichś scen z przytupem. Komiks, ze względu na rok jego ukazania się po raz pierwszy na rynku, jest dosyć przegadany. Dodatkowo te rysunki nie przekonują mnie do dania mu szansy.
#21
Rewelacyjne są takie listy. Również lubię zobaczyć co ktoś inny uważa za najlepsze z batmanowego świata. Porównać swój gust z innym. Z listy Jubego nie mam Sekty i Gotham Central. Do tego ostatniego za bardzo mnie nie ciągnie. Przejrzałem ten album i zdecydowanie nie jest to moja kreska. Przyziemne śledztwa i życie prywatne gliniarzy z Gotham nie jest również czymś dla mnie interesującym.

#22
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
10 Grudzień 2021, 13:06:18
Dokładnie, sam jestem dość leniwym typem, nie piszę ale chętnie czytam, jak znajdę czas, coście tu napisali.
#23
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
12 Listopad 2021, 23:43:48
Też lubię oglądać cudze zbiory, szczególnie okładki komiksów, których sam nie mam lub takich o których myślę, żeby je kupić. Co do figurek, to jakoś mnie nie pasjonują. Jedynie kiedyś myślałem o nich pod kontem tego, że mogłyby być przydatne przy wykonywaniu rysunków. Książki o Batmanie to też nie dla mnie. Lepiej czytać i oglądać historie. ;D
#24
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
09 Listopad 2021, 23:38:14
Czy nie wystarczą moje słowa?  ;)  Łokej, kiedyś podejmę to wyzwanie i cokolwiek pofotografuję. Kurdebele, kiedyś myślałem o zdublowaniu tych zeszytówek, które przez lata się trochę poniszczyły, ale nie. Dla mnie najważniejsza jest sama treść i rysunki. Jakość papieru, zagięcia, strony z wyciętymi kuponami z konkursów TM-Semic są dla mnie mniej istotne.

Mocno na serio ten twój ostatni akapit, a ja przeca żartuję z tym irytowaniem. :)
#25
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
09 Listopad 2021, 23:11:47
No, bardzo ładnie. Opowiedz coś na temat Batman: Świat, bo chyba nic na jego temat nie napisałeś. A dla poirytowania ciebie, Juby, przypomnę, że mam wszystkie zeszytowe Batmany z TM-Semica.  ;D  Ale żebym nie wyszedł na hardcorowego komiksiarza, to przyznam się, że zbieranie tych połączonych komiksów Batman/Superman już sobie odpuściłem. Mam ich tylko kilka.
#26
Eduardo Barreto z "Video Ohydy"  ;)  od razu mi przypadł do gustu w tej historii. Ale styl rysunku rzeczywiście ma bardzo linearny, więc brak kolorów odbiera dużo wrażeń wzrokowych w jego pracach. W komiksie, wydanym w Polsce w 1991 roku, narysował Brusa bliskiego ideałowi jak dla mnie. W sumie proroczo jego Wayne wyglądał prawie jak Christian Bale.

Co do recenzji Jubego, to kurde jest niezła, skoro na bardzo bardzo serio rozważam, po jej przeczytaniu, zakup "Rzymskich wakacji". Już poprzednia recenzja prawie mnie do tego skłoniła, ale jednak kreska Wagnera tu przeważyła sprawę i chyba jednak tego albumu nie kupię.
#27
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
09 Listopad 2021, 22:51:07
Nie wiem dlaczego na drugim plakacie na początku zobaczyłem twarz Batmana ze... słuchawką przy uchu. A to Gacek w pełnej postaci. Chyba już przysypiam.

Plakat z motywem Riddlera jest rzeczywiście niebanalny. Skłonił mnie do poszukania plakatów poświęconych Zagadce z Batman: Forever. Aż mnie z sanek wykopyrtło jak zobaczyłem te dzieła z 1995 roku. Nawet ten słynny znak zapytania, wpleciony do klastycznego logo Batmana, teraz wydaje mi się kiczowaty.
#28
Do tej pory trudno mi przyjąć do świadomości, że Cillian Murphy na serio myślał, że ma szanse otrzymać główną rolę w filmach Nolana. Świetny aktor, ale... no nie. Tu treningi i nabranie odpowiedniej masy ciała nic by nie pomogło. Murphy ma, a w 2005 roku tym bardziej miał, zbyt androgeniczną urodę.

A co do podcastu to naprawdę ciekawy, ale jak to podcast, dla mnie za długi i słuchałem wyrywkowo. Gdy mnie jakiś temat szczególnie zainteresował, to słuchałem do jego zakończenia.
#29
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
17 Październik 2021, 08:45:34
Kurdebele, coś niesamowitego! Wow! Trailer przerósł moje pragnienia. Cała otoczka, poprzedzającą oczekiwania na nowego Batmana, rzeczywiście przypomina mi moje odczucia związane z wyglądaniem na TDK.

Zaczynam swoją przygodę z Adobe Premierę i z otartą głową łaknę podpatrywać rewelacyjnych kadrów, przejść między ujęciami, robionych przez prawdziwych profesjonalistów. A ten trailer jest właśnie jednym z lepszych jakie widziałem.
#30
Inne komiksy / Wasze zdobycze komiksowe.
16 Październik 2021, 16:14:25
Okazuje się, że mam całkiem spoko zniżkę u nich. To jest 30%. No i wiadomo, jak wychodzą na końcu, po przeliczeniu procentów, jakieś np dwa złote i kilkadziesiąt groszy, to jest to równane do dołu do pełnej sumy. Za całość dałem 235 zł.

Teraz myślę o Batmanie Death Metal.  ;)