Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Avengers

Zaczęty przez Q, 11 Październik 2011, 16:47:59

Bless

Nie wiem czemu tak marudzicie kurcze :D dla mnie film byl spoko i nic duzego nie oczekiwalem od niego poza akcja i efektami. Akcja - done, efekty spec. - done ! Bylo ok, wybitny film to nie byl ale dziwie sie ze ktos z was na tym niby zasypial itp.. Ze stajni Marvela poki co oczekuje tylko 1 filmu na MEGA poziomie, mianowicie kolejnego Kapitana Ameryki :P

Ps :
Spoiler
Te foty co pokazuja Crossbones'a mowia mi ze bedzie dobrze :D
[Zamknij]

LelekPL

Jeśli akcja jest bez dramatu i konsekwencji, tylko po to, żeby pokazać coś na ekranie, jest nudniejsza od dialogów. Ja się często nudziłem od połowy filmu, a najbardziej chyba na końcówce, która to niby była przepełniona akcją.
Spoiler
Ożywiła mnie śmierć Quicksilvera na chwilę, ale potem zdałem sobie sprawę, że w sumie mnie ta postać nie obchodzi.
[Zamknij]

Także to nie jest tak, że jak "jest akcja, jest zabawa". Przynajmniej nie dla mnie.

The Dream

Lelek, co do Twojego spoilera - miałem dokładnie to samo. Trochę słabo to wyszło.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Night_Wing [usunięty]

Witajcie!

Ostatnio u mnie na fali tematyka związana z Avengers, a szczególnie z postaciąUltrona. Po obejrzeniu obu części filmu Avengers, postanowiłem obejrzeć serial animowany : ,,Avengers: Potęga i Moc" oraz ,,Avengers : Zjednoczeni". Chcę jeszcze poszperać trochę w komiksach na ten temat, ale to inną drogą.

Nie wiem jak jest w pierwowzorze - w komiksach: ale w ,,Avengers - Age of Ultron" Ultrona stworzył Iron Man. Program ,,Ultrona" Tony Stark miał zaprojektowany wcześniej, na dużo wcześniej niż wskazywała by na to akcja tej części ,,Avengersów". Ale gdy w jego ręce trafiło Berło Lokiego, które zawierało w sobie kamień nieskończoności o potężnej mocy i Sztucznej Inteligencji, która przewyższała swoim rozmiarem i konstrukcją tzw. Siatką czy matrycę Jarvisa - Iron Man postanowił to wykorzystać i wprowadzić do programu ,,Ultrona" tą Sztuczną Inteligencję. No raczej nie było to dobry pomysł, bo Ultron zyskał świadomość - poczucie własnego istnienia, ale cel dla którego został stworzony, był sprzeczny z tym co ujrzał gdy podłączył się do Internetu i ogólnej bazy danych.

Ultrona stworzył tu Iron Man by stał na straży pokoju i bronił ludzkości, ale gdy Ultron po wtargnięciu do sieci - ujrzał sceny, na których Avengersi zamiast zaprowadzić ład i porządek, swymi działaniami narażają ludzi na cierpienie i straty, więc żeby tego uniknąć jedynym dla niego rozwiązaniem jest Zagłada Avengersów

I tak samo jest w serialu animowanym ,,Avengers - Potęga i Moc" gdzie Ultron - 5 w wyniku ewolucji swojego oprogramowania i obserwowania świata mówi wprost, że Avengersów trzeba zgładzić, by świat odzyskał pokój i równowagę.

Tu pojawia się jedna zasadnicza różnica: Ultrona  tworzy : Ant-Man - Hank Pymm, z drobną współpracą R. Richardsa - mr. Fantastic i Iron Mana. Ultrona - 5 widzimy już w pierwszych odcinkach tej animacji, gdy strzeże tzw. twierdzy - pomniejszonego przez cząsteczki Pymm najostrzejszego więzienia dla Superprzestępców. I tu , w ,,Potędze i Mocy" Avengersi walczą z ,,Ultronem - 5" i go niszczą, ale jak się okazuje ,,Ultron-5" jakimś cudem zdołał przegrać do sieci swoją ,,pamięć"z ostatniego istniejącego egzemplarza i przetrwać.

Ultron - 5 ewoluował, zdał sobie teraz sprawę - że ludzkość to niedoskonały gatunek, wyniszczający się nawzajem, a jedynym sposobem, by ocalić ,,Świat" jest zagłada całej ludzkości. I tak narodził się ,,Ultron - 6".

Ultron -6 i też został pokonany, ale tym razem Ant-man uczy się na błędach i wyciąga wnioski. Zauważa bowiem, że w logice ,,Ultrona-6" jest błąd: otóż Ant-Man stworzył ogólnie ,,Ultrona" - kopiując do niego schemat swojego Umysłu -umysłu człowieka. Zatem ,,,Ultron-6" jest człowiekiem, więc twierdząc, że należy zgładzić całą ludzkość  Ultron wyniszcza też sam siebie.

I tak oto Ant-Man wykorzystując pułapkę logiczną w oprogramowaniu ,,Ultrona-6" przekonał go do wyłączenia swojego systemu. ,,Ultron -6" odszedł w niepamięć! Czy aby na pewno?

Ja dalej nie doszedłem co z tym ,,Ultronem" - Czy to było jego ostateczne unicestwienie? Jeszcze przede mną dalsze Odcinki Avengersów, oraz następny serial ,,Avengers - Zjednoczeni", a 3 sezon ,,Avengers - Zjednoczeni" nosi tytuł : Ultron Revolution... Hmmm to się robi ciekawie!

Co o tym sądzicie? Czy wiecie coś więcej na ten temat? Czy tu wyjaśnia nam się sytuacja ze słynnym Ultronem? Czy jest to gdzieś jeszcze szerzej obgadane? ::) ::) ::) ::) ::) ::)