Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

#780
KATALOG 2023 [click, lub PPM + Otwórz link w nowej karcie]



Jak co roku wrzucam spis komiksów z Batmanem, lub innymi bohaterami Gotham City, które Egmont planuje wydać w drugiej połowie roku:

Lipiec
Batman: Detective Comics, tom 2: Stan strachu (Uniwersum DC)
Batman - Epidemia (kontynuacja Knightfall)
Batman - Rycerze Gotham: Pozłacane miasto (DB Black Label)

Sierpień
Injustice. Bogowie pośród nas: Rok Piąty
Catwoman: Samotne miasto (DC Black Label)
Nightwing, tom 1: Skok w światło (Uniwersum DC)

Wrzesień
Batman - Mroczne odbicie (Batman Noir)
Batman/Spawn
Sprawiedliwość (DC Limited)

Październik
Batman: Nie tylko Biały Rycerz (DC Black Label)
Liga Sprawiedliwości, tom 2: Porządek zjednoczonych (Uniwersum DC)
Batman - Dziedzictwo (wprowadzenie do No Man's Land)

Listopad
Batman, tom 6: Abyss (Uniwersum DC)
Młodzi Tytani: Robin (DC Powieść Graficzna 13+)

Grudzień
Batman/Catwoman (DC Black Label)
Batman: Detective Comics, tom 3: Wieża (Uniwersum DC)
Batman: Ziemia niczyja, tom 1 - Kataklizm



Jak widać, Egmont tradycyjnie wyda blisko 30 tytułów o naszym ulubionym superbohaterze komiksowym w tym roku. Względem zapowiedzi z ostatniego MFKiG w Łodzi zniknęły piąty tom DCEASED oraz Flashpoint Beyond z DC Black Label (nie wiadomo czy anulowane, czy odłożone na rok 2024).

W moim przypadku są to zdecydowanie mniej ekscytujące zapowiedzi aniżeli w ostatnich dwóch latach. Planuję kontynuować kupowanie klasyki po Knightfall (podkreślone kolorem pomarańczowym), może wezmę Nightwinga (wszystko będzie zależało od miejsca na regałach), nie wykluczam też podpowiedzieć komuś Batman/Catwoman jako prezent dla mnie pod choinkę (ze względu na okładki Jima Lee). Reszta to kontynuacje bieżących serii, lub tytuły zwyczajnie nie dla mnie. Mroczne odbicie w wersji NOIR odpuszczam, ale liczę, że ktoś kto je kupi wystawi starego Deluxe'a w korzystnej cenie, wtedy może nadrobię. Daruję sobie też większe, czyt. mniej poręczne i zapewne pozbawione obwoluty wydanie Sprawiedliwości Alexa Rossa - wydanie Muchy satysfakcjonuje mnie w 100%.

Crowridd

#781
Sprawiedliwość w kozackim wydaniu, więc z przyjemnością zdubluję go z wydaniami od Eaglemoss.
Nightwing - w końcu.
Ongoingi oczywiście biorę.
Batman/Catwoman biorę - ciekaw jestem kontynuacji wątku z Rebirth - run Kinga uwielbiam.
Tomy 90's - biorę.
Gotham Knights - mam w zeszytach - czekałem na TP/HC.
Sean Murphy - oczywiście - mam nadzieję, że będzie lepszy od poprzedniego.
Samotne miasto - kiedyś.
Noir - może kiedyś.

Juby

Gdybym Sprawiedliwość miał jedynie w wydaniu od Eaglemoss, też bym się nie wahał z zakupem DC Limited. Zawartość na pewno będzie tego warta, pozostaje kwestia ceny.

Moje plany zakupowe na resztę 2023 są skromniutkie w porównaniu do twoich, ale nie uważam tego za rozczarowanie katalogiem* - wręcz przeciwnie, jestem zdania, że Egmont kolejny rok z rzędu wykona niesamowitą robotę jeśli to wszystko wyda. Fakt, że kupię na pewno jeszcze tylko trzy albumy, a dwoma innymi jestem zainteresowany, oznacza jedynie, że mam już prawie wszystko to, co chciałem mieć, z czego jestem mega zadowolony.

*Warto zwrócić uwagę, że w nowym katalogu pominięto całe Nowe DC wydawane w latach 2013-2016 oraz wszystkie poprzednie NOIRy. Najwyraźniej nawet jeśli coś z nich jeszcze się nie wyprzedało, jest to kwestia najbliższych miesięcy.

HUDY

Z nowego katalogu najbardziej mnie ciesza kolejne zapowiedziane klasyki. 3 nowe tomy po Knightfallu w tym roku, biore w ciemno. Z innych zapowiedzi chwalony wszem i wobec Nightwing  8)  Zaskoczyli mnie ta Sprawiedliwością ale mam juz od Muchy i z kolekcji..
Zabraklo mi zapowiedzi klasycznego harcerzyka(bo ma byc śmierć, rządy i powrót) ale to nie ten temat  :P

Juby

Jeśli Batman zalicza choćby gościnny występ w sadze Supermana, to spokojnie możesz tutaj o nich pisać.

Wyszukałem jakie NOIRy zostały jeszcze Egmontowi do wydania i znalazłem tylko tyle:



Myślę, że na 2024 (dziesięciolecie pierwszego wydania Miasta sów) przypadnie ostatnia z powyższych okładka, szczególnie że p. Tomasz Kołodziejczak wspominał kilkukrotnie, że planują wznowienie tej historii. Czy sięgną po ostatnie trzy? Czas pokaże.

red fox

Ja biorę wszystko, poza "Sprawiedliwość" ( mam wersję z Muchy ) i poza "Mrocznym Odbiciem", gdzie wystarczy mi kolorowa edycja ;)

Crowridd

Noir Millera - musiałaby być mocna promocja, żebym się skusił.

Juby


newtime

Jak to jest z Batman Knightfall czy warto zapoznać się ze wszystkimi tomami od Egmontu czy może tylko pierwszy? Jak ta historia trzyma się po latach? Pamiętam ja z Tm semic i byl to mój ulubiony komiks i od dłuższego czas planowałem do niej wrócić ale zakup 5 tomowej sagi trochę mnie odstrasza cenowo jak i czasowo.

red fox

Z tego co widzę, "Epidemia" to w końcu będzie Kelley Jones?
To będzie to, co wydawał TM Semic w "Batman and Superman"?

kelen

Nie, to było później. U nas tych komiksów nie było. Chodzi konkretnie o te zesyty: https://www.batcave.com.pl/old/index2.php?id=event_contagion

red fox

Yhy, czyli znowu tylko jeden zeszyt Jonesa ...

Juby

Cytat: newtime w 10 Maj  2023, 18:36:34Jak to jest z Batman Knightfall czy warto zapoznać się ze wszystkimi tomami od Egmontu czy może tylko pierwszy? Jak ta historia trzyma się po latach? Pamiętam ja z Tm semic i byl to mój ulubiony komiks i od dłuższego czas planowałem do niej wrócić ale zakup 5 tomowej sagi trochę mnie odstrasza cenowo jak i czasowo.
Jak się trzyma po latach musisz ocenić sam. A co do tego, które tomy warto kupić - jeżeli nie interesuje cię Knightquest o Azbacie i dalsze historie, wystarczą ci tomy 1-2, czyli wprowadzenie do Knightfalla (sporo Semiców z 1995 i oba wydania specjalne z 1994) i właściwy Upadek (Semici 8/95-6/96).

Na BatCave brakuje informacji co zawierają zeszyty B&S z 1998 roku. Znacie jakieś miejsce gdzie można to sprawdzić? Bo z chęcią porównałbym co nie było później wznowione w Polsce i być może nadrobił te numery.

Gieferg

#793
Właściwy Knightfall to tom 2, z tym, że on się w zasadzie kończy cliffhangerem. Trochę dziwne czytać Knightfall i nie chcieć się dowiedzieć jak wyglądał powrót Bruce'a i właściwy finał całej historii, który jest w tomie 4. Trzeci niby mozna pominąć, ale brakuje wtedy podbudowy pod czwarty, który na tym sporo straci.

Odpuścić można ewentualnie tom 5, bo to epilog i wprowadzenie do kolejnych historii. W sąsiednim wątku masz w ostatnim poście link do recenzji tomu 5, a w niej z kolei linki do recenzji 3 i 4. Do 1 i 2 nie pisałem bo Egmont nie dał egzemplarzy recenzenckich.

Najlepszy jest tom 2, potem 4 oraz historie znane z wydań specjalnych Semica w Tomie I (i Vengeance of Bane). Reszta tomu 1 i tom 3 potrafią zmęczyć i przynudzać. Po lekturze całości moge powiedzieć, że na dobrą sprawę to, co Semic pominął to były głównie zapychacze których pominięcie było słuszną decyzją.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Po_prostu_smyk

Cytat: Juby w 10 Maj  2023, 14:52:5526 lipca:



Stan strachu podobał mi się jako wydarzenie. W końcu sięgnięto po Stracha na Wróble i wykorzystano potencjał w ciut mroczniejszej odsłonie. Można było więcej wycisnąć z eventu, ale i tak wyszło nieźle.

Epidemia cieszy mnie, klasycznego Batmana uwielbiam więc tu idę w ciemno. Pamiętam, że jakiś czas temu na kanale Batcave był materiał poświęcony między innymi tej pozycji i Radek zachęcił mnie do tego. Chętnie poznam dodatkowe opinie na temat tej pozycji.

Gotham Knights... Komiks nie zrobił na mnie większego wrażenia, ledwo go pamiętam.