Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Man of Steel

Zaczęty przez Diablo, 11 Luty 2010, 15:51:17

Czy uważasz że Nolan nadaje sie na opiekuna nowego filmu z Supermanem?

Nie, chyba jego konik to realistyczne filmy
8 (28.6%)
Niby czemu ma sie nie nadawać?
15 (53.6%)
Poradzi sobie lepiej niż z Batmanami!
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

Doctus

Cytat: LelekPL w 15 Czerwiec  2013, 20:33:07
Po?yjemy zobaczymy. Mam nadziej?, ?e masz racj?, nawet je?li nie ma nic w wypowiedzi Goyera o b-klasowych bohaterach czy jakichkolwiek innych podzia?ach, st?d mój domys?, ?e odnosi?a si? ona do wszystkich bohaterów. Na szcz??cie, póki co to tylko jeden cytat, a do filmu o Justice League/World's Finest jest jeszcze sporo czasu. Ba, znaj?c Warnera to i ten projekt mo?e im jakim? cudem pa??.

Niestety. Warner w moich oczach dawno przesta? by? uto?samiany z terminem s?owno?ci i kompetencji. Marnuj? ?wietne okazje (Green Lantern), a sam film o Justice League mia? powsta? co najmniej par? razy - raz podobno nawet zd??yli wykona? do niego kostiumy. Mimo entuzjazmu co do nadchodz?cego Supermana, obawiam si? ?e bez dobrania odpowiednich bohaterów i rozpisania ich relacji film o Lidze mo?e by? kolejnym plastikowym popcorniakiem. Dlatego w?a?nie przedstawi?em do?? nietypowy (ale zgodny z cz??ci? komiksów) sk?ad jako moj? propozycj?.

kelen

#526
Nie rozumiem krytyków. Rozumiem fanów.
Film bardzo mi się podobał. Bardzo.

LelekPL

#527
Obejrzałeś bez nas?

PS. I nie wiem czemu, ale jakoś automatycznie wcisnąłem rozwinięcie Twojego spoilera. Cholera wie czemu to zrobiłem, wyłączył mi się mózg chyba i jak byłem nieświadomy 99% tego filmu, tak teraz znam część zakończenia. Brawo LelekPL...

kelen

Z wami też przecież pójdę.
Wiesz co, chyba usunę tego spoiler taga, tak na przyszłość. Przepraszam.

LelekPL

Nie ma za co, to tylko i wyłącznie moja wina była.

camel

Mocne 8. Film wgniata, jest kilka ciekawych rozwiązań jak choćby
Spoiler
scena w szkole gdy Clark nie panuje nad zmysłami
[Zamknij]
. Amy Adams jako Lois daje radę, bardzo podobała mi się Faora. Efekty mnie rozwaliły, świetnie pokazano szybkość kryptończyków. Inwazja Lokiego przy tym co robił świetny Zod to przedszkole. Cieszy że
Spoiler
pojawiła się Lana, jak zobaczyłem tą dziewczynkę w autobusie pomyślałem "to musi być Lana. Bardzo subtelnie nawiązano do Lexa i Batmana, w  przeciwieństwie do nachalnych zagrywek z filmów Marvela. Byłem w szoku gdy eS zabił Zoda.
[Zamknij]
Więcej napiszę na dniach.

Leon Kennedy

Ja niestety muszę czekać do soboty, ale jak widać po dwóch krótkich opiniach i w sumie było to praktycznie pewne już od pierwszego trailera jest na co!

Funky

A jak wypada muzyka Hansa Zimmera?. Na YouTube przesłuchałem kilka kawałków (do utworu "DNA" który jest bardzo klimatyczny) i szału nie słyszę. Pod tym względem soundtracki do Batmanów zaczynały się o wiele lepiej. No ale jeszcze nie wszystko stracone mam nadzieję że w dalszej części albumu przekonam się do najnowszej pracy Hansa.

b.p.

Cytat: kelen w 19 Czerwiec  2013, 22:25:15
Nie rozumiem krytyków. Rozumiem fanów.
Film bardzo mi się podobał. Bardzo.
A jak wypada 3D?

LelekPL

Ja mimo wszystko poczekam na dziesięciolecie. Wolę obejrzeć go w IMAXie po raz pierwszy,, choć jeśli będzie naprawdę dobry to zobaczę go też potem w 2D u siebie w kinie. Ale pierwsze wrażenia chce mieć na zlocie.

camel

3D zbędne. Muzyka bardzo słabo dopasowana do filmu, momentami miałem zgrzyt gdy leciało coś nieadekwatnego do sytuacji.

kelen

3D fajnie wypadło w kilku momentach na początku, potem go prawie w ogóle nie widziałem.
Muzyka była poprawna i dobra i nic ponad to. Musiałbym przesłuchać utworów w całości z soundtracku. Main theme dopiero na napisach końcowych w całości, a tak, to fragmenty porozrzucane po filmie :/ ALE - Zimmer przynajmniej nie kopiował od siebie samego. Przynajmniej na moje ucho, bo być może, że mu się to zdarzyło z filmów, których nie widziałem. Najważniejsze, że nie słyszałem Batmanów i Incepcji.

Lelek, jeszcze co do tego spoila, to przynajmniej nie znasz jeszcze kontekstu, a to też jest bardzo istotne. Będzie dobrze.

b.p.

Cytat: camel w 20 Czerwiec  2013, 09:12:43
3D zbędne. Muzyka bardzo słabo dopasowana do filmu, momentami miałem zgrzyt gdy leciało coś nieadekwatnego do sytuacji.
Tak jak myślałem ::) Stop konwersji!
Dlatego od razu wybieram się na 2D, and 2D only.

Cytat: kelen w 20 Czerwiec  2013, 09:22:55
3D fajnie wypadło w kilku momentach na początku, potem go prawie w ogóle nie widziałem.
Muzyka była poprawna i dobra i nic ponad to. Musiałbym przesłuchać utworów w całości z soundtracku. Main theme dopiero na napisach końcowych w całości, a tak, to fragmenty porozrzucane po filmie :/ ALE - Zimmer przynajmniej nie kopiował od siebie samego. Przynajmniej na moje ucho, bo być może, że mu się to zdarzyło z filmów, których nie widziałem. Najważniejsze, że nie słyszałem Batmanów i Incepcji.

Lelek, jeszcze co do tego spoila, to przynajmniej nie znasz jeszcze kontekstu, a to też jest bardzo istotne. Będzie dobrze.
Muzyka zapewne pełni podobną funkcję jak w trylogii TDK - tło, zapełniacz - bez szału.

Jeszcze tylko 33 godziny ;D

Funky

b.p. dla mnie muzyka do Batmanów w wykonaniu Hansa to było mistrzostwo świata (napisy końcowe, "Why So Serious" czy "Deshi Basara" i wiele, wiele innych) na dniach pewnie dokończę cały soundtrack. Ale jeśli to gorsza robota Zimmera to jedynie wypada się cieszyć że nie trafiło na Batsa ;)

b.p.

Daleki jestem od określania pracy Zimmera przy trylogii TDK mistrzostwem świata. Nie uważam jednocześnie aby była to muzyka zła, wręcz przeciwnie. Jednak, jak napisałem wyżej, nie budziła ona we mnie zachwytu.

Wstępnie przesłuchiwałem OST z MoS i uważam, że jest to praca podobna do tej przy TDK. Jest kilka ciekawych momentów, szczególnie podoba mi się utwór towarzyszący trailerowi Nokii.

Co do współgrania z filmem przekonam się już za niecałe 10 godzin :)