Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wspólny seans THE BATMAN w IMAX (Poznań Plaza)

Zaczęty przez Juby, 04 Styczeń 2022, 09:09:40

Jeśli nie w Gotham City, to gdzie?

Warszawa
2 (22.2%)
Poznań
3 (33.3%)
Łódź
2 (22.2%)
Inna mieścina, nie musi być IMAX
2 (22.2%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: 19 Luty 2022, 22:57:48

Juby



Dziś 4 stycznia, premiera za równo dwa miesiące, więc uznałem że to dobra pora by ruszyć z tematem (zwłaszcza, że przed świętami polski wydział Warner Bros. potwierdził datę premiery filmu w naszym kraju).

Nazwa wątku mówi wszystko - robimy wspólny wypad na The Batman do kina IMAX. Termin: 4 marca. Wiem, że pewnie część wolałaby sobotę, ale czekaliśmy na solowy film z Batmanem niemal dekadę, odkładano go już kilkukrotnie, więc myślę że każdy z nas chce go obejrzeć jak najszybciej i każdy może postarać się o dzień wolny w pracy. Dodatkowy plus spotkania w piątek: w czasach pandemii i obostrzeń, seans w okolicach południa w dzień roboczy na pewno będzie mniej oblegany od seansu w weekend.

Miejsce? Tutaj musimy ustalić, bo jest kilka propozycji:

- Warszawa (centrum kraju, IMAX w galerii handlowej Sadyba, dobra komunikacja zewsząd)
- Poznań (również ma kino IMAX, z tego co zrozumiałem już były organizowane tam spotkania)
- Łódź (też centrum kraju, też jest IMAX w Manufakturze)

Jako mieszkaniec Łodzi mój głos jest oczywisty. Osobiście mógłbym zająć się zaklepaniem najlepszych miejsc na sali, odbiorem biletów, a nawet transportem osób z dworca do kina i z powrotem na dworzec, jeśli przyjechalibyście pociągiem. Mógłbym też zaklepać stolik w jakiejś knajpie, w której po filmie podzielilibyśmy się wrażeniami z seansu. Jeśli jednak wybrana zostanie inna opcja, mogę zabrać osoby z Łodzi do miejsca, w którym spotkamy się na seansie.

Aby taki wypad miał sens chyba należałoby założyć jakiś limit osób. Myślę że poniżej pięciu trochę miernie będzie to wyglądać, ale niech się wypowie więcej osób, zobaczymy ilu zadeklaruje chęć udziału i ilu od razu go potwierdzi.

EDIT:
Chciałem dodać ankietę z głosowaniem, ale wywala jakiś błąd. Chyba znowu jakiś problem z forum. :-\


LelekPL

#1
O proszę rano miałem ten sam pomysł co Ty.

Ja oczywiście jestem za Poznaniem lub Wawą. Łódź odpada z prostego powodu - słaby dojazd, bo potrzebne są przesiadki podczas gdy do Poznania i Wawy mam bezpośrednie połączenia. Funky ma tak samo. A samochodu ciągać nie chcę w razie gdybyśmy poszli na piwo. Poza tym nie lubię jeździć po dużych miastach :P

Dowiem się jak Rado i Kelen, ale jeśli oni będą się pojawiali to raczej do Poznania. Rafalinda też jest w Poznaniu, może i on się skusi.

Leona pewnie nie będzie, ale jeśli to chyba jemu obojętne która z tych trzech opcji, bo z tego co kojarze to on jest z południa więc wszędzie ma daleko :P Q chyba też nie będzie, ale niech się wypowiedzą, oni.

Jeśli Poznań to może zabiorę też swoją siostrę, szwagra i siostrzenicę, bo tam mieszkają. Może pojedzie też ze mną żona, ale to zależy czy da rade sobie wolne wziąć w pracy. Więc może całkiem spora grupka ze mną będzie w tym mieście. Dlatego też radziłbym, żebyśmy uzgodnili sobie godzinę seansu na którą wszyscy pójdziemy, ale miejsca i bilety sobie sami kupimy. Nie musimy siedzieć obok siebie, wystarczy, że po filmie sobie porozmawiamy na piwie.

EDIT: Aha, robimy też grupkę na Messengerze, żeby nagłe biletowe i noclegowe sprawy załatwić, więc piszcie do mnie lub Jubego na PW swoje kontakty na Messengera, jeśli chcecie jechać.

Funky

Tak jak napisał Lelek najbardziej pasuje mi Warszawa lub Poznań i cudownie będzie zobaczyć film w waszym towarzystwie.

Juby

Cytat: LelekPL w 04 Styczeń  2022, 10:28:59Rafalinda też jest w Poznaniu, może i on się skusi.
Dobry pomysł, żeby zapytać. Ja próbuję się skontaktować z Shadow of the Bat (jest z Łodzi).

Dołączyłem do grupy na messengerze. Widząc już dziś dwie pozytywne odpowiedzi, myślę że próg 5 osób raczej nie będzie problemem i uda się spotkać, co bardzo mnie cieszy. :)

Leon Kennedy

 Warszawa, Łódź, Poznań... Wszędzie mam daleko...

Juby

Przykro mi Leon, ale wiadomo że wszystkim nie dogodzisz. Jeśli padnie na Poznań, to też nie mam blisko, ale dostosuję się do decyzji większości.

Pisać newsa na głównej, że robimy taki zlot fanów? Czy trzymamy się tego, że widzimy się użytkownikami forum, więc nie ma co informować niezarejestrowanych?

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 04 Styczeń  2022, 12:39:02Warszawa, Łódź, Poznań... Wszędzie mam daleko...
Też nie mam blisko, ani Funky. Ja jadę 4 godziny, Funky 5. Wystarczy chcieć.

Na razie zebraliśmy 5 osób (nie licząc osób towarzyszących):
1. Juby
2. Lelek
3. Funky
4. Kelen
5. Rado

Wygląda też na to, że jednak Poznań. Ale pozostałych proszę nadal o zgłaszanie się, miejsca wystarczy dla wszystkich ;)

Juby

Cytat: LelekPL w 04 Styczeń  2022, 21:23:28Wygląda też na to, że jednak Poznań.
Q podziałał z forum i udało się dodać ankietę - ważna do 18 lutego (2 tygodnie do premiery). Niech każdy odda głos i wszystko będzie jasne. Mój na brzydką Łódź oddany. ;)

Kiedy możemy zacząć debatę na temat dress code? :)


Leon Kennedy

Cytat: LelekPL w 04 Styczeń  2022, 21:23:28Też nie mam blisko, ani Funky. Ja jadę 4 godziny, Funky 5. Wystarczy chcieć.

Mieć czas na taki wyjazd z noclegiem, kasę itp... Same chęci to nie wszystko. Ceny lecą w górę jak oszalałe, młody rośnie... A tu pół Polski będę jechał pociągiem, aby obejrzeć Gacka... Ale kto wie, kto wie. Jak już ustalicie miejsce i zobaczymy jak to cenowo Wam wychodzi...

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 07 Styczeń  2022, 11:33:00Mieć czas na taki wyjazd z noclegiem, kasę itp... Same chęci to nie wszystko. Ceny lecą w górę jak oszalałe, młody rośnie...
Ponownie, Leon, nie jesteś jedyny. My też musimy znaleźć czas, nocleg, za wszystko zapłacić. Przecież magicznie się tam nie teleportujemy :P

Poznań jest praktycznie pewny (o ile jakiegoś strasznego wysypu na Warszawe nagle nie będzie).

Domyślam się, że Leon głosował na inne miasta, ale kto jeszcze to nie wiem, dlatego ankieta jest totalnie zbyteczna jeśli ktoś nie napisze tutaj. Co nam z głosu osoby, która i tak nie przyjedzie?

Ogólnie nie każdy z uczestników udziela się na forum, ale to są potwierdzone wszystkich preferencje:
1. Juby (Łódź + ostatecznie obojętnie)
2. Lelek (Poznań + Warszawa)
3. Funky (Poznań + Warszawa)
4. Kelen (Poznań)
5. Rado (obojętnie)

Poznań 5 głosów, Warszawa 4, Łódź 2.

Juby

Przecież nocleg nie jest obligatoryjny. Jak się nie chce, można tego samego dnia przyjechać, obejrzeć film, spotkać się przy piwku po seansie, i wrócić do siebie. Ja właśnie tak planuję zrobić. Koszt biletu do kina i zatankowanie auta / bilet na pociąg to w przypadku jednego takiego wypadu na X lat naprawdę małe pieniądze.

W wypadku remisu "innej mieściny" z konkretnym miastem, wiadomo że wygrywa konkret. W obecnej sytuacji jest to Poznań. Potwierdzimy na 100% jeśli taki stan się utrzyma do dnia, w którym ruszy przedsprzedaż.


Leon Kennedy

CytatPonownie, Leon, nie jesteś jedyny. My też musimy znaleźć czas, nocleg, za wszystko zapłacić. Przecież magicznie się tam nie teleportujemy :P

Wiem, wiem, a szkoda teleport by się przydał jak nie wiem co! I tak ja głosowałem na inne miasto. Kraków jest piękny 🤪

CytatPrzecież nocleg nie jest obligatoryjny. Jak się nie chce, można tego samego dnia przyjechać, obejrzeć film, spotkać się przy piwku po seansie, i wrócić do siebie. Ja właśnie tak planuję zrobić. Koszt biletu do kina i zatankowanie auta / bilet na pociąg to w przypadku jednego takiego wypadu na X lat naprawdę małe pieniądze.

Wiadomo, że i tak można, ale lepiej byłoby się przespać niż powiedzmy lekko wstawiony tłuc się samemu nocą pociągiem przez szmat czasu. Teraz żałuję, że nie mam prawka 😋

Rado

Ciekawe czy to schronisko, w którym kiedyś spaliśmy wciąż istnieje? Pamiętam, że było niedaleko tego sklepu komiksowego na ulicy św. Marcina.

LelekPL

Niestety już nie istnieje... może nazwe zmienili, ale nawet po mapie google nie znajduję ich strony, jest tylko domena do wykupienia.

Ale spokojnie, jak będą bilety do kupienia to można wtedy myśleć o rezerwacji noclegu. Coś się na pewno na marzec znajdzie. To nie jest jakiś turystyczny okres, a i Air BnB jest teraz opcją.

Większy problem to będzie godzina seansu. Bo z tego co pisał Juby, to chyba nie nocuje, więc pewnie wolałby wcześniejszy seans, żeby potem jeszcze porozmawiać o filmie i ewentualnie wyrobić się na pociąg (chyba, że samochodem będzie jechał). W takim wypadku myślę, że coś około 15-16 chyba. O ile taka wczesna godzina będzie dostępna na IMAX. Co też oznacza, że dojezdni koniecznie muszą zorganizować sobie wolne na piątek.

Juby

#14
Przyjadę autem, pewnie nie sam (młodszy brat też lubi Batmana, chce jechać ze mną w swojej bluzie z ręcznie malowanym Batmanem z Arkham Origins). A seans najlepiej jak najwcześniejszy, choćby na 11:00. Już mam wpisany urlop na 4 marca. ;)