Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

darkside

CytatTak sobie my?la?em ?e mo?e b?dzie si? on od?ywia? pozajelitowo? A ?e w ten sposób móg?by aplikowa? sobie Venom to st?d jego si?a i mi??nie.

A mi si? wydaje ?e nazwa Venom (tak samo jak i Catwoman) nie padnie w ogóle w filmie, a Bane'a przy ?yciu b?dzie trzyma? jaki?, bli?ej nieokre?lony, gaz. Przynajmniej taka wersja jest najprawdopodobniejsza, bo przecie? Nolanowie nie boj? si? zmienia? originów antagonistów Batmana (Joker który nie wpad? do kwasu, a teraz Bane). To mo?e i dobrze, ?e wierno?? komiksowi nie zniewala danej konwencji... bo dzi?ki temu dostaniemy dobry film.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Patryk02099x

Faktycznie chyba nigdzie nie pojawiła się oficjalnie "Kobieta-Kot", ale Anne Hathaway tak mówi o swojej bohaterce, choć to może być zrobione dla przykrywki. W filmie może będzie "Kot-Złodziejka", bo tak przecież nazwał ją Bruce w drugim TV Spocie(którego oficjalna nazwa brzmi zresztą "Catwoman", ale nie wiadomo, czy nazwę wymyślił sam WB, czy tylko osoby, które go opublikowały, czyli jakiś kanał na YT od spotów)...

darkside

@Patryk02099x
Czytałem gdzieś, chyba na hataku, że nazwa Kobieta-Kot nie padnie ani razu w filmie.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Funky

Nie musi chodzić o Venom, może w filmie za pomocą zastrzyków (lub kroplówki) będzie sobie aplikować coś co sprawia że jest silny i wytrzymały. A gaz po prostu tylko ma uśmierzać ból.

jakura

#424
Gdy widzowie nie b?d? podgl?da?, to zdejmie mask? i wci?gnie puszk? szpinaku :D I wtedy b?dzie mia? krzep? i muskulatur? niczym Papay ;D

Post Merge: 01 Czerwiec  2012, 19:58:20

Hmmm... Maska dostarcza Bane'owi gaz, ale skad go dostarcza? Na zdj?ciach nie ma ?adnego pojemnika ani niczgo, gdzie mo?na by go magazynowa?.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Johnny Napalm

Dokładnie, skąd go dostarcza? Czy ktoś dysponuje zdjęciami, na których Bane ma przy masce jakieś rurki, przewody? Może to będzie tak, że będzie się ładował przed wyjściem z domu? Może w tej kratownicy na jego twarzy są miniaturowe zbiorniki z gazem? Ha! Od razu mam skojarzenie z nabojami do saturatora... :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Vaherem

Wydaje mi się, iż były już zdjęcia ukazujące to, że Bane ma rurki wszyte pod skórą. Stary numer z batarangiem i przecięciem rurki już nie przejdzie ;)

jakura

No ale rurki pod skórą muszą skądś czerpać paliwo, bo chyba jego krew nie ma takich właściwości:) Myślałem o ładowaniu "przed wyjściem", ale wtedy czas jego operowania będzie dość mocno ograniczony. Cóż, zobaczymy co się okaże:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Funky

Mogłby mi ktoś wytłumaczyć skąd Bane pobierał gaz do maski? Wiem że rurki miał pod skórą ale do cholery skąd on go brał? (z powietrza?)

LelekPL

Rurki w ciele? Nieznane źródło gazu? Czy to nie oczywiste? Bane po prostu je dużo fasoli ;)

Rado

#430
Najpierw myślałem, że z tyłu maski jest jakiś wymienny pojemniczek na ten środek znieczulający, ale to coś jest zdecydowanie za małe, żeby pełnić taką funkcję. Zresztą na tej fotce
Spoiler
[Zamknij]
jak i w scenie w kanałach, gdzie Bane siedzi na gołej klacie, widać ze rurki idą wzdłuż kręgosłupa. Powinny się kończyć właśnie na jakimś pojemniku, ale nigdzie owego pojemnika nie dostrzegłem. Wiadomo, że rurki kończą się gdzieś w okolicach dupy, czyli chyba jednak ta fasola...

Post Merge: 03 Sierpień  2012, 18:35:40

Przejrzałem cały ten wątek i znalazłem informację od Q:

CytatProjektantka kostiumów Lindy Hemming zdradziła kilka szczegółów na temat historii Bane'a przy okazji omawiania maski złoczyńcy:
    "Został ranny w przeszłości. Doskwiera mu wielki ból i gaz pomaga mu przeżyć. Bez maski nie jest wstanie wytrzymać bólu. Rurki z maski sięgają wzdłuż jego szczęki i łączą się z dwoma pojemnikami na plecach."

Czyli nawet miały być dwa pojemniki. Ja nie widziałem żadnego.

Swoją drogą fajnie sobie czasem poczytać stare posty mając aktualną wiedzę o filmie. Np. ten od Altaira z pierwszej strony wątku, heh:

CytatBane w TDKR? <zieeeeeew>


Maxie Zeus

''..two canisters at the back..'' - zauwa?cie ze mo?na to przet?umaczy? na dwa sposoby. I tu Lindy raczej nie mia?a na my?li pleców, tylko ty? maski.

Rado

No tak, tylko po co by mu były rurki pod skórą, skoro kanisterki miałby na masce? Wystarczyłoby jej założenie i wymienianie zbiorników co jakiś czas.  Zresztą, z tyłu maski, nie widać żadnych pojemników.

franek

Bane w ostatecznej wersji ma bardzo fajny głos.


Show Must Go On!!!

jakura

Brat wczoraj rzucił teorię, że Bane być może nie potrzebował wcale środka znieczulającego, tylko tlenu. Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie informacje (te, że miał problemy z kręgosłupem) być może z tego powodu nie odczuwał już bólu, natomiast rany i choroba sprawiły, że nie mógł oddychać, stąd maska miała mu pomóc. Lepiej tłumaczyłoby to też kwestię ostatniej walki z Batmanem - bez paliwa nie miał jak walczyć i tracił siły. Pamiętajmy, że po dłuższym czasie organizm przyzwyczaja się do środków i nie działają one już tak dobrze.
Niby twórcy mówili, że ma tam ten środek, ale wg mnie teoria nie jest zła:) Zwłaszcza, że nie jest to sprawa aż tak kluczowa dla odbioru całego filmu:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.