Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego kampania reklamowa TDKR umarła?

Zaczęty przez Juby, 27 Luty 2012, 11:33:53

Juby

Nie mia?em jeszcze internetu, ani dost?pu do niego, w trakcie produkcji BB. Ale ju? przy kontynuacji, od sierpnia 2007 roku to si? zmieni?o. Pami?tam, ?e wtedy porównywa?em wydarzenia odno?nie TDK z poprzednikiem i irytowa?o mnie to, ?e twórcy o wiele rzadziej i w mniejszej ilo?ci wypuszczaj? nowe fotki i inne materia?y z filmu.

Jednak obecna sytuacja przy tamtej wygl?da jakby w Hollywood by? jaki? kryzys. Kiedy do sieci trafi?a pierwsza fotka Bane'a (szybciej ni? poprzednio Jokera), nast?pnie pierwszy teaser-plakat (ju? w wakacje), a pó?niej pierwsza zapowied? kinowa z uj?ciami z filmu, by?em niezwykle podekscytowany. Co si? z tym sta?o ja si? pytam? :P

W analogicznym okresie mieli?my ju? 35 fotek z TDK (jeszcze wi?cej z BB), a przy produkcji ostatniej cz??ci trylogii opublikowano do tej pory zaledwie 14 zdj??! Kiedy w grudniu opublikowano drugi teaser-poster (tak jak to mia?o miejsce przy pierwszych dwóch cz??ciach) liczy?em na plakaty mi?dzynarodowe, które uka?? si? w przeci?gu 2 tygodni. Od tamtej pory min??y ponad 2 miesi?ce!

Nie by?o TV Spotu na Super Bowl, od wielu miesi?cy poza figurkami nie dostajemy nic nowego (ostatnia fotka z filmu opublikowana w gazecie zosta?a równo miesi?c temu i nie ma jej dost?pnej w dobrej jako?ci - tylko skan). Wiem, ?e Nolan jest tajemniczy, ale czy tylko ja uwa?am, ?e to ju? kompletne olanie kampanii marketingowej. Zaraz mamy marzec, a nie opublikowano jeszcze ?adnej oficjalnej fotki pojazdu Batmana. >:(

Czy gdzie? w sieci kr??? jakiekolwiek pog?oski o wznowieniu kampanii?

kelen

Może to dlatego, że kampanią zajmuje się teraz inna firma.
Albo Nolan do przesady chce utrzymać sporo w tajemnicy :)

Woland

Je?li nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo ?e o pieni?dze. Na co reklamowa? co?, czemu towarzyszy ju? i tak ogromne zainteresowanie. Po co ?adowa? niepotrzebnie fundusze? Kto ma wiedzie? o takiej produkcji ju? to dawno wie, a kto nie, zostanie zach?cony w okresie premiery. Ich produkt zarobi? ju? co najmniej w po?owie na siebie w momencie sprzeda?y praw zwi?zanych nie tylko z wszelkimi gadgetami, ale prawami do transmisji.
Przy "BB"  mieli?my do czynienia z reaktywacj? Batmana w kinach, w przypadku "TDK" by?a to z kolei reaktywacja kultowej postaci Jokera. Tam to by?o konieczne. Nawiasem mówi?c, Nolan przy okazji "TDKR" robi dok?adnie to samo, co przy okazji "Incepcji". Wyci?gn?? chyba wnioski z "TDK", kiedy do sieci na d?ugo przed premier? wyciek?y praktycznie wszystkie wa?ne w?tki fabularne.

Do Juby'ego: piszesz tak jakby studio WB mia?o obowi?zek dostarcza? te materia?y, albo co gorsza jak dzieciak, który nie dosta? tym razem lizaka. Oni maj? to w nosie, bo wiedz?, ?e karty s? po ich stronie. Im wi?ksza tajemnica, tym wi?kszy apetyt. A marketing niech najlepiej kojarzy si? ju? tylko z Jokerem, po co robi? kalk?.

You're in for a show tonight, son.

Juby

#3
Ale kiedy ja mam taki apetyt. Myślę, że można by wypuścić 2-3 nowe fotki. Ja chce lizaka! ;)

Johnny Napalm

Serio, mało tego materiału można znaleźć w sieci, nie ma porównania nawet do BB, o TDK nie mówiąc. Nie siedzący w branży -niekomiksiarze, znowu będą się dziwić kto to jest ten facet w masce, który koniecznie chcę rządzić Gotham.
Jest to postawione do góry nogami, Ledger doczekał się sporego lansu przed premierą, a grał Joker, kogoś kogo nie trzeba reklamować. Dlaczego więc nie zaserwują tego Hardyemu? Bane jednak to nie Joker...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Hydro

E tam, jak dla mnie mogą dać sobie spokój z kampanią reklamową. Miejmy w pamięci rewelacyjną kampanię do TDK, tu taka nie jest potrzebna. Bo faktycznie film nie potrzebuje żadnej reklamy szczerze mówiąc, ale i tak sądzę że coś wymyślą na ok. 2 miechy przed premierą.

W każdym razie mi wystarczą zwiastuny plus ew. jakieś zdjęcia promocyjne.
It's a funny world we live in.

Funky

Juby zawsze możesz obejrzeć prolog ;) (którego fragmenciki niestety widziałem w różnych fanowskich filmikach, ale na szczęście dalej nic nie wiem :P) A co do kampanii to wydaje mi się że to celowy zabieg Nolana jak i studia. Ale rozumiem twój problem Juby bo zaczyna mnie to irytować że jest tak mało fotek. Szczególnie wkurza mnie że nie ma porządnego zdjęcia Catwoman (bo to na Batpodzie słabo pokazało kostium) jaki i samolotu "The Bat". Fajnie byłoby zobaczyć kampanię promocyjną w stylu tej z "The Dark Knight" ale powiedzmy że jestem w stanie przeżyć jej brak. Ale to że jest tak mało oficjanych zdjęć jest w moim odczuciu przesadą.

Rado

Przychylam si? ku opiniom, ?e nowy film Nolana nie potrzebuje kampanii reklamowej, a przynajmniej nie potrzebuje jej ju? tak bardzo. Jest ju? po prostu mega popularny. Na wszelakich listach najbardziej oczekiwanych filmów, "The Dark Knight Rises" zawsze w czo?ówce i to ju? od d?u?szego czasu. Na forach widzia?em nowo tworzone w?tki na temat Bane'a. Ludzie dopytuj? si? o komiksy z nim itp. Jasne, ?e fajnie jest dostawa? jakie? nowe oficjalne fotki, ale twórcy ju? tego robi? nie musz?, na nasze nieszcz??cie niestety. Chocia?, gdyby pieni?dze przeznaczone na kampani?, wpompowano jeszcze bardziej w film, tak aby go dopie?ci? na maksa, to nie mia?bym nic przeciwko takim zabiegom. Pal licho kampani?, je?li film ma by? przez to lepszy. Nie wiem dok?adnie jak te finansowe mechanizmy dzia?aj?, ale by? mo?e ju? tak nawet zrobili i wpompowali wi?cej kasy, np. w obsad?. Wszak wydaje si?, ?e wi?cej jest znanych, a zarazem dro?szych nazwisk ni? w poprzednich filmach.

Juby

Mo?e i TDKR nie potrzebuje wielkie kampanii reklamowej by odnie?? sukces, ale to jest ju? przegi?cie. Dzisiaj mijaj? dok?adnie 2 MIESI?CE od ostatnich opublikowanych materia?ów odno?nie ostatniego filmu Nolana:

http://www.batcave.com.pl/2012/01/kolejne-dwie-fotki-z-the-dark-knight-rises/

Od za?o?enia tego w?tku min??y dwa tygodnie i ci?gle cisza. Wyszed? ostateczny zwiastun MIB3, siedemnastego final trailer do Prometeusza, ca?y czas wychodz? nowe fotki itp. do wszystkich wielkich przebojów nadchodz?cych w tym roku, a o TDKR... nic. Wypowiadam si? na ameryka?skim forum box office'owym i po ostatnim trailerze The Avengers wszyscy zapomnieli o TDKR i wiele osób zaczyna obstawia?, ?e to produkcja Marvela b?dzie hitem tego lata. Komu si? dziwi?, skoro Iron Mana i spó?k? reklamuje ju? ponad 20 opublikowanych plakatów a TDKR a? dwa. :P

Corso

WB ma gdzieś kampanię reklamową. Widocznie cała produkcja jest pewna tego, że w pierwszy weekend premierowy padnie rekord. Statystycznie podchodząc do sprawy można śmiało stwierdzić, że po takim otwarciu film zarobi w ciągu roku ponad miliard dolarów. To im w zupełności wystarczy. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Juby

Ale mi nie chodzi nawet o reklamę filmu czy o jego wynik finansowy. Cały czas nie wiem jak oficjalnie będą się prezentować dane postacie i gadżety w filmie a nie ma żadnych zdjęć, żadnych plakatów, żadnych plotek, nic. Czy toi taki problem opublikować 10 zdjęć (tak jak to miało miejsce tydzień temu przy MIB3)?

Corso

Im mniej publikacji, tym większe ciśnienie i ciekawość u ludzi. Skutkiem tego będą pędzące hordy do kina. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Juby

Nie obchodz? mnie hordy, mnie obchodzi, ?e ja mam za du?e "ci?nienie" a nic go nie zaspokaja. :'(

Hydro

Ostatecznością pozostają "Mega spoilery TDKR" ;D
It's a funny world we live in.

Corso

Juby, może koleżanka Ci pomoże w tej kwestii. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."