Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Asylum

Zaczęty przez Firm, 15 Sierpień 2008, 01:42:55

Maxie Zeus

#840
Noo.. i teraz ju? wiecie, czemu Maxie Zeus nazywa? Arkham 'Tartarem' lub 'Hadesem' :)

A propos, lepsze cameo ma w grze Ra's Al Ghul. Pod koniec AA jego cia?o znika z kostnicy. Ciekawe, czy b?dzie nam dane go zobaczy? w sequelu..

Huntersky

No i znalazłem norę Scarecrowa, fajna sprawa.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mel

Chyba jedno z piękniejszych miejsc w AA. me klimaty ;D

CytatSpecjalnie dla Maxiego:
*Mel widzi flirt*

Altair

Nora Scarecrowa rulez ;) Ale pokój Calendar'a lepszy ;)

EL-Kal

A ja w końcu wypróbowałem nowego laptopa i kupiłem Arkham Asylum. Śmiga jak marzenie, frajdy z szybowania i nawalania przeciwników co niemiara, design postaci bardzo dobry, fabuła też taka kreskówkowo-batmanowa, więc nie ma się do czego przyczepić. Są zagadki, jest skradanie...

Niby wszystko, co potrzeba, tylko jakoś nie przekonuje mnie tryb detektywistyczny, bo nawet on wali liniowością (feromony Ivy prowadzą do Botanicznego Ogrodu - sprowadza się to do wciskania W i walenia do przodu). Ba, cała gra mogłaby być trochę bardziej rozbudowana fabularnie i interakcyjnie, bo wszystko, co robię, wali skryptowością. Tutaj się otworzą wrota, tam trzeba uruchomić deszyfrator, znaleźć wejście do szybu wentylacyjnego etc., etc. Nie powiem, gra się bardzo fajnie, chociaż przechodziłem ją na raty przez dwa tygodnie, kiedy w końcu zrozumiałem, że gry akcji nie są dla mnie. Prawdę mówiąc przechodziłem kolejne etapy tylko po to, aby zobaczyć, jak się rozwija fabuła. I kilka razy byłem znudzony - co z tego, że halucynacje i Scarecrow World fajnie wyglądają, skoro rozgrywka sprowadza się w nich do tego, co zaproponowano nam w shitach typu Duke Nukem Manhattan Project? Mam wrażenie, że tych minigierek jest w Arkham Asylum za dużo...

Tak, to dobra gra, ale nie udało jej się wywołać u mnie uczucia uczestniczenia w innym, fantastycznym, acz wciągającym świecie. Ale nie ma co się dziwić - gry typu "Strangehold" czy "Assasins Creed" odinstalowałem po trzech misjach, taki znudzony byłem eskalacją wciskania "fire", "jump" i "W, S, A, D". Arkham Asylum ma do zaoferowania nieco więc, bo ponadto znajdziemy w niej świetne postaci i ogromną frajdę z dobrze wykonanej sekwencji ruchów, ale nie czuję pomarańczy, niestety. Ale ja od kilku lat nie gram tylko w erpegi, więc może to moje indywidualne preferencje obniżają ocenę.

Tęsknie za czasami, kiedy z wypiekami na twarzy zaliczałem nocki z "Fallout", "Vampire", "Planscepe Torment", czy "Deus Ex" lub chociażby "Icewind Dale" i "KOTOR". Naprawdę tęsknię.

7/10, bo byłbym dupkiem, gdybym całkowicie pominął walory tej gry, ale ja naprawdę przechodziłem ją po 40 minut dziennie, na więcej nie miałem ochoty.

Lubi? rzodkiewki

lady_ozzy

Cześć, mam take pytanie. Właśnie zaczynam misje  Arkham Botanical, pokonałam tych dwóch kolesi i przerwałam gre. Ale ja nieo tym. Z filmików na yt, wynika, że w tym miejscu powinnam mieć multi-batarang... a nie mam. Może mi ktoś pomóc i powiedzieć gdzie ewentualnie mam po to wrócić lub coś w tym stylu. Wiem, ze będzie mi bardzo potrzebny. Wybaczcie być może głupie pytanie ale już wszędzie szukałam.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Mel

No to cały czas miałaś centralnie pod nosem, bo grze jest coś takiego jak punkty doświadczenia. Jeżeli uzyskałaś odpowiednią ilość, to wystarczy wcisnąć TAB i wybrać któryś z dostępnych ulepszeń sprzętu, pancerza itp.

PS: aż tak bardzo nie jest potrzebny ten multi-batarang. O taki dodatek, aby szybciej położyć przeciwników.

lady_ozzy

akurat mam x360 =)ale dzi?kuje za odpowied?. Pozbieram punkty i w to 'zainwestuje'
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

kelen

Wow, nie mow, ze przechodzilas gre bez modyfikacji? Nie pamietam na ktorym to przycisku bylo w przypadku XBoxa, ale tak, takie rzeczy jak wiecej batarangow znajduja sie w modyfikacjach, to samo dotyczy tez np zelu wybuchowego.

Mel

kurde, a wiesz...Chyba spróbuję sobie to przejść bez modyfikacji ;D Trochę będzie mi brakować tego zwisania pod gargulcem...

lady_ozzy

Nie zrozumieli?my si?. Ulepsza?am sobie 'gacka' ale wida? multi-batarang przeoczy?am. A ?el wybuchowy by? zdaje si? w batmobilu
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

kelen

Ah, w porzadku. Tak, zel jest w batmobilu, ale ja wspomnialem o jego modyfikacjach.

Mihcim

Lady Ozzy
Poprosze o twoj nick na Xbox Live
moj to MihcimPL
: )

lady_ozzy

Wszystko przez to, ?e ulepsza?am to wszystko 'na ?lepo'... teraz widze, ?e powinnam zwróci? na to wi?ksz? uwage. Dzi?ki bardzo za pomoc
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Altair

CytatPoprosze o twoj nick na Xbox Live
moj to MihcimPL
: )
Podryw przez XBL? :D