Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksy

Zaczęty przez Max, 13 Lipiec 2009, 22:39:19

Johnny Napalm

CytatTo ten z "Mega Marvel"?
Tak, to ten. Logan powstrzyma? tam Szabloz?bnego od zabicia Mystique, wi?c mia? tam swoje 5 minut. Poza tym by? bardzo dobrze narysowany przez Texa, a to si? liczy.
CytatPami?tam, ?e niektóre komiksy od TM-Semic te? mia?y jakie? ciekawe historie skupiaj?ce si? na Rosomaku.
Numer 3/93 polecam. Historia Wounded Wolf nale?y do kanonu tych o Rosomaku. #4-5/95 te? by?y bardzo dobre, dotyczy?y pierwszego spotkania Wolverine'a z Omeg? Red. Oryginalny #75 serii Wolverine pojawi? si? te? w Polsce, chyba w #3/97, ale ja wol? orygina?, bo by? bardziej rozbudowany, no i mia? lepsz? ok?adk?. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

bart-allen

Może powie mi ktoś czy warto kupić Mighty Crusaders#2?
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

blackout

Cytat: Rado w 25 Czerwiec  2012, 09:52:33
Prosiłbym o jakieś ciekawe tytuły z Wolverinem.

Btw. jest ktoś na forum, kto jako tako siedzi w Marvelu?

Jak masz dostęp do amerykańskich zeszytów (hej to nie problem) to możesz TANIO kupić:
Wolverine: Blood Hungry (64 strony w 8 zeszytówkach)
Wolverine: Inner Fury (piękne rysunki Bill Sienkiewicz)
Wolverine/Venom: Claws & Webs (tak samo w zeszytówkach wydane)

Do tego z nowszych to WSZYSTKO co napisał Jason Aaron (to akurat w zeszytówkach ciężej było by skompletować). Zresztą.... jest MASA świetnych historii, których teraz nawet nie pamiętam. Gościnne występy w innych komiksach czy jego własna seria.

Kwiatek

#63
,,Prosi?bym o jakie? ciekawe tytu?y z Wolverinem.

Btw. jest kto? na forum, kto jako tako siedzi w Marvelu?''


Ja bym poleci? Uncanny X-Force

Rado

Niedługo będę robił nowe zamówienie kilku komiksów, to sobie poczytam trochę dokładniej o tych przykładach z Wolviem które podaliście. Zeszyty, u mnie, niestety odpadają więc zobaczymy co z tego będzie.

Kwiatek


Rado

Fajny trailer, no i fajnie się historia zapowiada. Interesująco, dla mnie, wygląda też komiks pt. "Wolverine vs X-men" i to właśnie, chyba będę zamawiał w pierwszej kolejności.

Nightrain

#67
Troch? odkopi? temat ;D
Ostatnio po obejrzeniu X-Men Origins i po przeczytaniu pierwszych X menów od Hachette, X men uros?a u mnie do miana ''interesuj?cej serii'' ;) Chyba uda mi si? to pogodzi? z Batmanem, ale nie o tym mowa. Na pocz?tek - zainteresowa?y mnie te oto serie:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/new_x-men
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ultimate_x_men
Z obiema seriami nie by?oby problemu, na allegro chyba jeszcze chodz? po 5z?. Tylko to pytanie ''Czy warto?''... No w?a?nie, warto? Cena jest bardzo przyst?pna, ale nie chcia?bym si? zniech?ca? tak od razu ;D No i wydanie w sumie takie sobie... Da si? jako? przybli?y? mi temat bez zdradzania fabu?y? A je?li kto? te komiksy ju? posiada, to... Co z kresk?? Z ok?adek wynika, ?e jest podobna troch? do tej nieszcz?snej Gry o Tron. Czyli ma?o dynamiki, figury s?abo ''zaznaczone'', nieciekawe proporcje twarzy itd... Sama kreska ma w sobie to ''co?'', jest ca?kiem mi?a dla oka i nie jest taka odra?aj?ca, ale jest szczególna, dla mnie w ten mniej pozytywny sposób. G?ównie przeszkadza?yby mi te oddalone kadry, w których postacie s? ma?o dopracowane i itd. Tzn mówi? o ultimate. W przyk?adowych stronach z New nawet mi si? podoba =3

No i jeszcze te 2 serie ;D Powa?nie zastanawiam si? nad nimi, oczywi?cie w pó?niejszym czasie. Logan ma bardzo ciekawe opinie, a w drugim tomie bardzo intryguj?cy kadr wybrali na pierwsz? przyk?adow? stron?. Co do Astonishing mam tylko pytanie ile to ma tomów? Tzn czy ca?a historia zosta?a przez Much? opowiedziana?
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/astonishing-x-men
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/wolverine

Ach, no i jeszcze co?. Wliczaj?c kolekcj? od Hachette, to jakie Marvelowskie komiksy mogliby?cie mi poleci?? Zastanawia?em si? nad Born Again i Kraven's Last Hunt i w?a?nie te komiksy chyba b?d? posiada?. A tak oprócz nich, nawet planowane w tej wielkiej kolekcji.

Valar Morghulis

franek

Ja zakupiłem ostatnio 4 tom kolekcji Marvela z Wolverine`m w roli głównej, jak najbardziej polecam. Historia świetna,co do rysunków to Frank Miller (mój mistrz) po raz kolejny pokazał klasę. Za taką cenę tak fajnie wydany album z dodatkami (mimo że jestem zwolennikiem nie przebajerowanych komiksów w miękkich okładkach) trzeba mieć. Ja czekam z kolekcji Marvela na Born Again, Demon In The Bottle i może Dark Phoenix Saga, jeśli będą w mieście.  Jeżeli nie to kupię takie jakie będą ale z pewnością nie Spider-Man. Mam dylemat z tą postacią, z jednej strony strasznie mnie irytuje zarówno porażająca głupota tych historii jak i ich fani. Z drugiej strony pociąga mnie ta postać bo jest taka młodzieżowa, no i sentyment do filmów Raimiego (mówcie co chcecie ale ja spędziłem dzieciństwo na tych filmach). Trochę zboczyłem z tematu ;) Co do kolekcji Marvela to boję się że ceny co kilka tomów będą wzrastać jak w przypadku wielu innych kolekcji, oby tak nie było bo muszę mieć wspomniane przeze mnie albumy z Daredevilem i Iron Manem


Show Must Go On!!!

kelen

"Ultimate X-Men" bierz w ciemno.

Nightrain

Przyznam szczerze, ?e nie przepadam za zeszytówkami :/ Je?li ma ju? by? mi?kka oprawa, to zdecydowanie bardziej wol? takie ''kawadratowe'' i klejone wydania. Mimo wszystko wezm?, co prawda nie b?d? mia? gdzie ich wsadzi?, bo b?d? to moje jedyne pierwsze zeszytówki ;D
Je?li chodzi o wielk? kolekcj? marvela, to denerwuje mnie pewna rzecz - wydadz? [w?a?ciwie ju? wydali] Astonishing X-men #1, wydadz? #2, ale o 3, 4 i 5 nie pomy?leli. Co prawda zajmuje to 5 pozycji z 60-tomowej kolekcji, ale po co w ogóle zaczynali? By?bym bardziej sk?onny ku kupieniu wszystkich 4 tomów od Muchy, no bo po co mi takie 50/50 z wydaniach... Tytu? Civil War brzmi bardzo interesuj?co, ale od Muchy za 100z?, a Haszettowe b?dzie za 4 dychy, no to nieporównywalna ró?nica... Tzn tak przypuszczam. Teraz niby od Muchy mo?na za 75z? dorwa?, ale to nadal prawie 2x dro?ej. Na allegro s? gdzie? 3 pierwsze numery od Hachette za chyba 70z? z przesy?k?.
http://allegro.pl/wielka-kolekcja-komiksow-marvel-tom-1-2-i-3-i2968566952.html
Jak kto? chce niech bierze, ja sam bym kupi? gdybym nie odk?ada? kasy na co? innego i gdyby nie fakt, ?e 2 z nich czyta?em, a Extremisem nie chc? sobie spoilerowa?, w ko?cu film w tym roku.
Co do 4 tomu Haszettowego, to mój kolega chyba ju? go ma, wi?c i w moje ?apy wpadnie na chwil? za chwil?. Sam bym si? raczej nie skusi?, jako? nie kr?ci mnie Miller jako rysownik, ani ten klimat z lat 80-tych.

Co si? tyczy Spider Mana - te? go nie lubi? xD Jako dziecko go uwielbia?em, no teraz jest troch? inaczej... Wi?c dlaczego Kraven? Poniewa? pewien cz?owiek okre?li? go jako ''dramat psychologiczny z tragicznym zako?czeniem''.

Valar Morghulis

franek

Wg mnie Kraven`s Last Hunt jest mocno przeceniany. Co do zeszytówek to bierz każdych X-menów jakie były w Polsce (TM-Semic, Dobry Komiks i Mandragora). Ponoć większość jest co najmniej dobra ;)


Show Must Go On!!!

Nightrain

Komiksy od Muchy mo?na kupi? bezpo?rednio przez wydawnictwo. Jako? przebola?bym, ?e nie da?bym zarobi? niekórym sklepom internetowym, za spraw? niesamowicie atrakcyjnych cen Astonishing'ów. Tylko oto co pisze przy trzech tomach [no bo 1. w ko?cu jest wyprzedany]
''Cena obni?ona o 50% do 32,50PLN! Ostatnie sztuki, stan mo?e nie by? idealny.''
''Ostatnie sztuki, stan mo?e nie by? idealny.''
''stan mo?e nie by? idealny.''
''nieidealny''
Co to mo?e oznacza?? Tzn wiem, to oznacza, ?e stan mo?e by? nieidealny. Ale dlaczego? Macie jak?? teori? dotycz?c? powodu, dla którego to napisali? B??dy w druku, t?umaczeniu? Mo?e to po prostu towar ze zwrotu? Albo komu? poupada?y w drukarni i teraz próbuj? to sprzeda??

Kolejna moja zagwozdka dotyczy All Stara. Na allegro mo?na go dorwa? za 115z?. Jak na 300 stron, to cena wydaje mi si? przyzwoita... Znowó? to pytanie ''Czy warto?'' ;D 

Valar Morghulis

kelen

Towar może być ze zwrotów.
Co do All-Stara, to zależy. Morrison upchnął w tym komiksie wszystko, co najważniejsze z Supkiem z całego przedziału jego historii istnienia. Więc jest dziwnie, kolorowo, abstrakcyjnie i... ciekawie.

franek

Ja nie pracuję, nie jestem aż tak kasiasty i nie aż tak kocham komiksy żeby dać powyżej 60 zł za komiks choćby nie wiem jaki był. Ale jeżeli masz ochotę, kasę i bezgraniczną miłość do komiksów to czemu nie. 115 zł za chyba najlepszy (obok For All Seasons) komiks o Supermanie (legendarny bohater nie do przebicia) to przyzwoita cena ;)


Show Must Go On!!!