26 wrzesień 2021, 05:49:05

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Johnny Napalm

1
Offtopic / Polityka i światopogląd
21 sierpień 2021, 16:36:36
Zobaczcie, z Kabulu do Warszawy jest ponad 5000 km. Talibowie rządzą tydzień, a media głównego nurtu mówią, że Afgańczycy na piechotę doszli pod polską granicę i nawet kot za nimi przybiegł, bo się stęsknił.

Na piechotę mi wyskoczyły na google maps 43 dni na szybkie przejście tych kilometrów. A przecież TVN mówi o dzieciach, staruszkach i kobietach w ciąży... 🤔
2
Podobnie jak kilka innych osób, jak zaobserwowałem, postanowiłem sobie wziąć krótką przerwę z Batcave. Lubię jednak to miejsce i wymianę zdań na różne tematy. 

Postaram się po urlopie trochę tu popisać, na temat samych komiksów, może w końcu uaktywnić się nieco w FanArcie, no i w końcu wrzucić kilka fotek swojej komiksowej kolekcji. Przy tej ostatniej opcji muszę i tak zrobić fotki, bo w najbliższym czasie chcę sprzedać jedną serię komiksów. Spoko, nie chodzi o Batmana... on jest pod ochroną.  ;D
3
Fajna propozycja z tą nową serią, ale na pewno Egmont tego nie pokaże, może za rok, przy okazji filmu z Michaelem Keaton'em, ale wątpię. Takie rzeczy słabo się sprzedają. 

Cytat: Juby w 17 luty  2021, 08:24:16(...) to może być pierwsze wydanie anglojęzyczne, jakie postawie na swojej półce.
What?! Kurczę to ja mam komiksy na półkach, których bez obrazków za bardzo nie rozumiem – po francusku i niemiecku. Ok, ten ostatni to cokolwiek zajarzę. Mają za to ładne ilustracje...  :P

Acha, komiksowa wersja TDK jest po prostu t-r-a-g-i-c-z-n-a! Ani nie ma klimatu filmu, ani to nie jest dobrze rozplanowane pod względem kadrów, ani rysunki nie są dobre, no i kolory. Poza tym jest strasznie sztywniutko.  ::)
4
Wasza twórczość / Fan Art
17 luty 2021, 08:26:04
Już i tak musiałem przyjąć pewną swoją ostateczną wersję wizerunku Batmana. Nie będzie to więc typowe nałożenie tuszu, tylko spora ingerencja. A twoja maska nie jest zła, ale przyjęła teraz formę takiego masywnego hełmu. Ja już nic nie będę zmieniał, bo nigdy swojej wersji nie skończę.

Co do twojego ostatniego rysunku. Dobre ujęcie, no i wykonanie. U mnie wywołało pierwsze skojarzenie z rozmytą przez deszcz twarzą Joe Face'a z Ostatnich Łowów Kravena, kiedy Spidey ma jego narkotyczną wizję. Dobre!  ;D

Cytat: Juby w 26 styczeń  2021, 12:58:15(...) dlatego Norm był, jest i będzie moim ulubionym rysownikiem Batmana, nikt nie potrafił go rysować tak, jak on (...)
Ja uwielbiam chyba nawet bardziej jego prace z czasów Detective Comics – wszystko powyżej 7 setki tego tytułu – niż z Shadow of the Bat. Chyba nikt lepiej nie rozrysowywał całej choreografii walk Batmana. Najlepsze są całe plansze z sekwencjami tych pojedynków, gdzie jeden ruch Batmana ma konsekwencje w drugim. Genialne!  ;D
5
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
17 luty 2021, 07:56:45
Cytat: Juby w 14 luty  2021, 13:39:17Po raz kolejny, pictures or didn...

Błogosławieni, którzy nie widzieli a...
Heh, Leon, nie masz wyjścia. Albo pokażesz nam te zdjęcia szybko, albo co trzy dni zwłoki leci jeden palec. Czyli wychodzi na to, że po miesiącu ociągania się czeka cię jedzenie zupy przez słomkę.  ;)  Lud chce zobaczyć czy nie ściemniasz. Skoro w kwestii posiadanej kolekcji komiksowej już nie można nikomu wierzyć, to w co można wierzyć?

Ale ogólnie gratuluję zakupu, Leon. Podałeś tytuł po polsku, więc to ostatnia wersja Egmontu?
6
Justice League / Zack Snyder's Justice League
17 luty 2021, 07:48:57
Chaotyczny ten trailer, ale w sumie, jeśli faktycznie mnie ktoś z pracy zaprosi na seans, to z pewnością nie odmówię.
7
Inne filmy i seriale / Prognozy Box Office
17 luty 2021, 07:44:54
Cytat: Juby w 15 luty  2021, 11:45:16To Chiny, więc nawet nie wiemy na ile "prawdziwy" jest to wynik (pamiętacie jakie dane podawali o zakażeniach covdi-19?)
Czyli co, jest jeszcze lepiej?  ;)  Heh, z kina azjatyckiego znam tylko kilka horrorów/thrillerów japońskich, cały jeden koreański film obyczajowy, ale z chińskich – to jakby się zastanowić to oglądałem naprawdę ich sporo – od komedii, przez filmy akcji – wiadomka, w tym są najlepsi, do naprawdę mocnych filmów historycznych. Do tej pory robi na mnie wrażenie Men Behind the Sun, stary film, do którego nie ma co wracać, bo był i dla mnie za mocny.

Pewnie będzie z chińską kinematografią jak z ich elektroniką, czyli nagłe skokowe przejście do wysokiej jakości, ale i tak sporo tandety pozostanie do wyboru. W sumie dobrze, bo dobra jest konkurencja.
8
Cytat: Leon Kennedy w 03 luty  2021, 12:58:04O, Biały Rycerz!!! Fantastyczny komiks!! Oby kontynucja mu dorównała.

Też mi się na początku podobał. Był to jeden z ostatnich albumów z Batmanem, który szczerzę chciałem po swojemu, koślawo zrecenzować. Już się do tego paliłem. Później jednak trochę nad tym pomyślałem i doszedłem do wniosku, że to aż tak porywające nie jest. Ok, jest trochę takie, jest to jednak chyba tylko pierwsze wrażenie, po kontraście na tle ostatnich niezbyt dobrych historii.

W sumie nic odkrywczego tam nie pokazano. Jakoś mnie to teraz nie rusza, chociaż, jak w innym temacie, dzięki Białemu Rycerzowi odkryłem świetnego rysownika. No, ale tak chyba już jest, że rzadko kiedy świetny rysownik piszę świetne scenariusze.
9
Wasza twórczość / Fan Art
03 luty 2021, 20:58:56
Dobra zmiana, chociaż trochę mi miesza – bo jak mówiłem coś tam po swojemu powoli przerabiam. Będę się po prostu starał trzymać już stworzonych wizerunków. Dobra, co ja tu będę pisał... jestem w totalnym szoku. Widać wielką pracę nad tą historią, żeby była lepsza.

Ale dobra, czas ponarzekać. Trochę mi głupio, że to robię, bo jest już teraz super. Ale co tam... Rozbicie, na trzeciej stronie, środkowego kadru na trzy części, zamiast dwóch, nie uważam za dobre rozwiązanie. No i wcześniejsza wersja twarzy Batmana była moim zdaniem lepsza. No, skupiłem się na tej stronie, ponieważ ją teraz przerabiam – nie robię tego po kolei chronologicznie, exactly. No i rozumiem, że duże plamy czerni – typu plecy Batmana, lub budynki po których on biegnie – będą kiedyś służyły do dodania kwadracików lub chmurek z tekstem? Dobra, nie będę tu za dużo mieszał.

Ale zrobię po swojemu uszy Batmana. Może nie takie jakich by oczekiwał Juby, ale coś pośrodku.

Kurde, jest mega!  ;D  Fajnie, że znowu zaczyna mi się chcieć rysować, dzięki daniu możliwości tej przeróbki.

10
Offtopic / Polityka i światopogląd
24 styczeń 2021, 23:33:56
Jubego chyba ogarnął lekki nihilizm, zwany potocznie tumiwisizmem.
O proszę, jestem zaskoczony, że słowo tumiwisizm nie jest podkreślane już jako błąd. To krótka dygresja. Bez obrazy, Juby – że pozwalam sobie na takie spostrzeżenie – wobec ciebie po przeczytaniu nie tylko powyższego posta, ale też o tej sensowności oceniania filmów w trakcie ich oglądania. Masz jak spora część forumowiczów ukończone 18 lat już kilka lat temu. Przy tej okazji dostaje się tzw prawa wyborcze i warto wiedzieć jak się nimi suwerennie posługiwać. Tak, żeby emocje nie grały zawsze głównej roli, itd. To raczej nie tumiwisizm Jubego, tylko zrozumiała chęć spokojnego życia. 

Wiem o co ci chodzi tu, bo polityka to zawsze szambo i lepiej samemu do niego nie wchodzić, jak nie trzeba. I ja tu piszę w większości dla tzw hecy w tym temacie, czasem coś może za mocno punktując lub wyśmiewając. Jednak zawsze robię to szczerze i zgodnie ze swoją wiedzą, bez jakiegokolwiek wprowadzania w błąd.

Pewnie, że należy cieszyć się życiem i światem, który jest jednak nie tak głupio skonstruowany. Czasem jednak niektórzy chcą to ludziom zepsuć i robią to z głupiego/niegłupiego powodu, chęci władzy. Uwaga, dygresja – Gandhi mówił w swoim czasie, że nasz świat może przyjąć miliard lub więcej do siebie, ale nie może przyjąć choć jednego chciwego i pazernego człowieka więcej.

Najgorzej, że z czasem już ma się świadomość niektórych zaplanowanych procesów, które później zaczynają nieco śmieszyć, że to jest w tak prosty sposób, lub prostacki, wymyślone, że aż ciężko tego nie zauważyć.

Co do samej polityki, moim pomysłem na zminimalizowanie pewnych negatywnych skutków demokracji byłby cenzus wiedzy. Spoko, to byłoby coś banalnie prostego. Najlepiej zapisanego w konstytucji, żeby nie było tak łatwo tego psuć i robić pod ekipę aktualnie rządzącą, chociaż wiemy, że i tu można naginać te sprawy jak się chce. Jednak zawsze to jakaś kłoda pod nogi dla naginaczy. Byłby to taki prosty egzamin dla wyborców. Byłoby to 10 pytań, przed możliwością wzięcia karteczki do głosowania. Czyli 10 prostych pytań. Mogłoby być tak z 70% z tzw Wiedzy o Społeczeństwie, a reszta z Historii. A do przepuszczenia do możliwości głosowania mogłoby być nawet 5/10 punktów. Nawet dobrze by było, żeby to przy każdych wyborach były te same pytania, żeby pozbyć się radykalnych debili nie potrafiących się nauczyć czegokolwiek nawet na pamięć, przy okazji następnych wyborów. Proponowałbym jakiś konsensus – ale to cały czas mówię o swoim marzeniu, heh – większość akceptuje zapis o tych samych pytaniach, niewrażliwych światopoglądowo. Pytania typu: ilu posłów jest w Sejmie, ile trwa dana kadencja, od kiedy można samemu kandydować na prezydenta, itd. Z historii: kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie. Tak, żeby wyeliminować debila z Lewicy – Jońskiego.

Heh, jednak nie jestem obiektywny. Niech ktoś inny ustala te pytania.  ;)
11
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
24 styczeń 2021, 22:48:31
Cytat: Shadow of the Bat w 24 styczeń  2021, 21:04:59Ż(...) bardzo chętnie zobaczyłbym zupełnie nowy serial animowany z Batmanem. Najlepiej coś w stylu Spawna z HBO. To mógłby być majstersztyk. Taki Batman TAS ale tylko dla dorosłych. (...)

To był naprawdę mocny serial, dlatego pewnie za bardzo się nie sprzedał. Serialowy Spawn jednak oddawał charakter tego z komiksu, a nawet go trochę podrasował w mocniejszym kierunku. Też coś takiego bym w końcu obejrzał – póki co to tylko serialowa adaptacja Powrotu Mrocznego Rycerza była bliska zrobieniu czegoś animowanego stricte skierowanego dla dorosłych.

A co do kontynuacji/inspiracji TAS, niech producenci robią co chcą, przecież im nie zabronię lub zabronimy. To tylko taka opinia, żeby nie odcinać – prawdopodobnie – znowu kuponów od czegoś niekiepskiego w sposób nieudany.

12
Inne komiksy / Mistrzowie polskiego komiksu
22 styczeń 2021, 20:29:33
Kurczę, a jeszcze w grudniu o nim myślałem co u niego słychać...Odszedł Papcio Chmiel, czyli Henryk Jerzy Chmielewski:'(  :'(  :'(

Dla mnie chyba autorytet, nie tylko jako komiksiarz, ale przede wszystkim jako człowiek. Takich ludzi już się nie robi. Wspaniała postać. Miałem okazję go odwiedzić w swoim czasie i nawet namówić wówczas pewnych ludzi do zorganizowania wystawy tego Pana. Sam Papcio zgodził się bez najmniejszego problemu pożyczyć nam, ludziom których przecież dobrze nie znał, swoje oryginalne plansze na potrzeby wyżej wymienionej wystawy.Łał, to już tyle lat minęło. Byłem nawet z kilkoma osobami w jego domu, w którym nas Pan Henryk ugościł. Pokazał nam dosłownie wszystko w domu, wszystkie pomieszczenia. Powiedział nam nawet: "A tak wygląda papcina toaleta". Wspaniały gościu, chociaż starszy fizycznie, to on się w ogóle nie zestarzał duchem. Po zademonstrowaniu całej chałupy, zobaczeniu medali Papcia i pobawieniu się ze świnką miniaturką – nazywanej Szynką, należącą do Jego sąsiadki, powiedział do nas jak do kolegów spod trzepaka: "Chłopaki, to co jeszcze robimy?"  :)

Super Go wspominam. Dla polskiego komiksu to takie połączenie Stana Lee z Jackiem Kirby'm. Kurczę, wiem, że ten styl to już mało do kogo trafia, dla mnie też jest obecnie archaiczny, ale jak byłem mały i tata mi przyniósł dwa Tytusy z antykwariatu, to robiło wrażenie i pobudzało wyobraźnie. A wyobraźnie miał Papcio naprawdę bogatą i był prawdziwym Ministrem Humoru. Heh, jeszcze mu przystawialiśmy taką jego flintę do głowy, bo mówił, że tak mu uderzają pomysły do głowy.  ;D

Tak jak powiedział Neal Adams po śmierci Jacka Kirby'ego: "Artysta, pisarz, architekt, wynalazca, marzyciel...", to śmiało można powiedzieć również o Papciu Chmielu. Szkoda, miał swoje lata, ale był młody duchem. Dzięki Mistrzu!

Zrobiłem taki rysunek na tę okoliczność. Jak ktoś chce, to proszę go śmiało sobie pobierać i dowolnie wykorzystywać – oby pozytywnie. Może kogoś zainteresuje:
13
Inne komiksy / Co w Marvelu piszczy?
20 styczeń 2021, 23:37:31
Sprawdziłem, z Epic Collection są zaplanowane póki co trzy albumy z Pająkiem. Trochę jest to wyrwane z środka, bo komiks z Kravenem w oryginale jest 17 tomem kolekcji, z Venomem 18, a kolejne historie – m.in. z Kapitanem Ameryką – 19. Chyba to wszystko ukazało się już kiedyś w Polsce. Pewnie jednak jak już kupię tego Kravena, to będę chciał i więcej. Szczególnie, że zeszytówki są już wysłużone.
14
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
20 styczeń 2021, 23:26:02
Każdy się pewnie boi, żeby czegoś tak wspaniałego nie zniszczyć, ale chciałbym, żeby ta plotka okazała się prawdą. No i oby to było nawiązanie graficzne do TAS a nie TNBA.
15
Offtopic / Polityka i światopogląd
20 styczeń 2021, 22:53:13
Heh, te ostatnie wydarzenia powinny skutkować stworzeniem Dnia Hipokryty – jak to ktoś słusznie zauważył. Kurde, rozpierduchy lewicowe z BLM – gdzie też były ofiary – które trwały wiele tygodni są Ok, bo są "słuszne" i "biali powinni klękać". No i czarnoskórzy Amerykanie – heh, mały szczegół, że większość Antifiarzy jest biała i bynajmniej z niebiednych domów – mają prawo do wyrażania buntu, bo...
CytujOczywiste jest to że czarni mają swoje problemy i nie są święci (...) ale dlaczego doświadczają aż takiego zła?
Jak Bill Cosby "był jeszcze fajny", bo nie gwałcił, no i był jakimś autorytetem dla wielu ludzi w USA – w końcu Bill Cosby Show naprawdę przez wiele lat dominował liczbą widzów nad wszelką konkurencją i był pierwszym serialem o Afroamerykanach, którzy odnieśli sukces – to powiedziało mu się, że młode pokolenie Afroamerykanów przeżywa regres w stosunku do swoich starych i dziadków, którzy chcieli wyjść z biedy i szukali swojej szansy na karierę w Stanach. Cosby rzekł nawet, że młodzi czarnoskórzy Amerykanie z prapradziadkami już w USA mają mniejszy zasób słownictwa od byle wieśniaka z Europy Wschodniej, który przyjechał do USA pół roku wcześniej.

Trump już sobie odleciał no i rządzi dziadek Biden. Hm... kurczę, aż musiałem później odnaleźć film z inauguracji, bo nie mogłem uwierzyć w to co usłyszałem na żywo. Podniecona tą wiekopomną chwilą babka otwierająca przemówienia na serio podkreślała/wytykała Kamalii Harris pochodzenie. No to ludzie są równi bez względu na pochodzenie, czy jednak pochodzenie jest atutem? Żeby nie było, takie podkreślanie mogą sobie robić publicyści, eksperci itp, a nie na oficjalnym wydarzeniu politycy – chyba, że są obłudni i wykorzystują tzw mniejszości do walki politycznej – bo to zabrzmiało mniej więcej tak: "A my mamy egzotyczną kobietę, a wy nie, terefere". :P

Biden ma 78 lat, a rocznikowo 79, a każdy prezydent wybrany po raz pierwszy myśli o dwóch kadencjach. Ja wiem, że medycyna poszła do przodu a w USA za kasę lekarze robią cuda, ale weźcie sobie obliczcie ile on miałby lat na koniec drugiej kadencji. A już teraz mu się pierniczy i obiecuje pensje minimalną ze stawką godzinową w wysokości 15 milionów dolarów. ::) Biedak, szybko się poprawił na 15 dolarów. Może ci wyborcy, o których powyżej wspominał Cosby, uwierzyli w pierwsze słowo?  ;)

Dobrze, że chociaż ma dobrych doradców i montuje świetną ekipę. Ta pani w sumie może myśleć za niego i na pewno nakieruje jego politykę na właściwe tory:


Ta pani pomoże w Izbie Reprezentantów przepchnąć zapewne mądre przepisy:

Chociaż jest jeszcze starsza od Bidena. Kiedyś się nie wypominało kobietą wieku, ale jest przecież równouprawnienie.

A ta pa... pani? No ta pani pomoże w tematyce opieki zdrowotnej jako sekretarz – kurde, jak to sfeminatyzować? Bo przecież nie sekretara – ds. zdrowia i opieki społecznej w gabinecie Joego Bidena. Przepraszam, będzie zastępczynią sekretarza:

Chociaż jest pewne, że ma wieloletnie doświadczenie w tematyce medycyny, tak czuję. Trzeba jednak pamiętać, że Polacy nie gęsi i swoją Grodzką też mieli, tylko w tej Cebulandii się nie poznali na skarbie jaki los zesłał i nie dali jej wysokiego stanowiska w rządzie. Polaki-Robaki. Także Amerykanie może i pierwsi byli na księżycu, ale niech się jeszcze uczą od Starego Kontynentu.
A jeszcze raz na dokładkę:
A tak z poważnych rzeczy. Zmusiłem się i przeczytałem w końcu Manifest Komunistyczny. Tak naprawdę pełna nazwa to Manifest Partii Komunistycznej – można sprawdzić w Bibliotece Narodowej. Dobrze, że Engels był bardziej przebiegły, bo nagrzany Marks już chciał to nazwać Katechizmem Komunizmu i od razu przywalić tzw kazaniami.

Kurde, to jest na swój sposób genialna książka. Nie wiem ilu lewicowców tak naprawdę przeczytało Biblię Lewicy? W każdym razie Marks, chociaż bandyta, to był wizjonerem w pewnym sensie.

Przewidział coś takiego jak globalizacja świata – przypominam, książka z 1848 roku. Tak samo jak strategiczny sojusz między liberałami gospodarczymi i lewicą, gdzie każda ze stron myśli, że wykorzystuje tą drugą stronę. No i tutaj kłania się to BLM i gigantyczne wsparcie finansowe i propagandowe tego ruchu od tych gigantycznych koncernów – medialnych, usługowych, itd. No, bo czy ktoś widział, żeby ci "aż tak źle traktowani czarni" niszczyli siedziby Google, Microsofta, czy Amazona? Lepiej podjechać jeepem pod prywatny sklep i wynieść z niego towary pierwszej potrzeby typu nowe adidasy, plazmy czy konsole.

Dobra, to jest dłuższy temat to może innym razem. W każdym razie do przeczytania tego zmusiło mnie to, że trafiłem na informację, że Leszek Kołakowski – marksista, kreowany na następce Horkheimera i Fromma –  powiedział, że ani Lenin ani Stalin nie popełnili błędów, tylko zrealizowali dokładnie to co Marks powiedział. Łącznie z zaplanowaną pracą przymusową, terrorem i kołchozami. No i koniecznie trzeba zniszczyć tradycyjne komórki społeczne typu rodzina. No i jeszcze pamiętał o wolnej miłości. Juuupi! Wspaniały człowiek.
Acha, Marks jeszcze sam zauważył, że socjalistyczna gospodarka ostatecznie musi się skończyć biedą. No i lewicowe pomysły gospodarcze są bezsensu. Przynajmniej szczery. Niestety, ale nikt lub prawie nikt tego przecież nie czytał.

Ale teraz to jest fajny ziomek z fajną brodą – hipster? – który przecież chciał dobrze, tylko ludzie tego nie zrozumieli. Nie poznali się. Wieśniaki-cebulaki. Dobrze, że elity UE są mądrzejsze.
CytujJean-Claude Juncker określił Karola Marksa jako ,,patrzącego w przyszłość filozofa z twórczymi aspiracjami". Przewodniczący Komisji Europejskiej przemawiał w Trewirze podczas obchodów 200. rocznicy urodzin autora ,,Manifestu komunistycznego".
CytujUroczystość w katedrze w Trewirze zainaugurowała obchody 200. rocznicy urodzin Karola Marksa. W trakcie obchodów zostaną otwarte wystawy poświęcone Marksowi, odsłonięty zostanie także jego pomnik - dar władz Chin dla Trewiru.