Aktualności:

"Batman Knightfall: Prolog" w sprzedaży od 27 kwietnia.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Juby

Planuję, ale poluję na pierwsze wydanie (z logo DC Comics z lat 2005-2011 - ostatnie, które mi się podobało). Kiedyś nawet widziałem taki egzemplarz w jednym antykwariacie, ale był obity i szybko się sprzedał. Jak kiedyś wyskoczy mi na Allegro, lub OLX na pewno nie omieszkam nadrobić. Póki co, mam przesyt Jokera, wolę nadrobić inne tytuły (np. Catwoman Brubakera).

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

newtime

Nigdy nie byłem wielkim fanem samych komiksów ale po paru latach przerwy chciałbym wrócić do czytania Batmana, nie interesuje mnie jednak czytanie obojętnie czego, wieć tu mam prośbę do was, czy jesteście w stanie polecić waszym zdaniem najlepsze komisy z batmanem? Jednak nie chodzi mi o typowe klasyki jak Zabójczy Żart czy Długie Haloowen, bardziej interesują mnie obecne lata oraz te komiksy które najbardziej skupiają się na relacjach między postaciami czy to z przeciwnikami czy bat rodziną lub po proste te które coś wnoszą nowego do samej postaci batmana niż typowe zagadki kryminalne

Rado

Po polsku muszą być czy whatever?

newtime

Cytat: Rado w 31 Grudzień  2021, 10:46:41Po polsku muszą być czy whatever?

Wszystko jedno ale jeśli dana pozycja jest po polsku to zawsze lepiej :)

Rado

No to a propos relacji między postaciami, a konkretniej mam tutaj na myśli relacje z Alfredem, to bardzo podobał mi się "Batman Grave" wydany w 2021 roku. Dwunastoczęściowa maxi seria niezwiązana z obecnym status quo. Sporo mamy tutaj wymian zdań i myśli pomiędzy Bruce'em a lokajem. Do tego dużo bijatyki z bandziorami.