Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sport

Zaczęty przez Leon Kennedy, 21 Styczeń 2008, 16:29:40

Leon Kennedy

Jakim cudem takie mecze jak Niemcy - Anglia i Argentyna - Niemcy uważasz za najgorsze??

RafBat

 A ja chciałbym się wypowiedzieć na temat drużyny niemieckiej. Nie będę tu pisał o nadmiernym (sprawa dyskusyjna) korzystaniu z zawodników "naturalizowanych" (chociaż i tak, wg mnie "bardziej uczciwe" jest powoływanie zawodników, których rodziny od wielu już lat mieszkają w danym państwie-znają język i co nieco kulturę tego kraju, bo chodzili do szkoły już w nim, niż "branie" do kadry obcokrajowców, którzy kilka razy błysnęli w lidze i od razu przychodzi do nich selekcjoner z tekstem typu: "hmm... umiesz kopnąć prosto piłkę... nie chciałbyś zagrać w naszej reprezentacji? ...please").
Chciałbym zwrócić uwagę na inną rzecz, chodzi o poziom samych zawodników, których powołał Joachim Low. Znalazło się na pewno wielu krytyków jego powołań przed MŚ, którzy mówili jakich on to "cienkich" napastników powołuje (Klose, Podolski nastrzelali tyle samo bramek w całym sezonie Bundesligi, co "zdarza się" nieraz obrońcom). Albo mówili-jak można powoływać obrońce z zespołu, który został zdegradowany (Friedrich z Herthy Berlin). Mimo wszystko niemiecki selekcjoner miał nosa i samo zaufanie do umiejętności tych piłkarzy. Genialnie przewidział to, że fakt nie najlepszych wyników w lidze nie musi ich przekreślać dla kadry.
Sam bym chciał, aby Nasz selekcjoner powoływał piłkarzy, którzy będą najlepsze mecze rozgrywać właśnie dla Kadry. Którzy byli by dopasowani do stylu gry reprezentacji a nie na odwrót-żeby reprezentacja "grała pod nich". Nie sztuką jest powołanie (często w wyniku presji kibiców i mediów) rodzimych "goleadorów", którzy są dobrzy tylko na znanych sobie już od wielu lat bramkarzy, a w reprezentacji nic sobą już nie reprezentują. Trener kadry powinien zwracać uwagę na same umiejętności piłkarza, który nie musi być efektowny, ważne żeby był efektywny...

Anarky

Cytat: Leon Kennedy w 16 Lipiec  2010, 10:15:20
Jakim cudem takie mecze jak Niemcy - Anglia i Argentyna - Niemcy uważasz za najgorsze??

No właśnie cudem, niestety w piłce nożnej ponieważ nie ma zapisu video i korzystania z niego przez sędziego głównego dzieją się właśnie cuda. Mowie tu o meczu Niemcy - Anglia, nie oszukujmy się przy wyniku prawidłowym 2-2 ten mecz mógłby skończyć się rożnie. Utrzymujący się wynik 2-1 zmusił nie jako Anglików do odkrycia się i ataku by wyrównać, wykorzystali to oczywiście Niemcy. Za to co się stało obarczam nie tylko sędziego, ale również Seppa Blattera. Reasmując szkoda że musieliśmy oglądać taki mecz i takie widowisko, szkoda Anglików. Jeśli chodzi o drugi Argentyna - Niemcy, był on do jednej bramki i to z punktu widzenia kibica który chce obejrzeć dobry mecz nieco rozczarowało. Bo liczyłem na naprawdę wyrównane i ładne spotkanie.
Ja wam pokażę!

Kadaver

Nikolai Valuev zgodził się walczyć z Witalijem Kliczką.Szykuje się starcie gigantów.

Anarky

A wi?c jak mówi Michael Buffer ''Let's Get Ready To Rumble!!!''
http://www.youtube.com/watch?v=WvufFwdqMzg
Ja wam pokażę!

Kadaver

A oprócz tego czekają nas jeszcze walki:
Tomasz Adamek vs Michael Grant
Przemysław Saleta vs Marcin Najman - MMA
Jean Claude Van Damme vs tajski bokser Simlock Kamsing - K1

Anarky

Tomasz Adamek vs Michael Grant - czyli Polak kreowany na ''wielkiego mistrza'' b?dzie bi? si? z zawodnikiem który kiedy? co? znaczy? jeszcze a dzi? jest zaliczany do grona ''kelnerów''.

Przemys?aw Saleta vs Marcin Najman - czyli prywatne porachunki na których obaj zapewne zarobi?, z punktu czysto sportowego marna walka. Z punkty medialnego show z nazwiskami i podtekstem.

Jean Claude Van Damme vs Simlock Kamsing - je?li ten pojedynek to tak naprawd? nie rozdmuchana przez media sprawa i rzeczywi?cie do niego dojdzie mo?e by? ciekawie... Zreszt? zobaczcie sami, materia? z tego roku http://www.youtube.com/watch?v=uG1DvntLCYw
Ja wam pokażę!

Kadaver

Cytat: Anarky w 16 Lipiec  2010, 17:33:01


Przemysław Saleta vs Marcin Najman - czyli prywatne porachunki na których obaj zapewne zarobią, z punktu czysto sportowego marna walka.
Marniejsza od walk Pudziana?

Leon Kennedy

CytatNo właśnie cudem, niestety w piłce nożnej ponieważ nie ma zapisu video i korzystania z niego przez sędziego głównego dzieją się właśnie cuda. Mowie tu o meczu Niemcy - Anglia, nie oszukujmy się przy wyniku prawidłowym 2-2 ten mecz mógłby skończyć się rożnie.

Tak, ale czy mecz był przez to słaby, nudny, powolny... nie, był to mecz pełen szybkich akcji, zwrotów, determinacji, dramaturgi i dla tego zasługuje na uznanie ;), a poziom sędziowania na krytykę.

Anarky

Wybrałem akurat ten, nie z powodu tego że był nudny, powolny. Był ekscytujący i emocjonujący, ale z powodu tego że wynik tego meczu wypaczył sędzia. I na to też patrze oglądając dane spotkanie
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Można i tak, ale ogółem mecz był świetny :P

Boruc już się stawił w swoim nowym klubie Fiorentina na pierwszy trening. Koleś dobrze zrobił, że zmienił otoczenie i ligę na zdecydowanie silniejszą, bo w Szkocji ewidentnie spuścił z tonu w ciągu ostatnich dwóch lat i zresztą dalsza gra w tym kraju nie przyniosłaby żadnych plusów jemu i reprezentacji.

Deuce

Obawiam się, że po pierwszych meczach w pierwszej 11 może zostać zepchnięty na ławkę. Niestety Artur ma bardzo słabą psychikę i po jednej wpdace często zdarza mu się seria. Sebastian Frey to mocny specjalista w swojej dziedzinie i na pewno nie da się zepchnąć do roli rezerwowego. Wiemy też, że Włosi to najlepsi prowokatorzy na świecie, a Boruc miał duże kłopoty z opanowaniem nerwów z powodu prowokacji kibiców Rangers.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Anarky

Cytat: Leon Kennedy w 17 Lipiec  2010, 18:44:51
Można i tak, ale ogółem mecz był świetny :P

Ogółem byłby gdyby nie decyzja sędziego...

Tak naprawdę Boruc zamienił ligę na trochę mocniejszą, naprawdę mocne ligi to Angielska i Hiszpańska (w takiej właśnie kolejności). Co do kłopotów z prowokacjami, w Szkocji te problemy były natury nie tylko czysto derbowej. Głownie wynikały one z podtekstu czysto religijnego, Celtic katolicy a Rangers protestanci. Mecze tych drużyn zawsze w Szkocji wywołują wielkie emocję, we Włoszech jest inaczej. Tam nie ma tak derbowego i naturalnego przeciwka dla zespołu z Florencji, nie ma też takich podtekstów religijnych. Są inne np na tle rasistowskim, choć piłka nożna to we Włoszech religia.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

#223
CytatTak naprawdę Boruc zamienił ligę na trochę mocniejszą, naprawdę mocne ligi to Angielska i Hiszpańska

Trochę mocniejszą??!! Ty wiesz jakie ligi porównujesz?? Italia najbardziej utytułowana drużyna Europy zdobywająca co dwa, trzy sezony tytuł najlepszej drużyny Europy.

PS: Szkocja ;D


Anarky

Ostatnio Włosi jednak zawiedli na Mundialu, poziom ich ligi się znacznie osłabił. Dominacja takich zespół jak Milan czy Juventus nie jest tak wyraźna jak kiedyś, jakieś wielkie gwiazdy do Serie A też nie przychodzą.
Ja wam pokażę!