29 listopad 2021, 05:53:16

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Batman: Earth One

Zaczęty przez heros65, 09 grudzień 2009, 14:11:57

LelekPL

A no chyba, że tak w tym wypadku... to mogłeś cytat chociaż dodać :P

Juby

Jubego

Polski użytkownik, polski nick, czytamy i odmieniamy po polsku. :P A mnie namawiać nie musisz, przecież od razu napisałem, że kupię najpóźniej w maju, bo pewnie wtedy będę robił zamówienie na nowy pierwszy tom Batmana i Trzech Jokerów.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Cytat: LelekPL w 25 marzec  2021, 17:31:19A no chyba, że tak w tym wypadku... to mogłeś cytat chociaż dodać :P

No, mogłem... Mój błąd.

CytujJubego

Także tak Jubego. Nie byłem pewien jak to napisać 😛

CytujA mnie namawiać nie musisz, przecież od razu napisałem, że kupię najpóźniej w maju,

No tak, ale odnosiłem się bardziej do Twojego pytania czy jest lepiej. Stwierdzając bier i nawet się nie zastanawiaj. Nie wyraziłem się zbyt dokładnie.

Juby

19 październik 2021, 09:00:51 #63 Ostatnia edycja: 19 październik 2021, 09:11:19 by Juby


Wczoraj przeczytałem Tom Drugi, który podobał mi się tak samo, jak poprzedni. Choć nadal nie wszystko mnie przekonuje (wciąż uczący się swojego fachu Batman), fajnie jest przysiąść do lektury komiksu, która nie ciągnie się, nie zmuszam się żeby przebrnąć jeszcze kilka kartek, tylko dostarcza mi sporo rozrywki, zlatuje szybciutko i po godzinie kończę ostatnią stronę. Geoff Johns ma talent do pisania takich historii, z dobrym tempem, akcją i nie za długich, a o świetnej kresce Gary'ego Franka napisałem już chyba wszystko.

Fabuła jest wciągająca, bardzo podobały mi się w niej zapożyczenia z Szklanej pułapki 3 i pierwszego Jacka Reachera, ale na najważniejsze wyróżnienie zasłużył wg mnie główny antagonista, czyli Riddler. Im byłem starszy, tym mniej lubiłem tę postać, uznawałem ją za infantylną i irytującą. Po ubiegłorocznym przeczytaniu TM-Semic 8/91, a teraz drugiego tomu Ziemi Jeden (jego dwa najlepsze występy w komiksach, jakie czytałem) znowu zacząłem go lubić i wierzyć, że da się go przedstawić inaczej niż jako błazna. Teraz nie mogę się doczekać jak wypadnie w najnowszy bat-filmie. :)

Powracające postacie albo poprawiono (Gordon, trochę lepszy Batman), albo wypadły tak samo, bo za bardzo nie było co poprawiać (Bullock, Alfred). Z nowowprowadzonych bardzo podobała mi się tutejsza interpretacja Killer Croca, zgoła inna od wszystkiego, co widziałem z nim do tej pory. Z kolei najmniej przekonała mnie alternatywna wersja Two-Face'a (jeszcze ją przetwarzam), choć rozumiem że po tylu znakomitych interpretacjach jego originu (TAS, The Long Halloween, TDK) starano się go pokazać inaczej. No i w finale wypadało coś wymyślić z siostrą Denta, aby zrobić miejsce w sercu Bruce'a dla zapowiadanej na trzecią część Catwoman.

- dla obu części.

Teraz nie mogę się doczekać Vol. 3, tylko mam nadzieję, że jego akcja umiejscowiona będzie znacznie później niż pół roku po powyższej historii (tyle dzieli tomy 1-2). Żadnych opisów i recenzji nie czytałem, trzymam kciuki, aby Egmont wydał to u nas już w przyszłym roku. :)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Ten vol.3 wychodzi tak długo, że trza będzie sobie dwa poprzednie odświeżyć gdy wyjdzie w końcu ta kontynuacja.

Juby

Nie widzę problemu. :) Poprzednie są na tyle dobre, a ich powtórzenie zajmuje tak mało czasu, że chętnie sięgnę po nie jeszcze raz.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman