Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham City

Zaczęty przez Altair, 13 Grudzień 2009, 03:53:22

Megaloman

Czy ktoś wie, gdzie mogę kupić Arkham City w całości po angielsku? Czy wersja sprzedawana w Polsce będzie mieć możliwość włączenia angielskich napisów i menu w tymże języku?

Leon Kennedy

Było dane mi już trochę pograć w AC. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne :). Wielkość gry jest imponująca, Two - Face świetny, chodź mam nadzieję, że jeszcze się pojawi, Pingwin wspaniały, wygląd i głos bez zarzutu, oby było go jak najwięcej, Batman z całym nowym wachlarzem ciosów imponuje jeszcze bardziej niż w AA. Dziś wieczór mam nadzieję na spotkanie z Mr. Freezem :D

Juby

Wszystkich czekających na wersję PC czeka super fajna niespodzianka. Postanowiono nas obdarzyć dodatkowym tygodniem czekania na wyjście gry. Premiera znowu została przesunięta na 25 listopada. DZIĘKUJEMY! >:(

LelekPL

Powinni umożliwić textmod za to, i wtedy można było było olać te cholerne skinowe DLC, za które zdzierają skandaliczne sumy. Samo to, że trzeba dokupić Nightwinga i Robina, żeby wszystkie osiągnięcia zebrać jest po prostu chamskie. A motyw z ściąganiem Catwoman równie irytujący

Leon Kennedy

Fabu?ka uko?czona, jestem bardzo zadowolony jaki i troch? roz?alony... Pierwszego chyba nie trzeba argumentowa?, bo ka?demu szanowanemu fanowi Gacka gra si? spodoba, za? drugie, no có?... Gra rozczarowa?a czasem niektórych postaci jak znikomy udzia? Two - Face'a i Catwoman, któr? je?li nie pokierujemy sami, to uraczy nas swoj? osob? na pocz?tku i ko?cu jak dobrze zapami?ta?em. Odno?nie fabu?y to przyznam, ?e jest do?? wci?gaj?ca i momentami zaskakuj?ca np. ko?cówka. Gad?ety s? fajnie dobrane i sprawiaj? mas? zabawy, wygl?d Gacka jak i poniszczony kostium z czasem gry robi ?wietne wra?enie. Najwi?ksza rado??... bossowie, taki Mr. Freeze, czy Clayface to sam miód :). Ocena ko?cowa 10/10. Odno?nie dodatkowych misi nie potrafi? si? wypowiedzie?, gdy? mia?em konsolk? tylko na kilka dni i do?? krótki czas na ka?dy dzie?, wi?c postanowi?em trzyma? si? tylko i wy??cznie fabu?y.

Juby

#200
Mam dwa problemy.

#1 Przeszedłem 100% fabuły gry i wyskoczyło mi, że odblokowane mam nowe stroje Batmana i mogę w nich także grać w nowej fabule PLUS (ze zwiększonym poziomem trudności). Jednak nie wiem jak tam wybrać taki strój, a w zwykłych trybach dodatkowych ich nie mam (Catwoman od początku mogę grać w trzech strojach). Czy jak zwykle mam pecha i stroje mi się nie odblokowały, czy może muszę coś jeszcze zrobić (bo po przejściu fabuły gra toczy się dalej, mam iść Catwoman do muzeum po rzeczy, które ukradł jej Two-Face)? :P

#2 Załóżmy, że mam pirackiego Windowsa ;), czy będzie jakiś problem jeśli zrobię konto WindowsLive ONLINE (do tej pory grałem na offline). Kupiłem wersję z kodem do odblokowania Robina, a bez tego chyba nie da rady. Ma to jakieś znaczenie?

Post Merge: 27 Listopad  2011, 17:22:11

Podbijam temat, bo potrzebuje odpowiedzi. Przeszedłem już wszytko po napisach końcowych Catwoman i latam po mieście wykonując misje poboczne, ale w trybach walk mam 3 różne Catwoman do wyboru, a Batmana ciągle jednego (choć po przejściu gry wyskoczyły mi gratulacje, ze stwierdzeniem, że inne wyglądy Batmana zostały odblokowane)!!! :P

infernois

Przeszedłem fabułę i niby odblokowało mi się używanie kostiumów, których kody wpisałem oczywiście na stronie GfW, ale nie mogę z nich korzystać  :-\ Głupio to zrobili. Mam nadzieję, że ktoś pomoże i podpowie co trzeba zrobić  :)

Juby zakładając, że tak jest, to nie miałbyś żadnego problemu. Musiałbyś pobrać poprawkę do Windowsa i ściągnąć nową wersję GfW, tak jak zresztą wszyscy :P

Juby

#202
Batman: Arkham City - czyli sequel doskonały!



W piątek, równo z polską premierą zakupiłem sobie Batman: Arkham City na PC i po trzech dniach zakończyłem grać w fabułę główną. Wydaje mi się, że przyszła pora na małą recenzję. Zawsze chcę aby moje teksty pisane na różnych forach były jak najbardziej profesjonalne. Układając swoją opinię o Arkham City doszedłem do wniosku, że owa recenzja zajmie mi przynajmniej 10 dużych akapitów, na zapisanie jej będę musiał poświęcić przynajmniej godzinę (na koniec kulejąc stylistycznie), a nikomu zapewne tak długiego tekstu nie chciałoby się czytać. Dlatego postanowiłem ograniczyć się tylko do krótkiego wstępu i podsumowania, a między nimi zawrzeć oceny cząstkowe składników składających się na jakość gry, oraz największe plusy i minusy najnowszego hitu od Rocksteady.

Arkham Asylum od razu mi się spodobało. W ciągu dwóch lat od wydania tej gry przeszedłem ją 4 razy, w tym raz na najwyższym poziomie trudności osiągając absolutne 100%. Miała ona kilka mniejszych i trochę większych mankamentów, ale jedynym poważnym jej minusem były schematyczne walki z bossami (chyba pięć zrobiono pod jedno kopyto). Jednak był to świetny tytuł, godny polecenia, zasługujący na swoją opinię i zdecydowanie najlepsza gra roku. Prawdę mówiąc nie sądziłem, że uda się ją kiedykolwiek pobić, bo niemal wszystkie dochodzące do nas oficjalne informacje odnośnie sequela sprawiały, że moje obawy rosły. Bałem się o to, że zniszczone zostaną największe zalety Arkham Asylum jakimi są prostota i klimat, a kontynuacja będzie przekombinowaną grą pod względem grywalności i fabuły, z przesytem czarnych charakterów. Teraz powinienem się wychłostać za niewiarę w programistów Rocksteady, bo przeszli moje najśmielsze oczekiwania. Ich nowy hit poprawił wszelkie niedoskonałości poprzednika (nawet takie o których nie zdawałem sobie sprawy, że można je jeszcze poprawić) tworząc dzieło doskonałe, pozbawione większych wad. Oto rozpiskach największych plusów i minusów Arkham City (plusy maksymalnie skracałem, a minusy właściwie nie odnoszą się do samej gry)...

ZALETY
 + Arkham City (najlepszy cyfrowy świat w grach ever dopracowany do najdrobniejszego szczegółu)
 + Klimat
 + Rewelacyjne odwzorowanie świata Mrocznego Rycerza
 + Powalająca fabuła (nie dość, że dłuższa i bardziej złożona, to jeszcze z dwoma twistami na koniec - i nie przeszkadzają mi w niej dziury i niespójność)
 + Grafika (poprawiono tekstury, krawędzie postaci i przedmiotów, oraz mimikę twarzy)
 + Kapitalna ścieżka dźwiękowa (czyżby najlepszy soundtrack do gry w jaką grałem?)
 + Voice-acting (Conroy i reszta ekipy jak zwykle spisali się na medal, ale Hamillowi należy się pokłon)
 + Cut-scenki
 + Catwoman (jej misje, jej ruchy, jej możliwości - ta postać przebija samego Batmana)
 + Możliwość gry różnymi osobami (czyli jeszcze raz Catwoman!)
 + Misje poboczne (deklasuje pod tym względem poprzednika. Sama fabuła to zaledwie 1/3 gry)
 + Walki z bossami (niemal każdy inny, a finał i mój osobisty fawory - potyczka z Mr. Freezem to perełki)
 + Masa smaczków odnośnie poprzedniej gry jak i całego uniwersum Batmana
 + Grywalność (poprawiono wszystko, dosłownie wszystko. Nie tylko rozbudowano tryby walki i drapieżnika o multum nowych możliwości i lepsze IA naszych oponentów, ale poprawiono także rzeczy, których wydawałoby się nie da się poprawić, jak samo poruszanie się)
 + i wiele, wiele więcej o czym będziecie musieli przekonać się sami...

WADY
 - DLC (nienawidzę tego komercyjnego rozwiązania i uważam, że wszystkie postacie i stroje powinny być dostępne bez tego)
 - Nowy deszyfrator (jeśli rozebrać AA i AC na czynniki pierwsze to tylko pod tym jednym względem wygrywa poprzednik)
 - Niewykorzystany potencjał Two-Face'a (to tylko takie moje "ale", bo Two Face jest moim ulubionym czarnym charakterem z uniwersum DC, a w grze jest słabiutki i występuje tylko przez 10 minut)

GRAFIKA ............... 9
DŹWIĘK ................ 10
GRYWALNOŚĆ ..... 10
OCENA KOŃCOWA 10/10


Mam konto na FilmWebie, gdzie od jakiegoś czasu można oceniać również gry video. Do tej pory tylko 2 z 89 przeze mnie ocenionych tytułów otrzymało maksymalną notę (więc jak widać jestem surowym krytykiem). Teraz zastanawiam się, czy tym dwóm grom jej nie obniżyć, bo Batman: Arkham City zasługuje na osobną ocenę o klasę wyższą. Nie wierzyłem w istnienie czegoś takiego jak "bezbłędna", bądź "doskonała gra" i jak widać myliłem się. Znalazłem w sieci fajną recenzję, z której zacytuje teraz dwa fragmenty: "Batman: Arkham City, to taki Terminator 2 w świecie gier. Sequel idealny(...)", "Jesteś fanem Batmana? Nie możesz tej gry nie kupić. Nie jesteś fanem Batmana? Po tej grze nim zostaniesz." - sądzę, że one najlepiej oddają to co sądzę o najnowszym arcydziele stworzonym przez studio Rocksteady. Gra powala, przebija świetnego poprzednika pod każdym względem, brakuje tylko dodania jednej, bardzo ważnej informacji. Otóż strasznie zasmuciłem się tym, że jest to ostatnie wykonanie Jokera przez Marka Hamilla (nie wiedziałem kto mógłby go zastąpić w kolejnej części). Gdy leciały napisy końcowe w grze podczas których słyszymy Jokerowe wykonanie piosenki "Only You" aż łezka się w oku zakręciła. Żaden tam Nicholson, żaden Ledger, Mark jesteś wielki i po tych dwudziestu latach odszedłeś z klasą. Ta gra to pomnik, który ci postawiono. Nie jestem fanboyem, który wszystko co ma związek z Batmanem ocenia na dziesięć, ale Arkham City przekroczyło moje wszelkie oczekiwania i spowodowało opad szczęki. Polecam!


Altair

Juby już chyba wszystko co możliwe wymienił powyżej.... Mam tylko jedną uwagę do czytających... Ta gra nie jest dobra... Nie dajcie się oszukać fanom. Ona jest wyjeb*** w kosmos!!! Jedynka była niezła, ale to jest fenomen, który ostatecznie podniósł poprzeczkę wszystkim przyszłym bohaterskim egranizacjom... Od dziś nie będziemy o nich mówić: "Tej grze jest daleko do ideału" tylko "Tej grze jest daleko do Arkham City".
10/10 [\color]
PS. Nie wyczekiwałem tej gry z utęsknieniem przed premierą, teraz żałuję. ;)

infernois

Okaza?o si? si?, ?e wystarczy ?ci?gn?? te dodatki DLC :P Gdyby nie GfW ?wiat by?by prostszy, ale co zrobi?? ;) Dobra, teraz mo?e jednak co nieco o grze...

Kiedy dwa lata temu siada?em do "Arkham Asylum" by?em pe?en nadziei. Nadziei na ?wietn? gr?. Nie zawiod?em si?, gra by?a realistyczna, nie to co "Zemsta" z postaciami z TBNA, w "AA" widzieli?my jak to wygl?da naprawd?, a nie tak jak patrzy?o si? na Gotham gdy by?o si? dzieckiem. Ale "Asylum" pozostawi?o mi ma?y niedosyt. Nie by?o tam tej swobody ruchów, czasami prowadzenie walki by?o udziwnione wyci?ganiem batarangów kiedy nie jest to potrzebne. Niby takie niewa?ne rzeczy, ale ju? psuje to efekt ca?ej gry... "Arkham City" naprawi?o to, a nawet wi?cej (!) da?o nam du?o wi?ksze pole do popisu. Walczymy tam ze zbrodni? w samym sercu Gotham. Smaczku dodaj? kolejne postaci, których decyzj? s? dla nas pocz?tkowo niejasne, kwestia Jokera nieco zawi?a, ale mimo wszystko ta gra jest po prostu genialna! Seria "Assassin's Creed" by?a do tej pory najlepiej rozwijaj?c? si? seri?. Ka?da gra by?a coraz to lepsza, cho? nie du?o si? zmienia?o. Mimo tego, ?e uwa?a?em i? nic nie przebije tamtych gier, to "Arkham City" bije je na ?eb i na szyj?. Je?li wyjdzie trzecia cz??? i znów b?dzie tak du?a poprawa wzgl?dem poprzedniej cz??ci (a do tego chyba trzeba by by?o zrobi? co? na podobie?stwo gier typu GTA, chodzi mi o dodanie batpojazdów, wypadów na miasto w celu walki ze zbrodni? i zachowanie mimo wszystko jakiej? ci?g?o?ci fabu?y), szkoda co prawda, ?e znowu w bardzo ma?ym stopniu korzystamy ze zdolno?ci kryminologicznych Detektywa, ale co poradzi?? Oceni?bym t? gr?, ale nie wiem jak si? pisze niesko?czono?? na klawiaturze ;) Je?li chcecie pogra? w co? co po prostu wci?gnie was bez reszty, to zdecydowanie polecam "Arkham City"...

Juby

Dzisiaj chciałem swoje konto offline GfWL zmienić na online. Wielki błąd. Moje stare konto na rzecz nowego zostało usunięty, a z nim 3 zapisy z Arkham Asylum, mój zapis do GTA IV, oraz najnowszy do Arkham City (a w ciągu tych pięciu dni, które je miałem udało mi się już wykonać większość misji pobocznych na mapie i miałem ogólnie 52% gry). :P

Jak widać pazerność na kostiumy Batmana i Robina była błędem, bo 20 gry poszło się j... >:(

Jutro muszę zacząć grać od nowa, bo nie odpuszczę dopóki nie będę miał 100% na najwyższym poziomie trudności (choć bardzo nie chce mi się zaczynać wszystkiego od początku)...

kelen

Dziś (po kilku godzinach męczenia się z instalacją) nareszcie odpaliłem Arkham City.
Ten początek był czymś całkowicie zaskakującym i niesamowitym. :o

Łubudu

Nie wiem jak was ale mnie miażdży soundtrack. Motyw główny z menu, jest świetny. Twórcy jeszcze raz pokazali jak wielki szacunek mają do gackowego uniwersum. Utwór sam w sobie jest świetny, ale też bardzo udatnie łączy motywy z filmów Burtona i Nolana. Miodzio!
http://www.youtube.com/watch?v=SXKrsJZWqK0
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Altair

Tak, Batman ma genialny soundtrack. W AA się tego tak nie odczuwało mocno...
Jaka postać z DLC jest dla Was najlepsza w wyzwaniach bitewnych?
Dla mnie Robin. Zdecydowanie najszybsza i najmocniejsza postać. Nightwing niestety to klapa, za krótki dystans ataków i powolność w wyprowadzaniu kontr.

Juby

Altair odpowiem ci, jeśli coś zrobisz. Otóż wczoraj uprawiałem "kating", czyli katowałem AC ile tylko miałem wolnego czasu, aby odzyskać stracony zapis. ;D Dzisiaj mam już 55% gry (fabuła na 100%) i z chęcią wykorzystałbym swój kod na Robina, jak i ściągnął kostiumy dla Batmana. Jednak nigdy wcześniej nie korzystałem z DLC, mógłbyś więc napisać tu dokładną instrukcję jak mam to zrobić...?