Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham City

Zaczęty przez Altair, 13 Grudzień 2009, 03:53:22

LelekPL

A ja to widz? tak (dzi?ki uprzejmo?ci Juby'go i z tego co widz? te? i Altaira)...
W walkach ranking wygl?da nast?puj?co:
1) Batman
2) Nightwing
3) Catwoman
4) Robin

w trybie predatora:
1) Batman
2) Robin
-----------------------
3) Catwoman
4) Nightwing

Ogólnie Batmanem gra mi si? najlepiej, mo?e dlatego, ?e po ca?ej kampanii bardziej ogarniam wszystkie gad?ety i mo?liwe kombinacje i po prostu jestem najbardziej zapoznany z t? postaci?. Co do predatora, to bez dwóch zda? najlepszy jest Batman, szybowanie jest bardzo wa?ne w tym trybie, a do tego informacja ilu nam zosta?o przeciwników te? si? przydaje - no i kulki z dymem oczywi?cie - najlepszy nowy gad?et!

Nightwingiem natomiast lubi? walczy?, bo troch? ruchami i nawet wygl?dem przypomina Bruce'a Lee, ma t? zwinno?? i niezwykle efektown? technik? walki. Poza tym jest szybszy od Robina i silniejszy/bardziej wytrzyma?y od Catwoman. W Predatorze jego i Catwoman nie bez powodu postawi?em pod kresk?, bo brak szybowania niestety cz?sto mo?e spowodowa? zauwa?anie przez przeciwników. Jest w prawdzie bardzo cichy, ale niewiele go to ratuje w porównaniu z innymi bohaterami, nawet z Catwoman, któr? mo?na biega? i i tak nikt ci? nie us?yszy, plus mo?na te? chodzi? po suficie, wi?c nad Nightwingiem te? i ona ma przewag?.

Robin jest ok w walce, w?a?ciwie nikt z bohaterów w tym elemencie nie odstaje, ale uwa?am, ?e móg?by by? troch? szybszy, bo jak dla mnie ma podobn? zwinno?? co Batman i zdecydowanie mniejsz? od Nightwinga i Catwoman, a w dodatku nie jest tak wytrzyma?y jak Batman, no i jak Juby powiedzia?, s?abe knockouty specjalne. W Predatorze gra si? nim dobrze, przynajmniej potrafi szybowa?, ma tarcz?, cho? z jej przydatno?ci? te? ró?nie bywa i akurat w tym trybie jego gad?ety wydaj? mi si? bardziej u?yteczne ni? te Nightwinga... podczas gdy w walce jest odwrotnie.

Co do Catwoman w walkach to nie pasuje mi ona a? tak bardzo jak innym. Mo?e dlatego, ?e jest zbyt zwinna... tzn czasami zaczynam za bardzo ryzykowa? licz?c, ?e wyrobi? si? z ka?d? kontr? no i cz?sto mo?na si? mocno przeliczy?, a jej wytrzyma?o?? potem te? jest zdecydowanie najs?absza

kelen

Dzi? przeszed?em "Batman: Arkham City". Je?li mia?bym si? jedynie odnosi? do g?ównej fabu?y (misji pobocznych prawie w ogóle nie robi?em), to powiem tak: gra jest ?wietna, ale nie idealna. Denerwuj? lekko powtórki motywów z Arkham Asylum, niektóre sytuacje wychodzi?y zdeka naiwnie (szczególnie to co si? dzia?o przed i po walce z Freezem). Poza tym, g?ówna fabu?a by?a jak dla mnie zbyt krótka. Dobrze, ?e by?a jeszcze Catwoman. Generalnie gr? uda?o mi si? uko?czy? w 3 dni, graj?c po kilka (2-3?) godzin na dzie?.

Ale tak poza tym, to Rocksteady tworz?c "Arkham City" pokazali, ?e na prawd? czuj? Batmana i maj? mas? ?wietnych pomys?ów pod wzgl?dem fabularnym jak i gameplayowym. Pocz?tek "Batman: Arkham City" zrobi? na mnie tak ogromne wra?enie, jak praktycznie ?adna inna gra wcze?niej (dorówna? mojej czo?ówce, czyli serii Metal Gear Solid). Nowo?ci w poruszaniu si? po ?rodowisku s? i?cie genialne, poruszanie po mie?cie jest czyst? przyjemno?ci?, nie mówi?c o ?wietnych walkach (i masie ty?ków do skopania!).

Co do fabu?y,
Spoiler
Ra's jako ten g?ówny z?y? ?wietny motyw! Mamy te? powi?zania fabularne z pierwsz? cz??ci?, gdy? dowiadujemy si? o kontroli Sharpa przez Strange'a jeszcze za czasów Azylu.
[Zamknij]

A teraz, kto z was jeszcze zauwa?y?
Spoiler
test ci??owy z pozytywnym wynikiem w pokoju Jokera i Harley?
[Zamknij]

LelekPL

Cytat: kelen w 08 Grudzień  2011, 19:34:25
Co do fabu?y,
Spoiler
Ra's jako ten g?ówny z?y? ?wietny motyw! Mamy te? powi?zania fabularne z pierwsz? cz??ci?, gdy? dowiadujemy si? o kontroli Sharpa przez Strange'a jeszcze za czasów Azylu.
[Zamknij]

A teraz, kto z was jeszcze zauwa?y?
Spoiler
test ci??owy z pozytywnym wynikiem w pokoju Jokera i Harley?
[Zamknij]

Spoiler
No te? mi si? podoba?a ta opcja z Rasem. Kompletnie si? tego nie spodziewa?em. Ogólnie uwa?am, ?e na tym etapie gra mog?a si? w sumie zako?czy? i ten ca?y fina? z Jokerem nie by? a? tak potrzebny. Bo teraz, w ewentualnej 3ciej grze, która pewnie b?dzie s?dz?c po wynikach kasowych AC, stracili?my Jokera prawdopodobnie ju? na dobre. Bo motyw z dzieckiem daleko nas nie zaprowadzi...
Z drugiej strony mo?e w kolejnej cz??ci inni wrogowie dostan? swoj? szanse... po misjach pobocznych Hush wydaje si? by? materia?em na kolejn? gr?, powrót Scarecrowe'a pewnie te? by nast?pi?, Dwie Twarze by? zdecydowanie za s?abo zaprezentowany... No i o co chodzi?o Azraelowi? By? mo?e No Man's Land nam si? te? szykuje i wtedy mapa ca?ego Gotham. By?oby pi?knie
[Zamknij]

Juby

kelen, fabu?? g?ówn? mo?na przej?? (id?c jak taran, bez nawet jednego padni?cia, z ogl?daniem wszystkich cut-scenek) w jakie? 8,5h (mi za pierwszym razem zaj??o co? oko?o 11h). To i tak poprawa wzgl?dem AA, które da?o si? przej?? w 5h, no i wzgl?dem tegorocznej konkurencji (Bf3, MW3 - 4h) jest dobrze.

Spoiler
Co do fabu?y, to dla mnie by?a powalaj?ca. Opcja z Ra'sem zaskakuj?ca, ale na filmiku zmartwi?em si?, ?e b?dziemy mie? z nim drugi pojedynek (bo co nowego mo?na wymy?li?). Wtedy po filmiku pojawia si? na bilbordzie twarz Jokera, a to co si? dzieje u niego by?o dla mnie tak banalne i jednocze?nie tak nieprzewidywalne, jak Podejrzani Singera. Znakomity fina? (mia?d?y ten z AA) oraz ?wietny pomys? na u?miercenie Jokera wraz z odej?ciem Marka Hamilla od pracy nad nim. Teraz w ewentualnych kontynuacjach twórcy mog? wykorzysta? potencja? innych postaci jako tego g?ównego czarnego charakteru (bo dla mnie w AC ostatecznie okaza? nim si? Joker, knuj?cy z Clayface'm, a nie spó?ka Hugo/Ra's)
[Zamknij]

Altair

Spoiler
Nie zapominajmy, ?e dziecko Jokera mog?oby rosn?? o wiele szybciej ni? normalny cz?owiek ze wzgl?du na skazy genetyczne powi?zane z formu?? Tytanu... Mo?e wi?c by? tak, ?e akcja gry przeniesie si? nam o 5 lat do przodu, wszelkie ?lady po Arkham City znikn?, dostaniemy do dyspozycji Gotham, a za g?ównego z?ego b?dzie zmutowany genetycznie nast?pca Jokera, totalnie nowa posta?. Zawsze jaki? powiew ?wie?o?ci. Zreszt? nie wierz? w ca?kowit? ?mier? ksi?cia zbrodni. Wydaje mi si?, ?e nie bez powodu Batman kaza? Ra'asowi dobrze ukry? Jam? ?azarza. ;)
[Zamknij]

Altair


kelen

E, to już stare :) Pisałem nawet o tym na BC. WB potem oficjalnie potwierdziło, że to tylko żart.

Altair

Kurde, teraz dopiero to znalazłem... Szkoda. :( Ale może jednak coś w tym jest? Oby!

Adriann

Niestety...też miałem nadzieję ale powiedzmy sobie szczerze. Batman bez Jokera? Nie liczyłbym na ciekawy efekt

LelekPL

W?a?nie tej serii bardzo przyda?oby si? odpocz?cie od Jokera, bo przez niego wielu innych z?oczy?ców bardzo kuleje, a maj? potencja? na stworzenie gry tylko o nich. W trzeciej cz??ci powinni znacz?ce zmniejszy? ilo?? wrogów i dobra? tych, którzy pasowaliby do fabu?y, i którzy byliby w pe?ni odzwierciedleni, nie to co mia?o miejsce z Dwiema Twarzami, czy Ra'sem, Black Maskiem, Hushem, itp. Do fabu?y g?ównej dobra? dwóch, góra trzech wrogów, którzy wszyscy tworz? olbrzymie zagro?enie, a ewentualnych pozosta?ych wrogów da? do znacznie bardziej rozbudowanych misji pobocznych. Joker jest ju? w tej historii kompletnie niepotrzebny, ale miejsce dla Two-face'a, Azraela, Husha, Ra'sa, Scarecrowa jest jak najbardziej

Harrolfo

To, że
Spoiler
Hush
[Zamknij]
i
Spoiler
Azrael
[Zamknij]
będą w kolejnej części jest praktycznie pewne dzięki zakończeniom ich misji pobocznych.

Adriann

Jeśli powstanie kolejna część w ogóle..

Harrolfo


Juby

Akurat te postacie nie muszą się pojawić, bo chyba mają być ich wątki poprowadzone w dodatku DLC do Arkham City - Batcave.

Harrolfo

Batcave zawiera tylko mapy do wyzwań.