Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Daredevil

Zaczęty przez Hunter, 29 Marzec 2008, 10:08:06

Hunter

Jest to juz stary film ale jak dla mnie ciekawy. Jest to opowieśc o chlopcu o imieniu Matt Mardock. Pewnego dnia gy zobaczyl skąd jego ojciec bierze pieniądze przez przypadek zostal oślepiony przez radioaktywne materialy. Stracil wzrok lecz jego inne zmysly zostaly wyostrzone. Pare lat ó?niej stal sie prawnikiem. Lecz on nie zapomnial o swoich zdolnościach. Przywdzail kostiuum mściciela i walczy teraz ze zlem. Jest to film godny uwagi. Pokazuje nam jak to mlody chlopiec przez swoja prace stal sie kimś wielkim, i nie zalamal sie. Piszcie co sądzicie o tym filmie.
http://pl.youtube.com/watch?v=EpOcO08dHvo
http://pl.youtube.com/watch?v=SU6GoNrALvM&feature=related

Mr.G

Spotkalem sie z wieloma negatywnymi komentarzami na temat tego filmu, ale mi sie podobal.
O ile sie nie myle to do tego filmu zespól Evanescence skomponowal świetną piosenke "Bring me to life".
Film ma klimat.. Nie jest to hit, który móglby znale?c sie w gronie najlepszych komiksowych ekranizacji, ale jest godny polecenia.

Juby

Nie podobal mi sie. Oprócz sonaru w oczach nie ma ten bohater zadnych innych mocy, a w tym filmie skacze dziesiec metrów w góre, lata po budynkach. Colin Farrell to kolejna pomylka, jak i cala jego postac, rozumiem, ze ktoś jest celny, ale zeby zabic rzutem olówka w szyje potrzebna jest sila Supermana. Najśmieszniejsza w tym filmie jednak jest Elektra, po stracie ojca i treningu, w mgnieniu oka odnalazla Daredevila na dachu budynku, tego nie umialby dokonac zaden czlowiek. Jedyne co mi sie podoba to piosenka do filmu wyzej juz wspomniana.
Wole sobie obejrzec BF, ocena filmu 4/10.

Maxie Zeus

Szczerze mówiąc, mnie takze ten film do gustu nie przypadl. Fabula zbyt "prostolinijna" (zwykla ekranizacja komiksu), ustawienia kamery nieprofesjonalne, nadzwyczajnie utalentowany fizycznie Murdock, no i Kingpin z nadludzką silą (w koncówce filmu). Moze i dla wielu z was jest to film ciekawy, jednak dla mnie to jedna z najgorzych ekranizacjii  marvelowskich komiksów.

batek_88

Wpelni popieram zdanie Maxi Zeusa

vidmo

Lepszy byl niz trylogia Spider-Mana

Grim Knight

Film....przecietny jako adaptacja komiksu, ladne efekty i kilka milych scen (plonące litery DD, piosenka, Bullseye w pozie ukrzyzowanego Chrystusa). Ogólnie nic ciekawego, ale obejrzec mozna jako przyjemną i lekką rozrywke, bo nie nuzy.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Leon Kennedy

Mnie nawet przypadla do gustu adaptacja tego komiksu. Chod? prawdą jest, ze film ma prostą fabule i nie zmusza nas do zbytniego myślenia, ale jednak mozna sie na nim odprezyc. A Ben Affleck moim zdaniem calkiem dobrze wywiązal sie ze swojego zadania, tak jak dwójka jego glównych przeciwników. No i trzeba jeszcze dodac, ze ten film mial równiez dobrą ściezke d?wiekową.

Juby

Cytat: vidmo w 05 Kwiecień  2008, 11:59:33
Lepszy byl niz trylogia Spider-Mana
No to mnie dobilo. Lepszy od trylogii Spider-Mana, czlowieku dla mnie Spider-Man 3 to jeden z najgorszych filmów ostatnich wakacji i na pewno najgorsza cześc trylogii, a i tak uwazam, ze Daredevil jest gorszy. Nie bede wymienial dokladnie tego co mi sie nie podobalo w tym filmie, bo zbyt wiele miejsca by zajelo, ale powiem, ze mimo iz to sie dzieje w prawdziwym świecie to wole oglądac BF. Elektry nawet nie prubóje oglądac i w przyszlości tez tego nie zamierzam.

Leon Kennedy

Odnośnie Elektry, to uwazam, ze ten film jako taki typowo przygodowy byl calkiem znośny. Chod? moglo i powinno to wyglądac lepiej i równiez brak chociazby wzmianki o Daredevillu byl troche zabawny.

vidmo

Cytat: BAT MAN w 07 Kwiecień  2008, 10:20:52
No to mnie dobilo. Lepszy od trylogii Spider-Mana, czlowieku dla mnie Spider-Man 3 to jeden z najgorszych filmów ostatnich wakacji i na pewno najgorsza cześc trylogii, a i tak uwazam, ze Daredevil jest gorszy. Nie bede wymienial dokladnie tego co mi sie nie podobalo w tym filmie, bo zbyt wiele miejsca by zajelo, ale powiem, ze mimo iz to sie dzieje w prawdziwym świecie to wole oglądac BF. Elektry nawet nie prubóje oglądac i w przyszlości tez tego nie zamierzam.
Akurat to co ciebie dobija to nie moja sprawa. Spider-Man to jeden z najgorszych adaptacji komiksu. Napakowany efektami specjalnymi który odbiega od komiksu ze zlymi aktorami w roli glównej . Jak pierwsza cześc byla znośna to nastepne mialo strasznie liniową fabule

Juby

Nie kaze ci czytac moich postów i nie są one kierowane indywidualnie do ciebie, wiec nie pisz ze to nie twoja sprawa bo wcale tego nie powiedzialem. Co do Spider-mana to fabula w 1 i 2 jest bardzo dobra, w trójce tez niezla, ale juz za bardzo pogmatwana. Naladowany efektami moze jest ten film, ale jak inaczej mozna bylo pokazac to co tam sie dzieje, przeciez nie bedą puszczac ludzi na sznurkach z budynku. W Daredevilu tez nie brakuje za to bez potrzebnych efektów komputerowych, gdy skakal po kościele, wydawalo mi sie, ze to jest dopiero Spider-man.  :-X

JaRo

 To prawda, jest to film malo ambitny, nastawiony na czystą rozrywke. I powiem szczerze, ze mi sie spodobal. Mamy mnóstwo scen walki, dobrych efektów specjalnych, jest mroczny klimacik ( klimacik, nie klimat, klimat to filmy Burtona). Ciekawie prezentuje sie galeria przeciwników, chod? podobnie jak przy "Batman Forever" mialem wrazenie, ze rezyser mial problem któremu z wrogów przyznac miejsce numer jeden. Niby jest nim KingPin, ale w momencie pojawienia sie Colina Farella, caly film zgarnia dla siebie Dziesiątka. Ben Affleck mial bardzo dobry kostium, a sam zagral przecietnie.
Bardzo podobaly mi sie w filmie ujecia, jak i pojedynki. Finalowy bój z Dziesiątką w kościele robi wielkie wrazenie. Jak juz pisalem ten film to prosta adaptacja komiksu, pozbawiona wiekszych ambicji, ale jest sprawnie zrealizowana. Co mnie w filmie draznilo to to, ze śmierc Elektry jakoś niespecjalnie obeszla bohaterów filmu. Zginela i nikt z tego nie robil wiekszej tragedii. Druga minusowa sprawa to samo zako?czenie, czyli scena Dziesiątki w szpitalu. Po co to bylo? Nie mógl zginąc, tym bardziej, ze tak efektownie wypadl przez witraz? Zostawili niepotrzebnie otwarte zako?czenie. Czy moze ktoś z Was wie, czemu nie powstala cześc druga (Elektra to nie cześc druga).

Moja ocena: 7 / 12.

Plusy:
+ zdjecia / ujecia,
+ efekty specjalne,
+ kostiumy,
+ klimacik,
+ przeciwnicy,

Minusy:
- malo ambitne podejście do tematu,
- nie wykorzystany potencjal, który tkwil w uśmierceniu Elektry,
- kiczowate zako?czenie.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Yoel

a dla mnie 4/10
:D duzo nudnej bijatyki,
kingpin nie pasi, Farrrrrrel spoko, Ciekawa rola, reszta kicz:D
Pure evil never really dies.

Chibi

film do obejrzenia, bez zadawania pytan... mi sie podobal xD
czy tańczyłeś kiedyś z diabłem w bladym świetle księżyca?