Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego tak mało osobników płci żeńskiej interesuje się Batmanem?

Zaczęty przez MJ, 08 Kwiecień 2008, 20:19:22

Chibi

To wszystko przez te (cenzura) stereotypy... ale na szczeście są dziewczyny (kobiety) które przeczą wszelkim stereotypom.
czy tańczyłeś kiedyś z diabłem w bladym świetle księżyca?

isild87

No dobra, jestem nowa na forum i zalogowalam sie specjalnie po to aby pokazac, ze jest wiecej dziewczyn, które interesują sie Batmanem, w tym ja:) moze ktoś kojarzy mnie z Filmwebu, gdzie dodaje swoje opinie na temat filmu czy komiksu? W kazdym razie  witam wszystkich.

Zaluje, ze dopiero teraz tak naprawde przeczytalem caly ten temat, bo bym wyciągnąl wieksze konsekwencje... niz usuniecie tych krety?skich postów.

Mel

Ja myśle, ze jest tych dziewczyn znacznie wiecej... Cześc wypowiada sie na stronie glównej w newsach, cześc zagląda na forum nie rejestrując sie. Jedyne co mozna im zarzucic, to niklą aktywnośc w szerszej wypowiedzi o Batmanie.

BTW, witam na forum osobe po fachu ;D

Funky

No cóz moje zdanie jest takie ze wogóle malo osób interesuje sie Batmanem. A co do plci pieknej to moze dlatego ze Bats i jego świat są bardziej dla chlopców i mezczyzn. Wiadomo ze kobiety na ogól mają inne zainteresowania od facetów. I dlatego myśle ze z tego powodu wiekszośc kobiet nie lubi Batmana w naszym kraju.

isild87

funky ,to stereotyp  ale w sumie masz troche racji,ja uwielbiam filmy i komiksy związane z Batmanem, bo uwazam ze to najciekawsy pod wzgledem psychologicznym bohater w komiksie,w przeciwie?stwie do Supermana czy X-Menów nie posiada zadnych nadludzkich mocy,opiera sie na wlasnych fizycznych zdolnościach i inteligencji,i dzieki temu latwiej mozna sie z nim utorzasamiac,bo nie jest taki plastikowy  czy przeslodzony jak pozostali herosi,to tyle

Mel

Komiksowy symbol cierpienia emocjonalnego i fizyzcnego...

Przyznaj, ze dramat pociąga ludzi :D

Szkoda, ze wiele dziewczyn/kobiet nie potrafi wysiedziec do ko?ca jakiegoś bat-filmu czy chwycic sie jakiegoś komiksu... Albo od zlego tytulu zaczynają, albo to mit z tym stereotypem.

RafBat

CytatNo cóz moje zdanie jest takie ze wogóle malo osób interesuje sie Batmanem.
Moim zdaniem po prostu mało osób (kobiet i mężczyzn) w naszym kraju "zajmuje się" komiksami... nie tylko z Batmanem (wiem...odkryłem po raz drugi Amerykę). Więc skoro mało, to też proporcjonalnie mało dziewczyn. Ogólnie niewielu ludzi uważa za dobrą rozrywkę samo czytanie (szczególnie gdy ostatnią lekturą dla niektórych byli Krzyżacy w podstawówce... a teraz przeczytanie czegokolwiek ich męczy...to się ociera o wtórny analfabetyzm). Oczywiście jest spora grupa "książkowiczów" odrzucających z góry wszystko co jest związane z komiksem. Nie wiem, czy to ma dowartościować ich, że są inteligentniejsi i nie potrzeba im "wspomagaczy" w postaci obrazków?
Dobra, ale temat jest o tym dlaczego tak mało dziewczyn czyta komiksy... Temat książki można pod to nawet podciągnąć- w młodym wieku dziewczyny pewnie uważają gostków, którzy mają w swoich rękach Batmana a nie jakąś "mądrą lekturę", za ograniczonych umysłowo... po prostu dzieciaki lubią sobie dosr%*ać, to zrozumiałe. Ale jak dziewczyny nie zainteresuje się w młodym wieku komiksami to pewnie już sobie da z nimi spokój do końca życia, tak przypuszczam. Później bardzo trudno jest taką przekonać do tego...sam próbowałem kiedyś z moją byłą... później prawie przez tydzień był jeden temat... czy jestem poważny, heh.
Więc podsumowując, jak macie siostrę to pozwólcie jej czytać nawet jakieś popierdółki na których sam widok ma się odruchy wymiotne... cholera wie, może z czasem "zmądrzeje" i zacznie nam podbierać Gacki z półki (tylko niech wrócą w nienaruszonym stanie do k#*&* nędzy!).
No i na koniec oczywiście pozdrawiam WSZYSTKIE BAT-BABECZKI z forum... może jakieś kontakty? Jestem bezczelny...? ;)

Mel

Ogólnie takie "fanki" komiksów(nie zale?nie od formy) istniej? i jest ich sporo, ale trzeba si? liczy? z tym, ?e maj? nieco wygórowane wymagania co do w?a?nie historii, rysunków i cz?stotliwo?ci wyst?powania ich "ukochanego" bohatera. Mo?na je podzieli? na kategorie, które wygl?daj? nast?puj?co:

a) Batman/Superman
Co tu ukrywa?...Takie to tylko doszukuj? si? "s?odkich" i "uroczych" momentów w tym teamie. Cz?sto wyolbrzymiaj? ich partnerstwo na skal? homoseksualn?, pisz? felietony na ten temat, tezy. Fanarty przedstawiaj?ce obu panów w niecodziennych sytuacjach s? autorstwa w?a?nie tego typu fanek.

b) Superboy/Robin
Podobnie jak wy?ej.

c) Harleypalooza
Fanatyczki Harley Quinn. Zbieraj? wszystko co na temat tej blondyneczki, przebieraj? si? za ni?, wo?aj? piskliwym g?osikiem do parterów "Oh, Puddin'!" czy "Oh, Mr.J!" cz?sto doprowadzaj?c ich do czystej furii.
Najgor?tsz? fantazj? seksualn? Harleyofanek jest:
Spoiler

wiem, podoba wam si? moja cenzura.
[Zamknij]

d) Riddler-diddler fandom
Ja nie wiem co to za dziwna moda wyci?gania absurdalnych faktów z charakterystyki Edwarda...Dziewczyny odbieraj? go jako pedofila lubi?cego ch?opców w pelerynach lub te? z przygryzion? warg? penetruj? ka?dy komiks w poszukiwaniu Riddlera z go?? klat?.

e) Batman in ink
Najnormalniejsza cz??? "czytelniczek", która ?ledzi jedynie komiksowe losy bohaterów DC. Ogólnie gardzi filmowymi adaptacjami.
(Gatunek na wymarciu)

f) Joker in Ink
Podobnie jak wy?ej, ale z tak? ró?nic?, ?e dotyczy Jokera i tylko Jokera - mo?na mnie ?mia?o przypisa? do tej grupy.
(Te? gatunek na wymarciu)

g) Nolanverse
Pokolenie "Why so serious". Mi?o?? do be?kocz?cego Batmana, pseudo jokera na heroinie i jak?e oryginalne pomys?y co do wygl?du jego partnerki - morda obitej ?punki, poci?ta twarz i wymy?lne punkowe stroje. Brawo. Plus miliony fanfictionów, fan artów o tej tematyce (oczywi?cie same orygina?y) i zero przeczytanych konkretnych komiksów.
(Nadpopulacja. Do wybicia drog? wirusow?)

Anarky

Ogólnie takie "fanki" nie maj? po prostu ''jaj'' by interesowa? si? Batmanem, ewentualnie tak jak przedstawi?a Mel istnieje taki w?a?nie podzia?. Osobi?cie je?li u facetów wyst?puje podobny, to w ?adnym od ''a'' do ''g'' nie znajduje dla siebie miejsca. Du?e te? zale?y od tego jak odbiera si? jeszcze komiks w naszym kraju, jak wygl?da rynek komiksowy.Jedno jest jednak pewne, to te? jest jaka? przyczyna.
Ja wam pokażę!

BatQueen

Ach te stereotypy... nienawidzę ich  ::)
Dzielenie świata na damski i męski...czy jest coś gorszego?
Podając prosty przykład: czy na motocyklu jeżdżą tylko faceci? Nie. Kobiety także lubią dwa kółka i duże prędkości. Więc dlaczego panuje stereotyp, że Batman jest tylko dla chłopców? Czy dziewczyny maja być tylko skazane na jakieś komiksy o wróżkach itp.? Brrr... to by było straszne...
Uwielbiam Batmana. Wychowałam się na kreskówkach o superbohaterach, wolałam oglądać to niż jakieś księżniczki czy coś takiego. Bardziej podobało mi się jak się wzajemnie piorą od jakiś bezsensownych piosenek o miłości do księcia, który ma uratować księżniczkę od zła...
Batman ma ten klimat... jest mroczny. Jest po prostu świetny.  ;)

Anarky

Cytat: BatQueen w 28 Lipiec  2010, 18:22:00
Dzielenie świata na damski i męski...czy jest coś gorszego?

Tak to że ten podział istnieje  ;)
Ja wam pokażę!

Mel

I stereotyp bazuje na prawdzie, która zaś (patrząc na statystyki) odzwierciedla liczbę. Ja wiem, że znajdzie się ta garstka (mowa o Polsce) dziewczyn, które błędnie w imieniu rodzaju żeńskiego apelują o "zmianę opinii co do ich zainteresowań", ale właśnie...GARSTKA. Zatem te pieprzenie o lekkiej dyskryminacji na tle stereotypów nie ma większego sensu skoro na takie społeczeństwo wypada się w tej mniejszości z mniejszości. Zatem po co chwalić się "a ja lubie Batmana i to nie prawda, że dziewczyny lubią tylko róż"? Na przykładzie procentów jesteśmy tą 0,00001% z setki. Przykro mi, baby i lepiej już zamknijcie pyski.

Anarky

Prawda jest taka, ?e stereotypy najcz??ciej bazuj? na g?upocie tych, którzy je tworz? (stereotypy to w ko?cu przecie? atrapa rozumu, bezmy?lne upraszczanie sobie ?wiata). Widz? jednak ?e ju? temat schodzi na dyskryminacj?, niebawem pewnie równie? na feminizm. Szykuje si? wi?c walka p?ci albo co gorsz? kolejna Seksmisja. Dlatego na zako?czenie powiem tylko tyle, ''Albercik, wychodzimy!''
Ja wam pokażę!

Mel


Anarky

Czytam, ale mój post nie odnosił się do twojego postu a do ogółu...
Ja wam pokażę!