Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sherlock Holmes

Zaczęty przez Altair, 13 Luty 2010, 22:47:35

Altair

Sherlock Holmes

Obsada i twórcy:
Cytat: Stopklatka.plre?yseria:   Guy Ritchie
scenariusz:   Michael Robert Johnson
Anthony Peckham
Simon Kinberg
na podstawie powie?ci Arthura Conana Doyle'a
obsada:   
Robert Downey Jr. jako Sherlock Holmes
Rachel McAdams jako Irene Adler
Jude Law jako Dr John Watson
Mark Strong jako Lord Blackwood
Kelly Reilly jako Mary Morstan
Eddie Marsan jako Inspektor Lestrade
James Fox jako Sir Thomas
Hans Matheson jako Lord Coward
William Hope jako John Standish
Robert Maillet jako Dredger
Geraldine James jako Pani Hudson
William Houston jako Posterunkowy Clark
Clive Russell jako Kaptain Tanner
Oran Gurel jako Reordan
David Garrick jako McMurdo
Kylie Hutchinson jako S?u??ca
Jonathan Robbins jako Stra?nik
James Stephens jako Kaptain Philips
Terry Taplin jako Dozorca
Bronagh Gallagher jako Palm Reader
Ed Tolputt jako Anonimowy m??czyzna
Jefferson Hall jako M?ody stra?nik
Miles Jupp jako Kelner
Marn Davies jako Police Officer
Andrew Greenough jako Prison Guard
producent:   Steve Clark-Hall, Susan Downey, Dan Lincoln, Joel Silver, Lionel Wigram
zdj?cia:   Philippe Rousselot
muzyka:   Hans Zimmer
scenograf:   Katie Spencer
kostiumy:   Jenny Beavan, Melissa Meister
monta?:   James Herbert
casting:   Reg Poerscout-Edgerton
producent wykonawczy:   Bruce Berman, Michael Tadross
production designer:   Sarah Greenwood
Opis filmu:
Cytat: Stopklatka.pl
Tym razem detektyw, wykorzystuj?c umiej?tno?ci walki wr?cz, stanowi?ce równie ?mierciono?n? bro?, jak jego legendarny intelekt, stanie do walki niepodobnej do innych, podczas której zdemaskuje ?miertelny spisek mog?cy zniszczy? kraj i ukarze jego twórców.

Jakie s? Wasze wra?enia na temat tego filmu? Jak dla mnie jest on na prawd? niez?y, cho? da si? us?ysze?,?e daleko mu do ksi??kowego orygina?u. Robi to do czego zosta? stworzony tzn. bawi przez ca?e dwie godziny, za? ostatnie sceny filmu wskazuj?,?e zabawa si? jeszcze nie sko?czy, a dopiero zacz??a ;) Moja ocena? 9/10 ;)

Ocena: /

Leon Kennedy

Chromolić książkę!! Film powala i bawi przez cały czas!! Nie ma nawet chwily na odpoczynek, a Robert Downey Jr idealnie wcielił się w rolę jest zabawny, genialny i intrygujący równocześnie :D. Również Jude Law wypadł conajmniej bardzo dobrze. Oby kontynuacja okazała się tak dobra jak pierwsza część, to wtedy być może doczekamy się genialnej trylogii ;D

MJ

Sherlock w nowym wydaniu bardzo mi si? podoba?, ?wietnie ukazuje relacjie mi?dzy Watson'em a Holmes'em. Plan Blackwood'a, ca?a ta zagadka, ciekawie ukazne walki, podobnie jak na Mrocznym Rycerzu ani przez chwil? si? nie nudzi?em. My?l? ?e Robert Downey Jr jest godnym nast?pc? Jeremy'ego Brett'a.Pozostaje tylko czekac na drug? cz??c.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Altair

Ponoć w profesorka w sequelu ma się wcielić Brad Pitt ;) A Downey Jr. i Jude Law to jedna z najlepszych par jaką w życiu widziałem na ekranie ;)

MJ

Oby nie Brad Pitt kompletnie nie pasuje mi do tej postaci ale cóż kto wie może się sprawdzi choc pewnie i tak to tylko plotki.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Altair

Hmmm...Niby jest to na stopklatce,więc nie wiem,czy to jedynie plotki ;)

LelekPL


KillingJoke87

Film świetny, moim zdaniem swoisty powiew świeżości w gatunku filmów przygodowo sensacyjnych, Ritchiemu rozwód z madonną faktycznie wyszedł na dobre :D. Świetni aktorzy(Downey i Law) , ciekawa historia, świetnie napisane postacie i KLIMAT!!! plus na dokładkę prof.Moriarty  który zaraz po Jokerze jest moim numerem 2 :D
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

m2reily

Ten film obejrzałem raz w kinie i był ok. Nic poza tym, aktorzy grali dobrze, scenografia była miła dla oka, ale naprawdę nic specjalnego co by mnie w fotel wcisnęło. Wydaje mi się nawet, że gdyby Sherlocka nie grał Downey Jr. to ten film byłby nie do zniesienia. Poza nim nie było w tym obrazie nic ciekawego, główny złoczyńca zupełnie nie spełnił swego zadania, a Moriati pokazał się chyba ze trzy razy i tyle. Ogółem, kino jednorazowe.           
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Mr.G

Czy oglądałeś jakiegoś innego "Sherlocka Holmesa"?
Szanuję oczywiście Twoje zdanie, ale przyznam, że za cholerę nie mogę go zrozumieć. Jak ten film może nie przemówić do widza? Jest to kino rozrywkowe najwyższych lotów!
Przyznam, że obawiałem się o jego losy, gdy zapowiedzieli, że Sherlock ma być inny, ale seans rozwiał wszystkie moje wątpliwości. W samej postaci Sherlocka zachowano wszystko co najważniejsze, w dodatku ukazano to w jak najbardziej przystępny sposób i urozmaicono... zresztą, kto oglądał, ten to doskonale wie.
A scena, w której to czarny charakter zwisa na łańcuchu z mostu... jedna z lepszych, jakie kiedykolwiek widziałem.

Roy_v_beck

No w?a?nie, ja te? si? najbardziej obawia?em o wyrazisto?? czarnego charakteru, ale okaza? si? naprawd? ekstra. Mark Strong bardzo dobrze zagra?, mo?na by?o uwierzy? w jego nadprzyrodzone zdolno?ci.
I musz? racj? przyzna? panu G, to jest kino rozrywkowe najwy?szych lotów.
To ?e profesora Moriaty'ego nie by?o du?o to o to chodzi?o, on b?dzie atrakcj? drugiej cz??ci, w tej nawet twarzy nie pokazano. Dobrze jest.

m2reily

Film to takie dziwne medium. Każdy ma inne podejście. Przyznaję film był naładowany akcją i tytułowy bohater był nietuzinkowy, ale nie wystarczyło mi to. To nie jest jakiś zarzut do waszych, ale mnie się wydawało to nieszczególne. W tym sensie, że nie przebiło innych filmów akcji pod względem historii, czy widowiskowości, było ok, ale tylko tyle.           
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

MJ

Kto spostrzegawczy ten zauwa?y? twarz Moriarty'iego, oczywi?cie nie w scenie pogoni za Adler tylko w napisach ko?cowych gdzie poszczególne zdj?cia s? tak jakby rysowane.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Altair

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=69726&klik=powiaz

Jakoś mi to wcześniej umknęło. W sumie liczyłem, że Moriartyego zagra Day-Lewis, ale mówi się trudno. Mam nadzieje, że ten wybraniec da radę.

Q

Znany jest już tytuł kontynuacji - "Sherlock Holmes: A Game of Shadows"

http://iphone.eonline.com/article?id=226341
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)