Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Rado

Można zdobyć. Allegro jak najbardziej, ale np. Jokera i Zabójczy Żart to jeszcze niedawno w Empiku widziałem. Można spróbować w sklepach internetowych. Przyjdź Królestwo to chyba raczej będzie ciężko. Dawno tego nigdzie nie widziałem, ale też jakoś specjalnie nie szukałem, bo mam oryginał, z którego kupnem nie ma problemu.

Człwowieknietopeż

Niestety, ale każdy album z Batkiem miesiąc po premierze staje się białym krukiem.
Nakłady są małe, a chętnych zakupów wielu.
W większości są to pewnie ludzie, którzy za kilka lat będą sprzedawać te komiksy za grube  pieniądze.
Ostatnio na allegro było AA po polsku, ale pod koniec aukcji komiks kosztował grubo ponad 300 zł.
Radzę Ci teraz nabyć "Zabójczy żart" na allegro za 7 dych, bo w empikach w całej Polsce go już nie ma(pan mi sprawdzał w empiku).
W dniu premiery jednak na allegro komiks można kupić taniej.
MRK był tam za 6 dych, a nie 9.
Oczywiście wyprzedał się.
Kupno Batmana w Polsce to wyścig szczurów
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Bless

Ok super to już coś wiem :) to teraz kolejne pytanie w takim razie :P. To była mowa tylko o polskich a są angielskie jakieś inne niż te co wymieniłeś ? + żeby były w twardej oprawie(i może trochę głupie pytanie ale jak wysoki poziom j. angielskiego pasuje mieć aby sobie poradzić z takim komiksem bo nie ukrywam że nigdy nie czytałem komiksu w tym języku)

kelen

Amerykańskie wydania zazwyczaj są wydawane w twardej oprawie (HC). Najlepiej posprawdzaj na oficjalniej stronie DC albo na Amazonie, tutaj masz link z już gotowymi wynikami wyszukiwania komiksów z Batmanem w twardej oprawie: http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_nr_p_n_feature_browse-b_mrr_1?rh=n%3A283155%2Cn%3A%211000%2Cn%3A4366%2Ck%3Abatman%2Cp_n_feature_browse-bin%3A2656020011&bbn=4366&keywords=batman&ie=UTF8&qid=1345125769&rnid=618072011

Z poziomem języka jest różnie, jedne komiksy mogą mieć proste dialogi, a niekiedy niezupełnie. Do tego może dojść mowa potoczna.

Bless

Dzięki dzięki za szybką odp :), w takim razie myślę że kiedyś na pewno zaryzykuję i kupie jakiś w wersji ang. natomiast teraz jak najszybciej mi zależy na nabyciu - All Star Batman i Robin, Zabójczy Żart oraz Joker bo widzę że jeszcze są do zdobycia to raz a dwa że mają jeszcze normalne ceny  :P bo co racja to racja na Azyl Arkham już jestem napalony od pewnego dłuższego czasu ale zdobyć wersje PL to nie jest ani prosta ani tania sprawa :( tak samo jak Batman Rok pierwszy (jest na allegro 1 egzemplarz i kosztuje 170 zł ...) :D

kelen

Na Rok Pierwszy trzeba dobrze trafić, nie raz widziałem aukcje kończące się tylko na 40 zł.

Bless

No zasada jest prosta, trzeba siedzieć w temacie i sprawdzać i sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać :D aż w końcu się uda aczkolwiek jeszcze taniego Azylu PL nie widziałem :D
I pytanie takie trochę z innej beczki, wiadomo jakoś coś wcześnie odnośnie tego jaki album zostaje wydany w Polsce czy to jest że tak po prostu powiem że le niespodzianka nagła ?

kelen

To raczej kwestia dorwania kogoś z Egmontu (a raczej zawsze Kołodziejczaka, naczelnego) na jakimś konwencie i spytanie. W ten sposób poszło info o 3 Batmanach dopóki nie trafiła do sieci oficjalna zapowiedź wydawnictwa dużo później.

Bless

Hmm czyli istnieją takie możliwości :D dobrze wiedzieć w takim razie, jeszcze raz dziękuje za szybką odp i na pewno się tu pojawię jeszcze nie raz

Człwowieknietopeż

A na jakich konwentach np. Kołodziejczaka dorwać można?  ???
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

kelen

Najprościej - tam gdzie jest obecny Egmont (choć to nie zawsze chyba) albo tam, gdzie są z nim spotkania autorskie ;)

Bless

Witam ponownie :), moje pytania mogą się wam wydawać aż beszczelnie proste :D no ale dawno nie byłem w temacie i nie wiem a chciałbym wiedzieć co jest grane :D tzn. co oznacza to "The New 52" ? tzn jestem np zainteresowany komiksem "Batman Vol. 1: The Court of Owls" i tam właśnie jest to 52 + ciekawi mnie ten opis do komiksu tzn "pierwsza historia z serii "Batman" po odświeżonym DC" i co to mean ?
Dziękuje z góry i proszę o wyrozumiałość :D

LelekPL

Było to już wałkowane na tym forum z milion razy. W temacie w którym piszesz, cofając się strona po stronie znajdziesz dużo informacji na dręczące cie pytania.

Bless

Ok już coś wiem :D mniej więcej na temat tego całego "RESETU", w takim razie chciałbym zapytać czy czytał ktoś "Batman Vol. 1: The Court of Owls" ? Chodzi mi na jak wysokim poziomie stoi ten komiks ? + z tego co rozumiem będzie on mieć kontynuacje/czy już ma ? :D

LelekPL

The Court of Owls to w znacznej większości 11 pierwszych numerów serii "Batman" (plus pojedyncze numery innych tytułów, ale nie są one konieczne do rozumienia głównej fabuły). Seria zbiera bardzo dobre recenzje, podoba się praktycznie każdemu na forum tutaj, z tego co kojarzę to tylko vincent nie był do niej przekonany. Ja ją gorąco polecam, a jak chcesz poczytać o niej więcej to jest też od tego temat:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=857.0 (ale uwaga, są spoilery, choć odpowiednio zaznaczone)

Czy będzie kontynuowana? Pewnie tak bo zakończyła się dość enigmatycznie, ale jednak na razie idzie w stan spoczynku i robi miejsce na powrót Jokera. O ile dobrze pamiętam, główny scenarzysta "Batmana", chce zakończyć swoją trylogię właśnie dokończeniem historii o Sowach.