Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sport

Zaczęty przez Leon Kennedy, 21 Styczeń 2008, 16:29:40

jakura

No może się źle wyraziłem: kiedyś oglądałem jakąś galę, gdzie wszędzie było popisane "UFC" i tam lała się krew, leciały kudły, zęby itp, a walka nie była podzielona na rundy ani kategorie wagowe. Nigdzie indziej czegoś takiego nie widziałem. I to było realne. Reszta to sport.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

BlackBat

Parter to ogromne ryzyko, podczas ćwiczeń z więcej niż jednym przeciwnikiem nigdy nie stosujemy zejścia w dolny klincz. Za duże prawdopodobieństwo, że koledzy strzelą Ci "przekopkę".  Jest co prawda na to niezła obrona, ale działa tylko w walce 1 na 1. Dobrą techniką jest wykorzystywanie jednego przeciwnika, do zasłonięcia się przed drugim ograniczając mu zasięg i dającą chwilę na odpoczynek. Klinczowanie jest tu akurat kluczowe, wszelkiego rodzaju chwyty z MMA itd. Ale tak jak mówisz jakura, sport narzuca ograniczenia i to się widzi gdy chłopaki z kickboxu czy innych sekcji sztuk walki przychodzą na zajęcia. Nie są przyzwyczajeni do tego rodzaju walki, mimo że mają świetne warunki, a kondycyjnie niejednego są w stanie zajechać.
Przechwytywanie ciosów, to moim zdaniem za duże ryzyko. Strącenia z kontrą bądź wejściem w przeciwnika są o wiele skuteczniejsze i bezpieczniejsze, ma się większe pole manewru.
Jak dla mnie to licytowanie się na temat elementów które są, a których nie ma jest bez sensu bo wszystko zależy od sytuacji. Raz może Ci ocalić tyłek tajski high kick, czy zejście do parteru i duszenie, a kiedy indziej prosty między oczy ;)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


jakura

Nie sposób się nie zgodzić:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Funky

Altair myślę że jesteś tak fajnym człowiekiem że nawet cwaniaczki ciebie lubią :P, no chyba że z awansem Pogoni wybierasz się na ustawki to wtedy rozuiem że chcesz się podszkolić 8)

Altair

Dziękuję, że tak uważasz! :)
Spoiler
Ostatnio wdałem się w pewien mały konflikt z byłym chłopakiem mojej dziewczyny, którą chciał się kiedyś zabawić, ale ta pokazała mu środkowy palec. Zaczął ją nękać, doprowadzać dosłownie do stanów lękowych, ale na szczęście przestraszył się po wymianie kilku zdań i więcej nie zadzwonił. Jest trochę starszy ode mnie, ale jakoś mnie to nie rusza. Martwię się kiedyś tylko, że taka sytuacja z nim albo kimkolwiek innym może się powtórzyć i tego, że pewni idioci mogliby zrobić krzywdę osobom mi bliskim. Tego nie zdzierżę. ;)
[Zamknij]

jakura

Są ludzie i parapety, a niektórzy to nawet na klamki się nie nadają:/
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Altair

Cytat: jakura w 22 Lipiec  2012, 09:38:22
Są ludzie i parapety, a niektórzy to nawet na klamki się nie nadają:/
Zabawne, bo dokładnie to samo powiedziałem o tej sytuacji ostatnio... ;)

Johnny Napalm

Kurcze, nie obraźcie się, bo to co powiem nie ma tego na celu - obrażania Was - ale tak się zastanawiam, gdzie Wy żyjecie? W Mega-City One? ;) Postapokaliptyczny świat, gdzie istnieją tylko argumenty siły?
Rozumiem, że fajnie jest znać jakiś styl walki, bo zawsze może się to przydać, jednak z waszej rozmowy wynika, że bez umiejętności rachowania przeciwnikom kości, człowiek nie ma czego szukać we współczesnym świecie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

jakura

A z czego wynika ten wniosek? :) Osobiście ostatni raz biłem sie "na serio" w trzeciej klasie podstawówki, czyli prawie 20 lat temu:P My tylko spekulujemy co i jak spisuje się w razie gdy od walki nie byłoby już ucieczki (która, nota bene, też jest niezłym wyjściem). Najlepiej jest, oczywiście, unikać sytuacji niebezpiecznych (nie chodzić noca po mieście/niebezpiecznych dzielnicach, zachować "rewolucyjną" czujność, schodzić z drogi podejrzanym typkom itp), ale dobrze też wiedziec jak na wszelki wypadek się zabezpieczyć:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Altair

To okropne uczucie kiedy próbujesz coś komuś wytłumaczyć kulturalnie, na spokojnie i bez wulgaryzmów, ale ten drugi to kretyn i nic do niego nie trafia? Myśli tylko o tym by Ci obić twarz lub zrobić krzywdę komuś bliskiemu, bo np. chce tym udowodnić swoją dominację? Jest coś takiego jak ostateczność.

jakura

A tak przy okazji premiery TDKR, to warto tutaj powiedzie?, ?e w zestawie treningowym Bruce'a (pompki, podci?ganie, brzuszki) do pe?ni szcz??cia zabrak?o tylko przysiadów - cho? pewnie musia? je robi?:) A tak to mia? najprostszy i najlepszy trening ?wiata:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

BlackBat

Słuszna uwaga, polać temu panu xD
Spoiler
W więzieniau machnął siłówkę, a cardio zrobił idąc z buta do Gotham ;)
[Zamknij]
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


jakura

Hahaha:D Forest Gump ;)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

BlackBat

Od października będę studiowała Krakowie, przez co muszę przerwać treningi Krav Magi. Znacie może jakieś dobre sekcje MMA/Boksu/Kickboxu, które się tam znajdują? Bardzo chcę kontynuować pracę w tym kierunku :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


jakura

Kraków jest na tyle duzym miastem, że powinnaś bez problemu znaleźć coś ciekawego:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.