Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bat-kostiumy

Zaczęty przez MJ, 20 Marzec 2008, 22:12:43

DarkDaro7

Racja  Leon W masce wygladal wyczpiscie xD

Leon Kennedy

Zaraz obok mojego ulubionego kostiumu z BF staje ten z TDK, który mimo, że z początku wydawał się trochę zbyt przekombinowany, to w filmie sprawdził się w 100% i całkowicie przebił ten z BB. Zaś sam Bale prezentował się w nim wyśmienicie. Oby tak dalej :).

Max

#77
Ok, jeszcze nigdy nie dostąpiłem zaszczytu żeby ocenić kostiumy Batmana.

"Batman Zbawia Świat" - Jak do klimatu filmu, to wpasowuje się idealnie. Ta kiczowatość wcale mi nie przeszkadza, bo to z pewnością ikona tego filmu. Jednak przy strojach z innych filmów jest cieniutko.
"Powrót do BatCave" - Prawie ten sam kostium co powyżej. Więc nie ma co się rozpisywać.
"Batman" - Oprócz zniekształconego loga z nietoperzem to nie mam zarzutów. Kostium wpasowuje się w klimat filmu, mrok i gotyk. A ten pas mimo wszystko mi się podoba, wygląda tak "klasycznie".
"Batman Powraca" - Prawie ten sam kostium co w "Batman", lecz logo nie jest zniekształcone. Jest też w tym stroju parę detalów które zostały zmienione co zaliczam oczywiście na plus.
"Batman Na Zawsze" - Czyli debiut sutek. Jednak w tym kostiumie aż tak ich nie widać. Mógłbym nawet powiedzieć że ten strój jest tak dobry jak ten z "Batman Powraca". A sutek prawie nie widać. I nawet pas jest całkiem niezły.
"Batman Na Zawsze" (finalny) - Nawet, nawet. Nie ma żadnych sutek (a przynajmniej ja nie widzę). Pas też niezły. Na pochwałę zasługuje też
"Batman Na Zawsze" (Robin) - Pierwszy kostium Robina. Niestety muszę powiedzieć że ani troszkę mi się nie podobał. Już lepszy był dawny projekt Tima Burtona. I ten straszny pas... i sutki które w jego stroju strasznie widać.
"Batman i Robin" - Najgorszy kostium filmowy! Jest sztuczny, plastikowy i z sutkami! ogólnie jest beznadziejny. Naprawdę porażka.
"Batman i Robin" (finalny) - Mimo tego stylu ala "Robocop" to na pewno jest lepszy niż ten który Batman nosi przez przez większą część filmu.
"Batman i Robin" (Robin) - Znowu sutki. Jednak ciekawe jest to że twórcy postanowili dać Robinowi strój inspirowany tym który nosi jako Nightwing. Usunięto "R", i dano logo ptaka. Owszem ciekawe, ale wykonanie trochę kijowe.
"Batman i Robin" (Robin) (finalny) - Robin ala Nightiwing w stylu Robocopa. Nie tak źle, jednak bardzo przekombinowany kostium. Ale lepszy ten, niż ten z "Batman Na Zawsze".
"Batman i Robin" (Batgirl) - Nic specjalnego. Ale też nie szczególnie straszne. Może być.
"Batman i Robin" (Batgirl) (finalny) - Batgirl w stylu "Robocopa". Również nic niesamowitego. Ale po tradycji Reżysera Schumahera, że pod koniec filmu jest nowy kostium to oczywiste że i Batgirl ma kolejny strój.
"Batman Początek" - Świetny strój. Po raz pierwszy logo nietoperza ma kształt bez elipsy. No i te uszy i pas! naprawdę bardzo dobry kostium jeden z najlepszych filmowych.
"Mroczny Rycerz" - Ogólnie kostium może być, ale jak na mój gust trochę przekombinowany. W każdym razie lepszy od tych z "Batmana i Robina".
Why so Happy, Members?

Mel

Cytat"Batman Na Zawsze" (Robin) - Pierwszy struj Robina

Popraw tego byka, bo mimo wszystko jednak razi ;)

MR.JACK

Na moim blogu zrobiłem kiedyś też taki temat. ;) Zapraszam:
http://www.filmweb.pl/blog/entry/488341/Bat-kostium+wszech+czas%C3%B3w.html
Jeśli chodzi o animacje to ten będący w serialu TAS 1992/1995. Z filmowych bez namysłu wymieniam zawsze ten z Powrotu Batmana. Esencja bat-stroju (dla mnie):

Mathes

Kreskówkowe - TAS
Filmowe - Batman Returns
Komiksowe - Detective Comics 1939, Batman vs Predator.

heros65

#81
Komiksy-Detective Comics,Batman. :)-Komiksów nie umiem wytłumaczyć.Po prostu te stroje mi się
podobają.
Film-Batman,Batman Begins,Mroczny Rycerz. :D-Z filmu Burtona dlatego że mał fajne opancerzenie,a z Nolana:
Begins fajna maska maska ciekawe opancerzenie.
Dark Knight ulepszony
Kreskówki-TAS,TNBA,The Batman 8)-Podobnie jak w komiksach.
Gry-Batman Arkham Asylum  ;)-Chyba każdy wie dlaczego. ;)

Jakieś nawet malutkie uzasadnienie byłoby mile widziane i to tyczy siĘ wszystkich użytkowników. Chyba osty będą za to leciały, bo jak długo można w kółko o to samo prosić...

Diablo

Najlepszy kostium to klasyczny, która Batman miał na sobie w TM-Semicach. Nie wiem dlaczego, ale on po prostu był dla mnie najlepszy. Mroczny, komiksowy, praktyczny, i po prostu fajny. Popatrczie na to i to. Kwintesencja bat-kostiumu. Naprawde rewelacja moim zdaniem, o wiele lepsze niż obecne szamtki które nosi Dick Grayson jako Batman.

Anarky

Jeśli chodzi o komiks to oczywiście ten który używał Jean Paul Valley, gdy był Mrocznym Rycerzem. Zbroja wizualnie prezentowała się naprawdę ciekawie, nadawała postaci jeszcze mroczniejszego wyglądu. Poza tym zawierała kilka istotnych udoskonaleń, względem zwykłego kostiumu Batmana. Nie straciła nawet swojego uroku po modyfikacjach wprowadzonych przez Jean Paul po starciu z Corrosive Man, ba postać noszącą kostium stała się jeszcze mroczna.




Potem ta z pierwszego starcia z Predatorem

Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Jak dla mnie ten kostium jest o wiele mniej mroczny od tych, które nosił Wayne. Mimo wszystko prezentuje się wyśmienicie ;), brawa dla twórców :). Zaś jeśli idzie o mrok, to już ten poniżej bije strój Paula na łerb i szyje :D

KillingJoke87

Pamiętam jak mój starszy w czasach gdy dopiero uczyłem się tabliczki mnożenia przywiózł mi z wyjazdu do Włoch orginalną figurke TAS do tej pory mam ją gdzieś w domu, w zestawie oprócz batka były jakieś dupne plastikowe gadżeciki ale wracając do tematu posta pamiętam jaki szok przeżyłem gdy zobaczyłem że kostium batmana jest...jasno FIOLETOWY!
wszystko oprócz czarnych gaci, maski i butów które były czarne oraz żółtego pasa  było w tym kolorze, pomyślałem sobie co ci Włosi zrobili z moim idolem i do tego jak tu się pochwalić kumplą batmanem w niewiele brakując różowym wdzianku :D:D:D
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

Anarky

Zarówno figurki z TAS, TNBA, Mask of the Phantasm, Batman Beyond, Return of the Joker cechowało to właśnie że Batman miał tu kostiumy różnego koloru. Oczywiście w filmie animowanym lub kreskówce nigdy z nich nie korzystał, podobnie jak z gadżetów które dana figurka miała w zestawie. Czemu tak było ?, bo chodziło o promocje i uatrakcyjnienie figurek.

Cytat: Leon Kennedy w 04 Marzec  2010, 18:39:43
Zaś jeśli idzie o mrok, to już ten poniżej bije strój Paula na łerb i szyje :D

I tu się zdecydowanie nie zgadzam


Wracając do kostiumów z kreskówek, moją uwagę przykuły dwa dość oryginalne

Ja wam pokażę!

LelekPL

jakie są tytułu tych odcinków w których się pojawiły?

m2reily

Ten drugi jest z Torch Song (TNBA)
Pierwszy z Batman Beyond (Disapearing Inque)
Tak mi simę wydaję.
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Z tego co pamiętam ten pierwszy użył przeciwko Inque a drugi przeciwko Firefly 
Ja wam pokażę!