23 stycznia 2022, 15:34:22

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Johnny Napalm

1
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
07 stycznia 2022, 19:39:41
Oby nie było żadnego przesunięcia, bo chcę obejrzeć Ten film jak najszybciej. Jeśli jednak do tego dojdzie, to mam nadzieję, że maksymalna obsuwa będzie się sprowadzać do czerwca, co jeszcze byłoby dla mnie do przełknięcia. Zawsze to lepsza pogoda sprzyjająca fajnemu spotkaniu przy seansie.

2
Działania WB są kompletnie nielogiczne. Superman miał bardzo dobry origin w filmie z 2013 roku. W dodatku był to bardzo przyzwoity jakościowo film, któremu niewiele można by zarzucić. Przede wszystkim WB idealnie trafiło z castingiem z Cavillem jak i resztą obsady w Człowieku ze Stali. Kurde, no szkoda by było spuszczać do kibla te osiągnięcia. Szkoda przede wszystkim już aż tylu zmarnowanych bezpowrotnie lat, kiedy można było zbudować sensownie i powoli własne filmowe uniwersum. Ale nie, trzeba było gnać na skróty, po łebkach, no bo MCU miało już swoich Avengersów.  :P

3
Najnowszy omnibus Terminatora jest już w sprzedaży. Kurdebele, ależ super wrażenie robi jego wydanie. Bezapelacyjnie najlepiej wydany komiks w tym roku! Twarda oprawa, naprawdę duży format plansz i połyskujące w metalicznych czerwonym kolorze ranty stron – to robi robotę. No, całość kosztuje 130 zł, ale dla prawdziwych fanów serii jest to chyba do przełknięcia. Szczególnie, że historie zawarte w albumie zapowiadają się nieźle. Z tego co widziałem, jest tam prawdziwa jazda bez trzymanki. Historia gna dynamicznie, Terminatory są tam naprawdę brutalnymi skurczybykami.

4
Jak znajoma wpadnie pomieszkać w swojej rodzinnej Łodzi to do niej zajadę i wtedy z pewnością zaliczę przy okazji tych kilka wymienionych przez ciebie punktów.

W temacie około antykariatowym, zbliżający się nowy rok zapowiada się ciężko dla portfeli Czytelników. Nowości będą droższe prawdopodobnie o 30%, zresztą jak wszystko co będzie drukowane na papierze.  :P
5
Uniwersum Batmana / Loza Kontestatorów
31 grudnia 2021, 19:47:22
To chyba taki najbardziej ogólny temat, w którym można wyrażać swoje opinie na temat wrażeń po przeczytanych komiksowych
 lekturach. No niestety, mijający rok zdecydowanie nie podtrzymał u mnie zainteresowania na wszelkie historie obrazkowe z dymkami. Jak mawiała śp. Maria Czubaszek – no nie zażarło. Żaden z przeczytanych komiksów nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia. Nawet V jak Vendetta, pomimo ciekawego początku, ostatecznie wypadła dla mnie średnio, a historia wydała się dosyć płytka.

A co do Batmana, który powoli traci dla mnie status najciekawszego bohatera superhero na rzecz Spider-Mana, dam mu jeszcze szanse kupując ostatni z klasyków, którego jeszcze nie mam. Chodzi tu o Dark Victory.

No i oczywiście muszę mieć Knightfall w jednym wydaniu. Podcieła mi lekko skrzydła informacja, że będę jeszcze musiał poczekać na ten album do kwietnia lub maja.  :-\

6
Najważniejsze, żeby nie był gorszy od mijającego, ale wszelkie możliwe do pojawienia się plusy będą oczywiście bardzo mile widziane. Mam lekką podjarę dotyczącą nowego Batmana. Mam nadzieję, że ten film będzie dla głównego bohatera tym czym był Joker dla jego czołowego oportunisty.

7
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
28 grudnia 2021, 15:00:34
Co do kanału Kelena i Rado. Obczajałem ostatnio Szafę z Komiksami na YT i jest to naprawdę bardzo fajny kanał w temacie. No i Kelen w swoim czasie się tam sporo udzielał. Gdybym miał mieć uwagę do kanału chłopaków, to uważam, że mogliby robić swoje filmy z większym jajem, po Kelenie widać, że tak potrafi i przychodzi mu to naturalnie.

8
W sumie dużo więcej nie zdradza niż poprzedni zwiastun. No, jednak nie będzie to aaaż tak stonowany Batman, jak przypuszczałem. Fajerwerki muszą być i są ok. Widać sporę nawiązanie do filmów Nolana. Zagadka będzie chyba szedł drogą Bane'a i będzie się zabawiał w inżyniera społecznych zachowań.
9
Od ostatniego wpisu tutaj minęło ponad 5 lat i ostatni tekst należał właśnie do mnie. Czy ktoś z Was wie coś na temat nowych sklepów z komiksami zajmującymi się handlem, niekoniecznie stricte komiksami? Gdyby nie Centrum Komiksu, to nie miałbym gdzie się zaopatrywać w nowe i starsze komiksy. Jest jeszcze Komikslandia w metrze Centrum, ale ma cholernie dużą marżę. Znane mi dwa antykwariaty, w ciągu tych minionych 5 lat, właściwie przestały zajmować się obrotem komiksów. Więc jeśli coś wiecie na temat nowych miejsc w okolicach swoich miejscowości to o tym piszcie. Please...
10
Inne komiksy / Wasze zdobycze komiksowe.
18 grudnia 2021, 13:06:29
U mnie kolejna przeginka z wydawaniem forsy na komiksy. Mam postanowienie przednoworoczne, że to już ostatni raz kiedy wydaję aż tyle na komiksy w 2021 roku. Nowe zakupy to: Spider-Man z Epic Collection, czyli Inferno — nie wiem dlaczego nadano temu albumowi akurat tą nazwę, no trzeba było to wydanie zbiorcze zwyczajnie jakość nazwać. Drugi album to... V jak Vendetta. Tak! W końcu mam własny egzemplarz na swojej półce. Wcześniej czytałem ten komiks, ale, że było to eony lat temu, to przeczytałem ów komiks jak spragniony wody. Niedługo opiszę swoją dłuższą opinię na jego temat, bo tu trzeba zwyczajnie przysiąść i nie zrobić tego na odwal się.

11
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
18 grudnia 2021, 12:58:56
Przez Jubego sam zacząłem zbyt często sprawdzać liczbę miesięcznych wyświetleń na Forum Batcave. Oczywiście ironicznie napisałem to przez Jubego. Faktycznie, mała liczba postów i brak możliwości sprawdzania obejrzenia liczby wyświetleń może działać deprymująco, ale nie należy się tym za nadto przejmować. Pisać swoje i jak najlepiej się da. To może być tylko receptą na podtrzymanie jakości forum.

Kelen i Rado rzeczywiście zbyt słabo reklamują swoją działalność na YT. Gdzie jak gdzie, ale na forum BC powinno być o tym pełno. Dopiero po pierwszej wrzutce filmu na forum Rada zobaczyłem, że coś takiego robią i jest to ciekawe. Wincyj, wincyj reklamy!

12
Inne komiksy / Wasze zdobycze komiksowe.
14 grudnia 2021, 00:27:41
Ha! Przypomniałem sobie jak wyglądała komiksowa adaptacja Dnia sądu. Tfu! Jakie to było ohydne. Jeśli ktoś narzeka na rysunki w Powrocie Mrocznego Rycerza, to niech to sobie zobaczy. Swoją drogą tam rysunki Millera tuszował Klaus Janson i też chyba dołożył swoją rękę do zaniżenia wizualnego poziomu tego albumu.

Ja obecnie daje szanse Marvelowi. Kupiłem kolejny album Spider-Mana z serii Epic Collection od Egmontu, chociaż zasadniczą część albumu Venom już mam. W końcu zbierało się przez jakiś czas albumu z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela.  :) No, ale to jednak jest to na co czekałem od dawien dawna. Chodzi o pokazanie w całej ciągłości wszystkich odcinków, które towarzyszą danej historii. Z drugiej strony wiele epizodów nic nie wnosi, ale warto się samemu o tym przekonać, czytając cały album. Warto zobaczyć debiutanckie rysunki Todda McFarlane'a, gościa który wypłynął na Spidey'u. Jego twórczość jest tu bardziej zachowawcza i mniej udziwniona, chociaż z każdym odcinkiem widać, że Todd co raz bardziej zaczyna szaleć ze swoją kreską.

Poza tym kupiłem kolejny tom Kajka i Kokosza, który wyszedł na początku grudnia. Po raz kolejny jest tam naprawdę sporo dodatków. Polecam, chociaż sam kupuję to dla samego kolekcjonowania. Same historie dwóch wojów jakość mnie nie poruszają i średnio bawią.
13
Śmierć rodziny to dla mnie z dużej chmury mały deszcz. Bardzo długa historia nie prowadząca do zapowiadanego spektakularnego finału. Zdecydowanie o wiele bardziej polecam kontynuacje tej historii w Ostatecznej rozgrywce. Tam naprawdę sporo się dzieje i album kończy się w naprawdę ciekawy sposób, pobudzający ciekawość na to co będzie dalej.

Red slash był naprawdę interesującym epizodem w czasie Knightfallu. Zdecydowanie ta historia wybijała się podczas trwania tej sagi. No i przypominam, że był to ostatni komiks, wydany przez TM-Semic, z rysunkami Norma Breyfogle'a. Kreska zdecydowanie mniej dbała niż w serii Batman: Shadow of the Bat, ale to jednak zawsze Norm.14
Jeśli chodzi o Terminatora, wydawnictwo Scream wydało teraz na naszym rynku Terminator: Płonąca Ziemia. Podobno to jeden ze starszych komiksów, został pierwotnie wydany jeszcze przed premierą Dnia Sądu, więc pewne rzeczy z kontinuum mogą się nie zgadzać.

Co do rysunków, bo to zawsze mnie na początku najbardziej interesuje, przejrzałem ten album i stwierdzam, że chociaż rysuje go Alex Ross – to był ponoć jego debiut, to szału nie ma. Pod tym względem wypada naprawdę mizernie. Gośc przeszedł przez te lata sporą metamorfozę jeśli chodzi o jakość swoich prac. Nie zmienia to faktu, że jakoś mnie nie przekonują nawet jego obecne dzieła. Ten styl tak średnio pasuje mi do komiksów.

Samego komiksu nie czytałem, ale raczej nie ma tu wielkiego WOW! Jakichś scen z przytupem. Komiks, ze względu na rok jego ukazania się po raz pierwszy na rynku, jest dosyć przegadany. Dodatkowo te rysunki nie przekonują mnie do dania mu szansy.
15
Rewelacyjne są takie listy. Również lubię zobaczyć co ktoś inny uważa za najlepsze z batmanowego świata. Porównać swój gust z innym. Z listy Jubego nie mam Sekty i Gotham Central. Do tego ostatniego za bardzo mnie nie ciągnie. Przejrzałem ten album i zdecydowanie nie jest to moja kreska. Przyziemne śledztwa i życie prywatne gliniarzy z Gotham nie jest również czymś dla mnie interesującym.