Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy początek uniwersum DC

Zaczęty przez Q, 02 Czerwiec 2011, 17:35:40

Johnny Napalm

Świetna wypowiedź Rucki, dobre podsumowanie polityki gigantów.
CytatPS. Punisher w grupie bohaterów? Jesus fucking Christ. No chyba, że ta cała grupa byłaby złożona z postaci, która też się nie pieści ze zbirami.
O w mordę! To nie może się udać. Ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na ten temat - kto będzie należał do tego... zespołu?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kwiatek

Punisher będzie wchodził w skład nowego zespołu Thunderbolts który będzie dowodzony przez Red Hulka.
Skład drużyny: Red Hulk, Punisher, Venom, Elektra, Deadpoool.
Komiks będzie miał premiere w grudniu, scenarzystą będzie Daniel Way którzy uważa drużyne za najemników lub żółnierzy niż bohaterów.
Okładka pierwszego numeru.
http://1.bp.blogspot.com/-e1ceQYl9KfU/UFDgMAqumUI/AAAAAAAAQWQ/t-tlLLTTi2g/s1600/Thunderbolts_01_Cover.jpg

Rado

Skład wygląda ciekawiej niż myślałem. Venom z giwerami trochę dziwny. Niemniej jednak, z takim składem, może wyjść coś ciekawego.

Po napisach na okładce, widzę że chyba Steve Dillon będzie rysował tę serię. Facet dobrze sobie radzi z rysowaniem brutalnych scen i latających flaków. Z taka ekipą do rysowania będzie chyba miał co robić.

Kwiatek

Obecnym Venomem nie jest Eddy Brock

Rado

No wiem, Flash Thompson bodajże. Myślałem tylko, że to jest stary symbiot tyle że z Flashem w środku.

kelen

http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=415.105 Przenieście rozmowę najlepiej tutaj, bo jeszcze ktoś pomyśli, że w nowym DC są bohaterowie Marvela :P

nighty

parę dni temu na swoim facebookowym profilu DC zamieściło ankietę z pytaniem, czego oczekują po reboocie czytelnicy. zamieścili tam kilka domyślnych odpowiedzi, wśród których znalazły się takie, jak powrót wallyego westa/stephanie brown/cassandry cain, niezmienianie originsów postaci tylko dodawanie nowych wątków do istniejących historii, anulowanie reboota, kolejny reboot itp. na swoje nieszczęście umożliwili jednak użytkownikom facebooka dodawanie własnych odpowiedzi - co też stało się przyczyną usunięcia tejże ankiety, kiedy niektórzy z fanów strony DC zaczęli zamieszczać w niej naprawdę ciekawe opcje :D

bleedingcool całe szczęście spisało je wszystkie i opublikowało na swojej stronie - polecam, można się nieźle uśmiać XD

Rado

W miarę fachowo zrobiony timeline Batmana w New 52. Przez "w miarę fachowo" mam na myśli formę i wspieranie się komiksami, bo co do prawdopodobieństwa tych wszystkich wydarzeń w tak krótkim czasie, to wiadomo jak jest nie od dziś.

http://comicscodeauthority.tumblr.com/post/57743210640/new-52-batman-timeline

Deuce

Ca?kiem zgrabnie to napisane. Jak na to co DC teraz wyprawia, jest w miar? logicznie i sensownie. Znalaz?em jednak bia?? plam? w tym wszystkim. Mianowicie, co dzia?o si? z kostiumem Batmana po z?amaniu kr?gos?upa Bruce'a ? Czy Jean Paul w ogóle istnia? w New 52 ? Poza tym Rado masz racj? z tym "w miar?". Wyleczenie takiej kontuzji pleców i doj?cie do sprawno?ci fizycznej, przewy?szaj?cej mo?liwo?ci przeci?tnego cz?owieka, w nieca?y rok, jest niemo?liwe.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

Jean Paul nie został chyba jeszcze ani razu wspomniany w New 52 i jedyny Azrael jaki się pojawił, to ten drugi, w serii INC. W kontinuum jest wciąż wiele niedomówień i braku wspomnień o wcześniejszych, ważnych wydarzeniach.

Xeron

Mam pytanie które myślę, że będzie pasowało do tego tytułu chociaż jest odnośnie podziału światów DC.

Otóż po Kryzysach, oderwano komiksy z lat 60 - 50 jako inne uniwersum, także chronologia obowiązująca dzisiaj zaczyna się od którego nr. serii Batman itp.?

Doctus

CytatOtó? po Kryzysach, oderwano komiksy z lat 60 - 50 jako inne uniwersum, tak?e chronologia obowi?zuj?ca dzisiaj zaczyna si? od którego nr. serii Batman itp.?

Po restarcie DC sami do ko?ca nie wiemy które komiksy wchodz? w sk?ad obowi?zuj?cej kanwy wydarze?, a które nie. My?l? ?e najlepszym podej?ciem jest uznanie niezale?no?ci wszystkich, i cieszy? si? nimi jako samodzielnymi historiami, do których nawi?zanie w pó?niejszych komiksach to mi?y dodatek. Ameryka?ski komiks ma to do siebie, ?e jakby nie wprowadzono zmian i niesamowicie wa?nych wydarze? które maj? zaprowadzi? 'zmian? bez odwrotu', za jaki? czas przychodzi nowa miot?a i zamiata to po swojemu, nie przejmuj?c si? szczególnie tym co by?o. Dziwi? si? ?e niektórzy jeszcze przejmuj? si? continuity, zw?aszcza wobec relaunchu DC który jest najlepszym potwierdzeniem mojej teorii.

blackout

To ju? drugi relaunch jak zapewne wszyscy wiedz?.
Ja to traktuj? tak:
Wiele historii SPRZED ma odwdzi?k w obecnych historiach ale... niekoniecznie musia?y si? one zdarzy? identycznie jak w orginale.
W najnowszym Batman/Superman #23.1 dowiadujemy si?, ?e Superman w przesz?o?ci ju? zosta? "zabity" przez Doomsday'a zatem teoretycznie "Death of Superman" mia?o miejsce ale... zdarzenie to musia?o mie? inny nieco przebieg bo Superman mia? inny strój, inne relacje ??czy?y go z Lois, w historii brali udzia? bohaterowie, którzy w New 52 nie mogli by? grup?... tak samo jak i Cyborg Superman nie móg? mie? takich motywów jak wtedy do zniszczenia Coast City itp.
To samo zapewne z Killing Joke czy Batman and Son (Morrison).
Elementy poprzednich historii pasuj? do nowego DC. Ale tylko w wi?kszym lub mniejszym stopniu :]
A i bardzo jestem ciekaw czym wyja?ni?/li to, ?e w New 52 Robin zosta? ju? wcze?niej zat?uczony ?omem jak i wysadzony a mimo wszystko dalej ?yje. No bo ka?dy pami?ta "retcon punch", który zrobi? Superboy-Prime.
No ale tutaj w nowej rzeczywisti?ci Superboy-Prime si? nie pojawi? zatem jak Robin wróci? do ?ycia?????
A i zastanawia mnie te? taka jedna rzecz. Skoro Superman (earth-2) oraz Superboy-Prime (earth-prime) schronili si? w "raju" i stamt?d obserwowali co si? dzieje na New Earth (post crisis earth) to co si? w takim razie teraz z nimi sta?o?
Flashpoint. Bo to tak jakby cofn?? si? w czasie. Zmieni? jedno wydarzenie i sru..... ale czy ta zmiana dotyczy?a tak?e tych powy?szych postaci? Co si? z nimi sta?o gdy przebywali w "raju" ????

Rado

Ja bym się w ogóle aż tak nie zagłębiał i nie szukał w tym sensu, bo go po prostu tam nie ma. Jeśli coś ma być restartem/relaunchem, a wcześniejsze wydarzenie jednak się liczą, to co to ma być w ogóle za "restart"? To pojęcie wtedy traci sens.

A tak przy okazji, to tak sobie ostatnio stwierdziłem, że po "relaunchu" to postać Supermana ma przegwizdane. Nie dość, że jego rodzima planeta wyleciała w powietrze, to jeszcze ziemskich rodziców mu też uśmiercili, a i z Lois nawet nie jest, heh...

Doctus

CytatNie dość, że jego rodzima planeta wyleciała w powietrze, to jeszcze ziemskich rodziców mu też uśmiercili, a i z Lois nawet nie jest, heh...

E tam Lois, ma przecież amazonkę.