Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Confidential

Zaczęty przez Silent Dark, 18 Lipiec 2008, 21:21:14

Arkham

Batman Confidential jest raczej słaby. Mało ciekawy scenariusz i przeciętna kreska. Szkoda marnować czas na takie typu komiksy.

Mel

Ale tylko w tej serii mamy w miarę normalne historie z Gackiem. Nie są doskonałe, ale też nie ma w nich jakiś dziwactw i dlatego są w miarę znośne. Przyznam, że nawet wyszło tej serii na plus jak zrezygnowali z kontynuacji tego kompletnego gówna jakim był "Lovers & Madmen". Teraz trzeba liczyć na to, że może będzie lepiej.

Arkham

Rozumiem że chodzi o obecną sytuacją w bierzących komiksach, jak tak to się zgadzam. Confidential przy różnych świetnych komiksach z dawnych dobrych czasów wypada beznadziejnie, jednak gdybym patrzał i poruwnywał go z obecnymi "genialnymi" pomysłami DC w kwestii Batman i ogólnie, to faktycznie Confidential aż tak bardzo źle nie wypada.

Mel

No o to mi chodziło, Arkham ;)

Mihcim

O czym wlasciwie opowiada Confidential? Mam dokladniej na mysli czy jest tam pierwsze spotkane z Gordonem i pierwsza walka z Jokerem. Przyda sie do mojej Animacji ; )

Mel

Confidential opowiada o Gacorze w tym samym środowisku co zwykle, tylko obsadza go w alternatywnych historyjkach. Na pewno odradzam Ci pierwsze zeszyty "Lovers & madman", bo to ch*jnia i teraźniejszy "Good cop, bad cop" czy jakoś tak...Albo najlepiej sobie odpuść tego confidentiala i złap za jakiś zeszycik TM-semica.

Jaruto

To w takim razie który komiks najlepiej obrazuje przeszłość Batmana i to dlaczego zdecydował się być tym Obrońcą Gotham? (jeśli już takie pytanie padło, to sorki...)

Arkham

Confidential'a nigdy nie lubiłem, jednak od kiedy Bruce'a można zobaczyć tylko w tej serii to zacząłem regularnie czytać te komiksy . Może historie nie są jakoś bardzo ambitne, ale i tak cieszą typowego starego wyjadacza bat-komiksów który przyzwyczaił się do tradycyjnego schematu, Batman - Bruce. Szczególnie przypadł mi do gustu ostatni numer, i historia współpracy Batmana i Riddlera. Jak na razie będę czytał komiksy z tej serii, bo łaski nie robię, tylko tam jest Wayne .

Ralf

Batman Confidential ma ciekawe historie. Też wolę ten komiks od komiksów z Dickiem Graysonem jako Batman. Dla mnie Batman to Bruce Wayne, a Bruce Wayne to Batman. :)

Mathes

Yea, Baciu wreszcie zawita do naszego pięknego nadwiślańskiego kraju :]

EJay

Tutaj --> http://grumisie.blogspot.com/2008/03/batman-confidential.html jeśli byście chcieli macie tułumaczenie niektórych komiksów z serii Confidential przełożone na polski przez grupę GruMik.  :)

Ralf


BD96

#27
Właśnie jestem po lekturze Batman Confidential #49. Sam dawno zapomniałem o serii Batman Confidential więc postanowiłem zajrzeć i zobaczyć na jakim poziomie stoi ów komiks. Zajrzałem do sagi The Undead i nie jest to zbyt dobra saga - klimat magii, który pieszczotliwe nazywam klimatem "szamaństwa" średnio pasuje do Rycerza Ciemności zwłaszcza gdy na siłę wciśnięto postać Supermana - z przykrością muszę stwierdzić że Kevin VanHook się nie sprawdził w roli scenarzysty. Za to Batman Confidential #49 prezentuje się wręcz wyśmienicie. James Patrick zafundował nam komiks wysokich lotów. Świetna detektywistyczna opowieść i wreszcie pokazanie Batmana jako detektywa czego brakowało mi w tej serii. Naprawdę polecam każdemu, bowiem BC #49 jest naprawdę dobrą historią.

Ocena: 9/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Roy_v_beck

No, ja bym dał 8/10. Jest to standardowa, ale dobrze wykonana pod każdym względem historia detektywistyczna. Momentami aż Laphamem zapachniało. Tym nie mniej, to faktycznie udany numer.

Leon Kennedy

Mnie się podobała historia powrótu Wratha, chodź jak wiemy nie był to on, a dziecko, sierota wytrenowana przez oryginalnego Wratha na podobieństwo Robina, który pragnął zemsty na Gordonie. Nowy Wrath kontynuje to zaczął jego nauczyciel... Niezła historia, z całkiem dobrym scenariuszem i szybką akcją. Cała zabawa ma cztery numery z 2008 roku 13 - 16.